14 Mart 2007 Çarşamba Günü Haberleri

14 Mart 2007 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk Heyeti Gitmeden Unesco, Kudüs'teki Kazıya 'Onay' Verdi Kudüs'te İncelemelerde Bulunan Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (Unesco), İsrail'in Haremüşşerif'te Yaptığı Hafri..
Srebrenitsalı Müslümanlar, Sırp Cumhuriyeti'nden Ayrılmak İstiyor Lahey Adalet Divanı'nın Geçtiğimiz Ay Aldığı Soykırım Kararının Ardından Srebrenitsa Kasabasının Müslüman Sakinleri Sırp Yöne..
Ermeni Tasarısına Karşı Kongre'ye Mektup Yazdılar Amerikan Yönetimi, ABD Temsilciler Meclisi'ne Sunulan Sözde Ermeni Soykırımı Tasarısına Karşı, Atağa Geçti.
Almanya: Rumlarla Askerî Anlaşma Yok Alman Savunma Bakanı Franz Josef Jung, Bir Soru Üzerine, Ülkesinin Kıbrıs Rum Kesimi ile Askerî Alanda Bir Anlaşma İmzalamayacağını Açıkladı.
Amerika'nın Füze Kalkanı Sistemine İhtiyacımız Yok Türkiye, Amerikan Yönetiminin Avrupa'da Geliştirmek İstediği Füze Kalkanı Projesinde Yer Almaya Sıcak Bakmıyor.
Başbakan, Haber Bekleyen Gazetecilere Çay Gönderdi Bel Fıtığı Başlangıcı Teşhisi Konulan Başbakan Tayyip Erdoğan, Doktorların 'İstirahat' Tavsiyesine Uydu. Cuma Gününe Kadarki Programları İpt..
Baykal'dan İlginç Çıkış: Erdoğan Cumhurbaşkanı Olmamalı, Oldurmayın Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Olmasını İstemeyen CHP Lideri Deniz Baykal, İlginç Bir Çıkış Yaptı. Baykal, "Başba..
Anavatan'ın Ne İttifak Ne de Birleşme Arayışı Var Anavatan, Dönem Dönem Ortaya Atılan Merkez Sağda Birleşme ve İttifak Arayışlarına Son Noktayı Koydu.
Dp Olmaz, Merkez Sağda Birliktelik için Tek Çatı DYP DYP Lideri Mehmet Ağar, Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın Gündeme Getirdiği "Merkez Sağı Demokrat Parti Çatısı Altında Birleştirme" Formülüne ..
DTP'nin Mardin İl Başkanı da Tutuklandı DTP Teşkilatlarına Yönelik Operasyonlar Sürüyor. Diyarbakır, Van ve Batman İl Başkanlarından Sonra Dün DTP Mardin İl Başkanı Ferhan Türk de Tutuklandı.
Arınç, Öğrenci Meclisi Haberlerini Maksatlı Buldu TBMM Başkanı Bülent Arınç, 'Türkiye Öğrenci Meclisi' ile İlgili Haberleri 'Çarpıtma' Olarak Niteledi. Bazı Gazetelerde 'Çocuk Meclisine 20'li..
Teşkilatı Uyardı: Provokasyon Duyumu Alıyorum, Sokaktan Uzak Durun Bbp Lideri Muhsin Yazıcıoğlu, Ankara'ya Çağırdığı Alperen Ocakları İl Başkanlarına Önemli Uyarılarda Bulundu. "Provokasyonla..
Paşa'nın Kayıp Yeğeni Ölü Bulundu Ankara'dan Kaçırıldığı İddia Edilen Tümgeneral Hüseyin Güçlü'nün Yeğeni Ahmet Kudret Güçlü'nün Cesedi 38 Gün Sonra Kızılırmak Kıyısındaki Terk Edilmiş Bir Ku..
Sözleşmeliler 'Öğretmen Askerlik' Yapamayacak Sözleşmeli Öğretmenler, Askerliklerini Öğretmen Olarak Yapamayacak. Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Sözleşmeli Öğretmenlerin ..
Doğal Afetlerde Haberleşme Sorununa Son Doğal Afetlere Müdahale Eden Birimlerin En Çok Karşılaştığı 'Haberleşme' Sorunu Tarih Oluyor. İçişleri Bakanlığı, Probleme Son Vermek için 'Acil Haberl..
Güneydoğu ve Doğu Beşik Gibi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Depremlerle Sarsılıyor. 25 Şubat'ta Elazığ'ın Sivrice İlçesi ile Diyarbakır'ın Çüngüş İlçesinde 5,9 Büyüklüğünde Deprem Meydana..
Doğu Anadolu Fayı Kandilli'yi Korkutuyor Doğu ve Güneydoğu, Küçük ve Orta Büyüklükteki Depremlerle Sarsılıyor. Özellikle Elazığ, Bingöl ve Diyarbakır'daki Sarsıntılar Tedirginlik Meydana Geti..
'9 Ameliyat Sonrası Ölüm'e Hukukî ve İdarî Soruşturma Nefes Darlığı Şikayetiyle Gittiği Adana Numune Araştırma ve Eğitim Hastanesi'nde Geçirdiği 9 Ameliyat Sonrasında Hayatını Kaybeden Ülkü ..
Söylemediği Söz için 3 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor İzmir'de Yaptığı Bir Konuşmada, Atatürk'ün Manevi Şahsı ve Hatırasına Hakaret Ettiği İddiasıyla Hakkında Suç Duyurusunda Bulunulan Prof. Dr. ..
Üzerine Televizyon Düşen Çocuk Öldü Bursa'da, Üzerine Televizyon Düşen 4 Yaşındaki Neşenur Yurdagül, 3 Gün Yoğun Bakımda Tedavi Gördüğü Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nden 'İyileştiği' Gerekç..
CHP'li Vekili Soyan Zanlı Tutuklandı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel'in Cipinin Camını Kırarak Kapkaç Yöntemiyle Çantasını Çaldığı İddiasıyla Yakalanara..
Şemdinli İddianamesi Yine Gündemde Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun, Şemdinli Olaylarıyla İlgili Davanın Temyiz Aşamasında, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 1. Ceza Dairesi'nin Verdiği "Gö..
Kardeşine Kalp Nakli için Uçak Kiraladı Konya'da Başına Sondaj Kuyusunun Borusu Düşen Mustafa Köşek'in (44) Beyin Ölümünün Gerçekleşmesi Üzerine Organları Ailesi Tarafından Bağışlandı.
Avrupalı Gazetecilerden 'Basına Akreditasyon Kalksın' Çağrısı Uluslararası Gazeteciler Birliği ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu, Genelkurmay Başkanlığı'nın Akreditasyon Uygulamasına Son Verm..
Acar: Dava Açacağız Yanlış, Yargıdan Döner Beykoz Belediyesi Encümeni'nin Yıkım Yönünde Aldığı Karara Tepki Gösteren Acar İnşaat Aş Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, Kararın Yanlış Olduğunu ..
Belediye Encümeni de 'Acaristanbul Yıkılsın' Dedi Beykoz Belediyesi, Özel Orman Yasası'nın İhlali Gerekçesi ile Ruhsatı İptal Edilen Acaristanbul Villalarının Yıkılmasına Karar Verdi. Acar İn..
Belçika, Fehriye Dosyasını Tekrar Açıyor Belçika Adaleti, Firardaki Terörist Fehriye Erdal'ın Türkiye'de İşlediği Suçlardan Dolayı Belçika'da Yargılanıp Yargılanmayacağına İlişkin Oturumların..
Uyuşturucu Çetesinin Poliste Köstebeği Varmış İstanbul Emniyeti'nin İki Yıldır Peşinde Olduğu; Ancak Bir Türlü Yakalayamadığı Uyuşturucu Çetesinin, Emniyet İçerisinde Köstebeği Olduğu Ortaya
PKK Mayınıyla Felç Oldu, Kürt Kökenli Eşiyle Hayata Tutunuyor Irak'ın Kuzeyinde, Zap Kampı'nda Bir Operasyon Sırasında, Teröristlerin Döşediği Mayının Patlaması Sonucu Omuzundan Aşağısı Felç ..
Tarih Kurumu CHP'den Aldığı Parayla Ermeni Tezini Çürütecek Türk Tarih Kurumu (Ttk), Atatürk'ün İş Bankası'ndaki Hisselerinden Payına Düşen 104 Milyon YTL'yi Amerika'daki Taşnak Arşivleri'nin..
Chicago'yu Bilim Olimpiyatında Türk Okulu Temsil Edecek Türk Girişimciler Tarafından Amerika'da Açılan Science Academy Of Chicago (Sac), Toplam 52 Özel Okulun 374 Proje ile Yarıştığı Chicago ..
'Tuncay'ı Koruyalım' Diye Yazdı Ölüm Tehditleri Almaya Başladı Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar, Ulusalcı Çizgide Siyaset Yapan Tuncay Özkan'la İlgili Yazılarının Ardından Ölüm Te..
'Barış ve Diyalog' Ödülü Medeniyetler İttifakı'na Rumi Forum ile Georgetown Üniversitesi Barış ve Güvenlik Araştırmaları Merkezi'nin Ortaklaşa Düzenlediği '2007 Barış ve Diyalog Ödülleri' Önc..
Ekolojik Tarıma Ortak Buldu, Toprak Bulamadı İstanbul - Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Alman Bir Firmadan Aldıkları Organik Ürün Teklifini Ekolojik Ürün Yetiştirmeye Uygun Topr..
Küresel Isınma Domates Üreticine Yaradı Mersin - Bu Yıl Kuraklık Nedeniyle Domates Rekoltesinin Dünya Genelinde Düştüğünü Anlatan Erdemli Ziraat Odası Başkanı Adnan Dölek, "Geçen Yıl Kilosu 2..
Ctr'den İlk İtu Belgesi Güneşler Gıda'ya Ankara - Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan 'İyi Tarım Uygulamaları' (İtu) Konusunda Belgelendirme Yetkisi Olan İlk Kuruluşlardan Biri Olan Ctr Uluslar..
Alara'dan Kiraz Üreticisine Modern Tarım Dersi İzmir - Bursa'dan Sonra İkinci Meyve İşleme Tesisini Salihli'ye Kurma Kararı Alan Kiraz Üreticisi Alara Tarım, 2010 Yılında 100 Bin Ton İhracat ..
Tarım Sektörünün Devleri Tüyap Fuarına Buluşuyor Konya - Konya'da Bugün Başlayan ve 18 Mart'a Kadar Sürecek Olan Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı'nda, Gübreleme, Tohumla..
Sera Ürünü Bollaştı, Fiyatlar Düştü Antalya - Antalya'da Havanın Isınması Nedeniyle Pazara Bol Miktarda Ürün Girişi, Sebze ve Meyve Fiyatlarının Düşmesine Yol Açtı. antalya Büyükşehir Beledi..
Tekel, Tütünleri Teslim Almaya Başladı İzmir - Tekel İzmir Yaprak Tütün İşletme Müdürlüğü'ne Bağlı Kiraz Alım Noktasında 19 Mart Tarihinde Başlayıp 6 Nisan Tarihinde Sona Erecek Ekici Tütün T..
Çarşamba Sohbetlerinde Çanakkale Anlatılacak Türk Edebiyatı Vakfı'nın "Çarşamba Sohbeti"nde Bugün Saat 17.00'de Çanakkale Savaşı'nın Kahramanlarından Ezineli Yahya Çavuş'un Torunu ve Bilim Ad..
Attila İlhan Ödülü'nde Birinciliği İki Şair Paylaştı Karşıyaka Belediyesi Homeros Ödülleri, 2007 Attila İlhan Şiir Yarışması Sonuçlandı. Yarışmanın İlk Üç Derecesinin Ödülleri İkişer Şair Ara..
Almanya'daki Türk Yazarlar İstanbul'da Buluşacak Türkiye'nin 2008 Frankfurt Kitap Fuarı'na Konuk Ülke Olarak Katılması Münasebetiyle Organize Edilen İstanbul Buluşması Toplantılarının İlki, 1..
Hazreti Peygamber'den Daha Büyük Sevgili Yok Anadolu Rock Müziğinin Usta Yorumcu ve Bestecisi Murat Göğebakan, İki Yıldır Çalışmalarını Yürüttüğü 'Sevgiliye' Adlı Albümünün Kayıtlarını Tamam..
Türkiye, Venedik'te Kalıcı Olabilecek mi? İstanbul, 52. Uluslararası Venedik Bienali'nin Basın Toplantılarından Birine Ev Sahipliği Yaptı. 6 Mart'ta Roma'da Gerçekleşen Toplantı, Dün İtalyan ..
Bağdat'ta Camiye Saldırı: 4 Ölü, 9 Yaralı Irak'ın Başkenti Bağdat'ın Sünni Semtinde Cami Çıkışında Silahlı Kişiler Tarafından Açılan Ateş Sonucu 4 Kişinin Öldüğü, 9 Kişinin de Yaralandığı Bil..
İsrail Mescid-i Aksa'ya Zarar Veriyor mu? Birleşmiş Milletler (BM) Yetkilileri, İsrail'in Mugrabi Kapısı'ndaki Kazı Çalışmasıyla İlgili Raporunu Tamamladı. Rapor, İsrail'i Eleştiriyor. Mescid..
Otoda 2 Milyon Üretim Hayal Değil Yurtiçinde Otomobil Satışları Düşerken İhracat Rakamları Şirketleri Sevindiriyor. 2006'da Üretimin 1 Milyonu Geçtiğini, İhracatta 705 Bine Ulaşıldığını Belir..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10