2008 Olimpiyat Oyunları Meşale Koşusunu Taşıyacaklar

2008 Olimpiyat Oyunları Meşale Koşusunu Taşıyacaklar

İstanbul'da 3 Nisan'da Yapılacak 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları Meşale Koşusu'nda, Meşaleyi Ana Sponsorlardan Samsung Adına Taşıyacak İsimler Düzenlenen Bir Törenle Tanıtıldı.

2008 Olimpiyat Oyunları Meşale Koşusunu Taşıyacaklar

İstanbul'da 3 Nisan'da yapılacak 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları Meşale Koşusu'nda, meşaleyi ana sponsorlardan Samsung adına taşıyacak isimler düzenlenen bir törenle tanıtıldı.

2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nın resmi sponsoru Samsung tarafından, Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde düzenlenen organizasyonda, Fatih Terim, Cüneyt Arkın, Gülse Birsel, Arzu Kaprol, Mehmet Günsür ve Durducan Nevruz'un meşaleyi taşıyacakları açıklandı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Meşale Koşusu Genel Koordinatörü Yalçın Aksoy'un başkanlık ettiği toplantıda, Samsung tarafından belirlenen isimler, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, ünlü sinema oyuncusu Cüneyt Arkın, dünyaca ünlü modacı Arzu Kaprol, yazar, senarist ve oyuncu Gülse Birsel, oyuncu Mehmet Günsür ve Türkiye'ye birçok altın madalya kazandıran 15 yaşındaki engelli sporcu Durducan Nevruz da birer konuşma yaptı.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Olimpiyat Meşalesi Koşusu'nda meşale taşıyıcısı olarak seçilmesiyle ilgili, ''Olimpiyat, renklerin bir araya geldiği bir organizasyon. Türkiye'yi de içine alan bu renkliliğin bir parçası olduğumuz için mutluyuz ve gurur duyuyoruz. Olimpiyatların Türkiye'de gerçekleşmesi için biz de elimizden geleni yapacağız'' dedi.

Kaynak: AA