11 Mart 2007 Pazar Günü Haberleri

11 Mart 2007 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hristo'yu Gören Var mı? Ortada Hristo"nun Akıbetine İlişkin Hiçbir Kayıt Yok. Dayanak, Türk Belgesi Hristo Yeorgiu, 1974"teki Harekât Sırasında Beş Yaşındaydı ve 17 Ağustos Günü Bacağından..
Chirac 'Adiou' Diyor, Gözler Halefinde Fransız Siyasi Tarihine 40 Yıl Damgasını Vuran, Uzun Boyu, Nezaketi ve Uluslararası Çıkışlarıyla "De Gaulle"cü Merkez Sağın" Sembolü Konumundaki 74 Yaşı..
Paris'te 'Milli Kimlik Bakanlığı' Tartışması Fransa"da Nisandaki Cumhurbaşkanlığı Seçiminin Önde Gelen Adayı ve İktidardaki Halk Hareketi Birliği"nin (Ump) Lideri Nicolas Sarkozy"nin, Seçilir..
Bağdat'tan İstanbul'a Irak"ın Komşuları ve ABD, Bağdat Toplantısında Buluştu. Elçiler ve Bakan Yardımcıları Düzeyindeki Toplantıda Irak Başbakanı Maliki, "Bölge Ülkeleri, Belirli Bir Mezheb..
Bağdat'ta 28 Ölü Bağdat Konferansı Sırasında Iraklılar Yine Cehennemi Yaşadı. Toplantının Yapıldığı Yeşil Bölge"ye Havan Topları Düşerken, Şiilerin Sadr Semtinde Bomba Yüklü Araçla Kontrol No..
Latin Öfkesine Toslayan Bush'a Chavez'den Ağır Hakaret ABD Başkanı George W. Bush, Sol Blokun Etkisini Kırıp Ticari İlişkileri Canlandırmaya Çalıştığı Latin Amerika Turunu, Brezilya"nın Ardın..
Saddam'ın Hâkimi Kaçıyor Eski Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin"in Asılarak İdam Edilmesi Kararını Veren Iraklı Yargıcın, Britanya"ya Sığınma Başvurusunda Bulunduğu Öne Sürüldü.
Bin Ladin'in 50. Yaşı Kutlandı ABD"nin 11 Eylül Saldırılarından Sorumlu Tuttuğu Ancak Altı Yıldır Yakalayamadığı Kaide Lideri Usame Bin Ladin, Dün Yandaşlarının Dualarıyla 50 Yaşına Girdi.
'Kutup Ayısını, İklimi Anmayın' ABD, Sera Gazı Salınımında Yüzde 25"le Dünya Lideriyken Küresel Isınmayla Mücadele Amaçlı Kyoto Protokolü"nü İmzalamayan Bush Yönetimi Bilim İnsanlarının Ağzın..
Erdoğan'dan Baykal'a: Adayını Açıkla Erdoğan"dan "Hodri Meydan" Erdoğan, Baykal"a Yüklendi: "kendine Güveniyorsan, Çık, Cumhurbaşkanı Adayını Açıkla. Kendin Adayını Açıklamıyorsun, ..
2. Mesrob: Tarihçiler Keşke Çalışabilseydi Türkiye Ermeni Patriği 2. Mesrob, "türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu ile Ermeni Tarihçi Ara Sarafyan Bir Araya Gelseydi ..
'Gerçek Azmettiriciler Bulunsun' Uğradığı Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybeden Gazeteci Hrant Dink"in Genel Yayın Yönetmenliğini Yaptığı Agos Gazetesi Önünde Toplanan Bir Grup, Cinayetin ..
27 DTP'liye Gözaltı DTP"nin Diyarbakır ve Van"da Düzenlediği Kadın Mitinglerinde 27 Kişi Gözaltına Alındı. Diyarbakır"da Düzenlenen Mitinge Yaklaşık 3 Bin Kişi Katıldı.
Düzeltme Radikal"de Dün Altıncı Sayfada Çıkan "Başbakanlık da Medyaya Not Vermiş" Başlıklı Haberde, Milliyet Gazetesi"yle İlgili Değerlendirme Hatalı Şekilde Yer Almıştır.
'Gerekirse Irak'ta Tedbir Alınır' Başbuğ"dan Irak Mesajı Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, "türkiye Gerektiği Zaman, Anayasa ve Yasalarla Uluslararası Hukuk Kuralları..
Başer ABD için Hâlâ Ümitli Türkiye"nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Emekli Orgeneral Edip Başer Dün Aydın"da Şehitler Derneği Tarafından Hazırlanan "Dünden Bugüne Şehitler Sergisi"nin Açı..
'Şov Yapma'ya Soruşturma Aracının Camını Kırarak Çantasını Alan Hırsızları Şikâyet Eden CHP İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel"e "Şov Yapma" Diyen Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü"nde Çal..
Baykal: İstanbul İflas Etti Hani Can Güvenliği? Baykal"a Göre Türkiye"nin Temel Konusu Can ve Mal Güvenliği: "istanbul"un Sahibi Yok. AKP"nin Yönettiği İstanbul İflas Etti. Tek Soru..
10 Yaşına Kadar Not Kaygısı Kalkıyor Öğrencilere Müjde Oks"yi Kaldıran Milli Eğitim Bakanlığı Öğrencilere Bir Müjde Daha Verdi: İlköğretim 1., 2. ve 3. Sınıflarda Öğrenciler "Kaygılanmasın" ..
10 Metrelik Teknede 61 Kaçak Yakalandı Yasadışı Yollardan Yunanistan"a Geçmeye Çalışan Kaçakların İçinde Bulunduğu Tekne Çeşme Açıklarında Durduruldu. 10 Metrelik Teknede Bulunan 61 Yabancı U..
'Yurtdışı Kavgası'nı YÖK Kazandı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Tarafından Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim için Öğrenci Gönderilmesiyle İlgili Tartışmada Kazanan Taraf Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK)..
Doktorlar 14 Mart Eylemi için Ricacı Türk Tabipleri Birliği (Ttb) Başkanı Gençay Gürsoy, 14 Mart Tıp Bayramı"nda Gerçekleşecek Eylemler Dolayısıyla Vatandaşlardan Sağduyulu Olmalarını ve Yard..
'Stavraetos' Kod Yandın Sen! "Atatürk"e ve Türk Bayrağına Hakaret İçeren Videolarıyla" Youtube Adlı Sitenin Türkiye"de Sansürlenmesine ve Türkiye"nin Sansürcü Olarak Dünyanın Diline Düşmesine..
Plajlarda Asayiş Berkemal! Şimdiden Canlanan Alanya Plajlarında, Polis Turistlerin Rahatsız Edilmemesi için Önlem Aldı. Plajda "Kimlik Kontrolü" Yapan Polis, "Plaj Maganda"larına Tolerans Gös..
Aliağa'nın Derdi Rotterdam'a Gitti İçinde 1 Ton Asbest Var Denilerek Söküm için Türkiye"ye Yollanan, Ama 80 Ton Asbest İçerdiği Anlaşılınca Çevre Mücadelesi Sonucu Geri Gönderilen Otopan Gemi..
Yapışık İkiz Alabalık Darende İlçesi"nde Bir Alabalık Üretim Çiftliğindeki Yapışık İkiz Alabalıklar Görenleri Şaşırttı.kısa Bir Süre Önce Ankara"da Bir Akvaryum Sahibi...
Okkan'a Suikastten Bir Müebbet, Dört Beraat Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ile Beş Polise Suikast Davasında Bir Sanığa Ömür Boyu Hapis Cezası Verildi. Üç Sanık Üç-10 Yıl Hapis Cezası ..
İçlerinden Sadece 180'inin Yüzü Gülecek Adana Adliyesi"ne Alınacak 40 Zabıt Kâtibi Kadrosu için 5 Bin Kişi Başvurdu. Sabah Binaya Hücum Eden Adaylar, Sıra Beklerken Yanlarında Getirdikleri Kl..
Yakalanan Çocuk Sapığı: 10 Değil 100 Çocuğa Tecavüz Ettim Gaziosmanpaşa"da 10 Ayrı Çocuğa Tecavüz Ettiği Tespit Edilerek Tutuklanan Kamil Akşahin, Dört Yılda 100 Çocuğa Tecavüz Ettiğini İtira..
Kemer'de Taş Gibi Eylem! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı"nın Turistik Kemer"de Maden Arama Ruhsatı Vermesi Protesto Edildi. "Turizmci" Bir Firmaya 10 Yıl Mermer Arama İzni Verilen Yer, Ta..
Eroin Kaçakçısı Aksoy İade Edildi Türkiye"de Uyuşturucu Ticareti Yapmak Suçundan Hakkında Yakalama Kararı Bulunan Hakkı Aksoy, ABD"de Yakalanarak Türk Polisine İade Edildi.
Konserin Uyutanı Makbuldür! Dinleyicilerinin "Uyuması" Bir Müzisyenin Hiç Kuşku Yok Ki, İsteyeceği En Son Şeydir, Ancak Japon Piyanist Mine Kavakami için Bu, Geçerli Değil.
'Türkiye'den Dünyaya Moda Yapmak Çok Önemli' İkisinin de İsmi Bu Coğrafyadan Çıkıp Dünya Haritasının Birbirinden Ayrı Köşelerine Ulaşalı Çok Oluyor. Tasarımları Japonya"dan Rusya"ya, Amerika"..
Kansızlık İlaçlarına Dikkat! ABD Hükümeti Sağlık Yetkilileri, Çok Kullanılan Anemi (Kansızlık) İlaçlarının Kanser ve Böbrek Hastalarında Ölüm Riskini Artırdığını Söyledi ve Doktorları Hastala..
'En Yaşlı Kadın' Olabilirdi Salvadorlular, Ülkenin En Yaşlı İnsanını Toprağa Verdi. Hükümete Göre 128 Yaşında Olan Cruz Hernandez Adlı Kadın, Görkemli Bir Törenle Gömüldü.
Gerilmeyin! Stres Bir Fırsat Olabilir Stresle Nasıl Başa Çıkılır Mükemmeliyetçi, Sabırsız, Kuyrukta Beklemeye Dahi Tahammülü Olmayan, Karşısındakinin Sözünü Kesen, Başarıyı Maddi Kazançla Öl..
İşte Seksi Dudak Sahipleri Bir Alman Tv'si Tarafından Düzenlenen 'En Seksi Dudak' Anketinde Ünlüler Birbirleriyle Yarışıyor.
Türk İse Namaz Kılıp Kılmadığı Soruluyor Bu Mülakatta, Başvuru Sahibinin Durumuna Göre Çok Farklı Sorular Sorulabiliyor. Örneğin, Bir Türk Vatandaşına, Namaz Kılıp Kılmadığı ya da Hangi Cami..
Fenerbahçe'nin 100. Yıl Sponsoru Avea Avea 100. Yıl Kutlamalarında Fenerbahçe"nin Sponsoru Oldu. 100. Yılı Stadyum Işıklandırması, Atena, Kıraç ve Fazıl Say Konserleri, Bağdat Caddesi"nde Ger..
Dünyada 100 Kameralı Cepten 1'ini Türkler Aldı Türkiye"de Yaklaşık 4 Milyon Kişi Daha Kameralı Cep Telefonu Tercih Etti. Dünyada İse Satılan Kameralı Cep Telefonu Rakamı 429 Milyonu Aştı. Kam..
Accor, İstanbul için Akfen'e Açık Çek Verdi Türkiye Genelinde 60 Otel Açmak Üzere Accor Grubu ile Anlaşan Akfen"e Fransız Şirketi İstanbul için Açık Çek Verdi. Buna Göre İstanbul"da 50 Otel B..
Mng, Ormanlık Alanda Golf Sahası İznini Kaptı Ormanların Turizme Tahsisini Durduran Danıştay Kararından 1 Hafta Sonra Mng Holding"in Ormanlık Alanda Golf Tesisi Yapmasına İzin Verildiği Ortay..
'Hayırsever Listesi Yapsalar 1 Numara Kadir Has Olurdu' "Kadir Has"ın Bugüne Kadar Yaptığı Bağış Miktarı 500 Milyon Doları Geçti" Diyen Nuri Has, Sürekli Zenginlerin Listelenmesini Eleştirdi ..
Kredi Kartı Borcunda Faize Faiz İşletme Devri Sona Erdi Kredi Kartı Kullanımına İlişkin Yönetmelik Yayınlandı. Artık Kart Borcuna Bileşik Faiz Uygulanmayacak. ve Kart Sözleşmeleri En Az 12 Pu..
Lpg'li Hummer Yollara Düştü Rotterdam'dan Giresun'a Geldi Lpg"li Ferrari"den Sonra, Hollanda"da Yaşayan Orhan Gazi Atmaca da 4x4 Hummer"ını Otogazlı Kullanıma Dönüştürdü. Giresun"daki Aygaz İ..
'Konut Satın Alırken Faizden Çok Gelirinize Bakın' Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, Mortgage Sistemiyle Ev Alacak Vatandaşları Uyardı. Şener, "Konut Alırken Sadece Faiz Oranına Bakmayın. Gelir..
Güveniyorsan Cumhurbaşkanı Adayı Ol Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Baykal"a Seslenerek "Cumhurbaşkanlığı için Adayın Varsa Açıkla. Eğer Kendine Güveniyorsan Kendin Çık" Dedi "Bak Bakalım Parlam..
Del Bosque'den Ders Alınmamış Beşiktaş Del Bosque"nin 6.7 Milyon Euro Tazminatıyla Boğuşurken, Bir Tartışma Konusu da Jean Tigana"nın Sözleşmesi Oldu. 2006 Yılının Başında Gelen Fransız Hocan..
Siparışle Başkan Olmaz Fenerbahçe"nin Eski Yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp, Başkan Aziz Yıldırım"ın Kendisinden Sonra Başkan Olabilecek İsimleri Saymasına Tepki Gösterdi. Fenerbahçe"de Başkan..
Beslenme Uzmanları Trabzonspor"da 10"ar Asisti Bulunan Ceyhun ile Gökdeniz Bu Alanda Ligin Zirvesinde... Galatasaray"da Forvetleri Besleyen İsim İse 8 Asistli Arda Turan. Galatasaray-Trabzons..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10