16 Ağustos 2008 Cumartesi Günü Haberleri

16 Ağustos 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Prof. Serinden Türk Tarım ve Hayvancılığına Katkı Sağlayacak İki Kitap
Prof. Serin'den Türk Tarım ve Hayvancılığına Katkı Sağlayacak İki Kitap
Erciyes Üniversitesi (E.ü) Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Yunus Serin'in, Türk Tarım ve Hayvancılığına Önemli Katkılar Sağlayacak, 'Türkiye'nin Çayır ve Mera Bitkileri' ile 'Yem Bitkileri ve Meraya Dayalı Hayvancılık...
Tff Süper Kupa Yarın Sahibini Bulacak Futbol Federasyonu Tarafından 3. Kez Düzenlenecek Olan Tff Süper Kupa'da Galatasaray ile Kayserispor, Yarın Almanya'da Karşı Karşıya Gelecek.
TOBB Etü, Kontenjanlarını Yüzde 1'lik Dilimle Doldurdu Açıklanan ÖSS Yerleştirme Sonuçlarıyla, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB Etü)'nin Tüm Kontenjanları Doldu.
Ergenekon Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınan İki Kişi Sevk Edildi Ergenekon Soruşturması Kapsamında İstanbul'da Gözaltına Altına Muzaffer Ö. ve Sadettin S., Adliyeye Sevk Edildi. Muzaff..
Ramazan Ayı Sıcaklara Denk Gelince Umreciler Bahar Aylarına Yöneldi Ramazan Ayının Yaz Aylarına Doğru Gelmesi, Umre Ziyareti İçin Kutsal Topraklara Gidecek Vatandaşların Tercihlerini İlkbaha..
Başkale Sydvden İhtiyaç Sahibi Ailelere Kömür Yardımı
Başkale Sydv'den İhtiyaç Sahibi Ailelere Kömür Yardımı
Van'ın Başkale İlçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Sydv) Tarafından İhtiyaç Sahibi Ailelere Yönelik Kömür Yardımı Başladı.
Ege Üniversitesinde Üçüncü Rektör Yardımcısı da Belli Oldu
Ege Üniversitesi'nde Üçüncü Rektör Yardımcısı da Belli Oldu
Ege Üniversitesi (Eü)'nde Üçünc Ürektör Yardımcısı da Belli Oldu. Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz Tarafından Atanan Prof. Dr. Süer Anaç ve Prof. Dr. Atilla Silkü'nün Ardından Eü Fen Fakültesi Biyokimya Bölümü Öğretim...
Irat: AK Parti Ergenekon Olayını Örtmemiştir AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, 'AK Parti, Ergenekon Olayını Ötmemiştir, Örtbas Etmemiştir' Dedi.
Yenidoğan Merkezlerinin Sayısı Artırılacak Sağlık Bakanlığında, Halen 156 Olan Yenidoğan Merkezi Sayısının 2010 Yılına Kadar 200'e Çıkarılması Hedefleniyor.
Memurlarda 'E -Bordro' Uygulaması Başladı Memurlarda 'E -Bordro' Uygulaması, 4 Bakanlıkta Başladı. Ulaştırma, Maliye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Sanayi ve Ticaret Bakanlıklarında Çalışan ..
TBMM Başkanı Toptan: "Hacı Bektaş Veli, Barış ve Kardeşliğe Evrensel Katkı Yaptı" TBMM Başkanı Köksal Toptan, Kültürlerin ve İnançların Kaynaştığı Anadolu'nun İnanç Önderlerinden Biri Olan Ha..
Evden Kaçan 16 Yaşındaki Kızı Erkeklere Satan 2 Kadın Tutuklandı Mardin'in Nusaybin İlçesinde 18 Yaşından Küçük Kız Çocuğunu Alıkoyarak Para Karşılığı Erkeklere Sattığı İddiası ile 2 Kadın Tu..
Gazi Alev Alev! iki Grup Arasındaki Çatışmada Hedef Yine Polisler Oldu...
Validen 'Ahmedinejad' Özrü İstanbullunun Burnundan Solumasına Neden Olan Trafik Çilesi için Vali Güler Özür Diledi
The Independent'ten Türkiye'ye Övgü The Independent'in Türkiye'ye Olan İlgisi Devam Ediyor. Dün Sayfalarında, İngiltere'den Türkiye'ye Olan İlginin Araştırıldığı Bir Yazıya Yer Veren Gazete, ..
Ateşkes Anlaşması, Rusyaya Ulaştı
Ateşkes Anlaşması, Rusya'ya Ulaştı
Rusya Yönetimi, Gürcistan ile İmzaladıkları Ateşkes Anlaşmasının Kendilerine Ulaştığını Bildirdi.
Şehzade Mehmetin Tayvanlı Öğrencisi Üniversiteyi Kazandı
Şehzade Mehmet'in Tayvanlı Öğrencisi Üniversiteyi Kazandı
Manisa Özel Şehzade Mehmet Koleji'nin Tayvanlı Öğrencisi Shen Jui-chih, Dört Üniversitenin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerinde Okumaya Hak Kazandı.
Ambulansa Çarpan Otomobil Sürücüsü Alkollü Çıktı
Ambulansa Çarpan Otomobil Sürücüsü Alkollü Çıktı
Mersin'de, Ambulansla Otomobilin Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında, İkisi Sağlık Görevlisi 4 Kişi Yaralandı.
Irak'taki Saldırıda Ölü Sayısı 6'ya Çıktı Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Bomba Yüklü Araçla Düzenlenen Saldırıda Ölenlerin Sayısı 6'ya Yükseldi.
İstanbullu Sizi Anlayışla Karşılamıyor
İstanbullu Sizi Anlayışla Karşılamıyor
İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın İstanbul'a Geleceği Günler Öncesinden Belliydi. Milyonlarca İstanbullu Uyarılmadı.
Jandarmadan Kaçak Silah İmalathanesine Operasyon
Jandarmadan Kaçak Silah İmalathanesine Operasyon
Düzce İl Jandarma Alay Komutanlığı Ekiplerinin, Ruhsatsız Olduğu Tespit Edilen Bir Silah İmalathanesine Düzenledikleri Operasyonda, Çok Sayıda Kaçak Silah, Bu Silahlara Ait Mermi ve Silah Yapımında Kullanılan Malzemeler...
Türkiye-suriye Sınırında Mayınların Ardından Petrol Araması Yapılacak Türkiye-suriye Ortak Sınırının Türkiye Tarafındaki Mayınların Temizlenmesinin Ardından Bölgede Ham Petrol Aranacak. Kazıl..
Garanti'den "Bankasız Havale" Hizmeti Garanti Bankası "Bankasız Havale" İsmiyle Yeni Bir Hizmet Başlatıyor. Garanti Müşterisi Olmayanların da Yararlanabileceği Hizmet, Kullanıcılara 7 Gün 24 ..
Suzukı Grand Vıtara Yenilendi Suzuki'nin Suv Segmentindeki Grand Vitara, Yenilenen Versiyonu ile Türk Tüketicisinin Beğenisine Sunuldu.
Arı Sütü Mucizesi Hacettepe Üniversitesi Arı ve Arı Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Kadriye Sorkun, Arı Sütünün Mucize Yarattığını Belirterek, "Arı Sütü ile Beslenen An..
19uncu Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri Başladı
19'uncu Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri Başladı
Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesinde Yapılan '19'uncu Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri' Başladı.
Baş Ağrısını Stres ve Sevinç de Artırabiliyor Iüübaş Ağrısının Genellikle Kafada Gözlerden Başlayıp Boyna Kadar Uzanan Bölgede Ortaya Çıktığı; Yüz, Dişler veya Boyunda da Görülebildiğine Dikk..
Tarkan, Şarkılarıyla Antalyalı Hayranlarının Karşısına Çıktı
Tarkan, Şarkılarıyla Antalyalı Hayranlarının Karşısına Çıktı
Pop Müzik Şarkıcısı Tarkan, Antalya'da Verdiği Konserle Hayranlarının Karşısına Çıktı. Bir Yiyecek Firması Tarafından 'Doritos Nerede Müzik Orada' Başlığı ile Gerçekleştirilen Konserler Dizisine Antalya'da Devam Eden...
Tunarın Klarneti 46 Yıl Sonra Suskunluğunu Bozdu
Tunar'ın Klarneti 46 Yıl Sonra Suskunluğunu Bozdu
Türk Müziğinin Önemli İsimlerinden Klarnet Virtüözü ve Bestekar Şükrü Tunar, 46. Ölüm Yıldönümünde Edremit'te Anıldı. Tunar'ın 46 Yıldır Saklanan Klarneti, İlk Defa Klarnet Sanatçısı Serkan Çağrı Tarafından Çalındı.
Gümrüklerde 6,5 Milyon YTL'lik Uyuşturucu ve Kaçak Madde Yakalandı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü, Son Bir Haftada Gümrüklerde Çeşitli Miktarda Uyuşturucu ve Kaçak Ticari Eşya Ele Geçiril..
Obama ve Mccain, İlk Kez Karşı Karşıya Geliyor ABD Başkanlık Seçimi Gündemine Bugün Damgayı, Ülkenin İki Yakasında "Dini Duyarlıklı Oylar" Vuracak. Aralarında Cumhuriyetçi Parti Başkan Aday A..
Amerika'nın Tek 'Türk Dünyası Festivali' Chicago'da 2. Kez Yapılıyor Chicago Türk Amerikan Derneği (Tasc) ve Niagara Vakfı'nın Ortaklaşa Düzenlediği Iı. Türk Dünyası Festivali, ABD'nin Chicag..
Amerika'da Gençler Arasında İlaç Bağımlılığı Giderek Artıyor Amerikan Uyuşturucu Madde Bağımlılığını Önleme Merkezi ve Columbia Üniversitesi Tarafından Yapılan Araştırma Gençlerin İçki ve Sig..
Cumhurbaşkanı Gül: "Ana Ajanda AB Üyeliği" Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) Üyeliğinin Ana Ajandaları Olduğunu Söyledi. Son 2 Yılda Enerjilerini İç Çekişmelere Harc..
Mersinde Korsan Gösteri Yapan Gruplar, Polise Molotof Attı
Mersin'de Korsan Gösteri Yapan Gruplar, Polise Molotof Attı
Mersin'de Akşam Saatlerinde Ara Sokaklarda Eylem Yapan Gruplar, Polise Molotof Attı. Ara Sokaklarda Gösterici Kovalayan Polis 8 Kişiyi Göz Altına Aldı.
Yeşilovalılar, İlçelerine Yapılacak Yüksekokul İçin Yardım Topluyor
Yeşilovalılar, İlçelerine Yapılacak Yüksekokul İçin Yardım Topluyor
Burdur'un Yeşilova İlçesinde Yapılacak Olan Yüksek Okul İçin Yardım Toplama Çalışamları Merkez ve Köylerde Tüm Hızıyla Devam Ediyor. Yüksek Okulun Yerini Satın Alabilmek İçin Yoğun Bir Çalışma Temposuna Giren Yeşilova...
Hatayda Güvenlik Önlemleri En Üst Seviyeye Çıkartıldı
Hatay'da Güvenlik Önlemleri En Üst Seviyeye Çıkartıldı
Hatay'da İl Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğü'ne 12 Kilo C-4 Patlayıcısıyla Saldırı Girişinde Bulunulması ve Suriye Sınırında Teröristlerin Çatışma Sonrası Bırakıp Kaçtığı 144 Kilo Patlayıcının Bulunmasının...
Ahmedinejad Türkiye'den Ayrıldı İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad Türkiye'den Ayrıldı.
Vali Güler: "Üst Düzey Ziyaretçilerin Helikopter veya Deniz Araçlarıyla Taşınması Gündeme Gelebilir" İstanbul Valisi Muammer Güler, Bundan Sonra İstanbul'a Yapılacak Üst Düzey Ziyaretlerde Ko..
Gözaltına Alınan Emekli Albay Arif Doğan, Sağlık Kontrolüne Çıkarıldı (2) Ergenekon Terör Örgütü Soruşturması Kapsamında Ankara'da Gözaltına Alınan Emekli Albay Arif Doğan, Sağlık Kontrolüne ..
Okmeydanı'nda Eylem Yapan Göstericilerin Polise Ateş Açtığı İddiası (2) Okmeydanı Piyale Paşa Caddesi Üzerinde Korsan Gösteri Yapan Bir Grup, Polisin Üzerine Havai Fişek Fırlattı. Havai Fişek..
Gazi Mahallesi'nde Olaylı Gece (2) Gazi Mahallesi'nde 23 Yaşındaki Bir Gencin Öldürülmesi ile Başlayan Olaylar Geç Saatlere Kadar Devam Etti. Özel Gazi Hastanesi'nde Bulunan Gencin Cesedini V..
Bakırköy Kadın Doğum Hastanesi'nde Elektrik Akımına Kapılan 2 İşçi Öldü Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Kazan Dairesinde Elektrik Akımına Kapılan ..
Bahçe Duvarından Düşen Genç Yaralandı Başkent'te Alkollü Olduğu Öne Sürülen Bir Genç, Dengesini Kaybederek Dört Metre Yükseklikteki Bahçe Duvarından Düştü. İtfaiye ve Sağlık Ekipleri Tarafınd..
Su Seviyesi Düşen Alibeyköy Barajından 14 Ton Çöp Toplandı
Su Seviyesi Düşen Alibeyköy Barajı'ndan 14 Ton Çöp Toplandı
İstanbul'da Barajların Doluluk Oranında Ciddi Düşüş Yaşanıyor. Alibeyköy Barajı'nda Daha Önceki Yıllarda Büyük Bölümü Su Altında Olan Tarihi Mağlova Kemeri, Suların Çekilmesiyle Birlikte Yeniden Ortaya Çıktı. Suların...
Sultan Murat Türbesi 400 Yıldır Özbek Türbedar Ailesine Emanet
Sultan Murat Türbesi 400 Yıldır Özbek Türbedar Ailesine Emanet
1389 Yılında Kosova Ovası'nda Ordusuyla Birlikte Sırpları Bozguna Uğratan ve Savaş Sonrası Alanı Gezdiği Sırada 'Miloş Obiliç' Adlı Sırp Tarafından Şehit Edildikten Sonra İç Organları Savaş Bölgesindeki Türbeye Konulan...
Sağlık Görevlisinin Gayreti Görenleri Duygulandırdı Kartal'da, Bir Trafik Kazasına Müdahale Eden Sağlık Görevlisinin Hayat Kurtarmak İçin Verdiği Mücadele, Görenleri Duygulandırdı. Araç İçind..
Şanlıurfa Şehir Merkezindeki Yangın Korkuttu
Şanlıurfa Şehir Merkezindeki Yangın Korkuttu
Şanlıurfa'da Atıl Durumda Bulunan Bir Lise Binasında Çıkan Yangın Korku Dolu Saatlerin Yaşanmasına Sebep Oldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10