14 Mart 2007 Çarşamba Günü Haberleri

14 Mart 2007 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Harp Okulu'nda Gösteri Atatürk"ün Kara Harp Okulu"na Girişinin 108. Yıldönümü Nedeniyle, Kara Harp Okulu Öğrencileri Dün Akşam "Atatürk"ü Anmaktan Anlamaya Birlikte Bir Yolculuk" İsimli Göste..
Ankara'da Nevruz Öncesi Terör Zirvesi Terörle Mücadele Yüksek Kurulu (Tmyk), Yaklaşan Nevruz Öncesi Toplanarak Durum Değerlendirmesi Yaptı.
Susurlukçu Şahin: Kullanıp Çöpe Attılar Geçirdiği Trafik Kazası Sonrası Hafıza Kaybı Yaşadığı Öne Sürülen ve Adli Tıp Kurumu"ndan Aldığı "Organik Beyin Sendromu" Raporuyla Cezaevinden Kurtula..
Baro, Öcalan'ın Avukatını Üzdü Roma"da Önceki Hafta Düzenlediği Basın Toplantısında, Müvekkili Abdullah Öcalan"ın Zehirlendiğini İddia Eden Avukat Mahmut Şakar"ın Kaydı Diyarbakır Barosu"ndan..
Barzani Daveti Bölgeyi Gerdi DTP Genel Başkanı Ahmet Türk"ün Diyarbakır"daki Nevruz Kutlamalarına, Irak Kürdistan Demokrat Partisi (Ikdp) Lideri Mesud Barzani"yi Davet Edeceği Haberlerinin Ar..
'Başbakan 10 Gün Dinlensin' Belindeki Rahatsızlığı Nükseden Başbakan Tayyip Erdoğan"a Doktorlar 10 Gün Dinlenme ve Bu Zamanın Önemli Kısmını da Ortopedik Yatak Üzerinde Geçirme Tavsiyesinde B..
Polislik Akbaşa Yaramadı Anne Hasreti Baskın Kangal ve Akbaş Köpekleri Koruma Derneği Başkanı Alaattin Çoban, Eskişehir Çevik Kuvvet Müdürlüğü"ne 25 Günlük Akbaş Cinsi Bir Erkek Yavru Hediye..
Cennetini Satıyor Doğa Sevgisi ve Kaçak Ava Öfkesi Nedeniyle Uluabat Gölü Kenarında 20 Dönüm Arazi Alıp, 33 Yılda Kuş Cennetine Çeviren Mustafa Bilgiç, Sonunda Pes Dedi.
Kandilli'den Jules Verne Projesi 2006 Yılındaki Faaliyetleri Basın Toplantısıyla Açıklanan Boğaziçi Üniversitesi (Bü) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Gelecek Projesini Açı..
Çocuklarına Hızır Olamadı 20 Yıldır Direksiyonunda Oturduğu "Hızır Ambulans"la Sayısız Can Kurtaran Halil Özbay, O Gün İzinliydi. Özbay Çifti Akraba Ziyareti Yaptı. Gece Yarısı Döndükleri Evd..
Sağlıkta Eylem Restleşmesi 14 Mart Tıp Bayramı Kavgalı Geçiyor. Tabipler Birliği Öncülüğünde Bazı Hekimler Bugün "G(ö)rev" Yapacaklarını Açıkladı. Sağlık Bakanı Akdağ: Halkın İşini Aksatana İ..
Tümgeneralin Yeğeni Cinayete Kurban Gitmiş Jandarma Ankara Bölge Komutanı Tümgeneral Hüseyin Güçlü"nün 38 Gündür Kayıp Olan 25 Yaşındaki Yeğeni Ahmet Kudret Güçlü"nün Cesedi Kırıkkale"de Boş ..
'Karımı Sormak için Gittim, İşkence Gördüm' Hırsızlık Yaptığı İddiasıyla Gözaltına Alınan Eşinin Durumunu Öğrenmek için Bağlar Polis Karakolu"na Giden M.g, Kendisine İşkence Yapıldığını Öne S..
Geçitsiz Yolda Yine Ölüm Üç Kez Yapılıp Bozulan ve Ankara"nın Güney Bağlantısını Sağlayan Eskişehir Yolu"nda Dün Meydana Gelen Kazada, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Başkontrolörü Deniz ..
Kız Vermedi Diye Öldürmüşlerdi Lise Öğrencisi Kızını, Ablasının Oğluna Vermediği için Bıçaklanarak Öldürülen Tarım İşçisi 35 Yaşındaki Şeyhmus Demirtaş"ın Üç Katil Zanlısı Yakalandı.
Karar Tamam Yıkım Zamanla Beykoz Belediyesi, Serdaroğlu Özel Ormanı"nda İnşa Edilen Acaristanbul"daki 142 Villanın Yıkılmasına Karar Verdi. Acarlara 240 Bin YTL de Ceza Kesen Encümen, Kararı..
Bursa'da Yıkım Kaçak ve Çarpık Yapılaşmayla Mücadele Eden Bursa"nın Yıldırım İlçe Belediyesi, Dokuz Yapıyı Yıktı.
Aspendos Şova Kapatılmalı mı? Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Aspendos Antik Tiyatrosu"nun Gösterime Kapatılmasının Uygun Olacağına Karar Verdi.
Mimar Sinan Müzesi Nisanda Halen Muhteşem Eseri Süleymaniye"nin Dibinde, Mütevazı Bir Mezarda Yatan Mimar Sinan"ın Kayseri"nin Ağırnas İlçesinde Doğduğu Ev Müze Oluyor.
Dünya Ormanlarının Hali İçler Acısı Küresel Isınmayla Mücadelenin En Önemli Adımlarından Birinin Ormanların Durumunu İyileştirmek ve Ağaç Sayısını Artırmak Olduğu Söyleniyor.
'Rocky'nin Hormon İlaçları Sorun Oldu Ünlü Aktör Sylvester Stallone Hakkında, Geçen Ay "Rocky Balboa" Filminin Tanıtımı için Gittiği Avustralya"ya Yasak Mal Soktuğu için Dava Açıldı.
Satürn Uydusunda Yaşam İzi Satürn Gezegeninin Uydusu Enceladus"un Yüzeyinden Fışkıran Gayzerlerin (Sıcak Su Kaynağı) Nasıl Oluştuğuyla İlgili Yeni Bir Teori Geliştirildi.
Youtube Korsan mı? Atatürk"e Hakaret İçeren Görüntülerle Gündeme Gelen Video Paylaşım Sitesi Youtube"un Başı Bu Defa Telif Haklarıyla Dertte.
'Katil Hücreler'e Stres Baskısı Strese Karşı Dayanıklı Olduğunuzu İddia Edebilirsiniz. Ancak Bedeninizin İsyanına Kulak Vermelisiniz. Çünkü Stres, Tansiyon, Kalp Hastalıkları, Sindirim Sorunl..
Sevindirici Bir Haber: Hepimiz Hızla Yaşlanıyoruz! BM"nin Nüfus Raporunda Sevindirici Bir Haber Var: Yaşam Süresi Uzuyor! Buna Göre 2000"de 600 Milyon Olan 60 Yaş ve Üstü Nüfus, 2050"de 2 Mil..
'Ayak ve Bilek Hastalarının Yüzde 70'i Kadın' Ayak ve Ayak Bileği Hastalıkları Merkezi Yöneticisi Op. Dr. Umur Aydoğan, Ayak ve Ayak Bileği Hastalıkları Nedeniyle Başvuranların Yüzde 70"ini K..
Meme Kanserine Yıllar Önceden Teşhis İmkânı Kadınların Meme Kanseri Riski Taşıyıp Taşımadığını Yıllar Öncesinden Tespit Eden Ağız Testi Geliştirildi. Britanya"da Bu Hafta Uygulanmaya Başlanan..
Anne-Babası 85'i Geçen 'Kalp Damar'ı Atlatır ABD"de, Boston Üniversitesi"nden Araştırmacılar, Ebeveyni 85 ya da Daha İleri Yaşta Olan Kişilerin Kalp Damar Hastalıklarına Yakalanma Riskinin Da..
Güngören Belediyesi Kanka'lar Arıyor Yetişkinler için Çocukluk Yıllarından Kalan Tatlı Bir Hatıra Olan Kan Kardeşliği, Güngören Belediyesi"nin "Kan Kardeşliği Kulübü" (Kanka) Projesi ile Tekr..
Cumartesi Buluşmaları Şölen Havasında Geçecek İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Geleneksel Hale Getirdiği ""cumartesi Buluşmaları"" Bu Ay Şölen Havasında Geçecek. Birbirinden Değerli Sanatçılar..
İzmir-Avrupa Caz Festivali Bugün Bitiyor 14'üncü İzmir-Avrupa Caz Festivali, Bu Akşam İzmir Sanat'ta Düzenlenecek Alman Piyanist Holger Mantey Konseri ile Sona Erecek. Goethe Enstitüsü İzmir ..
Anavatan'da Seçime Hazırlık Anavatan Partisi, İzmir'de Delege Seçimlerini Tamamladı. İlk İlçe Kongresini, 17 Mart Günü Karşıyaka'da Yapacak Olan Partide, Cumhurbaşkanlığı Seçimi Sonrası Olası..
Kapıdan Propaganda Halkın Yükselişi Partisi (HYP), Kapı Kapı Gezerek Partilerini Tanıtıyor, Üye Kaydı Yapıyor. HYP İl Başkanı Ajlan Akatlar, Seçim Otobüsü ile İzmir'in Tüm İlçelerini Gezmeye ..
Yaz Geliyor, Hanımlar Aerobikle Form Tutuyor İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Yaz-Kış Spor Okullarının Yanı Sıra Aerobik Kursu ile de Kadınlara Hizmet Veriyor. Haftanın Üç ..
Avukatlardan Hükümete Tepki İzmir Barosu Başkanı Nevzat Erdemir,kaçak Cep Baskını
Menemen'den Dört Şampiyon Çıktı Burdur"daki Halk Oyunları Bölge Şampiyonası'nda Menemen'den 4 Okul Birincilik Elde Etti. Dokuz Eylül İlköğretim Okulu Yıldızlar Geleneksel, Şehit Kemal İlköğre..
Ballı 'Tezgah' İşi Ortalığı Karıştırdı Bornova'da Belediyenin Yaptırdığı Pazaryerinde CHP'li Meclis Üyelerine Tezgah Verildiği İddiaları Bomba Etkisi Yarattı. Muhalefet Partileri Sert Tepki G..
Adana'da Maganda Kurşunu: 1 Yaralı Adana'da Maganda Kurşunundan Seken Saçmadan Bir Çocuk Yaralandı.
Tarihi Çarşılarda Pazar Mesaisi Var 2010'da Avrupa'nın Kültür Başkenti Seçilen İstanbul'un Tarihi Çarşıları Artık Pazar Günleri de Alışverişe Açık Tutulacak. Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı ve Sah..
Kardeş Şehir Kardeş Müftülük Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Görmez, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetleri ile "Kardeş Şehir", "Kardeş Müftülük" Projesi Başlatacaklarını Bildirdi.
Temel'in Değil Ali'nin Kapısı Trabzon'un Akçaabat İlçesi'ne Bağlı Orta Mahalle'de Oturan Ali Kölemenoğlu'nun Evine Yaptığı Dış Kapı, Fıkraları Aratmayacak Cinsten.
Protokole Veda Diyanet İşleri Başkanlığı, Ankara'ya 5 Bin Kişilik Yeni Bir Protokol Camisinin Yapımına Haziran Ayında Başlanması Kararı Aldı.
Ressam Emin Değil, Hakim Kararlı Evine Giren Hırsızı, Çizdiği Robot Resimle Yakalatan Ressam Leyla Konuk, Duruşmada, "Evime Giren Şahsın, Sanık Olduğu Konusunda Kesin Bir Şey Söyleyemeyeceğim..
Eşkıya Bu Kez Teknede Vurdu İstanbul Üsküdar'da "Taşkent 2" Adlı Tur Teknesi, Önceki Gün Paşalimanı Caddesi'ndeki Çocuk Parkının Sahiline Demirlendi.
'Lucky' Uyuşturucu Tacirlerinin Korkusu Gaziantep'in Nurdağı İlçesi'nde Önceki Gün 107,5 Kilo Eroinin Ele Geçirildiği Jandarma Operasyonunun Kahramanı Olan Narkotik Köpeği 'Lucky' (Şanslı), 3..
Altı Kardeşten Üçü Soba Kurbanı Oldu Gaziantep'te 112 Hızır Acil Servis'te 20 Yıldır Ambulans Şoförlüğü Yapan Halil Özbay (51), Yüzlerce İnsanın İmdadına Yetişerek Hastaneye Ulaştırırken, Sob..
Bolu'da Kar ve Sis Bolu Dağı'nın D-100 ve Tem Geçişlerinde Aralıklarla Yağan Kar Zeminde Etkili Olmadı.
Vanayı Yönetici Astsubay Kapattırdı Diyarbakır'da Geçen Aralık Ayında 7'nci Kolordu Komutanlığı'na Ait Kurdoğlu Askeri Lojmanı'nda 8 Kişinin Öldüğü, 5 Kişinin Yaralandığı Kalorifer Kazanının ..
Bakan Akdağ'dan Doktorlara: Eyleme Adli- İdari Takibat Var Türk Tabibleri Birliği Bugün Türkiye Çapında Eyleme Hazırlanırken, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Bunun Tıp Etiğine Aykırı Olduğunu Savu..
İlk Suçu 15 Yaşında İşlemiş CHP İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel'in Çantasını Arazi Aracının Camını Kırarak Kapkaç Yaptığı İddiasıyla Gözaltına Alınan 18 Yaşındaki Yasin D.'nin İlk Su..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10