22 Kasım 2007 Perşembe Günü Haberleri

22 Kasım 2007 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ardahanın köylerinde kaz kesimi başladı
Ardahan'ın köylerinde kaz kesimi başladı
Ardahan'da kış mevsiminin gelmesiyle birlikte çiftçiler de yetiştirdikleri ve ekonomik kazanç sağladıkları kazları kesmeye başladı.
Denizlide Sivrisinekle Mücadele Çalışması
Denizli'de Sivrisinekle Mücadele Çalışması
Denizli Belediyesi Tarafından Sivrisineklere Karşı Kış Mevsimi İlaçlama Çalışmaları Başlatıldı.
Çanakkale Boğazı'nda bir Türk gemisi arızalandı Çanakkale Boğazı'nı geçişi sırasından Kepez Limanı önlerinde makine arızası yapan Türk bandıralı "Bora Genç" adlı yük gemisinin yardımına, Sönd..
Tofaş'tan 9 Ayda 122.4 Milyon YTL Net 'Kar'/ Pandır: Yılsonunda 215 Bin Adetle Üretim Rekoru Kıracağız İstanbul - Tofaş, 2007 Yılının İlk 9 Ayında 122,4 Milyon YTL Net Kar Elde Etti. Tofaş Üs..
Musallat da Solladı Yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun Bol Ödüllü Filmi 'Yumurta', Portekiz'de Düzenlenen 'Estoril Avrupa Filmleri Festivali'nde 'En İyi 2. Film' Seçildi.Yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun Bol Ödüllü Filmi 'Yumurta', Portekiz'de Düzenlenen 'Estoril Avrupa Filmleri Festivali'nde 'En İyi 2. Film' Seçildi.
Başkan Atınç, öğretmenlerin gününü kutladı Atatürk'e başöğretmen ünvanı verilişinin 79'uncu yıl dönümü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Yakutiye Belediye Başkanı Fahrettin Atınç bir mes..
Başkan Kar yeni zabıta ve itfaiyecilerle tanıştı
Başkan Kar yeni zabıta ve itfaiyecilerle tanıştı
Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, zabıta ve itfaiye kadrosuna yeni alınan memurlarla İtfaiye Müdürlüğü'nde biraraya geldi. Başkan Kar, memurlara görevlerinde başarılar diledi.
Sinoplu gazeteciler başkanını unutmadı
Sinoplu gazeteciler başkanını unutmadı
Sinop basının unutulmaz kalemlerinden gazeteci Ayhan Tekinoğlu, ölümünün 15. yılında mezarı başında meslektaşları tarafından dualarla anıldı.
Bir giyim mağazasının kabinine gizli kamera konulduğu iddiası Denizli'de bir giyim mağazasının soyunma kabinine gizli kamera yerleştirilerek, müşterilerin görüntülendiği iddia edildi.
Zor Günleri Geride Bıraktık Prematüre Bir Bebek Dünyaya Spiker Sonay Dikkaya, Dobra Dobra Adlı Programda Zor Günlerini Anlatırken Gözyaşlarına Hakim Olamadı.Prematüre Bir Bebek Dünyaya Spiker Sonay Dikkaya, Dobra Dobra Adlı Programda Zor Günlerini Anlatırken Gözyaşlarına Hakim Olamadı.
Hasköy Cumhuriyet İlköğretim Okuluna Beyaz Bayrak
Hasköy Cumhuriyet İlköğretim Okulu'na 'Beyaz Bayrak'
Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın Düzenlemiş Olduğu 'Beyaz Bayrak' Projesinde Samsun'da Beyaz Bayrak Alan Okullar Arasına Hasköy Cumhuriyet İlköğretim Okulu da Girdi. Hasköy Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda...
Özel Okul Sınavı Yok
Özel Okul Sınavı Yok
Milli Eğitim Bakanlığı, Orta Öğretim Öğrencilerine Uygulanacak Sbs Sınav Sisteminin Dışında, "Özel Okullar Sınavı" Adı Altında Ayrıca Bir Sınavın Yapılmasının Mümkün Olmadığını Bildirdi.
Tsyd'den Açıklama Türkiye Spor Yazarları Derneği (Tsyd), Spor Medyasında Son Zamanlarda Sıkça Yaşanan Gerçek Dışı ya da Gerçekleşmesi Mümkün Görülmeyen Transfer Haberlerinden Kulüpler Kadar T..
18 Yaş Altı Milli Takımı, Özel Maçta Belçika'yı 2-0 Mağlup Etti 18 Yaş Altı Milli Takımı, Oynadığı Özel Karşılaşmada Belçika'yı 2-0 Mağlup Etti. Macunköy Türk Telekom Stadı'nda Oynanan Karşıl..
"Öğretmenler Gününde Hediye İstemiyoruz" Hak-sen Platformuna Bağlı Eğitim, Öğretim ve Bilim Çalışanları Hak Sendikası (Eğitim Hak-sen) Genel Başkanı Hanifi Gökçek, 24 Kasım Öğretmenler Günü'n..
Pevari'de Petrol Arama Çalışmalarına Kış Engeli Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (Tpao) Siirt'in Pervari İlçesi Okçular Köyünde Bulunan "Okçular-1" Kuyusundaki Petrol Sondajına, İklim ..
Üniversitelere Müjde
Üniversitelere Müjde
Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Üniversitelere 5 Bin Araştırma Görevlisi Kadrosu Verileceğini Söylediğini Bildirdi.
İzmirli Sanayiciye Vekil Desteği Ege Bölgesi Sanayi Odası (Ebso) Meclis Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ebso Ankara Ofisinde Düzenledikleri Kokteylde İzmir Milletvekillerini Ağırla..
Merkez Bankası, Kasım Ayı 2. Dönem Beklenti Anketini Yayınladı Merkez Bankası Tarafından Düzenlenen Beklenti Anketine Göre, Yıl Sonu Enflasyon Beklentisi Yüzde 7,90'a Yükseldi. Cari Açık Bek..
DTP Hakkındaki Kapatma Davasının İlk İncelemesi Yarın Anayasa Mahkemesi, Demokratik Toplum Partisinin (DTP) Kapatılmasına İlişkin Davada İlk İncelemesini Yarın Yapacak.
Lagendijk, DTP Grup Başkanı Türk ile Görüştü Türkiye-ab Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, DTP'den, Terör Örgütü PKK'nın Stratejisini ve Eylemlerini Desteklemediğini Açıkla..
Bursa'da "Ölüm İçeceği" Operasyonu Bursa Polisinin "Ölüm İçeceği" Adlı Operasyonda, Sahte İçki İmal Ederek Piyasaya Sürdükleri Tespit Edilen 6 Kişi Yakalandı. Yıl Başı Hazırlığı İçindeki Zanl..
Tünel Çıkışında Meydana Gelen Kaza Güvenlik Kameralarına Yansıdı Bolu Dağı Tüneli'nin Elektromekanik İşlerinin Yapımında Çalışan Tunuslu Elektrik Teknisyeni 27 Yaşındaki Sami Rahmani'nin Yaşa..
Karzai, Taliban'ın Hükümetle Temas Kurmaya Çalıştığını Söyledi Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Afgan Hükümetiyle Temas Kurmak İsteyen Taliban Militanlarının Sayısının Her Geçen Gün Ar..
Konsolide Bilançolar Gelmeye Devam Ediyor İstanbul - İMKB'de İşlem Gören Şirketlerden 9 Aylık 'Konsolide' Bilançolar Gelmeye Devam Ediyor. 2007 Ocak-Eylül Döneminde; Berdan Tekstil 5 Milyon 3..
Mensa, Borçlarının Yeniden Yapılandırılması için Anlaştı İstanbul - Mensa Mensucat , Alacaklı Bankaların, Borçların İskonto Edilerek Yeniden Yapılandırılması Teklifini Onayladığını Duyurdu. ..
TBMM'de 2008 Yılı Bütçe Görüşmeleri Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 'Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ile Aramız Biraz Limonice. Geçen Gün Bir Yerde Gördüm. Bana, 'Sayın Bakan, Hiçbir İktidar..
Pele: 'Türkiyeyi kutluyorum'
Pele: "Türkiye'yi kutluyorum"
Brezilyalı Efsane Futbolcu Pele, Türkiye'yi, dün akşam yaşadığı Bosna Hersek galibiyetinden dolayı tebrik etti. "Türk milli takımının mükemmel bir seviyede olduğunu belirten Pele. "Başarılı bir ülkenin milli takımıyla...
Türkiye-ab Karma Parlamento Komisyonu Toplantısı
Türkiye-ab Karma Parlamento Komisyonu Toplantısı
Türkiye-ab Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, DTP'nin, Kendisini PKK'dan Ayrı Tuttuğunu Daha Net Şekilde İfade Etmesi Gerektiğini Söyledi.
72 TOKİ Konutu İçin Bin 721 Başvuru Adana'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Tarafından Kargakekeç'te Yaptırılan ve Açıkta Kalan 72 Konut İçin Başvuran Bin 721 Kişi Arasında Kura Çekim..
Türkiyede insanlar dişi ağrımadan diş hekimine gitmiyor
Türkiye'de insanlar dişi ağrımadan diş hekimine gitmiyor
Türkiye'de vatandaşların ağız ve diş sağlığı konusunda son derece duyarsız olduğu belirtilirken, yaşanan sıkıntının ise sağlık kültürünün oluşmamasından kaynaklandığı vurgulandı.
Selin ardından Tekirdağda ilaçlama yapıldı
Selin ardından Tekirdağ'da ilaçlama yapıldı
Tekirdağ'da yaşanan sel felaketinin ardından mikrobik hastalık riskini önlemek amacıyla selin etkilediği bölgelerde ilaçlama yapıldı.
Özel eğitim gerektiren engellilerin ailelerine eğitim semineri verildi
Özel eğitim gerektiren engellilerin ailelerine eğitim semineri verildi
ıÜüSamsun Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocukların ve gençlerin ailelerine eğitim vermek amacıyla seminer düzenledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 Salonu'nda yapılan...
TESK Başkanlar Kurulu Toplantısı Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, "Perakende Ticaret ile Esnaf ve Sanatkarlık Hizmetlerinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'u Bal Gibi Çıkaracağız. Bu Kanu..
Yazar Mehmet Uzun İçin Kürtçe Mevlit Okutuldu Diyarbakır'da Geçtiğimiz Günlerde Hayatını Kaybeden Ünlü Yazar Mehmet Uzun'un Ölümünün 40. Günü Nedeniyle Kürtçe Mevlit Okutuldu.
5. e-Türkiye ödülleri sahiplerini buldu Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı'nın (TBV) e-devlet çalışmaları çerçevesinde bu yıl 5'incisi düzenlenen e-Türk..
Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği Gaziantep'te toplanıyor Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği, genişletilmiş sektör toplantısı ve Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) yönetim kurulu top..
Tofaş ihracatta 100 bini geçti TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., ilk dokuz aylık konsolide ve finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre Tofaş'ın ihracat hacmi geçen yılın aynı dönemine göre ..
Hazine'den Değişim İhalesiyde 853.2 Milyonluk İhraç Hazine Bugün Yaptığı Değişim İhalesinde 16 Temmuz ve 13 Ağustos 2008 Vadeli Senetlerde 731.4 Milyon YTL'lik Geri Alım Yaparken, Karşılığınd..
Almanya rüzgar enerjisine yoğunlaşıyor Almanya'nın en büyük elektrik üretici ve dağıtıcısı E.on şirketinin ardından, sektörün en büyük ikinci firması olan RWE' de rüzgar enerjisi için büyük y..
Gül, AP Türkiye Raportörü ile Görüştü AP Türkiye Raportörü Ria Oomen-ruijten, Cumhurbaşkanı Gül ile Görüşmesinin Ardından Gül'ün, Hükümetin Halktan Aldığı Güçlü Yetkiyi Başta İfade Özgürlüğü ..
"Mercedes sözümü tutacağım" Rus takımlarından Spartak Moskova'nın sahibi Leonid Fedun, en iyi dört Hırvat futbolcuya Mercedes araba hediye etme sözünü tutacağını söyledi.
Tff 2. Lig
Tff 2. Lig
Tff 2. Lig 1. Grup'ta Mücadele Eden Lider Çanakkale Dardanelspor, Kendi Sahasında Gebzespor'u 3-0 Mağlup Etti.
Enflasyon Beklentisi Tırmanışta Piyasaların Kasım Ayı Tüfe Artışı Beklentisi Yüzde 1.20 Olurken, Yıl Sonu Enflasyonuna İlişkin Beklenti Yüzde 7.90'a Çıktı. Faiz, Kur, Cari Açık Beklentisi Art..
Alman demiryollarında grev şimdilik askıya alındı Alman Demiryolları (DB) ve makinistlerin bağlı bulunduğu GDL sendikası arasında yapılan son görüşmenin ardından grevler bir süreliğine de ols..
"Almanya'nın göçmen nüfusuna ihtiyacı var" Son yıllarda sıkça tartışma konusu olan yaşlanan Almanya nüfusu ve göçmen politikası, Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (DIW) tarafından ayrıntı..
Tff 3. Lig Tff 3. Lig 2. Grup'ta Oynanan Karşılaşmada Bağlum Belediyespor ile Bulancakspor 1-1 Berabere Kaldı.
Selma Yağcı Fransa Yolcusu Denizlili Boksör Selma Yağcı, Fransa'da Düzenlenecek Olan AB Bayanlar Boks Şampiyonası'nda Türkiye'yi Temsil Edecek.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10