1 Ekim 2008 Çarşamba Günü Haberleri

1 Ekim 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Krize Rağmen İhracat Rekor Kırmaya Devam Ediyor(1)
Krize Rağmen İhracat Rekor Kırmaya Devam Ediyor(1)
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "Avrupa Birliği Pazarlarına İhracatımızda Daralmalar Yaşanırken, Pazar Çeşitlemesi ile Komşu ve Çevre Ülkelere Satış Yaparak Küresel Krizden Derin Etkilenmedik" Dedi.
Kombiler Yanmadan Doğalgaza 4 Kez Zam Yapılmasına Tüketiciler Tepkili
Kombiler Yanmadan Doğalgaza 4 Kez Zam Yapılmasına Tüketiciler Tepkili
Yıl Başında Başlayan Doğalgaz Zamlarına Bir Yenisi Daha Eklendi. Ocak Ayında Yüzde 7,4, 1 Haziran'da Yüzde 7,4, Ağustos Ayında Yüzde 16,8 Oranında Zam Yapılan Doğalgaza 4. Zam da Geldi.
İhracatçı Alternatif Pazarları Değerlendirerek Yıl Sonu Hedefine Ulaşacak Türkiye İhracatçılar Meclisi(tim) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye İhracatının Gelecek Dönemde Ortadoğu ve Afrika Pa..
Pırasa Zam Şampiyonu Oldu
Pırasa Zam Şampiyonu Oldu
Kayseri Ticaret Odası (Kto) Tarafından Her Ay Düzenli Olarak Hazırlanan Fiyatları En Çok Artan ve En Çok Düşen Mallar İstatistiklerinde Pırasa Zam Şampiyonu Oldu.
İhracatta Yeni Ülkeler Bulan Türkiye Krizden Etkilenmedi Dünya Piyasaları Küresel Krizle Çalkalanırken, Türkiye'nin İhracatındaki Artış Devam Ediyor. Bu Yılın İlk 9 Ayında, Geçen Yılın Aynı D..
Eylül'de Perakende Fiyatlar Yüzde 0,13, Toptan Fiyatlar Yüzde 0,16 Arttı İstanbul Ticaret Odası'nca(ito) İstanbul İli İçin Hazırlanan 1995 Bazlı Ücretliler Geçinme İndeksine Göre Eylül Ayında..
Türkmen Lider Berdimuhamedov: "Erdoğan'ın Ziyareti İşbirliğinin Geliştirilmesi Anlamında Önemli Bir Adım" Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'..
Maldivler Cumhurbaşkanı Gayyum, Türk Okulunu Ziyaret Etti
Maldivler Cumhurbaşkanı Gayyum, Türk Okulunu Ziyaret Etti
Maldivler Cumhurbaşkanı Mounmoon Abdul Gayyum ve Beraberindeki Heyet Başkent Male'ye İki Kilometre Mesafedeki Ülkenin İkinci Merkez Adası Olan Hulhumale'de Bulunan "Lale Youth Uluslararası Türk Okulu"nu Ziyaret Etti.
Paket Reddedilirse Bedeli Ağır Olur
Paket Reddedilirse Bedeli Ağır Olur
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, ABD Hazinesinin Krize Karşı Hazırladığı 700 Milyar Dolarlık Kurtarma Paketinin Bugün de Reddedilmesi Halinde Doğacak Sıkıntıyı Hiç Kimsenin Göğüsleyemeyeceğini Söyledi.
İçli: İktidar Rejim Bunalımına Cesaret Vermesin DSP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli, 'İktidarın, Türkiye'yi Yeni Bir Rejim Bunalımına Sürükleyebilecek Davranışlardan veya Tavizci Bir Tutum..
Kıbrısın 400 Yıllık Tarihi Londrada
Kıbrıs'ın 400 Yıllık Tarihi Londra'da
Kıbrıs Türk Tarihine Ait Yüzyıllardır Saklı Kalmış Şer'i Kayıtlar, Fermanlar ve Beratlar Gibi Pek Çok Belge, "400 Yılın Mirası / Kıbrıs'ta Evkaf Kayıtları Sergisi" ile Londra'da Gün Işığına Çıktı.
UEFA: Fb'nin Çabaları Yeterli Olmadı UEFA'nın Resmi İnternet Sitesi Www.uefa.com, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi (G) Grubu 2. Hafta Maçında Kendi Evinde Dinamo Kiev'le 0 -0 Berabere Kaldığı ..
Camilerin Dolup Taştığı Özbekistanda Bayram Namazları Cadde ve Sokaklarda Kılındı
Camilerin Dolup Taştığı Özbekistan'da Bayram Namazları Cadde ve Sokaklarda Kılındı
Ramazan Bayramı'nın Bugün Kutlandığı Özbekistan'da, Camiler, Bayram Namazı İçin Akın Eden İnsanlarla Dolup Taştı. Yediden Yetmişe Her Yaştan Binlerce İnsanın Akın Ettiği Camiler Kalabalık Cemaat Karşısında Çok Yetersiz...
Rusya'da Devlet Görevlilerine "Nerden Buldun" Diye Sorulacak Rusya Kanayan Yarası Rüşvetle Mücadelede Kararlı. Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in 'Öldüren Hastalık' Olarak Tanımladığı Rü..
DSP'li İçli'den Anayasa Değişikliği Uyarısı DSP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli, Meclis'in Yeni Yasama Yılında En Önemli Maddesinin Anayasa Değişikliği Olacağını Belirtirken Hükümete "Anay..
Rusya: "Petrolün Varili, 70 Doların Altına Düşebilir" Rusya Maliye Bakanı Aleksi Kudrin Finansal Piyasalarda Yaşanan Kriz Nedeni ile Enerji Talebinin Azalacağını, Bunun da Petrol Fiyatlarının..
İngiltere'de Bir Bahçede Ortaya Çıkan Mısırlılara Ait Antik Kafataslarının Sırrı Çözüldü İngiltere'nin Başkenti Londra'nın Manchester Bölgesinde Bir Evin Bahçesinde Ortaya Çıkan Eski Mısır Dö..
Rusya'da Okulun Merdiveni Çöktü: 5 Çocuk Öldü, 8'i Enkaz Altında Rusya'nın Orenburg Bölgesinde Bulunan Bir Okulun Merdivenlerinin Çökmesi Sonucu En Az Beş Çocuk Hayatını Kaybetti. Onlarca Çoc..
Irak'ta "Uyanış Hareketi" Geleceğinden Endişeli Amerikan Ordusuna El Kaide'ye Karşı Mücadelesinde Destek Veren Sünni "Uyanış Hareketi"nin Yaklaşık 80 Bin Üyesi, 1 Ekim'den İtibaren Maaşlarını..
Transdinyester Lideri: "Kişinev'in Vaatlerine İnanmıyoruz" Moldova'nın Ayrılıkçı Bölgesi Transdinyester'in Lideri İgor Simirnov, Kişinev'in Uygulamak İstediği Vaatlerin İnandırıcı Olmadığını..
Pentagon: Irak'ta Güç ve Kaynak Mücadelesi, Güvenliği Yeniden Bozabilir Amerikan Savunma Bakanlığı, Irak Hakkında Hazırladığı Bir Raporda Ülkede Güç ve Kaynaklar İçin Ortaya Çıkacak Toplumsal..
Otelde Yemek Kabusa Döndü (1) Norveç'te Bir Otelde 170 Kişi Yemekten Zehirlenerek Hastaneye Kaldırıldı.
Norveç'te 170 Kişi Yemekten Zehirlendi Norveç'te Bir Otelde 170 Kişi Yemekten Zehirlenerek Hastaneye Kaldırıldı.
Moskova'da Doğalgaz Patladı, Facianın Eşiğinden Dönüldü Rusya'nın Başkenti Moskova'nın Kuzeyinde Meydana Gelen Doğalgaz Patlamasında Bir Market ve Dört Araç Yandı. "Vodniy Stadion" Metro İst..
Ergenekoncuların Bayramlaşması Bugün Başladı
Ergenekoncuların Bayramlaşması Bugün Başladı
Ergenekon Soruşturması Kapsamında Tutuklanan Paşaların Konulması ile Ünlenen Kocaeli'nin Kandıra F Tipi Cezaevi'nde Bayramlaşma Bugün Başladı.
Unuttu Mucit Oldu! Bardağı Evde Unutunca İlginç Bir İcat Ortaya Çıktı...
İnternetten Diploma Proje Kapsamında İlk Öğrenciler Bu Yıl Ek Kontenjanla Alınacak
18 Bin Hayat! ?duman', Bayram Sonrası Okul Önlerinde Piyasaya Sürüleceği Öne Sürülen 18 Bin Ecstacy Hapı Buldu
'Erkekler Benden Para İstiyor' Manken Ece Gürsel, Birlikte Olduğu Erkek Arkadaşlarından Dert Yandı.
'Açık Görüş', Kimi Mahkum Yakınlarını Üzdü
"Açık Görüş", Kimi Mahkum Yakınlarını Üzdü
Metris Cezaevi'nde Ramazan Bayramı Nedeniyle Başlayan "Açık Görüş" Yakınlarını Görebilenler İçin Sevinç Kaynağı Olurken, Akrabalarını Göremeyenler İçin Hüzne Dönüştü.
Ses, Sosyal Güvenlik Yasasını Protesto Etti Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (Ses) Ankara Şubesi Üyeleri, Bugün Yürürlüğe Giren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası'..
Batan Gemide Kaybolan Bir Kişinin Cesedi Karaya Vurdu Balıkesir'in Bandırma İlçesinde 14 Eylül Pazar Günü Hareket Ettikten Kısa Bir Süre Sonra Batan 'Hayat N' Adlı Ro-ro Gemisinde Kaybolan Bi..
Sel Mağdurları Bayram Sevincini Yaşayamadı
Sel Mağdurları Bayram Sevincini Yaşayamadı
Bitlis'in Güroymak İlçesinde 4 Gündür Etkili Olan Yağış Sele Neden Oldu. Bayramı Bırakıp Selin Zarar Verdiği Mahsulü Kurtarmaya Çalışan Üreticinin Hayalleri Yıkıldı.
Görme Engelli Hafızın Azmi Herkese Örnek Oluyor
Görme Engelli Hafızın Azmi Herkese Örnek Oluyor
Doğuştan Görme Engelli Olan ve Konya Şaziye Ak Camii'ndeki 20 Yıldır Müezzinlik Yapan Ali İnan, Kaset Dinleyerek Kur'an-ı Kerim'i Ezberleyip Hafız Oldu. Bununla da Yetinmeyen Ali İnan, Selçuk Üniversitesi İlahiyat...
İzmir Ekonomi Üniversitesinde Ek Kontenjan Fırsatı
İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ek Kontenjan Fırsatı
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İeü) Ek Kontenjanları Açıklandı. İki Yıl Amerika'da Eğitim Görme ve Çift Diploma Şansı Veren Uolp-suny Programlı 5 Bölüm de Dahil Olmak Üzere Toplam 20 Bölümde 126 Öğrenci Daha İzmir Ekonomi...
Su Krizine Önlem İçin 'Su Bakanlığı Kurulsun' Teklifi İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye'de Su Sorununun Her Geçen Yıl Büyüdüğünü Belirterek, "En Canlı Örnek İ..
Msc Cruıses, Filosuna 2 Yeni Gemi Daha Ekleniyor
Msc Cruıses, Filosuna 2 Yeni Gemi Daha Ekleniyor
Arkas Holding Ortaklığıyla 2005 Yılından Bu Yana Türkiye'de Hizmet Veren Msc Cruises, Yıl Sonunda Seferlerine Başlayacak Msc Fantasia, 2009'daki Msc Splendida ve Msc Magnifica'nın Ardından Filosundaki Gemi Sayısını 14'e...
Kimse Yok mu Bayramda Bosnalı Gazilere Yardım Elini Uzattı
Kimse Yok mu Bayramda Bosnalı Gazilere Yardım Elini Uzattı
Kimse Yok mu Derneği, Ramazan Bayramı'nda Bosna Hersekli Gazilere Gıda Yardımında Bulundu. Gazilerin Evlerine Kadar Giden Yardım Paketlerini Teslim Eden Kimse Yok mu Yetkilileri, Savaş Mağdurlarının Bayram Sevincini de...
Şato İhalesi 10 Ekimde
Şato İhalesi 10 Ekim'de
Büyükşehir Belediyesi, Yıllardır Atıl Durumda Olan Şato Restoran'ı Konukevine Dönüştürebilmek Amacıyla 10 Ekim Tarihinde İhaleye Çıkıyor. İzmir'in En Özel Yapılarından Birisi Olan Varyant'taki Şato Restoran, Yeniden...
Dp Genel Başkanı Süleyman Soylu Partililerle Bayramlaştı Demokrat Parti (Dp) Genel Başkanı Süleyman Soylu Partisinin İstanbul İl Başkanlığı Tarafından Organize Edilen Bayramlaşma Törenine Kat..
15 Aylık Irak Esaretinden Kurtuldu, Ailesine Çifte Bayram Yaşattı
15 Aylık Irak Esaretinden Kurtuldu, Ailesine Çifte Bayram Yaşattı
Irak'a Giderken, Musul Yolunda Bir Tır Şoförüne Yardım Ettiği Gerekçesiyle Tutuklanarak Cezaevine Konan Faysal Ayın, 15 Ay Sonra Ailesine Kavuştu. Oğluna Kavuşan Ayın Ailesi Çifte Bayram Yaşadı.
İnşaatlardan Çıkan Molozlar Köylere Asfalt Olarak Dönüyor
İnşaatlardan Çıkan Molozlar Köylere Asfalt Olarak Dönüyor
Iüüizmir Büyükşehir Belediyesi'nin İştiraklerinden Olan İzbeton, Bulduğu Ekonomik Bir Yöntem ile Orman Köylerinin Yollarını Asfaltlıyor.
Başbakan Erdoğan, Bakanlar Kuruluna Gelirken Çocuklara Bayram Harçlığı Dağıttı
Başbakan Erdoğan, Bakanlar Kurulu'na Gelirken Çocuklara Bayram Harçlığı Dağıttı
Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Saat 11.20'de Toplandı. Başbakan Erdoğan, Keçiören Subayevleri'ndeki Konutundan Başbakanlık Binasına Gelirken Çocuklara Bayram Harçlığı Dağıttı.
Akpm'den Kıbrıslı Rumlara Uyarı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (Akpm) Genel Kurulu, Kıbrıs Rum Kesimine Yaptığı Çağrıda, AB Komisyonunun Doğrudan Ticaret Tüzüğü Uyarınca, Kıbrıslı Türk..
Sınırda Bayramlaşma Heyacanı Başladı
Sınırda Bayramlaşma Heyacanı Başladı
Türkiye ve Suriye Arasında İmzalanan Protokol Anlaşması Gereği Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Hatay Sınır Kapılarından Geçerek Akrabalarının Yanına Gidecek Vatandaşların Bayramlaşma Heyecanı Başladı.
Diyarbakırda 1 Asker Şehit Oldu
Diyarbakır'da 1 Asker Şehit Oldu
Diyarbakır'ın Hani İlçesi Kırsalında PKK Terör Örgütü Militanlarının Açtığı Ateş Sonucu 1 Asker Şehit Olurken, 1 Güvenlik Görevlisi de Yaralandı.
Başıboş Köpekler Problem Oluşturuyor Türkiye'deki Başıboş Köpek Sayısının Önümüzdeki 6 Yılda 34 Milyonu Bulacağı Belirtiliyor.
Şehitliklere Gelen Ziyaretçiler Çiftçilerin Gelir Kapısı Oldu
Şehitliklere Gelen Ziyaretçiler Çiftçilerin Gelir Kapısı Oldu
Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'na Yapılan Yatırımlar, Bölgedeki Çiftçilerin de Yüzünü Güldürdü. İlk Olarak 2005 Yılında Başlayan Yatırımlar Sayesinde Artan Ziyaretçiler, Çiftçilerin Mahsullerini İlk Elden...
Çameli'de 3,9'luk Deprem Denizli'nin Çameli İlçesinde 3,9 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10