8 Kasım 2007 Perşembe Günü Haberleri

8 Kasım 2007 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bardakoğlu, 'Din sadece seccade üzerinde kılınan namaz değildir'
Bardakoğlu, "Din sadece seccade üzerinde kılınan namaz değildir"
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, İslam dininin insanlığın dünya ve ahiret hayatını güzelleştirmek için var olduğunu söyledi. Sadece namaz kılıp oruç tutmakla dinin bitmediğini dile getiren Bardakoğlu,...
Başbakan Yardımcısı Çiçek: "Kaçıralan askerlerden ikisinin terör örgütü ajanı olduğu iddiaları doğru değil" Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, kaçırılan 8 askerden ikisininin t..
BAÜ Altınoluk Meslek Yüksekokulu açıldı
BAÜ Altınoluk Meslek Yüksekokulu açıldı
Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Altınoluk Meslek Yüksekokulu, Belediye Başkanı İsmail Aynur'un çalışmaları sonucu 2007-2008 öğretim yılına yetiştirildi.
Başkan Şahin: 'Daha yapacak çok işimiz var'
Başkan Şahin: "Daha yapacak çok işimiz var"
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, hayatı boyunca çıraklığını yapmadığı bir işin ustalığına hiçbir zaman soyunmadığını belirterek, "3,5 yıla bu kadar işi nasıl sığdırıyorsunuz diyenlere, 2 dönem çıraklık...
Ankaralı Hannibal, öldürdüğü kişilerin ailelerine özür diliyorum dedi
Ankaralı Hannibal, öldürdüğü kişilerin ailelerine 'özür diliyorum' dedi
Ankara'da iki kişiyi öldürmek, öldürdüğü bir kişinin etlerini kesip yemekle suçlanan Özgür Dengiz'in hastane raporunda akli dengesinin ve ceza ehliyetinin yerinde olduğu belirtildi.
İlkadım Belediyesi, ruhsata aykırı işyeri açanlara göz açtırmıyor
İlkadım Belediyesi, ruhsata aykırı işyeri açanlara göz açtırmıyor
Samsun İlkadım Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, belde içerisinde faaliyet gösteren iş yerlerine yönelik ruhsat denetimlerini sıklaştırırken, ruhsatlarına uygun faaliyet göstermeyen işyerlerine ise göz açtırmıyor.
Isparta da çevik kuvvet polisi yakın dövüş teknikleri ve psikoloji dersleri alıyor
Isparta' da çevik kuvvet polisi yakın dövüş teknikleri ve psikoloji dersleri alıyor
Isparta Emniyeti, çevik kuvvetin daha etkin olması için eğitim çalışması başlattı. Müdürlük, ekiplere günlük düzenli olarak yakın dövüş, savunma teknikleri, insan psikolojisi gibi konularda ders veriyor. Alınan teorik...
Konya'da Türk Telekom saha dolabına asit döküldüğü iddia edildi Konya'da 2 ayrı mahallede Türk Telekom'a ait saha dolabına asit dökülerek zarar verildiği iddia edildi.
Yıkılan Evlerin Arasına Kaçak Otopark...
Yıkılan Evlerin Arasına Kaçak Otopark...
Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Bürosu Ekipleri, Doğanbey Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Tapuları TOKİ'ye Geçen Alanlarda Kaçak Olarak İşletilen ve Haksız Kazanç Sağlanan Otoparkları Yıktı.
Milli Eğitim Bakanı Çelik: 'İskandinav ülkelerinin nüfusundan fazla öğrencimiz var'
Milli Eğitim Bakanı Çelik: "İskandinav ülkelerinin nüfusundan fazla öğrencimiz var"
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 5 ülkeden oluşan İskandinav ülkelerinin toplam nüfusunun Türkiye'nin öğrenci sayısını olan 20 milyondan az olduğunu söyledi.
Denizlide İstihdam, İhracat ve Sanayide Elektrik Tüketimi Arttı
Denizli'de İstihdam, İhracat ve Sanayide Elektrik Tüketimi Arttı
Denizli Ticaret Odası (Dto) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, İstihdam, İhracat ve Sanayide Elektrik Tüketiminin Bu Yıl Arttığını Söyledi.
YÖK Başkan Vekili İsa Eşme: 'Üniversitelere sınavsız  geçişte umulan başarı sağlanamadı'
YÖK Başkan Vekili İsa Eşme: "Üniversitelere sınavsız geçişte umulan başarı sağlanamadı"
Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. İsa Eşme, üniversitelere sınavsız geçişin kağıt üzerinde yararlı görüldüğünü ancak uygulamada istenilen başyarının sağlanamadığını söyledi.
Sese duyarlı köpeklerle deprem tatbikatı
Sese duyarlı köpeklerle deprem tatbikatı
Adana Valiliği'nin Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği "2007 Afet Tatbikatı" başarılı bir şekilde tamamlandı.
Evin önündeki kavak ağacına isabet eden yıldırım, duvarın yıkılmasına neden oldu
Evin önündeki kavak ağacına isabet eden yıldırım, duvarın yıkılmasına neden oldu
Hakkari'de evinin önündeki ağaca yıldırım düşen vatandaşın tandır evinin duvarı yıkılırken, yaşadığı evin duvarlarında da derin çatlaklar oluştu.
Türk-İş'ten Telekom işçilerine destek Türk-İş Başkanlar Kurulu, grevde bulunan Telekom işçilerine tam destek verme kararı aldı.
Topbaş, deprem profesörü Görürün iddialarına cevap verdi: 'Projesine katılmadık diye eleştiriyor'
Topbaş, deprem profesörü Görür'ün iddialarına cevap verdi: "Projesine katılmadık diye eleştiriyor"
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Prof.Dr.Naci Görür'ün, "Deprem sensörüne 350 bin YTL vermediler" şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi.
Gönüllü trafikçi öğrenciler, arkadaşlarını güvenle karşıya geçiriyor
Gönüllü trafikçi öğrenciler, arkadaşlarını güvenle karşıya geçiriyor
Sakarya'da araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdeki bazı okullarda, öğrencilerin ana caddelerde karşıdan karşıya geçmesini gönüllü trafik memuru olarak görev yapan öğrenciler sağlıyor.
Köprü altında yaşayan genç ısınmak için yaktığı ateşten zehirlenerek öldü Konya'da yaya üst geçidinin altındaki kapalı bölümde yaşayan genç, karbon monoksit gazından zehirlenerek yaşamını yit..
Kıbrıs açıklarında batan gemi: Gemiden kurtarılan 7 tayfa Mersine getirildi, 2 kaptan kayıp
Kıbrıs açıklarında batan gemi: Gemiden kurtarılan 7 tayfa Mersin'e getirildi, 2 kaptan kayıp
Mersin'den Kıbrıs'ın Gazimagosa Limanı'na yük götürürken batan Dolphin-1 gemisinden kurtarılan 7 tayfa, Mersin Limanı geldi. Halen kayıp olan Kaptan Fari Dündar ve ikinci kaptan Cemalletin Okkıran'ı arama çalışmalarının...
Türkiye organ naklinde Avrupanın 13 kat gerisinde
Türkiye organ naklinde Avrupa'nın 13 kat gerisinde
ıÜüSağlık Bakanlığı Organ Nakli Ankara Bölge Koordinatörü Dr. Eyüp Kahveci, Türkiye'de organ bağışının yeterli seviyede olmadığını söyledi. Dr. Kahveci, "Türkiye organ bağışı konusunda Avrupa ortalamasının 13 kat...
Fethiye Adliyesi, Bakan Şahin tarafından telekonferans sistemiyle Bodrum'dan açılacak Fethiye Adliyesi'nin resmi açılışı Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından yapılacak. 2006 Mart ayında ..
Kış mevsimiyle birlikte kestaneciler sokak başlarındaki yerlerini aldı
Kış mevsimiyle birlikte kestaneciler sokak başlarındaki yerlerini aldı
Soğuk havaların gelmesiyle birlikte kestaneciler köşe başlarındaki yerlerini aldı. 'Kestane kebap, yemesi sevap' diyerek müşteri çekmeye çalışan satıcılar, ilk ilginin yoğun olduğunu belirtti.
Cudi ve Gabar Dağına Askeri Yığınak
Cudi ve Gabar Dağı'na Askeri Yığınak
Başbakan Erdoğan'ın ABD Gezisinin Ardından Askerler, Karayolu ve Helikopterlerle Cudi ve Gabar Dağı Bölgesine Gönderiliyor.
Şehit Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın hayali pilot olmakmış Hakkari Dağlıca'da PKK'nın hain saldırısı sonucu şehit düşen Şehit Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın pilot olmak istediği ortaya çık..
Zabıtadan ruhsat takibi
Zabıtadan ruhsat takibi
Bitlis Belediyesi Zabıta Amirliği'ne bağlı ekipler, şehir merkezindeki işyerlerinde açılış ruhsatı denetlemesi yapıyor.
Düzey 2 Bölgeleri Kalkınma Programı kapanış toplantısı Yozgatta yapıldı
Düzey 2 Bölgeleri Kalkınma Programı kapanış toplantısı Yozgat'ta yapıldı
Devlet Planlama Teşkilatı'nın koordinasyonunda, Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından finanse edilen, 91 milyon Avro bütçeli Düzey 2 Bölgeleri Kalkınma Programı kapanış toplantısı Yozgat'ta yapıldı.
Ümit Burcu Derneği Ortakaraören Beldesinde ümit kaynağı olacak
Ümit Burcu Derneği Ortakaraören Beldesi'nde ümit kaynağı olacak
Konya'nın Seydişehir ilçesinde faaliyetlerini devam ettiren Ümit Burcu Derneği, hazırlıklarına uzun süre önce başladığı Ortakaraören Sabah Okuma Salonunu hizmete açıyor.
İngiltere Merkez Bankası Faiz Oranlarını Değiştirmedi İngiltere Merkez Bankası, Faiz Oranlarını Değiştirmedi.
Türk: 'Bu Bir Nöbet Değişikliği' DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Kongreye İlişkin Çeşitli Tartışmalar Yaratılmak İstendiğini Belirterek, 'Bu Bir Nöbet Değişikliği, Hizmet Değişimidir' Dedi.
Beyşehir Özel Gönül öğrencilerinden kardeşlik örneği
Beyşehir Özel Gönül öğrencilerinden kardeşlik örneği
Konya'nın Beyşehir ilçesinde faaliyet gösteren Özel Gönül İlköğretim Okulu öğrencileri, aralarında topladıkları harçlıklarla kardeş okul öğrencilerini sevindirdi.
Türk Mahallesinde Yangın
Türk Mahallesinde Yangın
Fransa'nın Başkenti Paris'te, Türklere Ait Çok Sayıda İş Yerinin Bulunduğu Bir Mahallede Sabaha Karşı Çıkan Yangında 3 Kişi Öldü, 12 Kişi Yaralandı.
Avrupa Merkez Bankası Faiz Oranlarını Değiştirmedi Avrupa Merkez Bankası, Faiz Oranlarını Değiştirmedi.
Ebru Yeniden Sahnede İstanbul'un Kaliteli Müzik Yapılan Son Eğlence Mekanlarından Günay'da, Bu Hafta Sonu da Ebru Gündeş Sahneye Çıkacak.İstanbul'un Kaliteli Müzik Yapılan Son Eğlence Mekanlarından Günay'da, Bu Hafta Sonu da Ebru Gündeş Sahneye Çıkacak.
Tavşanlı turizmi 2008 yılında adayla gelişecek
Tavşanlı turizmi 2008 yılında ada'yla gelişecek
Kütahya Tavşanlı Belediye Başkanı Ali İhsan Çakır, tarihi öneme sahip Ada Mesireliği'ni yeniden düzenleyerek 2008 yılında ilçe turizmine kazandıracaklarını söyledi.
Uras: 'Meclis Çok Uluslu Nükleer Lobilerin Etkisi Altında' Ödp Genel Başkanı Ufuk Uras, TBMM Genel Kurulunda Bugün Görüşülen, Nükleer Santral Kurulmasına Yönelik Yasaya İlişkin Olarak, 'Mecli..
Burhaniyede mezarlıklar bakıma alındı
Burhaniye'de mezarlıklar bakıma alındı
Burhaniye Belediyesi, Geriş ve Börülce mezarlıklarında bakım çalışmaları başlattı. Belediye Cenaze İşleri ve Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında mezarlıklar temizleniyor. Ayrıca mezarlık...
Çerkesce yayın yapan ilk televizyon kanalı Nart TV yayına başladı
Çerkesce yayın yapan ilk televizyon kanalı Nart TV yayına başladı
Çerkesce yayın yapan ilk televizyon kanalı olan Nart TV, Ürdün'den yayına başladı.
Çocukluklarına Döndüler Peter Pan'ın Bugün Başlayacak Gösterisi İçin Birbirinden Ünlü İsimler Dublaj Yaptı.Peter Pan'ın Bugün Başlayacak Gösterisi İçin Birbirinden Ünlü İsimler Dublaj Yaptı.
Okul yemekhaneleri diyetisyen ve gıda uzmanları gözetiminde yemek hazırlıyor
Okul yemekhaneleri diyetisyen ve gıda uzmanları gözetiminde yemek hazırlıyor
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda diyetisyen ve gıda uzmanları gözetiminde titizlikle hazırlanmış yemeklerin öğrencilerer sunularak, fast food'dan uzaklaştırılması amaçlanıyor. İzmir Kantinciler Odası Yönetim...
Zonguldak CHPdeki muhalifler parti bürosunu bastı
Zonguldak CHP'deki muhalifler parti bürosunu bastı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Teşkilatı'nda partililerle muhalif grup arasında sert tartışmalar yaşandı.
Ayvalıkta hacı adaylarına eğitim verildi
Ayvalık'ta hacı adaylarına eğitim verildi
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, kutsal topraklara gidecek olan 50 hacı adayına müftülük tarafından Saatli Camisi'nde eğitim verildi. İlk kafilenin 18 Kasım sabahı İzmir'den uçakla yola çıkacağı Ayvalık'da hacı...
Kuşadası'nda Atatürk sevdiği şarkılarla anılacak Kuşadası Belediyesi, 10 Kasım cumartesi günü Atatürk'ün 69. ölüm yıldönümü dolayısıyla anma konseri düzenledi.
Bitlis'te trafik kazası: 4 yaralı Bitlis'in Güroymak ilçesinde fenalık geçiren bir kız çocuğunu hastaneye götüren araç, takla attı. Kazada 4 kişi yaralandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Atatürk'ün Selanik'teki Evini Restore Edecek . ANKARA (ANKA) – Kültür ve Turizm Bakanlığı, Selanik Atatürk Evi Müzesi'nin onarılması için harekete geçti.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10