1 Ocak 2007 Pazartesi Günü Haberleri

1 Ocak 2007 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Emekli 2006 Yılını Aç Geçirdi" Tied Genel Sekreteri ve Ankara Şube Başkanı Recep Orhan, Emeklilerin 2006 Yılı Aylıklarının Yıl Boyunca Açlık Sınırının Altında Kaldığına Dikkat Çekerek, "2006..
"En İngiliz 100 Şey" Seçildi İngilizler, Ülkelerine Dair En Çok Hoşlarına Giden "100 Şeyi" Seçti. Buna Göre İngilizler En Çok Ünlü Arabaları Mini'yi, Çay, Beatles, Televizyon, Görgülü Olmak v..
Yurt Müdürlerine "Şiddet" Eğitimi Yetiştirme Yurtlarında Çocuklara Yönelik Şiddet Olayları Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'yu Harekete Geçirdi.
Bush, Irak'ta "Bocalamadan" Savaşacaklarını Belirtti ABD Başkanı George W. Bush, Yayımladığı Yeni Yıl Mesajında, ABD'nin 2007'de Terörizme Karşı Savaşacağını ve "Özgür ve Birleşmiş Bir Irak"..
Yabancılar Türkiye'deki Mülklerini Mortgage ile Alıyor Türkiye'de Henüz Mortgage Uygulaması Yok Ancak Yabancılar, Türkiye'deki Mülk Alımlarında Mortgage Kredilerini Kullanıyor.
Vergi İadesini Kaldıran Maliye "Fiş" Avına Çıkacak Gelir İdaresi Başkanı Osman Arıoğlu, Vergi İadesinin Kalkması Nedeniyle Fiş ve Fatura Almayanlara Yönelik Denetimlerin Artacağını Vurgulayar..
Sıcak Para 2006'da Yüzde 22.5 Kazandı 2005 Yılı Sonunda Dolarını YTL'ye Çevirip Mevduata
"Seçim Gerginliği Ekonomi İçin Bir Risk" Garanti Bankası Ekonomik Araştırmalar Müdürlüğü Koordinatörü Ali İhsan Gelberi, AB ile Gerilen İlişkiler Sonrasında, 2007 Yılında IMF ile İlişkilerin ..
Nka, 1 Ocak 2007 Pazartesi Gündemi Anka, Ankara Haber Ajansı A.ş.
Hacılar Yeni Yıla Tavafla Girdi Hac Farizasını Yerine Getirmek İçin Kutsal Topraklarda Bulunan Müslümanlar, 2007 Yılına Kabe'yi Tavaf Ederek Girdiler.
Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi Tam Listesi Milli Piyango'nun Ankara'da Yapılan 31 Aralık 2006 Yılbaşı Özel Çekilişinde 20 Milyon YTL'lik Büyük İkramiye '5503833' Numaralı Çeyrek Bilete ..
Ankara'da Yeni Yılın İlk Bebeği... Başkentte Yeni Yılın İlk Bebeği, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Dünyaya Geldi.
Gazeteci Yener Süsoy Hayatını Kaybetti Hürriyet Gazetesi'nin Ünlü Kalemlerinden Yener Süsoy, Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu Yeni Yıla Kısa Bir Süre Kala İstanbul'da Yaşamını Yitirdi.
Alabora'dan İlginç Açıklama Bursa 1.ipekyol Festivali'nde Ömer Uğur'la Birlikte 'Eve Dönüş' Filminin Gösterimine Katılan Memet Ali Alabora, İlginç Açıklamalar Yaptı.
Viyana'da Yine Erkekler Sahnede 1941 Yılının 1 Ocak"ından Beri Her Yılın İlk Günü, Viyana"nın Altın Kaplı Musikverein Salonu"nda Aynı Görkemli Manzarayı İzliyor Dünyanın Pek Çok Ülkesindeki M..
Ödüllü Geleceğin Sinemacıları Geleceğin Sinemacıları Belli Oldu. "Geleceğin Sineması" Yarışmasının Bu Yılki Birincisi Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencisi Abdullah Murat Va..
5000 Kristal Taşı Var Bağdat Caddesi'nde Kokosh Aksesuvar Butiğinin 'Binbir Gece' İsimli Yeni Yıl Koleksiyonu, 2007 Kış Modasına Damgasını Vuran Kristal Taşlardan Hazırlanmış Farklı Tasarımla..
Pişti Oldular Uludağ Cephesinde Yılbaşı Geccesi Şarkıcı Banu Zorlu Büyük Şok Yaşadı.
İstanbul Temalı Ajanda Başarı Arıyor Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi"nin "Şehir Notları Ajandası 2007" Dünyanın Önemli Matbacılık Yarışmalarından Sayılan "Sappi"ye Katıldı.
Şampiyonluk Yok Ama Unvan Var Fenerbahçe, Geride Bıraktığımız 2006 Yılında Turkcell Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası"nı Kaybetmesine Rağmen, Oynanan Resmi Maçlarda Rakiplerine Oranla Galibi..
Millilere 13 Pek de Uğursuz Gelmedi Milli Takım, Geride Kalan 2006 Yılında Genelde Başarılı Sonuçlara İmza Attı. Fatih Terim Yönetimindeki Kırmızı-Beyazlılar, 2006 Yılı İçinde Üçü Resmi, 10"u..
Gaziantep'te Zenga Dönemi Kısa Sürdü Gaziantepspor, İtalyan Teknik Adam Walter Zenga ile Anlaşarak Sözleşmesini Karşılıklı Feshetti. Kupada İstanbul Bb ile Oynanan Maçın Ardından, Ailesiyle B..
12 Dev Adam'ın Devleştiği Bir Yıl 2006 Yılı Milli Takımlar Seviyesinde Türk Basketbolu için Büyük Başarılara İmza Atılan Bir Yıl Oldu. 2005"teki Başarısız Sonuçların Ardından 2006"da Genç ve ..
Palermo Yöneticisine 'Godfather' Uyarısı Mafya Öyküleriyle Özdeşleşen Sicilya"yı Serie A"da Temsil Eden Takımlardan Biri Olan Palermo"da Üst Üste Alınan Kötü Sonuçların Ardından Sportif Direk..
Otoda Bahar Krizi Yılbaşında Bitti Kampanya "Çılgınlığının" Yaşandığı Aralık Ayı Verilerinin Toplamı Ne Derece Etkileyeceğine Dair Değişik Yorumlar Yapılsa da Otomobil Pazarında Yılın 11 Ayı ..
Karşınızda Volkswagen Cross Polo Türkiye"deki Küçük Sınıf Otomobil Pazarının Başarılı Oyuncularından Vw Polo"nun Yerden Yüksekliği Artırılarak Küçük Bir Şehir Suv"una Dönüştürülen Güçlü Ve...
Bu Quattroporte Otomatik Vitesli Maserati, Quattroporte Duoselect"in Yanı Sıra Otomatik Vitesli Versiyonu Olan Quattroporte Automatica ile Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor.
Double-Up'ın Ürün Yelpazesi Genişliyor Double-Up, Motor Bakım Ürünlerinden Sonra Piyasaya Sunduğu Double-Up Repower Motor Yağları"nı Cnr- Otomotiv 2006 Fuarı"nda Tüketciyle Buluşturdu.
General'den İkinci El General Motors"un Türkiye"deki Dördüncü Markası Olan G2, Profesyonel Bir Kullanılmış Araç Alım-Satım Sistemini Temsil Ediyor.
Sosyal Güvenlik'te Alternatif için Kampanya Çağrısı Anayasa Mahkemesi"nin Sosyal Güvenlik Yasası"nın Bazı Maddelerini İptaline İlişkin Gerekçeli Kararında Memurlarla İlgili Farklı Düzenleme Y..
Gazprom Avrupa'yı Titretiyor Dünya Doğalgaz Rezervlerinin Yaklaşık Üçte Birini Elinde Tutan Rusya, Geçen Yıl Ukrayna ile Yaşadığı Krizin Bir Benzerini Bu Kez Belarus"la Yaşıyor. Tüm Avrupa da..
Anayasa Mahkemesi: Eşitlik İlkesini Zedelemedik Yeni Sosyal Güvenlik Yasası"nın Memurlarla İlgili Maddelerini İptal Eden Anayasa Mahkemesi, Gerekçeli Kararını da Açıkladı: Farklı Hukuksal Dur..
'İstersen, Hepsi Bende Kayıtlı' Irak Devrik Lideri Saddam Hüseyin"in İnfaz Anıyla İlgili Cep Telefonu Kayıtları Anında Pazara Düştü. Bağdat"ta Cepten Cebe Yayılan "Diktatörün Düşüşü" Kayıtlar..
'KKTC'ye Hukuki Statü Tanınır' Eski Rum Lideri Glafkos Klerides, Halefi Tasos Papadopulos için Çok Ağır Konuştu: "politikası Mantısız. Kıbrıs Sonunda İkiye Bölünecek".
Bükreş ile Sofya Artık AB Üyesi Romanya ile Bulgaristan Artık Resmen AB Üyesi. Bükreş ve Sofya"da Konserlerle Sokak Partileri Bu Sabaha Dek Sürdü. Ancak Herkes Memnun Değildi.
Tokyo'da Rekor İdam Kararı Japonya"da, İdama Mahkûm Edilenlerin Sayısı 2006"da Artarak Çeyrek Yüzyılın Rekorunu Kırdı.
2006'da Türk Dış Politikası:ab Cephesinde Tökezleme, Ortadoğu'yla Diyalog Sürekli Son Dakika Formülleri ve Ötelemelerle Yürüyen Türkiye-AB İlişkilerinde, 2006"da Belirleyici Faktör "Limanlar ..
Baykal: İdamla Barış ve Hukuk Sağlanmaz CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Irak"ın Devrik Lideri Saddam Hüseyin"in İdam Edilmesini Değerlendirirken, "herkesi İtham Ederek, Tek Taraflı İ..
Kandemir: Türkiye Baştan 'İdama Karşıyız' Demeliydi Irak"ın Devrik Lideri Saddam Hüseyin"in İdamı, Muhalefet Partilerince Tepkiyle Karşılandı. DYP Genel Başkan Yardımcısı Nüzhet Kandemir Ya..
Başbakan, Tuncay Özkan'ın 301'den Yargılanmasını İstedi Başbakan Tayyip Erdoğan, Gericilerin Şehit Ettiği Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay"ı Anma Mitingi"nde ve Vatan Gazetesi"ne Verdiği Demeçt..
Karayalçın: Köşk için Çözüm Yargı Değil Sine-İ Millette SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru Yapay Formüllerden Medet Umulduğunu Söyledi. TBMM"deki Muhalefet ..
Yine O Görüntüler Hijyen de Neymiş! Her Yıl Olduğu Gibi Bu Kurban Bayramı"na da Vahşet Görüntüleri Gölge Düşürdü. Günler Öncesinden Yapılan Uyarı ve Ceza Tehdidine Kulak Asan Olmadı. Hayvanl..
Geleneklerden Ödün Yok Türkiye"de Gelenekler Bayramın İlk Gününde Uygulandı. Vatandaşlar Bayram Namazı için Camileri Doldurdu Daha Sonra Birbirleriyle Bayramlaştı.
Cezaevlerinde Açık Görüş Başlıyor Cezaevlerindeki Tutuklu ve Hükümlüler, Kurban Bayramı ve Yılbaşı Nedeniyle Bugünden İtibaren Açık Görüş Yapabilecek. Adana, Antalya, Bakırköy-Metris, Bayramp..
'THK'ya Deri Vermeyin' Diyen İmam Açığa Alındı Bayram Namazında Türk Hava Kurumu (THK) ve Mehmetçik Vakfı"na Suçlamalarda Bulunduğu, "derilerinizi İstediğiniz Yere Verin" De..
260 Mahkûmu Affeden Sezer Rekor Kırdı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Bugüne Değin 260 Kişiyi "Sürekli Hastalık" ve "Yaşlılık" Gerekçesiyle Affetti. Anayasa"nın 104. Maddesine Göre Mahkûmla..
Başkan Kime Mesaj Çekeceğini Biliyormuş Başbakan Tayyip Erdoğan"a Cep Telefonundan Sms Göndererek Yardım İsteyen Erzurum"un Dadaşköy Beldesi Belediye Başkanı Güven Gülüm"e, İşçilerinin Maaşın..
68 Can Kurtaran Aksoy Kansere Yenik Düştü Akut Arama ve Kurtarma Derneği Bingöl Şube Başkanı 37 Yaşındaki Veysel Aksoy, Mide Kanserine Yenik Düştü.
Leyla Zana 'Hata Yaptık' Diyor... Kapatılan Hep"in Başkanı Fehmi Işıklar: SHP"yle Meclis"e Girdiğimizde Leyla Zana ve Arkadaşlarının Kürsüde Kürtçe Yemin Etmesi Hataydı. Şimdi Onlar da &q..
Yüzyılın Fizik Deneyi Big Bang"i Yaratacaklar Merkezi İsviçre"de Bulunan Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (Cern), Eylülde 36 Ülke ve 2 Binden Fazla Fizikçinin Katılımıyla Yüzyılın Fizik Dene..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9