29 Kasım 2007 Perşembe Günü Haberleri

29 Kasım 2007 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Unakıtan: Büyümede Yüzde 5,2'yi Yakalayacağız/ "Kasımda Bütçe 'Kuvvetle Muhtemel' Fazla Verecek" Ankara - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2007 Yılı için Büyüme Hedefinin Yüzde 5 Olduğunu, Ancak..
Cuma Günü (30 Kasım 2007) için Geçerli MB Döviz Kurları Ankara - Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 30 Kasım 2007 Tarihi için Gösterge Niteliğindeki Döviz Kurlarını Açıkladı. Buna Göre, Dolar..
Afganistan'da Çatışmalar: 34 Ölü Afganistan'ın Güneyinde ve Doğusunda Çıkan Çatışmalarda 34 Taliban Militanının Öldüğü Bildirildi.
Cindoruk'a Dp Genel Başkanlığı Teklifi Eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Kendisine Dp'nin Genel Başkanlığı Teklifi Yapıldığını Belirterek, 'Bu Teklif, Olağan Kongre Sürecine Kadar Partin..
Özel Eğitim Genelgesinin Yürürlük Tarihine Erteleme Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 'Rehberlik Araştırma Merkezleri ve Özel Eğitim Giderlerinin Karşılanması' Konulu Genelgenin 1 Ocak 2008 Tarihi..
Yabancı sermayeyi hazmedemedi firmayı satın aldı
Yabancı sermayeyi hazmedemedi firmayı satın aldı
Elazığ'da bir iş adamı bir zamanlar bayisi olduğu firmayı satın alarak fabrika ağını genişletti. 1998 yılında temizlik işi ile iş hayatına atılan Yaşar Öztürk önce Mega Master firmasının bayisi, 1999 yılında ise...
"Sıkışanlar" İçin Yeni Bir Cep Telefonu Hizmeti İngiltere'de Yeni Bir Cep Telefonu Hizmeti, Başkent Londra'nın Merkezinde "Sıkışanların" Yardımına Koşuyor.
Borsa, ikinci seansın başlarında satıcılı seyrediyor İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, ikinci seansın başlarında satıcılı seyrediyor. Bileşik Endeks, 127 puanlık ka..
Dsö: "Dünyada Kızamıktan Ölümler Yüzde 68 Azaldı" Dünya Sağlık Örgütü (Dsö), Dünya Genelinde Kızamıktan Ölenlerin Sayısının 2000-2006 Yılları Arasında Yüzde 68 Oranında Azaldığını Bildirdi.
Kasparov Serbest Rusya'da Eski Dünya Satranç Şampiyonu Garry Kasparov, Beş Günlük Hücre Hapsinin Bitiminde Başkent Moskova'daki Cezaevinden Bugün Çıktı.
Güler: 'Dar Gelirlilere 6 Milyon Ton Kömür Dağıttık' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Dar Gelirli Vatandaşlara 6 Milyon Ton Kömür Dağıttıklarını Bildirdi.
TOFAŞ, 'Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu' yükseltti Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.'nin kurumsal yönetim notunu 75.72'd..
Pakistan'da Müşerref karşıtı gösteriler şiddetlendi Pakistan'ın doğusundaki Lahor kentinde, bugün yemin ederek ikinci dönem devlet başkanlığı görevine başlayan Pervez Müşerref karşıtı gösteri..
Bandırmalı Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı
Bandırmalı Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı
Bandırma'lı 200 Hacı Adayı, Mukaddes Topraklara Dualar ve Tekbirle Uğurlandı.
Filipinler'deki isyancı askerler teslim oldu Filipinler'in başkenti Manila'da Devlet Başkanı Gloria Arroyo'nun istifasını isteyen ve bir oteli işgal eden isyancı askerler, güvenlik güçlerinin..
Klinik Şefi ve Şef Yardımcısı Kadrolarına Atamalar Yeniden Düzenlendi TBMM Sağlık Komisyonu'nda, Klinik Şefi ve Şef Yardımcılığını Atamalarını Yeniden Düzenleyen Yasa Teklifi Kabul Edildi. Te..
Deniz Kuvvetleri Önünde Güzergah Değişikliği Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak kanalizasyon çalışmaları nedeniyle, İnönü Bulvarı'nın Deniz Kuvvetleri Komutanlığı önü 1 Aralık ..
Dışişleri Komisyonu, Yürürlüğü Geçen Bir Tasarıyı Onayladı Meclis Dışişleri Komisyonu'nda, Sağlık Bakanlığı ile Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi Arasında 2004-2005 Dönemi İçin İki Yıllı..
PKKlı İlk Paket Almanyadan
PKK'lı İlk Paket Almanya'dan
Adalet Bakanlığı, Kırmızı Bültenle Aranan Terör Örgütü PKK Üyeleri Mehmet İltaş ve Mehmet Eşref Kızılay'ın Almanya'da Yakalandıklarını, Türkiye'ye İade Edilerek Cezaevine Konulduklarını Bildirdi.
Mermer ve Doğaltaş Sektörü Yeni Pazarlara Açılacak İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Keleş, ABD'de Yaşanan Morgage Krizinin Sektörlerine Olumsuz Etkisini En Aza İndirmek İçin..
Ereğlide 63 Öğrenci Zehirlenme Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı
Ereğli'de 63 Öğrenci Zehirlenme Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı
Ereğli İlçesinde, Yedikleri Öğle Yemeğinden Zehirlenen 63 Öğrenci, Ereğli Devlet Hastanesi'ne Kaldırıldı.
Hollandadan oturum harcını geciktirmesi nedeni ile sınırdışı edilmek istenen Türke siyasiler destek çıktı
Hollanda'dan oturum harcını geciktirmesi nedeni ile sınırdışı edilmek istenen Türk'e siyasiler destek çıktı
Hollanda'nın Arnhem kentinde 14 yıldır yaşayan Saime Yıldırım, oturum harcını geç yatırdığı gerekçesiyle sınırdışı edilmesine karar verilmişti. Olayın basına yansıması ardından, 3 çocuk annesi Saime'ye siyasilerden...
İzmit Körfezindeki Beyaz Tabaka İzmit Körfezinde Oluşan Beyaz Mukuslu Tabaka ile İlgili Tübitak Marmara Araştırma Merkezi'nden (Mam) Açıklama Yapıldı.
Pervez Müşerref 'sivil Cumhurbaşkanı' olarak yemin etti. Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref Genel Kurmay Başkanlığını dün bırakmasının ardından bugün Pakistan'ın sivil Cumhurbaşkanı ola..
Filipinler'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi Filipinler'de hükümet, isyancı askerlerin bir oteli işgal etmesi üzerine düzenlenen operasyonun ardından gece yarısından sabaha kadar sokağa çık..
Gorbaçov'dan Putin'e destek, partisine eleştiri Sovyetler Birliği'nin son lideri Mihail Gorbaçov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e sonuna kadar destek verdiğini, ancak Putin'in birinci..
Rehn: "Kıbrıs sorunu, Kosova'daki AB misyonunu tehlikeye sokuyor" Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Kıbrıs sorununun Kosova'daki AB misyonunu tehlikeye s..
Avusturya'daki asırlık kilisede sema gösterisi düzenlendi Avusturya'nın başkenti Viyana'da Mevlana'nın 800. doğum yıl dönümü nedeniyle Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye'nin Viyan..
Doğal gazda Rusya -Özbekistan işbirliği Rusya ve Özbekistan doğal gazda işbirliğini geliştiriyor. Mevcut ilişkilerde yeni bir halka teşkil eden Buhara'daki Havzak doğal gaz işletmesi bugün ..
ABDde Müslümanlar hakkında 'Onlarla müzakere olmaz' diyen Başkan aday adayı tepki topluyor
ABD'de Müslümanlar hakkında "Onlarla müzakere olmaz" diyen Başkan aday adayı tepki topluyor
Amerika'da Cumhuriyetçi Parti'de başkan adaylığı yarışının önde gelen isimlerinden olan Massachusetts eski Valisi Mitt Romney, bir kez daha "inanç" tartışmalarıyla gündemde. Mormon kilisesi mensubiyeti sebebiyle, aşırı...
Irak ve Kürt yönetimleri, Mahmur'da güvenlik kontrollerini arttırdı Irak'taki Kürt yönetimi, Türkiye ile son günlerde düzelen ilişkilerini bozmamak için terör örgütü PKK'ya yönelik hergün yen..
Iowa'da Bill Clinton, Oprah Winfrey'e karşı Amerika'da önseçim tarihi yaklaştıkça, kampanyaların ilgi yoğunluğu altında kalan Iowa eyaletinde, Hillary Clinton ile Barack Obama arasındaki müca..
Amerika'da bir eyalet, çocuğuna tokat atan anne babayı cezalandıracak Amerika'nın Massachusetts eyaletinde çocuğunu tokatlayan ebeveynler, kanunun tokadıyla karşı karşıya kalabilir. Eyalet ko..
Filipinler'de otel işgalini izleyen gazeteciler de göz altına alındı Filipinler'in başkenti Manila'da isyancı askerlerin bir oteli işgal etmesini ve güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonu..
11 Öğrenci Okul Kantininde Yedikleri Tosttan Zehirlendi Batman'da 11 Öğrenci, Okul Kantininde Yedikleri Sucuklu Tosttan Zehirlendi.
Mardin'de Rahibin Kaçırılması Mardin'de Süryani Rahip Edip Savcı'nın Kaçırılmasına Tepki Gösteren İl Müftüsü Mehmet Kızılkaya, "Bu Olayın Dinimizde Yeri Yok" Dedi.
Naomı Bu Kez Yakalandı Cemre Mirel'in Yatak Odası Sırlarını Açıklamasıyla Zor Durumda Kalan Formula 1'in İlk Siyahi Pilotu Lewis Hamilton Kendisinden 15 Yaş Büyük Ünlü Manken Naomi Campbell i..
Cizre'de Manevra Eğitimi Şırnak'ın Cizre İlçesinde Tank Taburuna Bağlı Askerler, Askeri Araç ve Tanklarla Manevra Yaptı.
Engelli Eğitiminde Son Durum Engelli Öğrencilere Yapılacak Özel Eğitim Ödemesi, Değerlendirme Sonucu Uygun Görülen Kişilere Yapılacak.
İstanbul Deri Fuarı, Kapılarını Açtı İstanbul - Türkiye Deri Vakfı (Türdev) Tarafından Organize Edilen, Türk Deri ve Kürk Tasarımlarının Sergilendiği İstanbul Deri Fuarı, Tüyap Beylikdüzü Fua..
İMKB Başkanı Erkan: Gecikmeli Açılış, Hepimiz için Ders Oldu İstanbul - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Hüseyin Erkan, İMKB'de Açılışın Ertelenmesiyle İlgili Olarak, Bunun He..
"Konut Finansmanı" Konferansı, Ifc ve Dünya Gazetesi İşbirliğiyle 3 Aralık'ta Başlıyor İstanbul - Dünya Bankası Grubu Üyesi Uluslararası Finans Kurumu (Ifc) ile Dünya Gazetesi 3-4 Aralık 2007..
AByi Tartıştılar Bilgisayar Kazandılar
AB'yi Tartıştılar Bilgisayar Kazandılar
Antalya AB Bilgi Bürosu'nun 2007 Yılı Etkinlikleri Kapsamında Düzenlediği Avrupa Birliği Münazara Yarışması'nda Birinci Adem Tolunay Anadolu Lisesi Oldu.
Avrupa Konseyi'nden 3 Türk Parlamentere 'Özel Hizmet Madalyası' Ankara - Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi, Son Dönemde Türk Heyetinde Görev Yapan Eski ve Yeni 3 Türk Parlamentere Özel Hizme..
Datvi Yuvasına Dönecek
Datvi Yuvasına Dönecek
Ünlü Fotoğrafçı ve Belgesel Yapımcısı Cemal Gülas'ın Ortaya Attığı Kaçkar Dağları'nda Bir Ayı Rehabilitasyon Merkezi Kurulması Fikrine Çevre ve Orman Bakanlığı'nın Sıcak Baktığı ve Konuyla İlgili Çalışma Başlattığı...
"Türk Ticaret Kanunu" Yeniden Yapılandırılıyor Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Türk Ticaret Kanunu'nu Yeniden Yapılandırmak İçin Çalışma Başlattıklarını Belirterek, 1860 Maddelik Kan..
Türk Telekom İşçileri Mutlu Türk Telekom'da 45 Gündür Devam Eden Grevin Yapılan Son Görüşmede Anlaşmayla Sonuçlanması Üzerine Gaziantep'te İşçiler İş Başı Yaptı.
Hatay'da "Sınır Güvenliği" Toplantısı Hatay'da, Türk ve Suriyeli Askeri Yetkililerin Katılımıyla "Sınır Güvenliği" Toplantısı Gerçekleştirildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10