28 Kasım 2007 Çarşamba Günü Haberleri

28 Kasım 2007 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bağışlanacak kurbanlar Afrikadaki açlıkla mücadele eden Müslümanlara gönderilecek Muradiye Vakfı Pamukova Babam Sultan Şubesi Başkanı Hikmet Şenol, Kurban Bayramı'nda vakfa bağışlanacak kurba..
Astsubay ve ailesinin kaldığı kiralık ev yandı
Astsubay ve ailesinin kaldığı kiralık ev yandı
Sakarya'nın Pamukova ilçesinde astsubay ve ailesinin kaldığı kiralık evde çıkan yangında büyük maddi hasar oluştu.
Sınırdaki eğitim yuvalarında yaşanan sevgi, 59 yıl sonra bir araya getirdi
Sınırdaki eğitim yuvalarında yaşanan sevgi, 59 yıl sonra bir araya getirdi
Hakkari'de faaliyet gösteren Çağlayan Eğitim Kurumları Fem Dersanesi ve Hatice Avcı Özel Koleji ve Eğitimciler Derneği, 59 yıl önce Hakkari'de ilk öğretmenliğine başlayan Aysal Ataç'ı eski öğrencileriyle buluşturdu.
Cizre Meslek Yüksek Okulu ve Kız Meslek Lisesinin açılışı yapıldı
Cizre Meslek Yüksek Okulu ve Kız Meslek Lisesi'nin açılışı yapıldı
Şırnak'ın Cizre ilçesinde Meslek Yüksek Okulu ve Kız Meslek Lisesi'nin açılışı yapıldı. Cizre'deki okulların açılış törenine Şırnak Milletvekili Veli Seyda, Şırnak Valisi Selahattin Aparı, Cizre Kaymakam Vekili ve İdil...
1. Çukurova'da Sanayileşme ve Çevre Sempozyumu 30 Kasım'da başlayacak Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi tarafından düzenlenen 1. Çukurova'da Sanayileşme ve Çevre Sempozyumu 30 Kasım'da b..
Diyarbakır'da teröristlerle sıcak temas sağlandı Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarına devam eden güvenlik güçleri, Diyarbakır'da teröristlerle sıcak temas sağladı. Çıkan çatışmada herh..
Uşaklı Esnaf'tan Duyarlı Davranış Atık Pillerin Toplanması Amacıyla Geliştirdiği Projeyi Belediyeye Sunan ve Projenin Uygulamama Geçmesini Sağlayan Mehmet Keyvanoğlu, Topladığı Atık Pilleri U..
İzmir'de Su Kesintisi İzsu Genel Müdürlüğü'nden Yapılan Açıklamada; Karşıyaka Bölgesi 1775 Sokak ile 1671 Sokak Kavşağındaki 350'lik Hattın Bağlantı Çalışması Yapılacağından 29 Kasım 2007 Per..
Büyükşehir belediye başkanları, İller Bankası'na ödenen yüzde 5 payın belediyelere bırakılmasını istiyor Gaziantep, Antalya, Bursa, Kayseri, Samsun ve Konya büyükşehir belediye başkanları, ya..
Kuzey Iraktan getirilen 35 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Kuzey Irak'tan getirilen 35 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Adana'da Kuzey Irak'tan kaçak yollarla Türkiye'ye getirilen 35 bin paket sigara ele geçirildi.
Tokat'ta, Devlet ve Üniversite Hastanelerinde Kan Kaybı Tokat'ta, Devlet Hastaneleri ve Üniversite Hastanelerinde Görev Yapan 8 Doktor, Görevlerinden İstifa Ederek Özel Bir Hastaneye Geçti. T..
Giresun'daki Sağlık Ocaklarında Geçen Ay 84 Bin Kişiye Poliklinik Hizmeti Verildi Giresun İl Genelinde Bulunan Sağlık Ocaklarında Ekim Ayı İçerisinde 84 Bin Kişiye Poliklinik Hizmeti Verildiğ..
Bakan Çelik: "Sosyal Güvenlik Reformu taslağı Bayram'dan önce ya da sonra yasalaşacak" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sosyal Güvenlik Reformunu öngören kanun tasarısının ilgil..
Türklerin Sarıkızı, projeye yenik düşüyor
Türklerin Sarıkız'ı, projeye yenik düşüyor
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü (TÜGEM)'in 2004 yılından beri damızlık hayvan ve süt yetiştiriciliğine dair yürüttüğü Sözleşmeli Damızlık Süt Sığırcılığı Projesi kapsamında...
Adanadaki terör örgütü Hizb-ut Tahrir operasyonu: Örgütün lideri Çelik ile birlikte 5 kişi adliyeye sevkedildi
Adana'daki terör örgütü ''Hizb-ut Tahrir'' operasyonu: Örgütün lideri Çelik ile birlikte 5 kişi adliyeye sevkedildi
Adana'da gözaltına alınan ve aralarında Hizb-ut Tahrir'in lideri Yılmaz Çelik'in de bulunduğu 5 kişi adli mercilere sevkedildi.
Miğde Pmyo Öğrencileri Kan Verdi
Miğde Pmyo Öğrencileri Kan Verdi
Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri, Kızılay Kan Merkezi'ne 900 Ünite Kan Bağışında Bulundu.
Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Altun: "Hükümetin alevilik açılımını destekliyoruz" Ehl-i Beyt Vakfı Genel Başkanı Fermani Altun, hükümetin alevilikle ilgili olarak basına yansıyan açılımlarını dest..
Aydın'da Kaçak Operasyonu Aydın'ın Kuşadası, Didim ve Söke İlçelerinde Jandarmanın Düzenlediği Operasyonlarda 50 Kaçak Göçmen ile Kaçaklara Yardım Eden Altı Organizatör Yakalandı.
Bağ-Kur'a prim borcu bulunanlara borçlarını yeniden yapılandırma hakkı tanındı Bağ-Kur'a prim borcu bulunan sigortalılara borçlarını yeniden yapılandırma hakkı tanındı.
TCG İskenderun Gemisi Giresundan ayrılacak
TCG İskenderun Gemisi Giresun'dan ayrılacak
Giresun Valisi Mustafa Taşkesen, şehre salı günü demir atan TCG İskenderun (A-1600) gemisi komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Tayfun Düryaz'a iade-i ziyaret yaptı.
Yimpaş Holding yıl sonuna kadar 8 yeni mağazayı daha faaliyete geçirecek Yimpaş Holding bünyesinde faaliyet gösteren Yimpaş Mağazalar Zinciri, yıl sonuna kadar 8 ilde yeni mağazalar hizmete ..
Aydın'ın ilçelerinde 49 kaçak yakalandı Aydın'ın Kuşadası, Didim ve Söke ilçelerinde jandarmanın düzenlediği operasyonlarda, 49 kaçak göçmen ve bunlara yardım eden altı kişi yakalandı.
Görme Engelliler İletişim Merkezi açıldı
Görme Engelliler İletişim Merkezi açıldı
Trabzon Belediyesi tarafından oluşturulan 'Görme Engelliler İletişim Merkezi' hizmete girdi. Kalkınma Mahallesi Gençlik Merkezi bünyesinde açılan Görme Engelliler İletişim Merkezi'nde 4 bilgisayar bulunuyor. Engelliler,...
ABD İstanbul Başkonsolosu Wiener: 'PKK konusundaki işbirliğimiz mükemmel seviyede'
ABD İstanbul Başkonsolosu Wiener: "PKK konusundaki işbirliğimiz mükemmel seviyede"
ABD İstanbul Başkonsolosu Sharon Wiener, Türkiye ile ABD arasında PKK konusundaki işbirliğinin mükemmel bir seviyede olduğunu belirterek, "Bizim Türk hükümeti ile birlikte bu örgütün ortadan kaldırılmasına yönelik...
Zeynep'in 8 Günü Senaryo Yazarlığı ve Yönetmenliğini Cemal Şan'ın, Görüntü Yönetmenliğini Sarp Kaya'nın, Müziklerini Babazula'nın Yaptığı Zeynep'in Sekiz Günü İsimli Sinema Filminin Cuma Günü..Senaryo Yazarlığı ve Yönetmenliğini Cemal Şan'ın, Görüntü Yönetmenliğini Sarp Kaya'nın, Müziklerini Babazula'nın Yaptığı Zeynep'in Sekiz Günü İsimli Sinema Filminin Cuma Günü Vizyona Giriyor.
Domaniç'te hacı adayları dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı Kütahya'nın Domaniç ilçesinden haca gidecek adaylar kutsal topraklara uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyanu ile 51 ki..
Evde ölü doğum yapan kadın hastaneye giderken öldü ıÜüBursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, evinde ölü doğum yapan kadın doğumevi hastanesine götürülürken hayatını kaybetti.
Afyonkarahisar Valisi İmga kalite belgesine sahip anaokulu ziyaret etti
Afyonkarahisar Valisi İmga kalite belgesine sahip anaokulu ziyaret etti
Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde; Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga ve Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Belgesi'ne sahip 24 Eylül Anaokulu'na tebrik ziyaretinde...
ABD Başkonsolosu, 30 yıl önce yaşadığı Türkiyeye dönmekten mutlu
ABD Başkonsolosu, 30 yıl önce yaşadığı Türkiye'ye dönmekten mutlu
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, ABD Başkonsolosu Sharon Anderholm Wiener'i tarihi belediye binasında ağırladı.
Yeni Artvin-Erzurum 1.kısım yol inşaatı yapılan tören ile başladı Deriner Barajı'nın yapımı tamamlandığında sular altında kalacak olan Artvin-Erzurum yolunun yeni güzergâhının yapımı başladı.
Evlenmek İçin Geç Kaldım Manikür-pedikür Yaptırırken Yakalanan Serdar Ortaç, İlginç Açıklamalarda Bulundu.Manikür-pedikür Yaptırırken Yakalanan Serdar Ortaç, İlginç Açıklamalarda Bulundu.
Amasyada Güzel Sanatlar Fakültesi Hazırlıkları Başladı
Amasya'da Güzel Sanatlar Fakültesi Hazırlıkları Başladı
Amasya Üniversitesi'nde Kurulması Planlanan Güzel Sanatlar Fakültesi İçin Altyapı Hazırlıklarına Başlandı.
Bartın Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğüne Atama
Bartın Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne Atama
Bartın Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne Bülent Göçmen Vekaleten Atandı.
Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Öztürkün İlçe Ziyaretleri
Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Öztürk'ün İlçe Ziyaretleri
Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Metin Öztürk, Tirebolu Kaymakamı Günhan Yazıcı ve Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır'ı Makamlarında Ziyaret Etti.
75 Yaşında İlk Kez Okudu
75 Yaşında İlk Kez Okudu
Elazığ Valiliğinin Başlattığı "Elazığ Okuyor" Kampanyasının En Büyük Destekçisi, İlkokulun Sadece Birinci Sınıfını Okuyabilen 75 Yaşındaki Huriye Kızıl Oldu. Kızıl, Elazığ Valisinin Bu Kampanyayla Kendilerine Okuma...
Bankalardan "Terörle Mücadele Kampanyası"na 3.4 Milyon YTL İstanbul - Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Üyesi Bankalardan "Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası"na Toplam 3 Milyon 37..
Ücretli Öğretmenler Eğitimi Etkiliyor Eğitim-sen Genel Sekreteri Emirali Şimşek, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde Vekil, Stajyer, Ücretli Öğretmen Çalıştırılmasının Bu Bölgelerde Eğitim..
Mayına Dayanıklı 'Yürüyen Kale' Geliyor -Video- Türk Ordusu, 'Mayına Dayanıklı, Pusu Korumalı' Mrap Zırhlı Araçlarıyla Donatılacak. 'Yürüyen Kale' İsmi de Verilen Zırhlı Araçlardan, İki Ayrı..
Castrol İstanbul Rallisi Şampiyonası'na doğru... Rallilere ilgi duyanların kendilerini geliştirebilmeleri ve otomobil sporlarına yeni yeteneklerin kazandırılabilmesi için düzenlenen, Castrol ..
Servergazi karatede Denizliyi temsil edecek
Servergazi karatede Denizli'yi temsil edecek
Gençler karate müsabakasında il birincisi olan Özel Servergazi Lisesi öğrencisi Cihan Öztürk, Denizli'yi 4-6 Aralık tarihlerinde yapılacak bölge elemelerinde temsil edecek.
Adıyamanspor, Güneydoğu derbisine hazırlanıyor
Adıyamanspor, Güneydoğu derbisine hazırlanıyor
TFF. Futbol Ligi B Kategorisi 5. Grupta mücadele eden Adıyamanspor, Şanlıurfaspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor.
Moda ve hazır giyimciler, 'Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu' çatısı altında biraraya geldi Moda ve hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren 13 dernek, 'Türkiye Moda ve Hazır Giyim Fede..
Türkiye İlk Nükleer Santraline Ne Zaman Kavuşacak?
Türkiye İlk Nükleer Santraline Ne Zaman Kavuşacak?
Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Nükleer Güç Santrallerinin Kurulması ve İşletilmesine İlişkin Ölçütleri Belirlediği Taslağı Açıkladı. Nükleere Dair Herşey Bu Taslakta...
Şenocak Gıda, Kalitesini Tescilledi
Şenocak Gıda, Kalitesini Tescilledi
Ordu'da Gıda Sektörünün Güçlü Kuruluşlarından Şenocak Gıda Ltd.şti., Kalitesini Tescilledi. Şenocak Ltd. Şti, Gıda Güvenliğinin En Büyük Kalite Belgesi Iso 22000 - Haccp Belgesi Almaya Hak Kazandı.
Emlak ve işyeri çevre vergilerinin ikinci taksidini yatırmayı unutmayın Adana'ya bağlı Yüreğir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mahmut Topalmahmutoğlu, emlak ve işyeri çevre temizlik vergilerinin..
Kayabaşı Köprüsü Hizmete Açıldı Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesine Bağlı Kayabaşı Köyünde Köy Altyapısını Destekleme (Köydes) Projesi Kapsamında Yapılan Köprü Hizmete Açıldı.
Afyonkarahisar'dan Kısa Kısa Afyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesinde Bir İşyerine Giren Kimliği Belirsiz Kişiler, 290 Karton Sigara Çaldı.
TİM'in, "Türkiye'nin 1000 Büyük İhracatcı Firması" listesinde yeralan Güneydoğu'daki 44 firma ödüllendirilecek Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM), "Türkiye'nin 1000 Büyük İhracatçı Firmas..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10