1 Ekim 2008 Çarşamba Günü Haberleri

1 Ekim 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ustaların Gölgesinde Mesut Fotoğrafçılar Fotoğraf Gerçekle Yüzleşmenin Bir Başka Yoludur. Bazen Sarsıcı Olsa da Çoğu Zaman Keyiflidir. Mesut Bir Fotoğraf için 'Güzel Sevinçli Şeyler Düşünmek'..
Akbank Sanat, Sezonu Boulanger Trio ile Açıyor Akbank Sanat, Verdiği Kısa Aradan Sonra 10 Ekim'de Yeni Döneme Merhaba Diyor. Boulanger Trio, Yeni Sezonda Sanatseverlerle Buluşacak İlk Toplulu..
Contemporary için Geri Sayım Başladı Uluslararası Çagdaş Sanat Camiası ve Türk Sanatseverlerin Merakla Beklediği Contemporary Istanbul Sanat Fuarı, 16-19 Ekim Tarihleri Arasında, Akbank Priva..
'Yan Yana Gelmez Denilenleri Bir Araya Getirdik' Geçtiğimiz Yılın Ocak Ayında İstanbul'da Çok Farklı Bir Sanat Mekanı Açılmıştı. Galatasaray'daki Garajın Alt Katında Sanatseverleri Karşılayan..
Hızlı İnternette Eski Aboneye Yüzde 12 İndirim Hızlı İnternet Bağlantı Ücretlerinde Eski Abonelerle Yeni Aboneler Arasında İki Katına Yakın Ücret Farkı Tüketicilerin Tepkisini Çekiyor.
Elektrik Bugünden İtibaren Yüzde 9 Zamlı Elektrikte Geçilen "Otomatik Zam" Uygulaması Kapsamında Belirlenen Yeni Zamlar Bugünden İtibaren Yürürlüğe Giriyor.
Arı İlham Oldu Otomobiller Artık Çarpışmayacak Arıların Uçarken Diğer Böceklerle Çarpışmasını Önleyen Göz Sistemleri Otomotiv Firmalarına İlham Kaynağı Oldu.
Ramazan Ayında Gıda Fiyatları Artmadı, Azaldı Ramazan Ayında, Temel Gıda Fiyatlarında Herhangi Bir Artış Yaşanmadığı, Fiyatların 2 Ay Öncesine Göre Düşük Çıktığı Belirtildi.
Mercimekte Tohumluk Sıkıntısını Tigem Çözecek Kuraklık Nedeniyle Üretiminde Geçen Yıla Göre Yüzde 80'e Varan Düşüş Yaşanan Kırmızı Mercimekte, Tüketim Amaçlı Ürün Yanında Tohumluk Fiyatlarınd..
'Türkiye'de Çok Bilgisayar Satılıyor Eleman Sayımızı Artıracağız' Türkiye'de Elektronik Ürünleri Satan Marketlerin Yaygınlaşması ile Bilgisayar Satışları Arttı. Özellikle Dizüstü Bilgisayarla..
Çatıya Güneş Pilleri Yerleştirilecek Herkes Kendi Elektriğini Üretebilecek Enerji Bakanlığı, Güneş Enerjisinden Daha Çok Faydalanmak ve Herkesin Kendi Elektriğini Üretmesini Sağlamak için Yen..
Muayeneye Giren Arabaların Farı Bozuk Çıktı Avrupa Birliği (AB)'ne Uyum Çalışmalarından Ölçüm ve Denetleme Yapan Kurumlar da Nasibini Alıyor.
Faturayı Kabartan Hastanenin Sözleşmesini Feshedeceğiz Türk Ekonomisinin Yumuşak Karnı Sosyal Güvenlik Açığını Artıran Unsurların Başında Sağlık Sektöründeki Suistimaller Geliyor. Sağlıktaki ..
Çiğköftenin Yanına Kadayıf Dolmayı Ekledi, Üç Yılda 90 Şubeye Ulaştı İzmir'de 2004 Yılında Çiğköfteden Meydana Gelen Zehirlenme Etsiz Çiğköfteyi Gündeme Getirmişti.
Vatandaş YTL'ye Geçmedi; Hatıra Diye 176 Trilyonu Yastık Altı Yaptı Türk Lirası Sevgisi Yüzünden Trilyonlar Yastık Altında Kaldı. Aradan Yaklaşık Dört Yıl Geçmesine Rağmen Yeni Türk Lirası..
1,8 Trilyon Dolar Kaybeden Borsaların Gözü Kulağı ABD'de Amerika Temsilciler Meclisi'nin 'Tereddüdü' Dünya Piyasalarına Şok Yaşattı. 700 Milyar Dolarlık Batık Krediyi Kurtarma Yasasının, 'Sos..
Kütahya'da 4,7 Büyüklüğünde Deprem Kütahya'nın Dumlupınar İlçesinde 4,7 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi. Dumlupınar Belediye Başkanı Derviş Kavak, Saat 10.30'da Meydana Gelen 4,7 Büyüklüğün..
Kavgacı Gence Düğüne Gitmeme Cezası Sakarya'nın Karapürçek İlçesinde Geçen Temmuz Ayında Arkadaşı Enes Can'ı (17) Darp Eden Bilal K. (18), Hakkında Sakarya Çocuk Mahkemesi'nde 'Basit Yaralama..
Eroin Sevkiyatı Jandarma'ya Takıldı Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde Düzenlenen Operasyonda 50 Kg Eroin Ele Geçirildi. İl Jandarma Komutanlığı Ekiplerince Ö.ö. Yönetimindeki Plakası Gizli Tutu..
Köylülerin Üzerine Ateş Açıldı: 2 Ölü Yozgat'ın Sorgun İlçesine Bağlı Karalık Köyünde, Market İçerisinde Mustafa Akça (28), Kardeşi Mehmet Akça (21), Amcası İsmail Akça (36), Amcasının Oğlu H..
Aşırı Hız Yapan ve Alkol Kullanan Gençlerin Kaza Riski 3 Kat Fazla Dünyada Yaralanmaya Bağlı Olarak Ölen Her 4 Kişiden Biri Trafik Kazasında Hayatını Kaybediyor. 10-24 Yaş Arası Gençlerde En ..
Üniversiteler Yurtdışına Açılıyor ODTÜ ve İTÜ'den Sonra Ankara Üniversitesi de Yurtdışında Şube Açmaya Hazırlanıyor. Şube için Azerbaycan veya Balkanlar'da Bir Ülkeyi Düşündüklerini Aktaran R..
15 Yaşındaki Sürücü Otobüsün Altına Girdi Denizli'de 15 Yaşındaki Bir Kızın Kullandığı Otomobil Tur Otobüsüne Çarptı. Edinilen Bilgiye Göre, Denizli'de Oturan Orhan Turhan (39), Kızı Ö.n.t. ..
Doktorlar Hastayla En Az 10 Dakika İlgilenecek Uzmanlar, Bir Doktorun Günde En Fazla 40-50 Hastaya Bakabileceğini Söylerken Pratikte Bu Sayı 2 Katına Kadar Çıkıyor. Hekim Yetersizliği Sebebiy..
Eltisini, Altınları için Bıçaklamış Bursa'da 3 Aylık Bebeğinin Yanında Bıçaklanan Esma Turgut'un (24) Eltisi Sultan Turgut Tarafından Ziynet Eşyaları için Bıçaklandığı Kesinleşti.
Ekmeği Molozdan Çıkarıyorlar Sahiplerinin Terk Ettiği Yıkıntılar Arasında Hayatlarını Devam Ettiriyor Onlar. Kimi Düzenli Çalışmayı Sürdüremeyecek Kadar Hasta, Kimi de Başka Ekmek Kapısı Bula..
Veteriner Fakültesine Müteahhit Dekan İstanbul Üniversitesi'nin Önerisiyle YÖK Tarafından Üçüncü Kez Veteriner Fakültesi Dekanlığına Getirilen Prof. Dr. Muammer Halit Uğur'un Bir İnşaat Şirke..
Eski Bayramlar Her Zaman Daha Güzeldi Mehmet Kamış ve Abdülhamit Bilici Eski Bayramların Unutulmaz Yönlerini Yazdı. İşte O Yazılar:
Çetelerin Kökünü Kazıyacağız İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Gazetemiz Ankara Temsilcisi Mustafa Ünal'ı Makamında Kabul Etti. Güvenlik Güçlerinin Son Dönemdeki Başarılı Operasyonlarına Dikkat Ç..
Avukatların Hakim Olma Hakkına Yarsav Engeli Hakimlik Sınavını Kazanan 25 Avukat, Danıştay'ın Türkiye Adalet Akademisi'nin Yönetmeliğinin Yürütmesini Durdurması Sebebiyle Mülakata Alınmadı. İ..
Türkçe Menülü 'Çakma' İphone Taklit Ürün Yapmadaki Ustalığı ile Bilinen Çinliler, Türkiye'de de Kısa Süre Önce Satışa Sunulan Apple'ın Yeni Nesil Mobil İletişim Cihazı İphone'un Sahtesini Üre..
Boğaziçi, 12 Eylül'den Beri Böyle Rektör Görmedi ODTÜ'nün 68 Kuşağı Temsilcisi, Özgürlüklerin Kalesi Boğaziçi'ne Rektör Atanınca, İlk İşi Başörtüsü Yasağı Oldu. Öğrencilerin 'Baba Kadri' Dedi..
İslam Âlemi, Bayram Sevincini Ortak Yaşadı İslam Âlemi, Uzun Yıllardan Sonra İlk Kez Beraber Başladığı Ramazan'ın Bayramını da Birlikte Kutluyor. Türkiye Başta Olmak Üzere Suudi Arabistan, Ka..
Esaretten Kurtulan Türk Şoförlerin Evinde Çifte Bayram Türkiye'de Herkesin Bayramı Farklı. Irak'a Yük Taşıyan 3 Tir Şoförü de Bayramı Farklı Yaşayanlardan. Onlar, Konvoylarına Yapılan Saldırı..
[haber İnceleme] Ergenekon'da Kayıp 6 Çuvalın Sırrı Ergenekon'da Kayıp Çuvalların Esrarı 7 Yıl Sonra Çözüldü. Terör Örgütünün Yapılanması İlk Olarak 2001 Yılında Gündeme Geldi. Dönemin İstanb..
Tatil Beldesinde Gergin Bayram
Tatil Beldesinde Gergin Bayram
Balıkesir'in Altınova Beldesi'nde Dün Bir İşyerinin Önünde Otomobilinde Yüksek Sesle Müzik Dinleyen Oğuz Dörtkardeş (23) ile Çevre Sakinleri Arasında Tartışma Çıktı.
Lübnan Başbakanı Tatil İçin Bodrumda
Lübnan Başbakanı Tatil İçin Bodrum'da
Lübnan Başbakanı Fuad Siniora, Eşi Zına Siniora, Çocukları May Siniora, Walel Siniora, Danışmanları ve Akrabalarının da Arasında Bulunduğu Sekiz Kişiyle Tatil İçin Dün Bodrum'a Geldi.
Bana Ne Ya... Bana Ne
Bana Ne Ya... Bana Ne
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Partisinin Antalya Teşkilatı Tarafından Düzenlenen Bayramlaşma Töreninde, Almanya'daki Deniz Feneri Davasıyla Partisinin İlişkilendirilmesine Tepki Gösterdi.
Sivasspor'dan Uluç'a Sert Tepki Sivasspor Kulübü Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, "Teknik Direktörümüz Bülent Uygun, 3-4 Yıl Daha Görevine Devam Edecektir." Dedi.
Tff 2. ve 3. Lig'de Bayram Mesaisi Var Tff 2. Lig ve 3. Lig'de Bugün Oynanacak Karşılaşmalarla Heyecan Devam Edecek.
Konyaspor'un Hakem Tepkisi Sürüyor Konyaspor Başkan Vekili Veli Kurt, Hafta Sonu Galatasaray ile Oynadıkları Maçta, Beraber İzledikleri Rakip Takım Yöneticilerinin Dahi Yedikleri 2. Golde Fau..
Milli Piyango'da Avrupa Heyecanı Türk Hentbolunun En Önemli Kulüplerinden Birisi Olan Milli Piyango'da Avrupa Heyecanı Yaşanıyor. 3-4-5 Ekim Tarihlerinde Düzenlenecek Bayanlar Hentbol Şampiyo..
Stephen Appiah, Teklifleri Beğenmiyor! Fenerbahçe ile Bağlarını Koparan Stephen Appiah, Yeni Bir Kulüp Bulamamanın Sıkıntısını Yaşıyor.
U-17 Milli Takımı, Elit Tur'a Yükseldi 27. Avrupa 17 Yaş Altı (B) Gençler Futbol Şampiyonası Eleme Turu 12. Grup'ta Yer Alan Türkiye, 3. ve Son Maçında Ev Sahibi Rusya ile 3-3 Berabere Kalara..
UEFA'dan Selçuk Dereli'ye Görev UEFA Hakem Komitesi, Hakem Selçuk Dereli'yi, Vitoria Guimares ile Portsmouth Takımları Arasında Oynanacak UEFA Kupası 1. Tur Rövanş Maçında Görevlendirdi. Port..
Basketbolda Kartal ve Aliağa'ya Ceza Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Hakan Demir ile Aliağa Belediyesi Antrenörü Mete Babaoğlu'na 1'er Maç Müsabakalardan ..
Kayserispor'un İşi Zor, Ama İmkânsız Değil UEFA Kupası 1. Tur Rövanş Maçında Yarın Fransa'nın Paris Saint Germain (Psg) Takımıyla Mücadele Edecek Olan Kayserispor, Dün Özel Bir Uçakla Paris'..
Rüştü ve Sivok'un Sakatlığı Sağlam'ı Zor Durumda Bıraktı UEFA Kupası 1. Tur Rövanş Maçında Yarın Ukrayna'nın Metalist Kharkiv Takımına Konuk Olacak Beşiktaş, Hazırlıklarının İstanbul Bölümünü..
Herkes Baros'a, O Arda'ya Hayran Son Haftalarda Futbolu ve Golleriyle Dikkat Çeken G.saray'ın Çek Futbolcusu Milan Baros, Cim Bom'un Yıldızı Arda'ya Övgü Yağdırdı: "Çok Yetenekli ve Muhteşem ..
Bank Asya 1.lig Panorama Bank Asya'nın Ateşi Yükseliyor Bank Asya Birinci Lig'de 5. Hafta Geride Kalırken Zirve Mücadelesini Yakından İlgilendiren Maçta Tam Bir Heyecan Fırtınası Yaşandı. Uzu..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10