31 Temmuz 2007 Salı Günü Haberleri

31 Temmuz 2007 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan, Gül ile Köşkü Görüşüyor
Erdoğan, Gül ile Köşkü Görüşüyor
Başbakan Erdoğan, Başbakanlık Resmi Konutu'nda Dışişleri Bakanı Gül ile Bir Araya Geldi. İkili Köşk Seçimini Değerlendirecek.
Şanlıurfada Kelaynak Kuşlarının Sayısı 121e Yükseldi
Şanlıurfa'da Kelaynak Kuşlarının Sayısı 121'e Yükseldi
Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Bulunan Kelaynakların Sayısının Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinde 121'e Yükseldiği Bildirildi.
Nbk, Turkısh Bank'ın Yüzde 40'ını Alacak National Bank Of Kuwait (Nbk), Turkish Bank'ın Yüzde 40'ını Satın Almak İçin Anlaşma İmzaladı.
Solak Olmayı Sağlayan Gen Bulundu İngiliz Bilim Adamlarının, İlk Kez İnsanların Solak Olma İhtimalini Artıran Geni Buldukları Açıklandı.
Modaya Yön Veren Aile Simpsonlar ve Linda Evangelista Ünlü Modacıların Koleksiyonlarını Giydi. Bakın Ortaya Neler Çıktı?
Dünyanın En Seksi Plajları Bodrum'un Yalı Beldesi'ndeki Kempinski Hotel Barbaros Bay'ın Barbaros Plajı, 'Dünyanın En Seksi Plajları' Listesinde Gösterildi
Bu Esrarengiz Hayvan İngiliz Komplosu mu?
Bu 'Esrarengiz' Hayvan İngiliz Komplosu mu?
Arap Komplo Teorisyenlerine Göre, Fotoğrafta Görülen 'Ayı Pençeli, Sivri Dişli, Tuhaf Yaratık' İngiliz Ordusu Tarafından Ülkeye Getirildi. Amaçları, Sığır Sürülerine Saldırarak Arapları Aç Bırakmak.
'ekmek Partisi' Geliyor Yeterli Oyu Alamadıkları için Milletvekili Seçilemeyen Eski Genelev Çalışanları Ayşe Tükrükçü ve Saliha Ermez'den Parti Kararı...
İznikte Tarihi Çini Fırınları Gün Işığına Çıkarılıyor
İznik'te Tarihi Çini Fırınları Gün Işığına Çıkarılıyor
Bursa'nın İznik İlçesinde, 1967 Yılında İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Oktay Aslanapa Tarafından Maltepe Caddesi'nde Bulunan Tarihi Çini Fırını Kalıntılarını Gün Işığına Çıkarmak...
Bakan Çelik'ten 'Su Sıkıntısı Dolayısıyla Okulların Geç Açılıp Açılamayacağına İlişkin' Açıklama Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye Genelinde Yaşanan Su Sıkıntısı Sebebiyle Okulların ..
Bakan Çubukçu'nun Yayından Kaldırttığı 'Güzel ve Dahi' Yarışmasına Sağlıkçılar da Tepkili Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun Girişimleri Sonucu Yayından Kaldırılan Yarış..
Afrikalı Çocuklardan Öner'e Kardeş Mektubu Afrikalı Çocuklar, Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner'e, Kardeş Şehir Mektubu Getirdi. Başkan Öner de, Kardeş Şehir Görüşmesi İçin Ekim Ayında Mozamb..
Akçakale İlçesine Atanan Milli Eğitim Müdürü Görevine Başladı
Akçakale İlçesine Atanan Milli Eğitim Müdürü Görevine Başladı
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi Milli Eğitim Müdürü Ali Kınacılar'ın Tayininin Gaziantep'e Bağlı Araban İlçesine Çıkması Üzerine, Yerine Atanan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (Yibo) Müdürü Mustafa Başak Göreve Başladı.
Fenerbahçe Kulübü'nden Fatih Tekke ve Nihat açıklaması Fenerbahçe Kulübü, bbugün tarihli bazı gazetelerde yayımlanan Fatih Tekke ve Nihat Kahveci ile ilgilenildiği yönündeki haberlerin gerçeğ..
Çorluda Havalı Tüfekle Kargalara Ateş Eden 3 Kişi Gözaltına Alındı
Çorlu'da Havalı Tüfekle Kargalara Ateş Eden 3 Kişi Gözaltına Alındı
Çorlu'da Havalı Tüfekle Kargalara Ateş Ettikleri Belirlenen 3 Kişi Gözaltına Alındı.
Sağlık Bakanlığı'ndan enfeksiyon uyarısı Sağlık Bakanlığı, otel, hastane, okul, cami, çok konutlu binalar gibi yerlerde su depolarının temizliğine dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarıda ..
AB Destekli Eğitim Gören Gençler Sertifikalarını Aldı
AB Destekli Eğitim Gören Gençler Sertifikalarını Aldı
Mersinli Tekstilci Salih Yaprak'ın AB'den Kazandığı Hibeyle Hayata Geçirdiği "Tekstil Alanında Kalifiye Eleman Yetiştirme Projesi"ne Katılım Gösteren 21 Genç, 5 Ay Süren Eğitimlerini Tamamlayarak Sertifikalarını Aldı.
Bafralı karpuzcular yurtiçine günde 50 kamyon karpuz gönderiyor Türkiye'nin beş büyük ovasından biri olan Bafra Ovası'nda yetişen ürünler bu sene ülke genelinde yaşanan kuraklıktan dolayı değ..
Gurbetçiler pastırma satışlarını 3 kat artırdı
Gurbetçiler pastırma satışlarını 3 kat artırdı
Yurtdışında çalışan gurbetçilerin izinlerini geçirmek için gelmeleriyle birlikte, pastırma ve sucuk satışlarında yüzde 300'e yakın oranda artışlar olduğu belirtildi.
AB destekli gençler sertifikalarını aldı
AB destekli gençler sertifikalarını aldı
Mersinli tekstil işletmecisi M.Salih Yaprak'ın AB'nin açmış olduğu "Gençlik Projesi"ne sunarak AB'den hibe almaya hak kazandığı "Tekstil Alanında Kalifiye Eleman Yetiştirme Projesi" sona erdi. 5 aylık kursu tamamlayarak...
Alman iş bulma kurumunu dolandıran kişiye beş yıl on ay hapis cezası Almanya'nın başkenti Berlin'de kurduğu sahte firmayla Federal İş Ajansı'nı dolandıran ve iş bulduğu işsiz başına ortalama ..
Ünlü oyuncu Jacky Chan’a Kırgısiztan’dan ilginç teklif Kırgızistan, dövüş sanatları ustası Çinli yıldız Jacky Chan'ın kendi festivallerine katılması halinde, oyuncunun ismini bir 'dağ'a verec..
İsviçre, Müslümanlar için araştırma başlattı İsviçre'de yaşayan Müslüman topluluğun ihtiyaçlarının ideolojik yaklaşımlar sebebiyle doğru anlaşılamadığı kanaatine varan Zürih kantonu Müslümanl..
Rusya Kafkaslarda askeri tatbikat yapıyor Rusya'nın 10 gün sürecek Kafkaslar askeri tatbikatı başladı. Rusya'nın 9 Ağustos'a kadar sürecek askeri tatbikatı Kuzey Osetya, İnguşetya, Ç..
Belçika'da köpeklere emniyet kemeri takma zorunluluğu gündemde Belçika'da yetişkin ve çocuklardan sonra kedi ve köpeklerin de araç içinde emniyet kemeri takmaları tartışılıyor.
Diyarbakır'da 4 silahla birlikte 8 kişi yakalandı Diyarbakır'da, halkın can ve mal güvenliğine yönelik jandarma tarafından yapılan çalışmalarda, 4 silahla birlikte 8 kişi yakalandı.
MTSO'dan öğrencilere "Bilgi" fırsatı sunuyor Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile İstanbul Bilgi Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde ÖSS sonucu Bilgi Üniv..
Bediüzzaman'ın talebelerinden Muzaffer Arslan, hastaneye kaldırıldı Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Muzaffer Arslan (80), rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.
Deve şeklindeki peribacası ilgi çekiyor
Deve şeklindeki peribacası ilgi çekiyor
Tamamen doğal bir oluşumla ortaya çıkan Kapadokya bölgesindeki deve görünümlü peribacası, turistlerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor.
Bilinçsiz klima kullanımı insanı hasta ediyor
Bilinçsiz klima kullanımı insanı hasta ediyor
Bilinçsiz kullanılan klimalar insanı hasta ediyor. Özellikle sıcak havalarda serinlemek için ev ve işyerlerinde kullanılan soğutucu klimaların insanda kalıcı hastalıklara neden olduğu belirtildi.
Kilo Almanın Sırrı Çözüldü Kilo Almanın Nedenleri ve Mekanları Belirlendi. Sadece Ne Yediğimiz Değil, Nerede Yediğimiz de Önemli.
Belediye Başkanı Tarihi Hanlar Bölgesindeki Çarşı Esnafı ile Bir Araya Geldi
Belediye Başkanı Tarihi Hanlar Bölgesindeki Çarşı Esnafı ile Bir Araya Geldi
Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Yardımcıları Mustafa Aydın, İbrahim Güllüoğlu ve M. Fevzi Yücetepe ile Birlikte, Tarihi Hanlar Bölgesi'ndeki Çarşı Esnafıyla Bir Araya Geldi.
Ardahan'da yağmurla birlikte çakan şimşek orman yangınına neden oldu Ardahan'da yağmurla birlikte çakan şimşekler yangına neden oldu.
Nıcole Kefaletle Serbest Alkollü Otomobil Kullandığı İçin 4 Gün Hapis Cezasına Çarptırılan Nıcole Rıchıe, Kefaletini Ödeyerek Özgürlüğüne Kavuşacak.Alkollü Otomobil Kullandığı İçin 4 Gün Hapis Cezasına Çarptırılan Nıcole Rıchıe, Kefaletini Ödeyerek Özgürlüğüne Kavuşacak.
Kevın Velayet İstiyor Brıtney Spears ile Kevın Federlıne Resmi Olarak Boşandı.Brıtney Spears ile Kevın Federlıne Resmi Olarak Boşandı.
MHP Aydın Milletvekili Tanerden Seçmene Teşekkür Ziyareti
MHP Aydın Milletvekili Taner'den Seçmene Teşekkür Ziyareti
22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Aydın Milletvekili Seçilen Recep Taner Mazbatasını Aldıktan Sonra Köy Köy Dolaşıp Teşekkür Ziyaretlerine Başladı. Seçim Öncesi Verdiği Tüm Sözlerin...
Çölyak Hastaları Beslenemiyor Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Çocuk Gastroenteroloji ve Beslenme Uzmanı Yrd.doç.dr. Yaşar Doğan, Doğu ve Güneydoğu'daki Çölyak Hastaların..
Yaz İshalini Hafife Almayın Kayseri'de Kızılay Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Metin Ekici, Mevsim Normallerinin Üstünde Seyreden Sıcaklarda Yaz İshallerine Dikkati Çekti. Uzm. Dr. Ekici, "24 S..
Sağlık Bakanlığı'ndan Temizlik Genelgesi Sağlık Bakanlığı, Otel, Hastane, Okul, Cami, Çok Konutlu Binalar Gibi Yerlerde Su Depolarının Temizliğine Dikkat Edilmesi Gerektiği Konusunda Bir Gene..
Nüfusun Yüzde 71i Radyo Dinliyor
Nüfusun Yüzde 71'i Radyo Dinliyor
Türkiye'de Radyo Dinleme Oranının Yüzde 71 Olduğu Bildirildi.
İstanbul'da Yol Yapım Çalışması Formula 1 Tesisleri-sabiha Gökçen Havalimanı Bağlantı Yolunda Yapılacak Çalışma Nedeniyle Bu Gece ve Yarın Gece Yolun Bir Bölümü 9'ar Saat Süreyle Trafiğe Kapa..
Çorlu Polisinin 'Mendilci Çocuk' Hassasiyeti
Çorlu Polisinin "Mendilci Çocuk" Hassasiyeti
Çorlu Polisi, Mendilci ve Tartıcı Çocuklara Göz Açtırmıyor. Kendi Canlarını Tehlikeye Atarak Seyir Halindeki Araçların Önüne Atlayan ve Kaldırımları İşgal Eden Çocuklar, Polis Ekiplerince Toplanarak Ailelerine Teslim...
Girdap'a Yayın Yasağı Geldi Kamuoyunda "Girdap Operasyonu" Olarak Adlandırılan Vatanseverler Kuvvetler Güç Birliği Derneği ve Yöneticilerine Yönelik Yürütülen Soruşturmaya Ankara 9. Sulh ve ..
Ortadoğu ve Balkanlar'ın En Büyük Ekmek Fabrikası Antalya'da Açıldı Antalya - Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Ekmek Fabrikası Hizmete Girdi. antalya Büyükşehir Belediyesi'ne Ait Ek-Dağ..
Sorunlu Giden Evlilik Nasıl Kurtarılır?
Sorunlu Giden Evlilik Nasıl Kurtarılır?
Malesef, Bunları Söylemek Yapmaktan Daha Kolay. İşte Evliliğinizde Daha İyi İletişimi Sağlayacak Uzman Tavsiyeleri...
Yüksek Sıcaklıklar Hayvan Sağlığını Tehdit Ediyor
Yüksek Sıcaklıklar Hayvan Sağlığını Tehdit Ediyor
Sıcakların Hayvanlar Üzerindeki Etkilerini Araştıran Uzmanlar Sıcakların Hayvanlarda Verimsizlikten Ölümlere Kadar Neden Olabildiğini Açıkladılar. Aşırı Sıcaklarda Düşük Üreme Performansı ve Gebelik Oranlarında da Yüksek...
Sosyal Riski Azaltma Projesi (Srap) Sayesinde 20 Aile Kendi İşinin Patronu Oldu
Sosyal Riski Azaltma Projesi (Srap) Sayesinde 20 Aile Kendi İşinin Patronu Oldu
Antalya'nın Korkuteli İlçe Kaymakamlığı, Sosyal Riski Azaltma Projesi (Srap) Çerçevesinde İlçede Kendi İşini Kurmak İsteyen Gençlere Her Konuda Destek Vermeye Devam Ediyor.
Berna Öztürk Edremitlileri Coşturdu
Berna Öztürk Edremitliler'i Coşturdu
Balıkesir'in Edremit İlçesinde Dj'lik Yapan Berna Öztürk, Kıyafeti, Dövmesi ve Kolundaki Yazılarla Dikkati Çekti.
Yased Üyelerinin Yüzde 49'u Mevcut Ekonomik Büyümenin Süreceğini Düşünüyor Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nin (Yased) Gerçekleştirdiği Barometre Araştırmasının Sonuçlarına Göre, Katılımcıl..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10