15 Mart 2007 Perşembe Günü Haberleri

15 Mart 2007 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yine Sezer Dışişleri Gerginliği Sezer İlk Kez Dışişleri?nin Atama Kararnamesini Geri Çevirdi. Vetonun Gerisinde Mgk Genel Sekreterliği?ne Kimin Atanacağı Yatıyor
Görevden Alınmamış Emekli Edilmiş! Kadir Topbaş, Önce İSKİ Genel Müdürünü Görevden Aldığını Sonra da İhaleyi Alan Firmanın Sözleşmesini Fes Ettiğini Açıkladı
Erken Uyarı Hazır Ama Kullanan Yok İstanbul?da Olası Bir Depremi Önceden Haber Verebilen ?erken Uyarı Sistemi? 2 Yıl Önce Tamamlandı Ama Hayata Geçirilemedi. Faydalanacak Kuruluşlar İlgi Göst..
Kor-Ku-Yo-Ruz Şikayetçi Olmuyoruz Vatandaş Kapkaca Uğruyor Soyuluyor Dövülüyor Ama Adalete İnanmıyor. Korkuktukları için Şikayetçi Bile Olmuyorlar
Ölüm Çukuru Cezasına İtiraz Karayolunun Ortasındaki Çukura Düşüp 7 Kişinin Can Verdiği Kazaya İlişkin Verilen Takipsizlik Kararına İtiraz Geldi
Akademi'ye Kayıt Dönemi Çeşitli Kurslarla Gençlere Meslek Kazandıran Akademi Ege'de, Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Eğitimlerine Kayıtlar Sürüyor. Genel Müdür Sabah Şardağ, İkinci Döne..
Ege'de Barışa Romanla Destek Ressam Ferda Bozoklar Ardalı, Girit'te Yaşayan Büyük Dedesi Ahmet Cemal Efendi'nin Yaşamını Konu Alan ""hatıralar Hayal Oldu"" Adlı Romanının Hazırlıklarını Tamam..
Bu da Hoşgörü Gelinliği... İzmirli Modacı Hanife Çetiner, Dünya Mevlana Yılı Nedeniyle ""hoşgörü Gelinliği"" Hazırladı. Manken Ebru Özcan'ın Tanıttığı Gelinlikte İpek Abraham ile Altın ve Güm..
Temiz Ekran Kampanyası İzmirliler Derneği, Televizyon Yayınlarında Artan Şiddeti Protesto Amacıyla ""temiz Ekran"" Kampanyası Başlattı. 14 Dernek Başkanı da Destek Verdi, Hazırlanan Bildirgey..
DYP İzmir'de Kongre Hesaplaşması Bitmedi DYP İzmir İl Başkanı Turhan Arınç, İl Kongresinde Rakibi Yıldırım Ulupınar'a Destek Verenleri Unutmadı. Arınç; Bornova, Buca ve Çeşme İlçe Başkanların..
Dinozorun Gölgesinde Müze Gezisi Yaptılar Manavkuyu'daki Soyer Kültür Sanat Fabrikası Bünyesinde Yer Alan Özel Selçuk Soyer Anaokulu'nun Minikleri, Bu Kez de Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Mü..
Tpao Akdeniz'in Sığ Sularında Petrol Aramak için İhaleye Çıkıyor Karadeniz"de Petrol Arama Çalışmalarını Sürdüren Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (Tpao), 2007 Yılında Yönünü Akdeniz"e Çev..
Putin'den Boru Hattı için 900 Milyon Dolarlık İmza Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin"in, İki Günlük Yunanistan Ziyareti Sırasında Türk Boğazlarını Baypas Edecek ve 900 Milyon Dolara Tamamla..
Şans Oyunlarına Vergi Düzenlemesi Şans Oyunlarından Alınan Vergileri Azaltarak, Dağıtılacak İkramiye Tutarını Artırmayı Amaçlayan Yasa TBMM Genel Kurulu"nda Kabul Edildi. "iddaa&..
Dünya Borsaları Mortgage ile Çöktü ABD"deki "Batık Mortgage Kredileri" Sıkıntısı Dünyaya Yayılıyor. ABD Ekonomisinde Durgunluk Tehlikesini Destekleyen Verilerin Ardından Ülkedeki En Büyük Mor..
Tüzmen'in 'Dalgalanma' Sevinci YTL"nin Aşırı Değerli Olduğundan Sürekli Yakınan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Dış Piyasalardaki Dalgalanmalarda Endişe Edilecek Bir Durum Olmadığını Belirterek,..
Kârdan Feragat Edip Pazar Payını Korudu Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, Otomotiv Sektörünün 2006"da Yüzde 15 Daralmasına Rağmen, Doğuş Otomotiv"in Pazar Payının Önceki Yıla ..
Türklerin 'Dijital' Performansı Nikon'u Memnun Etti Fotoğraf Makinesi ve Lens Üretimi Konusunda Hizmet Veren Japon Nikon, Tayland"da Üretim Ağının En Büyük İkinci Fabrikasını Bir Grup Basın M..
Parislileri Türkiye Otobüsleri Taşıyacak Türkiye"nin Paris Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, Paris"te Bugünden İtibaren Üç Gün Sürecek İki Uluslararası Turizm Fuarına Bu Yıl Etkin Faaliyetlerle ..
Eşcinsellere Hibe Kredi Dünya Bankası, Kaos Gey Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği"ni 2007 Küçük Hibeler Programı"nda (Khp) Hibe Almaya Hak Kazanan Sivil Toplum Kuruluşları (..
CHP 'Komplo' Buldu IMF ve Tüsiad"ın Bir An Önce Çıkmasını İstediği Yeni Türk Ticaret Kanunu (Ttk) Tasarısında AKP ve CHP Birbirini Suçluyor. AKP: "CHP Tasarıyı Engelliyor." Tasarıdaki "Ulusla..
CHP'den 'Ali Dibo' Uyarısı Kamu İhale Kurulu"nun (Kik) Yolsuzluk İddialarıyla İlgili İnceleme Yetkisinin "Şikâyet Konusu" ile Sınırlandırılmasına İlişkin Düzenlemeye Karşı Çıkan CHP, Düzenlem..
AKP İşyerlerine Türkçe İsim Zorunluluğu İstiyor AKP, Türkçenin Korunmasını ve Kullanımını Yaygınlaştırmak ve Yasal Hale Getirmek Amacıyla Yasa Teklifi Hazırladı. AKP İstanbul Milletvekili Gül..
ABD Yargısına Kirli Oyun Bush Yönetiminin Skandallar Zincirindeki Son Halka, İşbirliği Yapmayan Savcıları Görevden Alma Operasyonunun Ortaya Çıkarılması Oldu.
Kâbil'de İkinci Kuzey İttifakı Kuruldu Afganistan"da 1979-1989 Yılları Arasında Rus İşgaline Direnip 1992-1996 Arası Birbiriyle Savaşa Tutuşmuş Olan Eski Savaş Ağaları, Kutsal Cihada Koşanlar..
Medya Baronu Hesap Veriyor Hükmettiği Gazetelerin Sayısı Bir Ara 400"ü Bulan Dünyanın Üçüncü Büyük Basın İmparatorluğunun Eski Yöneticisi Conrad Black, Yolsuzluk Suçlamalarından Dün Mahkemeye..
Unesco: Fas Kapısı Ortaklaşa Yapılsın İsrail"in Müslüman Dünyanın Öfkesine Aldırmadan Kudüs"teki Kutsal Harem Üş-Şerif"in Fas Kapısı Yolunda Başlattığı Köprü Çalışmasına BM"nin Eğitim, Bilim ..
'Marksizm ile Liberalizm En Kötüsü' İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Ülke İçinde Nükleer Program Konusunda Batı Yaptırımlarına Yol Açacak Kapışmadan Kaçınma Çağrılarını da Dikkate Almıy..
Meksika'da 'Bush Savaşı' Çıktı ABD Başkanı George W. Bush, Latin Amerika Turunu Dün Tamamlarken, Son Durağı Meksika, Irak Savaşı ve Göç Politikalarına Öfkeli Halkın Protestolarıyla Sarsıldı.
Tayvan'da Nazi Partisi Sevdası Güney Asyalı İşçi Göçünün Durdurulmasını İsteyen ve Adolf Hitler"i Kendilerine Esin Kaynağı Yapan Tayvanlı Öğrenciler, Nazi Stili Siyasi Hareket Kurdu.
İran 207 PKK'lı 'Ele Geçirdi' İran, Nevruz Sebebiyle PKK"nın İran Kolu Pejak"a Baskıyı Artırırken, Batı Azerbaycan"da Son Operasyonlarda da PKK Üyesi 207 Kişinin Tutuklandığı Duyuruldu.
Talabani Görev Başında Aşırı Yorgunluk ve Sıvı Kaybı Nedeniyle 16 Gündür Amman"da Tedavi Gören Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, Dün Taburcu Oldu. 74 Yaşındaki Lider Uçakla Süleymaniye"ye D..
Şaron'u 'Öldüren' Bakan Eski İsrail Başbakanı Ariel Şaron, Geçirdiği Beyin Kanamasının Ardından Ocak 2006"dan Beri Komada Yaşam Mücadelesi Verirken, Britanya"nın Ortadoğu Bakanı Kim Howells O..
Castro 'Gabo' ile Görüşmüş Mide Ameliyatı Nedeniyle Ağustostan Beri Öldüğü Spekülasyonları Yaratılan Küba Lideri Fidel Castro"nun Sağlığı Düzeliyor. Son Olarak 80 Yaşındaki Castro"nun...
Le Pen'in İmzaları Tamam Fransa"da Aşırı Sağcı Ulusal Cephe"nin (Fn) Lideri Jean-Marie Le Pen, Parti Merkezindeki Bilgisayardan "Destekçi Listesini" Çalıp Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Riske At..
İşte AKP'nin Çankaya Köşkü için Beş Adayı "Kısa Sürede Yanıtlayın" AKP, "Kısa Sürede Tamamlanmak Üzere" Parti İçinde Anket Başlattı. İlk Seçenek Şöyle: "Başbakan Erdoğan"ın Adaylığını Nasıl ..
'Biri Çıkıp Yalanlamadı' Baykal İthamda Israrlı Örtülü Ödenek Sorumlusu Maksut Serim"le Başbakan Erdoğan Hakkındaki Suçlamaları Sürdüren CHP Lideri Baykal, "Biri Çıkıp Yalanlamadı" Dedi. Bay..
Çelik: İspat Edemezseniz Namertsiniz AKP Grup Başkanvekili Faruk Çelik CHP Lideri Baykal"ın Belediye İhaleleriyle İlgili İddialarına Tepki Gösterdi. Çelik Düzenlediği Basın Toplantısında Şöyl..
Mehmet Ağar'dan Musul Mecazları DYP Lideri Mehmet Ağar, "Musul Almak" Sözünün Mecazi Olduğunu Söyledi. Ancak "Türkiye"nin Kuzey Irak"taki Yegâne Güç Olduğunu Vurgulamayı da İhmal Etmedi.
Anavatan'ı Kritik Sınıra Getiren İstifa İstanbul Milletvekili Göksal Küçükali, Anavatan Partisi"nden İstifa Ettiğini Açıkladı. Meclise AKP"den Giren Küçükali Sonra Anavatan"a Geçmişti. Küçük..
Dışişleri de 'Vekil' Kervanına Katıldı Türkiye"nin Genelkurmay"dan Sonra Siyasetin En Az Karıştığı Kurumu Olan Dışişleri Bakanlığı"na AKP"nin Getirmek İstediği Beş İsmi Cumhurbaşkanı Ahmet Ne..
Şehit Çocukları Büyükanıt'la Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Dün Yüce Okulları"nda Okuyan 14 Şehit Çocuğunu Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı"nda Kabul Etti.
Müdür ve Beş Polise Kıdem Cezası İstendi Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink"in Katil Zanlısı O.s."yle Yan Yana Fotoğraf Çektiren Polislerle İlgili Soruşturmayı Tamamlayan İçişleri..
'Vakıflar' Aynen İade Edilecek Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer"in "Lozan Antlaşması"nın Getirdiği Koruma Aşılarak Azınlık Vakıflarına...
Annelerin 25 YTL Çilesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu"nun Adana"da Yoksul Ailelere Her Ay Dağıttığı 25 YTL"lik Eğitim Yardımını Almak, Zorlu Bir Mesaiye Dönüştü. Sabaha Karşı Saat 04.0..
Korkmayın, O Bakanlığın Kurukafası! Radikal Keşfetti Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü"nün Ulus"taki Binasının Bahçesinde Bir Kurukafa Var! Bir Aydır Bahçede Duran ve Çalışanların..
Tıp Dünyası 14 Mart Tıp Bayramı'nı 'G(ö)revde' Kutladı, Eylem Sönüktü Hükümetin Sağlık Politikalarını Protesto Eden Sağlık Çalışanları, Dün 14 Mart Tıp Bayramı "G(ö)revde" Kutladı. Ancak Sağl..
Doktorlardan Sezer'e 'Veto' için Teşekkür Tıp Camiası, 14 Mart Tıp Bayramı"nda, Daha Önce "Yabancı Hekim Yasası"nı Veto Ettiği için Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer"e Teşekkür Yağdırdı.
Bayramın Kutlu Olsun Adem Doktor... Adem Canan, Hekimleri Çukurca"ya Çağırıyor. Hekimler, 14 Mart Tıp Bayramı"nı Eylemlerle Kutladı. Siyasiler Mesajlar Yayımladı. Tebriki En Çok Hak Edense, ..
Şekerin Tedavisinde Devrim: Kelepçe! Kızılay Meydanı"nda Şekeri Düşen Gence, Götürüldüğü Ankara Numune Hastanesi"nde Kelepçeyle Tedavi Uygulandığı Öne Sürüldü. 10 Yıldır Şeker Hastası Olan ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10