'2008 Ünal Aysal Ödülleri' Sahiplerini Buldu

İktisadi Araştırmalar Vakfı'nca Düzenlenen '2008 Ünal Aysal Ödülleri', Törenle Sahiplerine Verildi.

'2008 Ünal Aysal Ödülleri' Sahiplerini Buldu
14.01.2009 18:45 | Son Güncelleme: 14.01.2009 18:45

İktisadi Araştırmalar Vakfı'nca düzenlenen ''2008 Ünal Aysal Ödülleri'', törenle sahiplerine verildi.

Vakıf tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl dördüncüsü düzenlenen ödüller için İktisadi Araştırmalar Vakfı merkezinde tören düzenlendi.

''Betanın tahminleme modellerinin incelenmesi ve açıklayıcılık düzeyleri üzerine İMKB'de karşılaştırılmalı bir araştırma'' teziyle Gazi Üniversitesi'nden Nazlı Kalfa'ya, ''Sayısal yöntemler bilim dalı-destek vektör makineleri: Banka başarısızlığının tahmini üzerine bir uygulama'' teziyle İstanbul Üniversitesi'nden Seda Tolun'a, ''Sermaye piyasası düzenlemelerinde fayda-maliyet analizleri: Teoriler, araçlar ve Türkiye üzerine ampirik bir çalışma'' teziyle İstanbul Üniversitesi'nden Dr. Saim Kılıç'a, ''Doktora Tezi'' dalında değer görülen ödülleri sunuldu.

''Yüksek lisans tezleri'' dalında ise Niğde Üniversitesi'nden Mehmet Demiral ''Türkiye'de sıcak para hareketleri ve ekonomik krizlere etkisi (1990?2006)'', Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nden Hasan Uygurtürk ''Türkiye'deki emeklilik yatırım fonlarının performans ölçümü ve stil analizi'' ve Sakarya Üniversitesi'nden Hakan Yavuz ''Türkiye'de kurumlar vergisinin ekonomik etkileri ve değerlendirilmesi'' çalışmalarıyla ödüle hak kazandı. Demiral, Uygurtürk ve Yavuz da ödüllerini aldı.

Yarışmaya gönderilen 36 eserin de İktisadi Araştırmalar Vakfınca bastırılarak kitap haline getirildiği bildirildi.

Kaynak: AA

title