2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nde Çeyrek Final Biletini Kapan İlk Takım A Milli Takım'ın da Bulunduğu A Grubu'nda Yer Alan Portekiz Oldu. Portekiz Milli Takımı, Çek Cumhuriyeti'yle Yaptığı A Grubu İkinci Karşılaşmasını 3-1 Kazandı ve Puanını 6'ya Çıkartarak Gruptan Çıkmayı Garantiledi.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nde çeyrek final biletini kapan ilk takım A Milli Takım'ın da bulunduğu A Grubu'nda yer alan Portekiz oldu. Portekiz Milli Takımı, Çek Cumhuriyeti'yle yaptığı A Grubu ikinci karşılaşmasını 3-1 kazandı ve puanını 6'ya çıkartarak gruptan çıkmayı garantiledi.

Portekiz Euro 2008'in ilk çeyrek finalisti oldu. Teknik direktörlüğünü Luis Felipe Scolari'nin yaptığı 2004'ün ev sahibi ve finalisti Portekiz, A Grubu'nda Türkiye'den sonra Çek Cumhuriyeti'ni de mağlup etti ve çeyrek finale adını yazdıran ilk takım oldu. Cenevre'deki Stade de Geneve Stadı'nda oynanan ve Yunanistan Futbol Federasyonu'ndan Kyros Vassaras'ın düdük çaldığı karşılaşmada Çek Cumhuriyeti'ni 8, 63 ve 90. dakikalarda Deco, Cristiano Ronaldo ve Quaresma'nın attığı gollerde 3-1 yenen Portekiz'de Türkiye maçının da yıldızı olan Ronaldo oynadığı etkili futbolla yine takımını sırtlayan isimdi.

Çek Cumhuriyeti adına karşılaşmanın tek golü 17. dakika Libor Sionko'dan geldi.

Portekiz A Grubu'ndaki 3. maçında ev sahibi İsviçre'yle Çek Cumhuriyeti ise A Milli Takım'la karşılaşacak.

(ERS-ERS-MFS-S)

Kaynak: İHA