12 Mart 2007 Pazartesi Günü Haberleri

12 Mart 2007 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na Başvurular Başladı Ankara - İlköğretim Okullarının 5, 6 ve 7'nci Sınıfları ile Ortaöğretim Okullarının 9, 10 ve 11'inci Sınıflarındaki Öğrencil..
Halliburton Bae'ye Taşınıyor ABD"de Beyaz Saray"a Yakınlığıyla Bilinen Dev Enerji ve İnşaat Şirketi Halliburton, Genel Merkezini Birleşik Arap Emirlikleri"nin Başkenti Dubai"ye Taşıyor. Halli..
Kart Aidatlarına İsyan Büyüyor Tüketiciler Birliği Başvuru Merkezi Başkanı Uğur Zincir, Şubat Ayında Kredi Kartı Aidat Ücretlerine İlişkin Olarak Yapılan Tüketici Başvurularının Bir Önceki Ay..
Dolar 1,4060 YTL Seviyesinde İstanbul Serbest Piyasada Dolar 1,4060 YTL, Avro 1,8430 YTL"den Haftaya Başladı. Kapalıçarşı"da 1,4040 YTL"den Alınan Dolar 1,4060 YTL"den Satılıyor. 1,8410 YTL"d..
Borsada Neler Olacak? Borsada Geçen Haftaki Toparlanmanın Ardından Dış Piyasalardaki Sorunların Tam Çözülmediği Kaygısıyla Temkinli Bir Yükselişin Devam Etmesi Bekleniyor. İMKB 100 Endeksi Cu..
Çaldığı Motosikleti Çalan Arkadaşlarını İhbar Etti Konya'da Bir Kişi, Çaldığı İddia Edilen Motosikleti Kendisinden Zorla Alan 2 Arkadaşını Polise İhbar Ederek Yakalattı.
Bosch'tan Güçlü Sesli Kornalar 85 Yıldır Orijinal Ekipman Kalitesinde Korna Üreten Bosch, Normal Ton ve Elektro Pnömatik Kornalarının Yanı Sıra Güçlü Sesli Kornalarını da Ürün Gamına Dahil Et..
Cinsel Taciz Tamam Sıra Psikolojik Tacizde Amirleri ya da İşverenlerinin Psikolojik Yıldırma ve Tacizine Maruz Kalan Çalışanlar, Yasal Dayanak İçin İmza Kampanyasıyla Örgütleniyor.
Basında G.saray-Trabzon Maçı Galatasaray, Dün Akşam Son Haftalarda Yükselişe Geçen Trabzonspor Karşısında Çok Önemli Bir Galibiyet Elde Etti. Her İki Takımın da Sahaya Yansıttığı Futbol, Spor..
Novotel ve Ibis Otelleri, İstanbul'da Açıldı İstanbul - Fransız Otelcilik Grubu Accor ile Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 3 ve 4 Yıldızlı Uluslararası Otel Zinciri Projesinin İlk Halk..
Avrupa Yatırım Fonu'ndan Actera Partners'a 44 Milyon Euroluk Katılım İstanbul - Avrupa Yatırım Bankası'nın (Eib) Girişim Sermayesi Kolu Olan Avrupa Yatırım Fonu'nun (Eif), Türkiye Odaklı Öze..
Finans Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Metin Kamil Ercan Seçildi Ankara - Aralarında Akademisyenlerin de Bulunduğu Kamu ve Özel Sektörden 300'ü Aşkın Üyesi Bulunan Finans Derneği'nin Gen..
Uluslararası Piyasalarda Petrol Fiyatları Düşüşte Londra - Uluslararası Piyasalarda Petrol Fiyatları, ABD'de Hava Sıcaklıklarının Artmasının Petrol Talebini Azaltacağı Beklentileri ile Düşmey..
Türkiye-Kazakistan 4. Dönem Kek Toplantısı Protokolü Onaylandı Ankara - Türkiye-Kazakistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (Kek) 4. Dönem Toplantısı Protokolü Onaylandı. konuya İliş..
Emisyon Hacmi Cuma Günü 321.7 Milyon YTL Arttı Ankara - Emisyon Hacmi 9 Mart İtibariyle 321.733.5 Bin YTL Artarak, 22 Milyar 372 Milyon 965.8 Bin Yeni Türk Lirası Oldu. merkez Bankası Veriler..
Koray Aydın'ın Yargılandığı Davaya Yarın Devam Edilecek Ankara - Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın'ın, "İhalelerde Usulsüzlük Yaptığı ve Mal Varlığında Haksız Artış Olduğu" İddiası..
Yurtta Hava Tahmini Tahminlere Göre, Yurdun Kuzey Kesimleri Öğle Saatlerinden İtibaren Yeni Bir Yağışlı Havanın Etkisine Girecek.
Bayrampaşa'da Bir Minibüs Kundaklandı Bayrampaşa'da Bir Minibüs, Kimliği Belirsiz Kişilerce Benzin Dökülerek Kundaklandı.
Volvo Car Genel Müdürü Torben Eckardt Dünyanın En Güvenli Otomobil Markalarından Biri Sayılan Volvo Cars'ın Türkiye'deki İstanbul Bölge Ofisi'nin Yeni Genel Müdürü Torben Eckardt Oldu.
ABD'nin Irak Bataklığı Derinleşiyor ABD'li Askerlerin Irak'ta Verdikleri Kayıp Her Geçen Gün Artıyor. Son Olarak, 5 ABD Askeri Çeşitli Olaylarda Hayatını Kaybetti.
Endonezya'da 3 Dağcı Hayatını Kaybetti Endonezya'nın Rinjani Dağı'na Tırmanış Gerçekleştiren 7 Dağcı Hayatını Kaybetti.
Ford, Aston Martin'in Satışını Açıklayacak Kuzey Amerika Piyasasında Yaşadığı Maddi Darboğazı Aşmaya Çalışan Ford Motor'un Aston Martin Markasının Satışına İlişkin Anlaşmayı Çok Yakında Duyur..
Devlet Yatılı Sınavı Başvuruları Başladı İlköğretim Okullarının 5, 6 ve 7'nci Sınıfları ile Ortaöğretim Okullarının 9, 10 ve 11'inci Sınıflarındaki Öğrenciler İçin Devlet Parasız Yatılılık v..
Gazi Üniversitesi'nde Genç İşsizliği Tartışılacak Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ve Gazi Üniversitesi'nin Birlikte Düzenlediği 'Genç İşsizliği Sempozyumu' Yarın Üniversitenin 100'..
Adana'da Kanalizasyon Çukuruna Düşen Çocuk Yaşamını Yitirdi Adana - Adana'da, Kanalizasyon Tamiri için Açılan Çukura Düşen 5 Yaşındaki Çocuk Öldü. alınan Bilgiye Göre, Merkez Yüreğir İlçesi ..
Soğuk ve Yağışlı Hava Kapıda/ Yarın Yurt Genelinde Yağış Bekleniyor, Sıcaklıklar 8-10 Derece Azalacak Ankara - Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyreden Hava Sıcaklıklarının, Yarından İtibaren 8..
Rusya Bandıralı Kuru Yük Gemisi, Bebek Sahilinde Çarptığı Yatı Batırdı İstanbul - İstanbul Boğazı'nda Dümeni Kilitlenen Rusya Bandıralı "Glorius" Adlı Kuru Yük Gemisi, Bebek Sahilinde Çarptığ..
15 Şirketten Daha 12 Aylık Bilanço/ Şirketlerin 11'i Kar, 4'ü Zarar Açıkladı İstanbul - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda İşlem Görmekte Olan 15 Şirket Daha 12 Aylık Bilançosunu Açıkladı...
Mimarlıkta, Yapı Yaklaşık Birim Maliyeti Belirlendi Ankara - Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2007 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Belirlendi. Bayındırl..
İzmir Limanı'na Teklifler 30 Mart'ta Alınacak Ankara - Tcdd Genel Müdürlüğüne Ait Limanların Özelleştirilme Programını Yürüten Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, İzmir Limanı ile İlgili İhale P..
Avrupa Yatırım Fonu, Antika ve Çavuşoğlu'nun Sermaye Fonu Actera'ya 44 Milyon Euro Verdi Avrupa Yatırım Bankası'nın (Eib) Girişim Sermayesi Kolu Olan Avrupa Yatırım Fonu (Eif), Türkiye Odaklı..
Visa: Çipli ve Şifreli Kartların Oranı Yüzde 85'e Ulaşmış Durumda Adana - Alışverişlerin Güvenli Hale Getirilmesi ve Kart Sahtekarlığının Önüne Geçilmesi Amacıyla 1 Nisan 2006 Tarihinde Başla..
Mortgage, Konut Fiyatlarını Tetikledi İstanbul - Gayrimenkul Söktöründe 2006'nın Sonlarına Doğru Yüzde 15-20 Seviyelerinde Gerileyen Konut Fiyatları, Mortgage Yasası'nın Yürürlüğe Girmesiyle ..
Türkiye, İran'a Kimyasal Gübre Alanında Ortak Yatırım Önerdi Tahran - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, İran'a, Kimyasal Gübre Alanında Ortak Yatırım için İşbirliği Önerisinde Bulu..
Gübre Üreticileri, Analiz Ücretleri ve Yüksek Kdv'den Şikayetçi Antalya - Gübre Üretici ve İthalatçı Derneği (Güid) Yönetim Kurulu Üyesi ve Onca Tarım Genel Müdürü Cansu Göloğlu, Gübrecileri..
Yetkin: Tarım Sektörü Küçülüyor Ankara - Türkiye Ziraatçiler Derneği (Tzd) Başkanı İbrahim Yetkin, Küresel Isınma ve Yürütülen Yanlış Politikalar Sayesinde Tarım Sektörü Küçülüyor Dedi. üreti..
İspanyol Mapfre, Genel Sigorta'nın Yüzde 80'lik Hissesini Satın Alıyor Madrid - İspanyol Sigorta Firması Mapfre, Çukurova Grubuna Ait Olan Türk Sigorta Firması Genel Sigorta'nın Yüzde 80'lik ..
TBMM'nin Bu Haftaki Gündeminde Vetolu Kanunlar Var Ankara - TBMM Genel Kurulu'nda, Bu Hafta, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Bazı Maddelerini İade Ettiği Türk Petrol Kanunu, Kaçakçılıkla ..
Erdoğan: Türkiye, Bölgesinin Yıldızı Konumuna Geldi İstanbul - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Halkın İtibarı Yükseldikçe Türkiye'nin Dünya Üzerindeki İtibarının Yükseldiğini, Bölgesinin de Yı..
Zinaya Eksik Kalkışma! Yargıtay, Karısını Bir Başka Erkekle Yatak Odasında Yarı Çıplak Yakalayan Kocanın Boşanmasını Onadı.
Daha Çok Konuşulacak Buzda Dans Yarışması'na Zeynep Tokuş'un Birinciliğinin Yanı Sıra, Asena da Damgasını Vurdu.
'Kart Aidatlarına Başvurular Yüzde 243 Arttı' Tüketiciler Birliği Başvuru Merkezi Başkanı Uğur Zincir, Şubat Ayında Kredi Kartı Aidat Ücretlerine İlişkin Olarak Yapılan Tüketici Başvurularını..
Yargıdaki Hantallık Hak Aramaktan Vazgeçirdi Kars Ağır Ceza Mahkemesi'nce 6'şar Yıl 8'er Yıl Hapis Cezasına Çarptırılan Ayhan Azgün ve Taner Azgün, Temyiz Taleplerini Çekti. Gerekçe Aslında Ç..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10