24 Şubat 2007 Cumartesi Günü Haberleri

24 Şubat 2007 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Halka 602 Milyon Dolarlık Teklif Mısırlı Orascom Construction Industries"in (Oci) Türkiye"deki Şirketi Oci Çimento, Yüzde 21.58" Hissesini İstanbul Menkul Kıymetler Borsası"ndan Topladığı Bat..
'İddaa'yı CHP'li Kılıçdaroğlu Kazandı İddaa"nın Eksik Vergi Ödediğini Üç Yıldır Plan Bütçe Komisyonu"nda Gündeme Getiren ve Bu İddiası Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörleri Tarafından Doğru..
İstanbul, Gelecek 10 Yılın Yıldızı Urban Land Institute (Uli) ve Pricewaterhousecoopers (Pwc) Tarafından Hazırlanan "2007 Avrupa Emlak Raporu"na Göre, İstanbul, Gayrimenkul Alanında En Çok Bü..
Kik'te 'Acil' AKP Operasyonu AKP, Seçimler Öncesi Kamu İhale Kurumu"nun (Kik) Yapısında ve Yetkilerinde Önemli Değişikliğe Hazırlanıyor. Kamu İhale Kurumu"nca Hazırlanan Kapsamlı Yasa Değişik..
Hacıömer ve Süleyman Ağaların Davası 1100 Kişiyi Milyoner Yapabilir Teke Sancağı"nın 1819-1820 Yıllarındaki Mütesellimi (Vali ya da Beylerbeyi Vekili) İskenderiyeli Hacıömer Ağa ile Aynı Göre..
Vatandaşın İnancı Yok İpotekli Konut İşi İpotekli Konut Finansmanına İlişkin Yasaya Vatandaş da Soğuk Bakıyor: "nasıl Uygulanır Bilemiyoruz. Bankalar, Verdiği Krediyi Riske Atmaz. E..
Hiçbir Şeyden Çekmedi Kiralardan Çektiği Kadar Kesk Tarafından Yapılan Araştırmada, Kiralarda Kasım 2002"den Bu Yana Yaşanan Artışın Kamu Çalışanlarının Evine Giren Temel Gıda Maddelerinin Mi..
IMF 6. Gözden Geçirme için 1 Mart'ta Geliyor Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Yürütülen Stand-By Düzenlemesinin Altıncı Gözden Geçirmesi ve IMF"nin Mutat 4. Madde Kapsamındaki Konsültasyon Ça..
Ruslara Tanıtım Karşılığı Oda Alanyalı Otelciler, Rus Seyahat Acentelerine, Alanya"nın Tanıtımını Yapmaları ve Daha Çok Satış Yapmaları Karşılığında, Ücretsiz Oda Tahsis Edecek.
İETT Garajı için Dört Grup Yarıştı İETT Genel Müdürlüğü"nün, Daha Önce İki Kez İptal Ettiği, Bir Kez de Ertelediği, "Ayazağa Garajı ve Bu Garajdan Servise Verilen 500 Otobüslük Hattın 10 Yıl ..
'Gümrük'te Kavga Bitmedi Gümrük Müsteşarlığı"nda Müfettişlerle Yönetim Arasındaki Uzlaşmazlık Tırmanmaya Devam Ederken, Danıştay 1. Dairesi, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen"in Gümrük Müsteşarlığı..
Doğan Holding Po Hissesi Alacak Doğan Holding A.ş. Petrol Ofisi A.ş."nin (Po) Yüzde 5 Hissesini Satın Alacağını Açıkladı. Po"dan İMKB"ye Gönderilen Yazıda, Şöyle Denildi: "geçtiğimiz..
Emlak Sektörüne İlgi Daha da Artacak The Wall Street Journal Gazetesi, Türkiye"de, Büyüyen Ekonominin, Büyük Alışveriş Merkezleri Başta Olmak Üzere, Emlak Sektörüne Yapılacak Yatırımları Artı..
'Bush Görevi Bitmeden İran'ı Vuracak' BM Güvenlik Konseyi"nin Yaptırım Tasarısında Tanıdığı 60 Günlük Sürenin Sonunda İran"ın Uranyum Zenginleştirme Programını Sürdürdüğünün Rapor Edilmesiyle..
Meksika, Irak için 'Soykırım' Diyor Meksika Senatosu, Irak"ta Savaşmayı Reddedip Firar Eden Meksika Kökenli Amerikalı Çavuş Agustin Aguayo"ya Sahip Çıkıp ABD"yi "Soykırım" ve "Katliam" ile Su..
Prodi Resti Çekti, Başbakanlığı Kaptı İtalya Başbakanı Romano Prodi Merkez Sol Hükümetini Bir Yılını Doldurmadan İstifaya Zorlayan Koalisyon Ortaklarının Hakkından Geldi. Afganistan"daki Birl..
İsrail'e Apartheid Suçlaması BM"nin Filistin"deki İnsan Hakları Özel Raportörü Güney Afrikalı Hukuk Profesörü John Dugard"ın 47 Üyeli BM İnsan Hakları Konseyi için Hazırladığı Raporda, &q..
Filistinlilere Rusya Kol Kanat Geriyor Filistin Lideri Mahmud Abbas, Fetih Ortak Hükümetinin Temelini Atıp Batı Ambargosunun Kaldırılması için AB Kapısını Çalarken Rusya Filistin"e Kucak Açıy..
İsrailliler AB Üyesi Olmak İstiyor Alman Konrad Adenauer Vakfı"nın İsrail"de Gerçekleştirdiği Anket, İsraillerinin Dörtte Üç Gibi Büyük Bir Bölümünün AB Üyesi Olmak İstediğini Ortaya Koydu.
Irak'ta Tecavüz Krizi Irak"ta Direnişçiler, Şii Polislerin İki Sünni Kadına Tecavüzü Sonrası İntikam Saldırısı Çağrısı Yaptı.
Askere 100 Yıl Hapis Irak"ta Geçen Yıl Bağdat"ın Güneyindeki Mahmudiye"de 14 Yaşındaki Bir Kıza Tecavüz Edilip Ailesiyle Birlikte Öldürülmesiyle İlgili Davada, 24 Yaşındaki ABD Askeri Paul Co..
Kâbil için Takviye Irak"tan 2008 Sonunda Çekilme Takvimi Açıklayan Britanya Afganistan"daki Birlikleri Takviyeye Yöneliyor.
Mısırlı Blog'cuya İslam'a Hakaret Hapsi Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek"in 26 Yıldır Demir Yumrukla Yönettiği Mısır"da, İlk Kez Bir Blog"cu Hüküm Giydi. 22 Yaşındaki Abdülkerim Süleyman, Önceki ..
Soyer'e Berlin Daveti KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, Almanya Hessen Eyalet Meclisi Spd Meclis Grup Başkan Yardımcısı ve Sosyal Demokrat Parti (Spd) Hessen Teşkilatı Başkan Yardımcısı...
Vekiller ABD Yolcusu ABD Temsilciler Meclisi"ndeki "Ermeni Soykırımı" Tasarısına Karşı Kulis Yapmak Üzere Üç TBMM Heyeti Amerika"ya Gidiyor.
Gül Kabil'e Gidiyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Yarın Pakistan"da Yedi Müslüman Ülke Dışişleri Bakanının Katılacağı ve Ortadoğu Sorunu ile Irak ve Afganistan"ın Tartışılacağı Toplantıya Ka..
DTP İl Başkanı'na 'Kerkük' Hapsi Son Bir Haftadaki Çıkışları Büyük Tartışma Yaratan DTP Diyarbakır İl Başkanı Hilmi Aydoğdu Tutuklandı. Aydoğdu"nun Tepki Toplayan İlk Açıklaması 19 Şubat"ta G..
Bu Çok Farklı Bir Havuz Problemi DTP"li Kayapınar Belediyesi, Türkiye"ye Yepyeni Bir Havuz Problemi Kazandırdı. Yalnız Bu Matematik Derslerindekinden Çok Farklı Mimari Bir Havuz Problemi!
Cumhurbaşkanı Sezer'den Çifte Atama Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Danıştay Üyeliğine Çorum Valisi Hüseyin Poroy"u Seçti. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi"nden Yapılan Yazılı Açıklamada, Sez..
Van'da İki DTP'li Tutuklu Polisin DTP Van İl Binasında 18 Şubat"ta Gerçekleştirdiği Operasyonda Gözaltına Alınan 20 Kişi, Emniyet"teki Sorgularının Ardından Önceki Gün Adliyeye Sevk Edildi.
Fransa 8 PKK'lıyı Serbest Bıraktı Fransa"nın Başkenti Paris"te 9 Şubat"ta Gözaltına Alındıktan Sonra Tutuklu Yargılanmalarına Karar Verilen 14 PKK"lıdan 8"i, Dün Avukatlarının Yaptığı İtiraz ..
Sauna Sanığı Zengin de 'Ajan' İddiası "Sauna Çetesi" Davasının Bir Numaralı Sanığı Kasım Zengin"in, 1997"den Beri Emniyet İstihbaratı için "Gayriresmi" Ajanlık Yaptığı ve Bazı Organize Suç Ör..
Başer'den DTP'li Başkan'a: Yaratık Türkiye"nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Emekli Org. Edip Başer, Dün TRT 2"de Bir Programa Katıldı. Başer"e, "Kerkük"e Yapılacak Müdahaleyi Diyarbakır"a..
Mgk Haberi Erdoğan'ı Sinirlendirdi "Bilgi Sızdıran Haindir" "Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, Kuzey Irak"taki Kdp ve Kyb"nin PKK"ya Destek Verdiğine İlişkin Delilleri Mgk"ya Sundu" Haberi Ba..
Babacan'ın AB'ye Cevabı Hazır Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, AB"ye Üyelik Yolunda "En Kazançlı" Döneme Girildiğini Savunurken Bu Dönemde Türkiye"nin Üyelik için Kendi Takvimini K..
Kendilerini İhbar Ettiler Gazeteci Hrant Dink"in Türk Ceza Kanunu"nun (Tck) 301. Maddesi Çerçevesinde Yargılandıktan Sonra Katledildiğini Söyleyen Sanatçılar Beşiktaş"ta Bulunan İstanbul Adli..
Ankara'ya Yasin El Kadı Uyarısı Ankara, Sanayileşmiş Yedi Ülke Olarak Bilinen G-7 Tarafından Oluşturulan Mali Eylem Görev Gücü"nün (Fatf) Hazırladığı ve Türkiye"nin Kara Para Aklama ile Terör..
YÖK'ten Erdoğan'a: 'Bilime Asıl Engel İktidar' Teziç, Erdoğan"a Dün Yanıt Verdi. YÖK Başkanı Teziç"ten "yök, Yeni Üniversite Açılması ve Bilim Adamı Yetişmesini Engelliyor"..
'Kürdistan Temalı' Park DTP"li Kayapınar Belediyesi İnşa Ettirdiği Parka Kürdistan Haritası Şeklinde Havuz Yaptırdı. Belediye Başkanı İse Benzetmenin Art Niyetli Olduğunu Söyledibeyin Okumayı..
Dink Cinayetinde Bir Tutuklama Daha Gazeteci Hrant Dink"in Öldürülmesiyle İlgili Soruşturmada Bir Kişi Daha Tutuklandı. Cinayetten Bir Ay Sonra Avcılar"da Gözaltına Alınan Veysel Toprak"ın Tr..
Yargının Çete Israrı Şemdinli"deki Umut Kitabevi"nin Bombalanması Davasına Bakan Mahkeme, Sanıkların Jandarmadaki Bir Örgütün Uzantısı Olduğunu Belirterek, "Örgütü Kuranlar Bulunamadı, Eyleml..
Vuralhan Tahliye Edildi Eski Milli Savunma Bakanlarından Ercan Vuralhan Cezaevinden Tahliye Edildi. 35 Bin YTL"lik Çekinin Karşılıksız Olduğu İddiasıyla...
'Soykırım'da Diyalog Umudu Ortak Çalışma Teklifi Ermeni Tarihçi Sarafyan"la Ttk Başkanı Halaçoğlu"nun "Ermeni Soykırımı" İddialarını Birlikte Araştırması için Umut Doğdu. Halaçoğlu, Sarafyan..
Kadın Yargıca Dayak Yargıtay'ı Öfkelendirdi Yargıtay Birinci Başkanvekili Osman Şirin, Hırsızlıktan Tutuklu Sanığı Tahliye Etmeyince Sanığın Kardeşince Darp Edilen Küçükçekmece 8. Ceza Mahke..
Gasp Var, Çatışma Var, Öldürme Var, Suçlu Yok Uğursuz Gece İzmir Karşıyaka"da, 18 Şubat 2006 Gecesi Saat 00.10"da Maskeli Üç Kişi, Bir Marketi Soydu. Sonra Başka Caddede Üç Kişi Silahları, M..
Çare Cinde Aranınca Skandala Tepki Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi"ndeki Dayak Atılması ve Uyuşturucu Rezaletine Yeni Bir Boyut Eklendi. Skandal Sonrası Hastaneden Alınan 2..
'Yıkılacak Daha Çok Bina Var' Zeytinburnu"nda Çöken Binanın Tarama Çalışmalarının Danışmanı Prof. Dr. Haluk Sucuoğlu: "deprem Dayanıklılığı için Daha Önce Yapılan İnceleme, Kendi Ken..
Belediye Evi Yıktı, 'Pardon' Dedi Sulukule Neslişah Mahallesi"nde Oturan Güldür Ailesi Önceki Sabah Evde Yoktu. Aynı Saatlerde Fatih Belediyesi"nin Yıkım Ekibi İşbaşındaydı.
Zeytinburnu'nda Gönüllülere İyi Not Zeytinburnu"nda Apartman Enkazına İlk Varan Mahallenin Arama Kurtarma Ekibiydi. Çırpıcı Mahallesi"nin Arama Kurtarma Ekibi, 11 Kişiyi Enkazın Altından Çıka..
Bina Boşaltıldı Sokakta Kaldılar Kolonlarından Çatırdama Sesi Geldiği Öne Sürülen İstanbul"un Esenler İnönü Caddesi Nenehatun Mahallesi"nde Yedi Katlı Bir Bina Belediye Ekipleri Tarafından Bo..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10