14 Mart 2007 Çarşamba Günü Haberleri

14 Mart 2007 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Meyve-Sebze Komisyoncuları Derneklerinden "Haller Yasası"na Tepki İstanbul - İstanbul Yaş Meyve-Sebze ve Bostan Komisyoncuları Derneği (İsmeyder) ile Anadolu Yakası Meyve-Sebze Komisyoncuları..
Başkent'te Tecavüzcü Paniği Başkent'te Gece Saatlerinde Bir Eve Girerek Evde Kalan Üniversite Öğrencisine Tecavüz Etmek İsteyen Şahıs, Evde Yaşayan Diğer Öğrencilerin Uyanması ile Kaçarak Kay..
İMKB Güne 1.298,69 Puan Düşüşle Başladı İMKB Bileşik Endeksi Birinci Seansta, Dünkü İkinci Seans Kapanışına Göre 1.298,69 Puan Düşerek 40.367,28 Puan Seviyesinde Açıldı.
İran'dan Türkiye'ye PKK Jesti Daha Önce Kandil Dağını Bombalayan İran, Bu Kez de Çoğu Terör Örgütü PKK Üyesi 207 Teröristin Tutuklandığı Açıkladı.
G.kore: "K.kore Reaktörü Kapatmadı" Güney Kore, Komünist Komşusu Kuzey Kore'nin Geçen Ay Varılan Anlaşma Gereği Ana Nükleer Reaktörünü Kapattığına Dair Bir İşaret Bulunmadığını Açıkladı.
KPDS'ye Başvurular 19 Martta Başlıyor Yabancı Dil Bilgi Seviyesini Belirlemek Amacıyla Yapılacak Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na (KPDS), 19-26 Mart Tarihleri Aras..
Asırlık Çınar Yıllara Meydan Okuyor Muğla'nın Ula İlçesine Bağlı Çörüş Köyünde Yaşayan 120 Yaşındaki Ayşe Şahyılmaz, Dinçliği ve Hafızasıyla Görenleri Şaşkına Çeviriyor.
Kpds'ye Başvurular 19-26 Mart Tarihleri Arasında Yapılacak Ankara - Yabancı Dil Tazminatı Almak İsteyen Kamu Personeliyle Yatırım Hizmetlerinde Çalışmaları Nedeniyle Maktu Yabancı Dil Tazmina..
Ara Güler'den Ecevit Albümü Ünlü Fotoğrafçı Ara Güler'in Bülent Ecevit'in Fotoğraf Biyografisini İçeren 'Beyaz Güvercinli Adam-bir Dönemin Görsel Hikayesi' Adlı Kitabı, Fotoğrafevi Tarafından..
İşyerlerine 'Türkçe İsim' Zorunluluğu Geliyor AKP, Türkçe'nin Korunmasını ve Kullanımını Yaygınlaştırmak ve Yasal Hale Getirmek Amacıyla Yasa Teklifi Hazırladı.
'Bebeğinizi Arabada Kucağınıza Almayın' Çocuk ve Bebekler İçin Araç İçindeki An Güvenli Yerin Arka Koltuğun Orta Kısmı, En Tehlikeli Bölgenin İse Erişkin Kucağı Olduğu Açıklandı.
9 Şirketten Daha 12 Aylık Bilanço/ Türkiye Kalkınma Bankası'nın Karı 156.1 Milyon YTL İstanbul - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) İşlem Görmekte Olan 9 Şirket Daha 12 Aylık Bilanç..
Doğan Holding, 1.1 Milyon YTL'lik Poaş Hissesi Aldı İstanbul - Doğan Şirketler Grubu Holding A.ş, 1.1 Milyon YTL'lik Petrol Ofisi Hissesi Aldığını Duyurdu. Alınan Hisselerin Poaş Sermayesind..
Bolu Dağı'nda Kar ve Sis Ulaşımı Yavaşlattı Bolu Dağı'nda Çok Hafif Yağan Kar Zeminde Etkili Olmazken, Sis İse Ulaşımı Etkiledi. Görüş Mesafesinin 25 Metreye Kadar Düşmesi Üzerine Ulaşım Yava..
S&p, İş Bankası'nın İhraç Ettiği Tahvillere Bbb- Notunu Verdi Londra - Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Btandard And Poor's, Türkiye İş Bankası'nın, Tib Diversified Payment Rights F..
Meteksan Sistem, Cisco Systems Silver Partner Unvanını Almaya Hak Kazandı İstanbul - Meteksan Sistem, Cisco Systems Silver Partner Unvanını Almaya Hak Kazandı. meteksan Sistem'den Yapılan Açı..
SPK, Garantili Fonlar Tebliği Taslağını Kamunun Görüşüne Açtı Ankara - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Garantili Yatırım Fonları ve Koruma Amaçlı Yatırım Fonlarının Kuruluşuna İmkan Sağlamak Ü..
Kamuda Çalışan Geçici İşçilerin, Kadroya Alınmasını Öngören Tasarı Üzerinde Görüşmeler Tamamlandı Ankara - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, 218 Bin 733 Geçici İşçinin Kadr..
İş Bankası, 550 Milyon Dolarlık Kaynak Sağladı İstanbul - T. İş Bankası A.ş, Yurtdışı Havale Akımlarına Dayalı Sekuritizasyon İşlemi ile İlgili Çalışmalar Sonucunda 550 Milyon Dolar Tutarında..
Emisyon Hacmi Dün 349.6 Milyon YTL Azaldı Ankara - Emisyon Hacmi 13 Mart İtibariyle 349.623.9 Bin YTL Azalarak, 21 Milyar 686 Milyon 211.5 Bin Yeni Türk Lirası Oldu. merkez Bankası Verilerine..
Belçika Senatosu'nda Ermeni Konferansı Belçika'daki Mr Partisi'nden Senatör Roelants Du Vivier, Türk Hükümetinin Türkleri Kandırdığını Belirterek, 'Türkiye Ermeni Soykırımını Tanısın AB'ye Gi..
İstanbul'da Elektrik Kesintisi Bedaş Bakırköy İşletme Müdürlüğünce Trafo Kesici Değişim Çalışması Nedeniyle 16 Mart'ta Bazı Semtlere Elektrik Verilemeyecek.
Iğdır'da Nevruz Programı Belli Oldu Iğdır'da Nevruz Kutlama Programı Belli Oldu.
Baykal'dan Tuhaf Çıkış: Erdoğan Cumhurbaşkanı Olmamalı, Oldurmayın Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Olmasını İstemeyen CHP Lideri Deniz Baykal, İlginç Bir Çıkış Yaptı. Baykal, "Başbak..
Şırnak'ta Terör Operasyonları Şırnak Kırsal Alanında Güvenlik Güçlerine Terör Örgütü PKK Tarafından Taciz Ateşi Açıldığı Bildirildi.
Tunceli'de DTP Binalarında Arama Yapıldı Tunceli'de, Sabah Saatlerinde Demokratik Toplum Partisi (DTP) İl ve İlçe Merkezlerinde Polis Tarafından Arama Yapıldı.
Gelir Vergisinde Beyan Dönemi Uzadı Gelir Vergisinde Yıllık Beyanname ile Muhtasar Vergide Şubat Dönemine Ait Aylık Beyanname Verme Süreleri Uzadı.
Hırvatistan'ın 2009'da AB Üyesi Olması İçin Tavsiye Kararı Avrupa Birliği ile Müzakerelere Türkiye'yle Aynı Gün Başlayan Hırvatistan'ın, Türkiye'den Çok Önce, 2009 Yılında AB Üyesi Olmasını H..
"Banka Sanat Koleksiyonu'ndan Seçkilerle 75 Yılın İzi" Ankara'da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası,75. Kuruluşu Nedeniyle "Banka Sanat Koleksiyonundan Seçkiler 75 Yılın İzi" Sergisini Ankaral..
Sobaya Tiner Döken Hamile Kadın Ağır Yaralandı Zonguldak'ın Kozlu Beldesi'nde 7.5 Aylık Hamile Züleyha Yeşilyurt, Sönmek Üzere Olan Sobayı Tutuşturmak İçin Tiner Döktüğünde Bir Anda Alevler İ..
Kar Yağışı, Bolu Dağı'nda Ulaşımı Olumsuz Etkiliyor Bolu - Bolu Dağı'nda Etkili Olan Kar Yağışı, Ulaşımı Olumsuz Etkiliyor. iki Gündür Aralıklarla Yağan Kar Yağışı Nedeniyle D-100 Karayolunu..
İstanbul'da 16 Mart'ta Bazı Semtlerde Elektrik Kesintisi Yaşanacak İstanbul - Bedaş Bakırköy İşletme Müdürlüğü'nce Trafo Kesici Değişim Çalışması Nedeniyle 16 Mart'ta Bazı Semtlere Elektrik K..
Dış Borç Geriledi: 36,1 Milyar $ Türkiye"nin Kısa Vadeli Dış Borçları Bu Yıl Ocak Ayında Geçen Yıl Sonuna Kıyasla Yüzde 13.9 Azalarak 41.9 Milyar Dolardan 36.1 Milyar Dolara Geriledi. Geçen Y..
9 Şirketten Daha 12 Aylık Bilanço/ Türkiye Kalkınma Bankası 156.1 Milyon YTL İstanbul - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) İşlem Görmekte Olan 9 Şirket Daha 12 Aylık Bilançosunu Açı..
Dgd, Mazot ve Gübre Destek Ödemleri İki Taksitte Yapılacak/ İlk Ödeme Nisanda Ankara - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Doğrudan Gelir Desteği, Mazot ve Gübre Desteklerinin, İki Taksit H..
Ermeni Tasarısıyla İlgili Temaslar Sürüyor/ TBMM Heyeti, Burns ile Görüştü Washington - ABD Temsilciler Meclisine Sunulan Ermeni Tasarısı Konusunda Türk Tarafının Görüşünü Anlatmak Üzere Wash..
Küresel Isınma, Yatırımcıları Etkiliyor İngiltere'de Yapılan Bir Araştırma, Küresel Isınmanın, Yatırımcıların İleriye Dönük Kararlarını Etkilemeye Başladığını Gösterdi.
Dış Borç 36.1 Milyar Dolara Geriledi Türkiye'nin Kısa Vadeli Dış Borçları Bu Yıl Ocak Ayında Geçen Yıl Sonuna Kıyasla Yüzde 13.9 Azalarak 41.9 Milyar Dolardan 36.1 Milyar Dolara Geriledi.
Erdoğan En Uzun Görev Yapan 7'nci Başbakan Başbakan Olarak 4 Yılı Tamamlayan Erdoğan, İnönü, Menderes, Demirel, Özal, Ecevit ve Saraçoğlu'ndan Sonra En Uzun Süre Görev Yapan Başbakan Oldu. En..
Bu da DYP'nin Basın Değerlendirmesi DYP Basın ve Propaganda Başkanlığı, DYP ile İlgili 25 Televizyon ve 23 Ulusal Gazetede Yayınlanan Haber ve Yorumları Sıkı Bir Şekilde Gün Gün Takip Ederek ..
Ankara, BM'nin Çağrısını Yanıtsız Bırakmış Türkiye'nin BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nce Mülteci Statüsü Verilen Bir Iraklıyı, Bmmyk'nın Tüm Girişimlerine Karşın Sınır Dışı Etmesi, BM'de T..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10