2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri

008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nde 'Ölüm Grubu' Olarak Adlandırılan C Grubu'nda Fransa ve Romanya Arasında Oynanan Karşılaşmadan Gol Sesi Çıkmadı.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri

008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nde 'Ölüm Grubu' olarak adlandırılan C Grubu'nda Fransa ve Romanya arasında oynanan karşılaşmadan gol sesi çıkmadı.

İsviçre'nin Zürih kentindeki Letzigrund Stadı, C Grubu'nun açılış maçı olan Fransa-Romanya karşılaşmasına ev sahipliği yaptı. Karşılaşma boyunca Fransa'nın atakları gol çıkarmayınca mücadele başladığı gibi 0-0 bitti ve taraflar Euro 2008'e 1 puanla başladı. Böylece Euro 2008'in 5. maçı sonunda ilk kez bir karşılaşmadan gol sesi çıkmamış oldu. Karşılaşma boyunca Romanya yaptığı savunmayla dikaktleri üzerine çekerken, turnuva öncesi kadroya çok sayıda forvet oyuncusu çağırarak rakiplerine korku salan Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Raymond Domenech'in bu planı ilk maçta işlememiş oldu.

Karşılaşmanın ilk yarısında Anelka ve Benzema'yla etkili olmaya çalışan Fransa, Romanya'nın katı defansını aşmakta zorlandı. Fransızların turnuvadaki en büyük yıldız adaylarından Betafami Gomis'in 72. dakikada Nicolas Anelka'nın yerine oyuna dahil olması da Fransa'ya çare olmadı.

Fransa Milli Takımı'nın en dikkat çekici ismi bir dönem Galatasaray forması da giyen Bayern Münihli yıldız Franck Ribery olurken, Romanya Milli Takımı'nda ise Adrian Mutu mücadelesiyle övgü aldı.

(ERS-ERS-KÇ-S)

Kaynak: İHA