10 Mart 2007 Cumartesi Günü Haberleri

10 Mart 2007 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Taliban'dan Kaçırılan İtalyan Gazeteciyi Öldürme Tehdidi Taliban, İtalya'nın Afganistan'daki Askerlerini Çekmesi İçin Bir Takvim Belirlememesi Halinde, Kaçırdığı İtalyan Gazeteci Daniele Mas..
Irak Toplantısına Havan Topu Yağdı Irak'ın Başkenti Bağdat'ta, Irak'a Komşu Ülkeler Konferansının Yapıldığı Binaların Yakınında Havan Topu Saldırısı Düzenlendi.
Kredi Kartlarına Sınırlama Geldi Kart Çıkaran Kuruluşlarla İlgili Yasal Düzenlemeler Yapıldı. Bundan Böyle İstenildiği Gibi Kart Çıkarılamayacak.
14 Martta Doktora Gitmeyin Türk Tabipleri Birliği Başkanı Gençay Gürsoy, 14 Mart Tıp Bayramında Gerçekleşecek Eylemler Dolayısıyla Halktan Sağ Duyu ve Yardım Beklediklerini Belirtti.
Hemen Konut Kredisi Alan Mortgage'a Girer Başbakan Yardımcısı Şener, Mortgage (Tutsat) Yasası Çıktığı İçin, Bundan Sonra Konut Kredisi Alanların Otomatik Olarak Tutsat Sistemine Dahil Olacağı..
Sezer Tarafından Onaylanan Üç Kanun, Resmi Gazete'de Yayımlandı Ankara - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer Tarafından Onaylanan Üç Kanun, Resmi Gazete'de Yayımlandı. 5594 Sayılı "Büyükşehir Be..
Ford Otosan'ın Kârı 500 Milyon YTL Ford Otosan, 2006 Sonunda Net Kârını Yüzde 25,7 Artışla 500,8 Milyon YTL'ye Çıkardı. Şirketin 2005'teki Net Kârı 398,4 Milyon YTL Seviyesinde İdi.
Ege'de 5 Dakikada 3 Deprem Ege Denizi'nde 5 Dakika İçinde Meydana Gelen 3 Deprem, Yunan ve Türk Kıyılarında Hissedildi, Heyecan Yarattı.
CHP'li Kadın Milletvekiline Kapkaç Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Ekipte Görevli Bir Polis Memuru Hakkında, Gürel'e Yönelik Sözlerinden Dolayı İdari Soruşturma Açılacağı Belirtildi
Vakıfbank'ın 2006 Yılı Karı Yüzde 46 Artışla 770 Milyon YTL Oldu Fbank'ın 2006 Yılı Karı Yüzde 46 Artışla 770 Milyon YTL Oldu
Bbp'den Partilere Yapılan Yardımlara Tepki Bbp Genel Sekreteri Nevzat Yanmaz, Hazineden Siyasi Partilere Yapılan Para Yardımını Eleştirerek, "Hazine Yardımı; Kullanılan Tüm Oylara Bölünerek H..
AB'den Türkiye'ye Ekonomi Övgüsü Avrupa Ülkeleri Genelinde İş Alanında Atılan Adımların ve Ülkelerin Durumlarının Değerlendirildiği 'Avrupa Reform Barometresi Bahar 2007' Raporunda, Türkiye Ö..
MHP'den AKP'li Fırat'a: "Milli Mücadele Ruhuna Layık Değil" MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'a, "Bugüne Kadar Ki Siyasal Tutumu ve ..
Dünyanın 34 Ülkesinde Türk Şehitliği Bulunuyor Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'in Türk Şehitlikleriyle İlgili Soru Önergesin..
'Gazi Olayları'nı Tetikleyen Saldırıda Ölen 'Alevi Dedesi' Değil, Kimsesiz Biriymiş Gazi Olaylarının Üzerinden 12 Yıl Geçti. Gaziosmanpaşa'da 12-13 Mart 1995'te Bir Kahvehanenin Taranmasıyla ..
Bahçesinde Ebruliii Hanımeli Açan Ev Türk Sinemasında İlk Kez Büük Şair Nazım Hikmet'in Yaşamını Anlatan Bir Film Çekildi. Biket İlhan'ın Yönetmenliğini Üstlendiği Mavi Gözlü Dev: Nazım Hikme..
Maliki: "Irak'ın İçişlerine Karışmayın" Irak'a Komşu Ülkeler Toplantısının Açılışında Konuşan Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Diğer Ülkelere, Belirli Bir Kesimi Destekleyerek Irak'ın İçişleri..
Tüketiciye İyi Haber: Gecikme Faizi Asgari Tutar için Geçerli Tüketici Şikâyetlerinde İlk Sıralarda Yer Alan Kredi Kartı Mağduriyetlerindeki Artış Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nu ..
İpekyolu 2300 Yıl Sonra Yeniden Sinop-Yalta Arasında, İlk Defa 2300 Yıl Sonra Gemi Seferleri Başlıyor. Helenistik Dönemde ve Sonraları Selçuklu ve Osmanlı Döneminde Anadolu'yu Ukrayna'ya Bağl..
İran ve Rusya Arasındaki Santral Anlaşmazlığı İran Atom Enerji Kurumu Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Muhammed Saidi, Buşehr Nükleer Santralinin Yapımını Üstlenen Rus Şirketin Yeterli Mali G..
Kobider: "AB Destek Treni Kaçırılmamalı" Kobider Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye'de Bilişim Alanında Çalışan Kobi'lerin Yeni Teknolojiler Geliştirebilmesi İçin 50 Milyar Euro'luk Avrup..
17 Kilo Eroin ile Yakalandı Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde 17 Kilo Eroin Ele Geçirilirken, 1 Kişi Gözaltına Alındı.
Fil Hastası Kadın 250 Kiloya Ulaştı Düzce'de Fil Hastalığı'na Yakalanan 60 Yaşındaki Fatma Kolçak, 250 Kiloya Ulaştı. Yerinden Kalkamaz Hale Gelen Fatma Kolçak, Tedavisi İçin Yardım Edilmesin..
Bayrampaşa'daki Mega Center'da Yangın İstanbul - Bayrampaşa'daki Gıda ve Ticaret Merkezi Mega Center'da Bulunan Atık ve Hurda Deposunda Çıkan Yangın Maddi Hasara Yol Açtı. alınan Bilgiye Gö..
Çorum'da 3.3 Büyüklüğünde Bir Deprem Meydana Geldi İstanbul - Merkez Üssü Çorum'un Ortaköy İlçesi Olan 3.3 Büyüklüğünde Bir Deprem Kaydedildi. boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve ..
Irak'tan Doğalgaz Alacağız Enerji Bakanı Hilmi Güler, İstanbul"da Yapılan ABD-Irak-Türkiye Enerji Zirvesi"nde, Irak"tan Doğalgaz Alınmasının Gündeme Geldiğini Bildirdi. Zirve Kapsamında ABD D..
Döviz Giderleri Gelirlere Fark Attı Türkiye Bu Yıl Ocak Ayında 8.9 Milyar Dolar Döviz Geliri Elde Ederken, 11.1 Milyar Dolarlık da Döviz Harcaması Yaptı. Döviz Harcaması Gelirlerinin 2.2 Mily..
İstanbul'da 11-20 Mart'ta Elektrik Kesintisi Yapılacak İstanbul - İstanbul'da Enerji Nakil Hatları ile Trafo Merkezlerindeki Çalışmalar Nedeniyle 11-20 Mart Tarihleri Arasında Pendik, Beykoz..
Busiad'dan "Tekstil Tasarımcıları Desen Yarışması" Bursa - Bursa Sanayici ve İşadamları Derneğince (Busiad) Bu Yıl 8'incisi Düzenlenen "Tekstil Tasarımcıları Desen Yarışması" Sonuçlandı. bus..
Bingöl'de 4.7 Büyüklüğünde Deprem Oldu İstanbul - Merkez Üssü Bingöl'ün Sancak İlçesi Olan 4.7 Büyüklüğünde Bir Deprem Kaydedildi. boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araş..
Bakan Akdağ: Bir Sürü Yeşil Kart İptali Yapıldı Niğde - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Bir Sürü Yeşil Kart İptali Yapıldı. Ama Yeşil Kartlıların Büyük Çoğunluğu Buna Müstehak" Dedi. recep Akda..
Galatasaraylı Futbolcular Trabzonspor Maçını Dönüm Noktası Olarak Görüyor Trabzonspor Maçı Öncesi Galatasaray Tv'ye Konuşan Sarı Kırmızılı Oyuncular, Bu Maçın Şampiyonluk Yolundaki En Önemli ..
Bakan Çiçek: Bilgi Olmazsa Siyaset İmkan Olmaktan Çıkar Ankara - Adalet Bakanı Cemil Çiçek, "Bilgi Olmadığı Takdirde Siyasetin İmkan Olmaktan Çıkacağını ve Ülkenin En Önemli Sorunu Olacağın..
Irak Ordusu El Bağdadi'nin Yakalandığını Yalanladı Irak'ta Yakalanan Üst Düzey El Kaide Yetkilisinin, Sözde "Irak İslam Devleti" Adlı Grubun Lideri Ebu Ömer El-bağdadi Olmadığı Bildirildi.
'Mortgage Önemli Bir Reform' Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Geçen Hafta Yasalaşan Konut Finansman Sisteminin, Türk Finans Tarihindeki En Önemli Reformlardan Biri Olduğ..
Bulgaristan'da Kozloduy Nükleer Santralinin Kapatılması Bulgaristan İktisadiyatçılar Birliği, Ülkedeki Kozloduy Nükleer Santralinin 3 ve 4'üncü Ünitelerinin Kapatılmasının Toplam Zararın 11 M..
AB Terörle Mücadeleye Hazırlanıyor Avrupa Birliği Komisyonu, Terörle Mücadele İçin Atılması Gereken Adımları Hazırladı. Komisyonun Hazırladığı Terörle Mücadele Belgesindeki Maddeler...
Hazine, 13 Mart'ta 182 Gün Vadeli Bono ve 5 Yıl Vadeli İskontolu Tahvil İhalesi Düzenleyecek Ankara - Hazine Müsteşarlığı 13 Mart Salı Günü, 182 Gün Vadeli Bono ve 5 Yıl Vadeli İskontolu Tah..
Türkiye Kayak Şampiyonası, Palandöken'de Başladı Palandöken Kayak Merkezi'nde Düzenlenen Türkiye Kayak Şampiyonası'na 14 İlden 65'i Bayan Toplam 134 Sporcu Katıldı. Pazar Günü Sona Erecek Yar..
Sendikadan 'Ucuz Oyuncak' Uyarısı Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Ar-ge Sekreteri Bekir Candan, Ucuz Oyuncakların Tehlike Saçtığını Kaydetti.
Tsyd-turkcell Anadolu Spor Basını Eğitim Seminerleri Tsyd'nin Adapazarı'nda Düzenlediği "Tsyd-turkcell Anadolu Spor Basını Eğitim Seminerleri" Başladı. Tsyd Genel Başkanı ve Hürriyet Gazetesi..
Güneydoğu'da Akraba Evliliği Rekoru Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde En Çok Akraba Evliliğinin Yüzde 53.4 ile Şanlıurfalılar Arasında Yaşandığı Bildirildi.
65 Yıldır Kimliği Yok Van'ın Özalp İlçesinde Doğduğundan Beri Kimliği Olmayan ve Resmi Kayıtlarda İsmi Geçmeyen 65 Yaşındaki Mirsi Nine, Devletin İmkanlarından da Faydalanamıyor.
Ortopedik Botlar Düztabanlığı Önlemiyor İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Pediatrik Ortopedi Uzmanı Prof. Dr. Selim Yalçın, Ortopedik Botların Ayak Gelişimini Düzeltmediğini v..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10