31 Temmuz 2007 Salı Günü Haberleri

31 Temmuz 2007 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bulgar İşadamları BTSOyu ziyaret etti
Bulgar İşadamları BTSO'yu ziyaret etti
Bulgaristan'ın Stara Zagora şehrinin Vali yardımcısı Hüseyin Enger, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oleg Stoilev ve sanayici ve işadamlarından oluşan 30 kişilik heyet, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nı (BTSO) ziyaret...
Başbakanlık Yatırım Ajansı heyeti Kütahyada
Başbakanlık Yatırım Ajansı heyeti Kütahya'da
Başbakanlık Yatırım Ajansı yetkilileri, yatırım ortamında gelinen son noktayı görmek için Kütahya'ya geldi. Heyet ilk olarak Kütahya Valiliği toplantı salonunda Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe başkanlığında düzenlenen...
Kömürün bittiği Kül Tepelerinde yetiştirilen meyve ağaçları para kazandırıyor
Kömürün bittiği Kül Tepelerinde yetiştirilen meyve ağaçları para kazandırıyor
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Değirmisaz kasabasında kömür rezervinin tükenmesi nedeniyle terk edilen kül dağlarında yapılan çalışma ile oluşturulan meyve bahçesi para kazandırıyor.
Romanya'nın 70 bölgesinde 115 hektar ağaç kül oldu Bir haftadır bölge ülkeleri gibi Romanya da yangınlarla boğuşuyor. Son bir hafta içinde 70 ayrı bölgede çıkan yangında 115 hektardan fazla o..
"Nanking katliamı" film oluyor İkinci Dünya Savaşı yıllarında, Japon askerlerinin Çin'in Nanking bölgesini işgali sırasında sırasında işledikleri ve 300 bin'den fazla kişinin yaşamını yitirdi..
Vietnam’da kuş gribine yakalanan hamile kadın öldü Vietnam'ın kuzeyinde, kuş gribine yakalanan 7 aylık hamile bir kadın ve karnındaki bebek öldü. Başkent Hanoi'deki Bach Mai Hastanesi yönetic..
Sol eli kullanmada etkisi olan gen bulundu İngiltere'deki Oxford Üniversitesi'nin öncülüğünde yapılan bir araştırmada, insanların sol elini kullanmasında etkili olduğuna inandıkları bir gen b..
Pakistan’da yaşanan çatışmalarda can kaybı 12'ye yükseldi Pakistan'nın sorunlu bölgelerinden Kuzey Veziristan'da, askeri güçlerin helikopterlerle sürdürdüğü operasyonlarda 12 hükümet karşıtı ..
Başkomiserlikten muhtarlığa
Başkomiserlikten muhtarlığa
Trabzon'un Vakfıkebir ilçesine bağlı Düzlük köyünde yapılan muhtarlık seçimini emekli başkomiser Ali Akdin kazandı.
Bucada doğalgazla pişirilen ilk kahve içildi
Buca'da doğalgazla pişirilen ilk kahve içildi
İzmir'in Buca ilçesine temmuz ayında itibaren verilmeye başlayan doğalgaz, ilk defa bir abone tarafından kullanıldı. Doğalgazın ilk olarak bir konutta kullanılması dolayısıyla Mehmet ile Meliha Kuzukulak çiftinin evinde...
"Girdap Operasyonu"na yayın yasağı Kamuoyunda "Girdap Operasyonu" olarak adlandırılan Vatanseverler Kuvvetler Güç Birliği Derneği ve Yöneticilerine yönelik yürütülen soruşturmaya Ankara 9. S..
MHP'li Çakmakoğlu: "Genelkurmay Başkanının görüşlerine katılıyorum" Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakmakoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükan..
konyada atıkların geri dönüşümü sağlanacak
konya'da atıkların geri dönüşümü sağlanacak
Konya'nın merkez Selçuklu belediyesi, proje ortağı firmalarla imzaladığı protokol ile ilçe merkezindeki atıkların geri dönüşümünün sağlanması amacıyla hazırlanan projeyi başlattı.
Şırnakta 2 öğrenci ÖSS tercihlerini başkaları tarafından yapılınca savcılığa suç duyurusunda bulundu
Şırnak'ta 2 öğrenci ÖSS tercihlerini başkaları tarafından yapılınca savcılığa suç duyurusunda bulundu
Şırnak'ın Silopi ilçesinde Öğrenci Seçme Sınavına (ÖSS) giren iki öğrencinin adına başkaları tercih yapınca öğrenciler mağdur oldu.
Nusrat Mayın Gemisinin web sitesi kuruldu
Nusrat Mayın Gemisi'nin web sitesi kuruldu
Mersin'in Tarsus ilçesinde Tarsus Belediyesi tarafından, Nusrat Mayın Gemisi'nin dünyanın her yerinden izlenebilmesi amacıyla web sitesi açıldı.
Deva Holding ilaç fabrikasına varil operasyonu Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Deva Holding ilaç fabrikası bahçesinde çok sayıda, içinde kimyasal ma..
Fındık tarlasında çalışan yaşlı adam domuzun saldırısına uğradı Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, yaban domuzunun saldırısına uğrayan yaşlı adam, yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Aydınyayla köy..
Küçük yaştaki çocuklara cinsel istismarda bulunan şahıs tutuklandı Adapazarı'nda yaşları 4 ila 6 arasında değişen kız ve erkek çocuklara cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen şahıs çıkarı..
Afrikalı çocuklar başkan Öner'e kardeş şehir olmayı teklif etti Kepez Belediyesi, Mozambik'in başkenti Maputo'ya bağlı Matola Belediyesi ile kardeş şehir oluyor. Mayıs ayında Matola Belediyes..
Balıkesirin yeni çöp konteynerleri yer altına monte edildi
Balıkesir'in yeni çöp konteynerleri yer altına monte edildi
Balıkesir Belediyesi, eski tip çöp konteynerlerini kademeli olarak değiştiriyor. Şehrin ana caddelerine yerleştirilen ve "Yerkon" ismi verilen 16 yeni konteynerin her birinin 1 ton çöp alabileceği belirtildi.
Şehit annesi ve ablası komutanlarla cenaze namazı kıldı
Şehit annesi ve ablası komutanlarla cenaze namazı kıldı
Kalp krizi geçirerek bakımını yaptığı tankın üzerinden düşüp şehit olan onbaşı Hakan Esmer'in Bursa'daki cenaze töreninde annesi ve kız kardeşi de komutanlarla beraber saf tutarak namaz kıldı.
CHP'li Sevigen TBMM'ye Gelerek Kaydını Yaptırdı CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, 'Dayatma Devam Edecekse, Biz Bu Seçimi Niye Yaptık?' Dedi.
Zeytin Kara Suyu Toz Olacak
Zeytin Kara Suyu Toz Olacak
Balıkesir'in Edremit İlçesinde Faaliyet Gösteren Kale Grubu, Çevre Kirliliğine Sebep Olan Zeytin Kara Suyunu Toz Zeytin Haline Getirmeyi Başardı.
Hayat Kadınları Parti Kuracak İstanbul'dan Bağımsız Aday Olan Eski Hayat Kadınları Ayşe Tükrükçü ve Saliha Ermez, 2008 Yılında Parti Kurarak Tüm Hayat Kadınları ve Şiddete Maruz Kalan Kadınla..
Kayseri'de "TBMM'de Hain İstemiyoruz" Adlı İmza Kampanyası Başlatıldı Türk Eğitim-sen Kayseri Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk ile Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şube ..
'Allah, Ersoy'u Islah Etsin' Mustafa Topaloğlu, Bülent Ersoy?u Eleştirdi: Anadolu?da O Kadar Güzel Evlilikler Var; Kına Yakmak İkisine mi Düştü? Anormal Yanlışlar
Bu Cennet Yer, Mazi Olabilir Avrupa Komisyonu, Polonya'nın Koruma Altındaki Bir Doğal Alanda Yol İnşaatına Yeninden Başlamasını Mahkeme Yoluyla Önlemeye Çalışıyor
Gökçekten Başkentlilere Su Kullanımı Uyarısı
Gökçek'ten Başkentlilere Su Kullanımı Uyarısı
Melih Gökçek, Bu Geceden İtibaren Kentte Su Kesintilerinin Başlayacağını Anımsatarak, 'Binanızda Depo Dahi Olsa İhtiyacınız Dışında Suyu Kesinlikle Kullanmayınız' Dedi.
"Kazak Petrolünün Btc ile Taşınması 2010'da Olabilir" Tiflis-ceyhan (Btc) Boru Hattıyla Taşınması 2010 Yılında Mümkün Olabilir' Dedi.
Türk-iş 55 Yaşında Türkiye'nin En Büyük İşçi Konfederasyonu Türk-iş 55 Yaşına Girdi.
'İstikrar'a Güvenen Yabancı İşadamları Türkiye'ye Akın Edecek Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (Deik) Son Bir Hafta İçerisinde, Yıl Sonuna Kadar Gerçekleştirmeyi Planladığı Ama Karşı Kanatla..
Zihinsel Engelli Öğrencilere Trafik Eğitimi
Zihinsel Engelli Öğrencilere Trafik Eğitimi
Eskişehir'de, Odunpazarı Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü Tarafından Zihinsel Engelliler İçin Trafik Semineri Düzenlendi.
Aso Başkanı Özdebir: Seçim Sonucu, Siyasi ve Ekonomik İstikrar Açısından Olumlu Ankara - Ankara Sanayi Odası (Aso) Başkanı Nurettin Özdebir, "Seçimlerden Çıkan Bu Sonucu Siyasi ve Ekonomik İs..
Doğalgaz Çalışmaları Sürüyor
Doğalgaz Çalışmaları Sürüyor
Kayserigaz Şirketi Kurumsal İletişim Uzmanı Korcan Yüce, 24 Bin Metrelik Çelik Hat Yatırımının 15 Bin Metresinin Tamamladığını Söyledi.
Gölbaşı'nda Gıda Ürünlerine Sıkı Denetim Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Birlikte Sürdürülen Denetimlerde Gıda Maddeleri ve Üretim Mekanları Denetlendi.
Küresel Isınma, Ayçiçeği Tarlalarını da Vurdu Son Yılların En Sıcak Temmuz Ayını Yaşayan Çorlu'da Kavurucu Sıcağın Yanı Sıra Uzun Süredir Yağış Olmaması Ayçiçeklerinin Kurumasına Neden Oluyor..
Galatasaray'da Yeni Sezon Hazırlıkları Sürüyor Galatasaray, Yeni Sezon Hazırlıklarını Sürdürüyor.
Moldova Temsilcisi Fc Sherıff, İstanbul'a Geldi Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu İlk Maçında Yarın Beşiktaş ile Karşılaşacak Moldova'nın Sheriff Takımı, Öğlen Saatlerinde İstanbul'a G..
Küçük Esnafın Pos Cihazı Mağduriyeti
Küçük Esnafın Pos Cihazı Mağduriyeti
Küçük Esnaf ve Sanatkarın Pos Cihazı Nedeniyle Mağduriyet Yaşadığı Bildirildi.
Kuraklık Sebze Fiyatlarını Artırdı Kuraklık Nedeniyle Malatya'da Sebze Fiyatlarının Arttığı Bildirildi.
Şanlıurfa'da Olaylı Yıkım Şanlıurfa'da, Belediye Ekiplerinin Kaçak Yapılara Yönelik Yıkım Çalışması Olaylı Geçti. Yıkımı Durdurmak İsteyen Ev Sahipleri, Güvenlik Güçleri Tarafından Uzaklaştır..
Kozan'da Köy Minibüsü Devrildi: 1 Ölü, 18 Yaralı Adana'nın Kozan İlçesinde Köy Minibüsünün Devrilmesi Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti, 18 Kişi Yaralandı.
Düğün Yemeğinden 16 Kişi Zehirlendi Sakarya'nın Pamukova İlçesinde Düğün Yemeğinden 16 Kişi Zehirlenerek Hastanelik Oldu.
Çağlayan, Son Kez Aso Meclis Toplantısına Katıldı Eski Ankara Sanayi Odası (Aso) Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Zafer Çağlayan, Aso'ya Veda Etmediğini Çünkü Üyeliğinin Devam Ettiğini..
Moskov: "Gs Yönetiminin Kredibilitesi Kalmadı' Qvt Financial Lp Üst Yöneticisi (Ceo) Angelo Moskov, Galatasaray'ın, Dostluk Maçlarının Yayın Hakkını Alan D-smart'tan Alacağı Yaklaşık 10 Milyo..
Son Beş Yılda 3 Bin Derslik Yapıldı Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Cumhuriyet Tarihi Boyunca Antalya'da Yapılan 9 Bin Dersliğin 3 Bininin, Son 5 Yıl İçinde Yapıldığını Söyledi.
Afşin-elbistan C-d Santral İhaleleri İptal Edildi Afşin-elbistan C-d Santralleri İçin Açılan İhalelere Teklif Gelmedi. Böylece İhale, İptal Edildi.
Atama Duyuruları Seçim Vaadi Olmamalı Eğitim Sen Genel Sekreteri Emirali Şimşek, Milli Eğitim Bakanlığının Mayıs Ayında 30 Bin Öğretmen Ataması Yapacağını Duyurduğunu Anımsatarak, "Ancak Bugü..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10