2008-2009 Sonbahar Kış

2008-2009 Sonbahar Kış

Rusya'yı Dünya Moda Merkezlerinden Biri Haline Getirmek Amacıyla Düzenlenen ve Geçen Cumartesi Günü Rus Modasının Altın Çocuğu Olarak Bilinen Valentin Yudaşkin'in Defilesiyle Açılan "Moskova Moda Haftası" Devam Ediyor.

2008-2009 Sonbahar Kış

RUSYA'YI DÜNYA MODA MERKEZLERİNDEN BİRİ HALİNE GETİRMEK AMACIYLA DÜZENLENEN VE GEÇEN CUMARTESİ GÜNÜ RUS MODASININ ALTIN ÇOCUĞU OLARAK BİLİNEN VALENTİN YUDAŞKİN'İN DEFİLESİYLE AÇILAN "MOSKOVA MODA HAFTASI" DEVAM EDİYOR.

Moskova Moda Haftası çerçevesinde dün akşam Rusya'nın tanınmış modaevlerinden Sergey Moskalenko, SV2, Helena Elange, Routa, D'Lorisan, Alina Assi, Bunakova-Hokholoff, Razu Mikhina, Terehov, İzetta ve Evelyn'in 2008-2009 sonbahar-kış koleksiyonları sergilendi.

Darya Razumihina adlı moda tasarımcısının geliştirdiği "Razu Mikhina" modaevinin de yeni tasarımları dün yapılan defilelerle modaseverlerin karşısına çıktı.

Moskova Devlet Üniversitesi mezunu Razumihina, 1995-1998 yılları arasında Türk moda tasarımcısı Rıfat Özbek'in yanı sıra Alexandr McQueen, John Galliano ve Stella McCartney gibi ünlü modacılardan ders aldı.

Razumihina'nın 2008-2009 sonbahar-kış koleksiyonu defileleri izleyen moda eleştirmenlerinden tam not aldı.

Kaynak: Gecce