8 Mart 2007 Perşembe Günü Haberleri

8 Mart 2007 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye'deki İddiaa KKTC'ye Kaybettirdi Türkiye'nin İddia Oyunuyla İlgili Yaptığı Düzenlemeler Yavru Vatanda Ciddi Sıkıntı Yarattı. Resmi Kurumları Dahi Açıklama Yapmaya İten Zararın Boyutlar..
Iraklı Kadınlar İçin Hayat Çok Daha Zor 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Iraklı Kadınların 1980'lerin Sonunda Giderek Ağırlaşan Hayat Şartları İç Savaş Nedeniyle Çok Daha Zor Hale Geldi.
İMKB Güne Yükselişle Başladı İMKB Bileşik Endeksi Birinci Seansta, Dünkü İkinci Seans Kapanışına Göre 342,73 Puan Artarak 40.749,24 Puan Seviyesinde Açıldı.
DTP Batman İl Başkanı Tutuklandı Demokratik Toplum Partisi'ne Yönelik Tutuklamalar Devam Ediyor. Son Olarak, Batman İl Başkanı Ayhan Karabulut Tutuklandı.
Sanat ve Paranın Sorunlu Evliliği Siemens Sanat"ın Artık "İçimizden Biri" Olan Alman Küratörü Marcus Graf, Yeni Sergisinin Konusuna Bir Genç Sanatçının Evinde Yaşadığı Şaşkınlığın Üzerine Kar..
Nâzım Hikmet'e Sovyetler Birliği'nde de Rahat Vermediler Toplumsal Tarih Dergisi Mart Sayısında Nâzım Hikmet"in Sovyetler Birliği"nde Yaşadığı Sorunlara Işık Tutan Yeni Bir Belge Yayımladı.
Dış Ticaret Açığının % 60'i Rusya ve Çin'den Türkiye, Bu Yılın İlk Ayında 3.1 Milyar Dolara Ulaşan Dış Ticaret Açığı Verdi. Bunun Yüzde 60"ına Denk Gelen 1.8 Milyar Doları Rusya ve Çin"le Ola..
Yurt-Kur Borçlularına İyi Haber Üniversite Mezunlarının Kabusu Haline Gelen Yurt-Kur Kredilerinin Dört Yıl Sonra Ödenmesini Öngören Bir Yasa Teklifi TBMM Başkanlığı"na Sunuldu. Anavatan Parti..
Umut Bulut Galatasaray'ı Boş Geçmek İstemiyor Trabzonspor'un Golcü Oyuncusu Umut Bulut, Matematiksel Olarak Şansları Sürdükçe Şampiyonluğu Sonuna Kadar Kovalayacaklarını Belirterek, Her Maçta..
Çalkantı Bitti mi Yani Şimdi - Yorum Kara Salı'nın Ardından Depresyona Giren Yatırımcılar, Salı Günü Ne Buldularsa Aldı. Ben Bu Satırları Yazarken, Asya'dan Avrupa'ya Sıçrayan Alımlar Bize de..
Mortgage'da 6 Önemli Soru Sistemden Yararlanacak Müşteriler Sabit veya Değişken Faiz Oranları Arasında Tercih Yapabilecek. Değişken Faizli Krediler ile Konut Almak için Kredi Faizlerinin Düşm..
Yabancılar Dalgalanmada 21 Hissede Pay Artırdı Borsada Endeks Yüzde 9,83 Değer Kaybettiği 20 Şubat-5 Mart Tarihleri Arasında, Yabancı Yatırımcılar İMKB-50'deki 21 Hissede Paylarını Artırdı. Y..
Alkollü Taksi Sürücüsü Polise Zor Anlar Yaşattı Beşiktaş'ta Polis Tarafından Durdurularak Arama Yapılmak İstenen Taksinin Sürücüsü, Hakkında Araması Olan Bayan Müşterisini Polise Vermek İstem..
B.münih'ten Rekor Gol Avrupa Şampiyonlar Ligi"nde Çeyrek Takıma Kalan Takımlar, Salı ve Dün Akşam Oynanan Maçlar Sonucunda Belirlendi. Bayern Münih"in Real Madrid"i 2-1 Yenerek Tur Atladığı M..
Hizmetçisini Döven Naomi Campbell'a Paspas Yapma Cezası Ünlü İngiliz Manken Naomi Campbell (36), Cep Telefonunu Kâhyasının Üstüne Fırlattığı İddiasıyla Yargılandığı Davada 5 Gün Kamu Hizmeti..
Yolcu Uçağı İnişte Çakıldı, Onlarca Kişi Sağ Kurtuldu Endonezya'da 133 Yolcu ve 7 Mürettebat Taşıyan Ulusal Havayolu Şirketi Garuda'ya Ait Bir Yolcu Uçağı, Sert İniş Yaptığı Havaalanında Alev..
Tasarı Kabul Edildi, Emniyet'e 20 Bin Polis Kadrosu Tahsis Edilecek Ankara - TBMM Genel Kurulunda, Emniyet Teşkilatına 20 Bin Polis Kadrosu Tahsis Edilmesine İlişkin Tasarı Kabul Edildi. chp..
Yabancıların Gözü Seçimlerde Değil, Türkiye'nin 10 Yıl Sonrasında Zaman Ortak Akıl Toplantısı'nda Finans ve Reel Sektörün Önde Gelen İsimleri 2007 Yılını ve Son Dalgalanmayı Ele Aldı. Ekonomi..
E-5 Karayoluna Dökülen Molozlar Sürücüleri Çileden Çıkardı E-5 Karayolu Basın Ekspres Yolu Girişinde Yola Dökülen Molozlar Sürücüleri Çileden Çıkardı.
AB Zirvesinin Gündemi Küresel Isınma AB'nin Geleneksel Olarak Ekonomik Konulara Ağırlık Verilen Bahar Zirvesi, Küresel Isınmayla Mücadele, Enerji ve Lizbon Stratejisi Gündemiyle Bugün Brükse..
Yasal Faiz Yüzde 9 Olarak Belirlendi Maliye Bakanlığı, 1 Ocak 2007'den İtibaren Geçerli Olacak Yasal Faiz ve Temerrüt Faizi Oranını Yüzde 9 Olarak Belirledi.
DYP: "Küçük Dilara'nın Adı Bir Okula Verilsin" DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, İstanbul'da Rögara Düşerek Yaşamını Yitiren Küçük Dilara Dumru'nun Adının Bir Okula Verilmesini..
Dayakçı Bakıcılar Yargı Merceğinde Kartal Yakacık'ta Özel Huzur Evinde Yaşlı İnsanlara Kötü Muamele Yapılan Görüntülerin Ortaya Çıkmasının Ardından Huzur Evinde İnceleme Başlatıldı. Sorumlula..
İstanbul Bülteni - 6 1- (Özel) Molotoflu Saldırılara Önlem Olarak Gazi Mahallesi'ne Toplu Ulaşım Aracı Sokulmadı... *polisten İlginç Uygulama... *mahalenin Girişini Tutan Polis Ekipleri, İe..
Bugün Dünya Kadınlar Günü/ Kadınlar Siyasette "Biz de Varız" Diyor İstanbul - 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe, Özellikle İş Dünyasında Giderek Artan Ağırlıklarının Verdiği Güç ve Umutla Giren Ka..
Dolardaki Düşüş Sürüyor İstanbul Serbest Piyasada Dolar 1,4270 YTL, Avro 1,8780 YTL"den Güne Başladı. Kapalıçarşı"da 1,4220 YTL"den Alınan Dolar 1,4270 YTL"den Satılıyor. 1,8720 YTL"den Alına..
Canlı Yayında Yıldırım-Saran Kavgası Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Bir Süre Önce Kulüp Üyeliğinden İhraç Edilen Eski Yönetici Sadettin Saran ile Bir Televizyon Kanalındaki Canlı Ya..
Göltaş'ın Denetim Kurulu Üyeliğine Yeni Atama İstanbul - Göltaş Göller Bölgesi Çimento Sanayi ve Ticaret A.ş. Denetim Kurulu Üyeliğine Hatice Gülay Akbaş Doğan'ın Atandığını Bildirdi. şirket..
Anadolu Isuzu'nun 2006 Olağan Genel Kurulu 29 Mart'ta İstanbul - Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.ş, 2006 Yılına Ait Ortaklar Olağan Genel Kurul Toplantısının 29 Mart 2007 Perşembe ..
Ersu'dan Yabancı Ortaklık Konusunda SPK'ya Ön Başvuru İstanbul - Ersu Meyve ve Gıda Sanayi A.ş, Yabancı Ortaklık Görüşmeleri Konusunda Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) Ön Başvuru Yapılmasına..
Doğuş Otomotiv'in, 2006 Yılı Olağan Genel Kurulu 29 Mart'ta İstanbul - Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.ş. 2006 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısının 29 Mart'ta Yapılacağını Bildirdi. doğu..
5 Şirket Daha 12 Aylık Bilançosunu Bildirdi/ Batıçim'in Karı 87.6 Milyon YTL İstanbul - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) İşlem Gören Şirketlerden 5'inin Daha 2006 Yılına Ait Bilan..
Gül: Kaybolan İranlı için Geniş Araştırma Yapılıyor Ankara - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Kaybolan İran Eski Savunma Bakan Yardımcısı Ali Rıza Asgeri ile İlgili Olara..
Babacan: Türkiye Pek Çok AB Ülkesince Doğru Algılanmıyor Ankara - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, AB Komisyonu'nun Kurumlararası İşbirliği ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı..
Ceyhan Devlet Hastanesi'ne Yeni Morg Ünitesi Adana'nın Ceyhan İlçesi Devlet Hastanesi'nde Yeni Morg Ünitesi Hizmete Girdi.
Yurtta Hava Tahmini Tahminlere Göre, Yurdun Kuzey Kesimleri Parçalı Bulutlu; Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan Çevreleri Aralıklı Yağışlı, Diğer Yerler Az Bulutlu ve Açık Geçecek.
Yurt-kur Borçlularını Rahatlacak Teklif TBMM'de Mezun Olan Ancak İş Bulamayan Üniversite Mezunlarının Kabusu Haline Gelen Yurt-kur Kredilerinin Geri Ödenme Süresini 2 Yıldan 4 Yıla Çıkaran Bi..
'Ezan Dinleyerek' Irak'a Hazırlanıyor İngiltere'nin Irak'taki Birliklerine Katılacak Olan İngiliz Prensi Harry'nin Yeni Görevine Ezan Dinleyerek Hazırlandığı Ortaya Çıktı.
Domaç: "İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Kaos Yaratır" Türk Eczacıları Birliği Genel Başkanı Mehmet Domaç, İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Yasa Tasarısı'nın, İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğü'nü Kaldırmayı..
Marquez Kendi Doğum Gününe Katılmadı Nobel Ödüllü Kolombiyalı Yazar Gabriel Garcia Marquez"in 80"inci Yaşgünü Önceki Gün Ülkesinden İspanya"ya, Meksika"ya Kadar Birçok Yerde Çeşitli Etkinlikl..
Ceyhun Atuf Kansu Ödülü Cengiz Bektaş'a Ceyhun Atuf Kansu Anısına 1986"dan Beri Verilen Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü"nün Bu Yılki Sahibi Cengiz Bektaş Oldu. Adnan Binyazar, Abdülkadir Budak, ..
Grevden Özgürlüğe "insan Kadın Olarak Dünyaya Gelmez, Zamanla Kadın Olur"... Kadın Hareketinin En Önemli Öncülerinden Simone de Beauvoir, Kadın Olama Durumunu Kısaca Yukarıd..
Düzenleyen Viski Firması Kazanan Rakı Grubu! Tanınmış Viski Markası Jack Daniel"s"ın Düzenlediği Jd Rock Müzik Yarışması"nı Ankaralı Rock Grubu Rakı Kazandı. "700 Milyon" Adlı Şarkıyla Birinc..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10