2 Ocak 2007 Salı Günü Haberleri

2 Ocak 2007 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Değerimiz 1 Milyar $ Sezon Öncesi Beşiktaş"ın Rakibini Kayseri Olarak Gören Vardar, Bu Sefer de Kartal"ın Marka Değeri için Müthiş Bir Rakam Telaffuz Etti. Beşiktaş Yöneticisi Sinan Vardar Yi..
İşte Futbol Sevgisi Yeni Yılın İlk Gününde Oynanmasına Rağmen Liverpool"un Bolton"u 3-0 Yendiği Maça Koşan 41 Bin 370 Taraftar, Futbol Sevgisinin Tanımını Yaptı. İngiltere"de Futbol Heyecanı ..
Başkanlık Sistemi Kendiliğinden Geldi Başkanın, Yönetimi Kongreden Sonra Seçmesine Dayalı Sistemi Savunan Beşiktaş Başkanı Demirören, Rakip Çıkmadığı için Hayalini Mevcut Sistemde de Gerçekle..
Taarruz Başladı Galatasaray, Fenerbahçe"nin de Talip Olduğu Hamit ve Yıldıray için Girişimlerini Hızlandırdı. Sarı-Kırmızılılar İki Oyuncunun İşini de Kısa Zamanda Bitirmek İstiyor . Transfer..
Askerler Saat Siparişini İnternet Üzerinden Veriyor Ticarete 30 Metrekarelik Bir Kahvehanede Başlayan Kudret Çurey, Bugün İnternet Sayesinde Milyon Dolarlar Kazanıyor. Yaklaşık Üç Yıl Önce Ww..
İranlılar Muhasebe için Türkiye'den 'Yazılım' Alıyor Türkiye'nin Önde Gelen Yazılım Şirketi Logo, Hicri ve Miladi Takvimden Farklı Olarak 15 Ayı Kapsayan Farisi Takvim Kullanan İran için Özel..
Sosyal Güvenlikteki İptalden Memurlar da Memnun Değil Anayasa Mahkemesi'nin Memurlara Ayrımcılık Şeklinde Yorumlanan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun 22. Maddesini İptal..
Anayasa Mahkemesi, Başvuru Olmadan Kendisiyle İlgili Maddeyi de İptal Etmiş Anayasa Mahkemesi'nin Emeklilik Yaşı ve Prim Gün Sayısı Başta Olmak Üzere 22 Maddesini İptal Ettiği Sosyal Sigortal..
Maliye, Pasaportuna El Koydurdu Belçika'da Yılbaşı Gecesi Konser Veren Türkücü Mahsun Kırmızıgül, Almanya Üzerinden Türkiye'ye Dönüşünde 'Tahdit' (Yurda Giriş-Çıkış Yasağı) Şoku Yaşadı. Yurtd..
İstanbul'un Enflasyonu Çift Haneli Türkiye Geneli Enflasyonun Yılı Tek Haneli Olarak Kapatacağı Tahmin Edilirken, İstanbul'da Perakende Fiyatlar, 2006'da Ortalama Yüzde 10,82, Toptan Fiyatlar..
Vergi İadesi Kalktı, Maliye Fiş Avına Çıkıyor Gelir İdaresi Başkanlığı, Vergi İadesi Sisteminin Kalkacağı 2007 Ocak Ayı Boyunca Yoğun Bir Şekilde Fiş ve Fatura Denetimi Yapacak.
Slovenya Euro'ya Geçti Bulgaristan ve Romanya'nın Bu Yıldan İtibaren Avrupa Birliği Üyesi Olması ile Birlikte, Daha Önce Birlik'e Katılan Slovenya, Dünden İtibaren Resmen, Para Birimi Olarak ..
Akaryakıtta Kimyasal Mühür Dönemi Başladı Akaryakıt Sektöründe Kayıt Dışılığı Engellemek Amacıyla Oluşturulan Ulusal Marker (Kimyasal İşaretleyici) Uygulaması Devreye Girdi.
Belarus, Rus Gazı için 100 Dolar Verecek Rusya'dan Avrupa'ya Yapılan Gaz Sevkıyatında Kesinti Olup Olmayacağı Yönündeki Belirsizlik Ortadan Kalktı. Rus Doğalgaz Şirketi Gazprom ile Belarus Ar..
Afgan Havayolu Şirketi Kâbil'den İstanbul'a Uçacak Afgan Havayolu Şirketlerinden Kam Air, 12 Ocak'tan İtibaren Kâbil'den İstanbul'a Uçuş Başlatacak. 2 Yıl Aradan Sonra Yeniden Başlayan Seferl..
'Oturduğu Yerde Nüfus Kaydını Yaptırmayan Resmi İşlemlerde Zorlanacak' Vatandaşların Eve Kapatılması Uygulamasını Sona Erdiren Adrese Dayalı Nüfus Sayımı için Hazırlıklar Büyük Ölçüde Tamamla..
Koç, Ruhsat Alamayınca Su Üretimini Durdurdu Koç Grubu, Eskişehir'de 'Tat Kalabak' Markası ile Piyasaya Sürdüğü Suyun Üretimini Durdurdu. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerş..
İhracat 85 Milyar Doları Geçti İhracat Artışında Son Yıllarda Sağlanan Artış İvmesi 2006'da da Devam Etti. Türkiye'nin Yıllık İhracatı 85 Milyar 761 Milyon Dolar Oldu. Aralık Ayında İhracat 8..
Kurşun Geçirmez Cam Denizli'den İhraç Edilecek Denizlili Otomotiv Cam Firma Üreticisi, Kurşun Geçirmez Camları Rusya, Ukrayna, Balkan Ülkeleri ve Orta Asya Türk Cumhuriyetlerine İhraç Edecek.
Bankalar Yıllık Kredi Kartı Ücretinde Ölçüyü Kaçırdı Bankaların Kredi Kartı Kullanıcılarından Talep Ettikleri "Yıllık Kart Bedeli" Uygulaması Tüketiciler Tarafından Tepkiyle Karşılanıyor. Müş..
Kontör Ücretlerine Sessiz Sedasız Zam Gsm Operatörü Turkcell, Ürün ve Tarifeleri için 2007 Yılına Yönelik Fiyat Ayarlaması Yaptı. Buna Göre Ön Ödemeli Hatlarda 100 Kontörlük Kart 13,5 Yeni Li..
Konya Dar Geldi, İstanbul'da Market Almaya Hazırlanıyor Carrefour, Migros ve Metro Gibi Perakende Devleri Anadolu'ya Açılmaya Çalışırken, Yerel Market Zincirleri de Gözünü İstanbul'a Dikti. İ..
Servis Tekeli Bitti, Tamir Ucuzlayacak Otomotiv Sektöründe Marka İçi ve Markalar Arası Rekabeti Artırması Amacıyla Çıkarılan Blok Muafiyeti Tebliği, 1 Ocak'tan İtibaren Uygulanmaya Başladı.
Yolculara Şiir Okuyan Pilot Transfer Oldu Uçakta Okuduğu Şiir Nedeniyle 'Romantik Pilot' Olarak Anılan Kaptan Pilot Levent Hüryol, Atlasjet Hava Yolları'ndan Onur Air'e Geçti.
Türkiye, Kuyumculukta AB'nin Parlayan Yıldızı Verimlilik Ölçümü Yapan Milli Prodüktivite Merkezi (Mpm), Tüm Sektörleri Mercek Altına Alarak İmalatçıların Röntgenini Çekti. Son 26 Yılı Baz Ala..
Kaya da Aynı Otelde Hülya Avşar, Bayram Tatilini Kızı Zehra, Kardeşi Helin ve Annesi Emral Avşar ile Antalya'daki Bir Otelde Geçiriyor.
Endonezya Uçağı 102 Yolcusuyla Birlikte Kayıp Endonezya"da Adam Havayolları"na Ait 102 Kişiyi Taşıyan Boeing 737-400 Tipi Yolcu Fırtınalı Havada Kayboldu. Java Adası"ndaki Surabaya Kentinden ..
Akşamdan Kalanlara Bal ve Tostlu Kahvaltı Eğlenceli Bir Gecenin Ardından Sabah Baş Ağrısı ve Yorgunluk Hissini Geçirmenin Sırrı Kahvaltıda Gizli... İngiliz Uzmanlar "Akşamdan Kalmaların" Kend..
Pitbull'un Saldırdığı 5 Yaşındaki Kız Öldü Henüz 5 Yaşında Olan Ellie Lawrenson ve Büyükannesi Jackie Simpson (46) İngiltere"nin Liverpool Şehri Yakınlarındaki Eccleston"da Dün Sabaha Karşı E..
Avusturya'nın İlk Kadın İçişleri Bakanı Öldü Eski Bir Olimpiyat Şampiyonuydu Aynı Zamanda Liese Prokop (65)... İki Yıl Önce Kabineye Atandığında, Ülkesinde Bir İlke de İmza Attı. Ancak Başarı..
Eta Ateşkesi Bozdu Zapatero Yuhalandı İspanya"da Bask Bölgesinin Bağımsızlığı için Çalışan Terör Örgütü Eta"nın Madrid Havaalanı Bombalamasının Faturası Jose Luis Zapatero"ya Çıktı... Eta"nın..
Evsiz Eyleminde Sahile Çadırkondu Fransa"da Evsizlerin Sorunlarına Dikkat Çekmek İsteyen "Enfants de Don Quichotte" (Don Kişot"un Çocukları) Derneğinin Eylemi Sürüyor. Sorunu Hükümetin "Gözün..
İktidar Partisi Rakip Çıkarmadı Sarko Tek Aday Fransa"da İktidar Partisi Ump, Cumhurbaşkanlığı Seçimine Adayını Belirledi. Parti Lideri ve İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, Adaylık Yarışında K..
Filistin Lideri Hacca Gidip Saçlarını Kazıttı Kurban Bayramında Suudi Arabistan"a Giden Milyonlarca Müslüman"dan Biri de Filistin Başbakanı İsmail Haniye"ydi. Hükümetine Uygulanan Siyasi Amba..
'Bitirim İkili' 2006"da Çıkan Nükleer Kriz 2007"de İlk Sırada Türkiye"de En Çok Magazin Haberi Dünyada Siyasetçi Haberi Yapılıyor. Rusya Lideri Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahm..
Irak'ta Ölen ABD Askeri Sayısı Üç Bine Ulaştı ABD Savunma Bakanlığı Rakamlarına Göre 3 Yıllık İşgal Boyunca Saldırı ve Çatışmalarda Ölen Amerikan Askeri Sayısı, Savaşın Nedeni Olan 11 Eylül S..
Tgrt'nin Patronu En Güçlü Altıncı 'Emekli' Merkezi İngiltere"de Bulunan Virgin Money Adlı Yatırım Şirketi, İlginç Bir Araştırmaya İmza Attı. Şirket, 60 Yaş Üstünde "Emekli" Kategorisinde Sayı..
Beleş Tatillerin Bedeli Tam 775 Bin Sterlinmiş İngiltere, Her Yıl Olduğu Gibi Yine Başbakan Tony Blair"in Tatillerini Tartışıyor. Nedeni İse Başbakan"ın Bir İşadamının ya da Bir Ünlünün Evind..
Komünizm Meydanında AB'ye İlk Adımı Attılar Türkiye"nin 43 Yıldır Kapısında Beklediği AB"ye İki Üye Daha Katıldı. Bulgaristan ve Romanya, Komünizmi Devirdikleri Meydanda Yılbaşıyla Birlikte Ü..
Niğde'de Mahsur Kalan Dağcılar Kurtarıldı Niğde Aladağlar'da Tipi Nedeniyle Mahsur Kalan Dağcılardan Ece Saroğlu'nun, Kurtarma Çalışmalarına Katılan Jandarma Kurtarma Timleri Tarafından Mümta..
Üç Dağcı, Aladağlar'da Mahsur Kaldı ODTÜ Dağcılık Kulübü Üyesi 2'si Bayan 6 Dağcı, Niğde Aladağlar'ın Zirvesinde Tipiye Yakalandı; Ancak 3 Dağcı Aşağıya İnmeyi Başaramadı.
Uçak Teknikerinin Katillerine Müebbet Ankara'nın Kalecik İlçesinde, Uçak Teknikeri Hafız Koca'yı 'Canlı Vaziyette Toprağa Gömerek' Öldürdükleri İddiasıyla Yargılanan Sanıklardan 2'si Müebbet,..
Öğrenciler Artık Karnelerini Gizlemeyecek MEB, Öğrencilere Yeni Düzenlenmiş Karneler Vermeye Hazırlanıyor. Karnelerde, Öğrencilerin O Yıl Okudukları Sınıfın Dönem Sonu Notlarının Yanı Sıra, S..
Türk Bayrağını Güney Kutbu'na Dikecekler İki Türk Gazeteci, Dünyanın Sıfır Noktasına Türk Bayrağı Dikmek için Güney Kutbu'na Gitti. Özel Bir Şirketin Sponsorluğunda Yolculuğa Çıkan Bengüç Öze..
Acemi Kasapların Ünü Türkiye Sınırlarını Aştı Kurban Bayramlarının Artık Gelenekselleşen Haberi 'Acemi Kasaplar'ın Ünü Türkiye Sınırlarını Aştı. Kurban Bayramı'nda Kurbanla Beraber Kendini de..
Kurban, Et Tüketimini AB Seviyesine Çıkarıyor Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, Türkiye'deki Et Tüketim..
'Kurban Kesimine Modern Toplum Çözüm Bulmalı' Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Kurban Bayramı'nda Ortaya Çıkan Nâhoş Görüntülere Modern Toplumun Çözüm Bulması Gerektiğini Söyl..
'Bayram Bize Kardeşliğimizi Hatırlattı' Kurban Bayramı'nda Doğu ve Güneydoğu'ya Yardım Seferberliği Başlatan Hayırseverler Birbirleriyle Yarışınca, Bölge Halkı Bayram İçinde İkinci Bir Bayram..
Geçen Yıl 99 PKK'lı Teslim Oldu Irak'ın Kuzeyinde Yuvalanan Terör Örgütü PKK'dan 2006 Yılı İçinde Toplam 99 Kişinin Kaçarak Şırnak'ta Güvenlik Güçlerine Teslim Olduğu Bildirildi. Fırsatını Bu..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10