21 Kasım 2007 Çarşamba Günü Haberleri

21 Kasım 2007 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erciyes Üniversitesi'nden Ermeni Sempozyumu Erciyes Üniversitesi'nde (Eü) 22-24 Mayıs Tarihleri Arasında Düzenlenecek Olan '19'uncu Yüzyılda Ermeni Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Büyük Devletler..
Erdoğan-büyükanıt Görüşmesi Başladı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı Kabul Etti.
İlk Defa İstanbul'a Gelecekler Uluslararası Lions Kulüpleri 18-y Yönetim Çevresi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Görev Yapan ve Hiç İstanbul'a Gelmeyen 100 Öğretmeni, "24 Kasım Öğretmenler Günü..
İş Bankası'ndan Konyalı İş Adamalarına Kredi Konya ? İş Bankası, Konya Ticaret Odası (Kto) ve Konya Sanayi Odası (Kso) ile Oda Üyelerine Uygun Koşullarda Kredi İmkanı Sağlayan Bir Protokol İm..
Saudi Oger, Atv-Sabah İhalesine Girmeyecek İstanbul - Saudi Oger veya İştirakleri ile Bağlı Şirketinin Sabah-Atv İhalesine Girmeyeceği Bildirildi. oger ve Oger Telecom Limited'ten Yapılan Yaz..
Söktaş, 'Hindistan İçin' Ifc'den 45.8 Milyon Kredi Aldı İstanbul - Söktaş, Hindistan Pazarında Büyümek için Kurduğu Söktaş India Pvt Ltd. Üretim Tesisi için Uluslararası Finans Kurumu'ndan (I..
C.v. İstanbul Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı Başladı
C.v. İstanbul Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı Başladı
Taysad Başkanı Ömer Burhanoğlu, Otomotiv Sektörünün 2 Milyon Adet Üretim Kapasitesine Doğru Hızla İlerlediğini Belirtti.
Protestolu Senet Sayısı Ekimde Yüzde 21.6 Artışla Yeni Bir Rekor Kırdı 2007 Yılı Ekim Ayında Protestolu Senet Sayısı Geçen Yılın Aynı Ayına Göre Yüzde 21.6 Artarak 129 Bin 43 Adet Oldu ve Rek..
'Borsada Adamlarım Var' Diyerek 100 Bin YTL Dolandırdı Antalya, Manavgat, ve Alanya'da Borsada Adamlarım Var Diyerek Birçok Kişiden 100 Bin YTL Dolandıran Şahıs Kemerde 5 Yıldızlı Otelde Tati..
DTP Grup Toplantısı DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın DTP'nin Kapatılması İstemiyle Açtığı Davanın Bir Talihsizlik Olduğunu Belirterek, "Milyonlarca İnsanın Dest..
İnternet Güvenlik Başkanlığı 23 Kasım'da Fiilen Göreve Başlıyor Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, İnternet Güvenlik Başkanlığı'nın 23 Kasım'da Fiilen Göreve Başlayacağını Belirte..
Hızlı Tren Feribotla Haydarpaşa Garı'na Getirildi Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nın (Tcdd) İspanya'dan Satın Aldığı Hızlı Tren, Demiryolu2 Feribotuyla Haydarpaşa Garı'na Getirildi. ..
'Dini Baskılar Nedeniyle Okuldan Ayrıldılar' Haberine Valilikten Açıklama Bazı Basın Organlarında Çıkan, 'Dini Baskılar Nedeniyle Okuldan Ayrıldılar' Şeklindeki Haberler Hakkında Bir Açıklama..
Konut Kooperatifi Başkanı Evinde Ölü Bulundu Türkkent Eski Genel Başkan Yardımcısı ve S.s. Adana Konut Üretim Yapı Kooperatifleri Birliği (Adana Koop) Eski Genel Başkanı Abdurrahman Özalp, Ya..
Bandırma'dan Irak'a 822 Ton Yumurta İhraç Edildi Balıkesir'den Kuzey Irak'a 2 Ayda 822 Ton Yumurta İhraç Edildi.
Taşkında Köpek Kurtarma Operasyonu Edirne'de Yaşanan Taşkınlar Şehir Halkının Yanı Sıra Hayvanları da Olumsuz Etkiledi. Taşkında Mahsur Kalan 3 Köpek, Botlarla Açılan Kurtarma Ekipleri Tarafı..
Şehzade Mehmet güreşte beşte beş yaptı
Şehzade Mehmet güreşte beşte beş yaptı
Manisa Özel Şehzade Mehmet Koleji, güreşte başarıya doymuyor. Bugün Kütahya Spor Salonu'nda yapılan Liselerarası Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda Şehzade Mehmet'in sporcuları üç altın, bir gümüş ve bir bronz madalya...
Erzincansporda 4 futbolcu ayrılma noktasına geldi
Erzincanspor'da 4 futbolcu ayrılma noktasına geldi
Erzincanspor kadrosunda yer alan dört futbolcu takımdan ayrılarak şehri terk etti. Takımda bulunan Halil, Erkan, Recep ve Serkan, Akçabaat Sebatspor maçından sonra yönetimden izin almadan idmanlara çıkmadı.
TFF 2. Lig'de 3. Grup 15. hafta görünümü TFF 2. Lig 3. Grup'ta 15. haftanın maçları bugün oynanan 5 karşılaşma ile tamamlanırken, Kırıkkalespor'a deplasmanda 2 - 1 yenilmesinn rağmen Pendiksp..
Erdoğan: "Yıl Sonunda Gsmh 490 Milyar Dolara Yaklaşacak" Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Gsmh'nın 2006 Sonu İtibariyle 400 Milyar Dolar Olduğunu Anımsatarak, Bu Yıl Sonunda da 490 Milyar Dolara..
Genelkurmay Başkanı Başbakanlıkta
Genelkurmay Başkanı Başbakanlık'ta
ABD Genelkurmay 2. Başkanı ile Irak'taki Komutanları Petraeus'un Ankara'daki Temaslarının Ardından Yapılacağı Açıklanan Görüşme için Büyükanıt Başbakanlık Merkez Binaya Geldi.
TMSF, Rumeli Plaza'yı Yeniden Satışa Çıkarıyor TMSF, Beyaz Basın Sanayi ve Ticaret A.ş., Rumeli Holding A.ş., Medya Park Yayıncılık A.ş. ile Star Televizyon Hizmetleri A.ş.'nin Borçlarından D..
Sigaranın neden olduğu KOAH yüzünden her yıl 26 bin kişi hayatını kaybediyor
'Sigaranın neden olduğu KOAH yüzünden her yıl 26 bin kişi hayatını kaybediyor'
Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) yüzünden Türkiye'de her yıl 26 bin kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. KOAH'ın en önde gelen nedeni ve bildirilen tüm vakaların yüzde 90'ından sorumlu olarak sigara...
49 ile 337 Milyon YTL Enerji Desteği Aktarıldı Hazine, Ocak 2004'te Çıkarılan ve 2005 Yılında Kapsamı Genişletilen Özel Teşvik Yasası Kapsamındaki 49 İlde Kurulu Firmalara Mart 2004-aralık 20..
Fiat Fiorinonun Türkiye lansmanı, CV İstanbul Fuarında
Fiat Fiorino'nun Türkiye lansmanı, CV İstanbul Fuarı'nda
Bursa'da doğan ve tüm dünyaya ihraç edilecek Fiat Fiorino, CV İstanbul Fuarı'nda ilk kez tüketiciler ile buluşuyor. 3 Aralık'tan itibaren Fiat Fiorino'nun benzinli versiyonu 18 bin 400 YTL'den, dizel versiyonu ise 21 bin...
Hurdaya çıkan LPG tanklarını sobaya dönüştürüyor
Hurdaya çıkan LPG tanklarını sobaya dönüştürüyor
Erzincanlı soba üreticisi, otomobillerde kullanılan ve ömrü dolmuş LPG tanklarını sobaya dönüştürüyor. Soba üreticisi Cemal Er, LPG tanklarıyla yaptığı sobaları 150 YTL'den satışa sunuyor.
Kızılay'dan Trakya'daki Selzedelere Yardım Ankara - Türk Kızılayı, Edirne ve Tekirdağ'da Meydana Gelen Selden Etkilenenler için Bölgeye Yardım Malzemesi Gönderdi. kızılay'dan Yapılan Yazılı A..
Karadenizli balıkçılar, gündüz hamsi avı yasağına destek veriyor
Karadenizli balıkçılar, gündüz hamsi avı yasağına destek veriyor
Karadenizli balıkçılar, hamsi için ilk kez bu yıl uygulanan gündüz avlanma yasağının yerinde bir karar olduğunu belirtti. Uygulamanın kendi talepleri sonrasında başlatıldığına dikkat çeken balıkçılar, yasağın geç...
Slovenya Başbakanı Jansa: "Dönem başkanlığımızda Türkiye'nin AB üyeliği için elimizden geleni yapacağız" Slovenya Başbakanı Janez Jansa, Türkiye'nin AB üyeliğine en büyük ikinci desteğin Slov..
Bakan Babacan, Yeşiller Grubu Eşbaşkanı Bendit'le görüştü Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu Eşbaşkanı Daniel Cohn Bendit'le biraraya geldi.
Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğünün çiftçilere yönelik eğitim seferberliği sürüyor
Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğü'nün çiftçilere yönelik eğitim seferberliği sürüyor
Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğü'nün çiftçilere yönelik eğitim programları devam ediyor.
MHP; dokunulmazlıklar konusundaki teklifini CHP'ye sundu CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, CHP'nin, dokunulmazlıkların tamamen kaldırılması ve dokunulmazlığın sadece kürsü mahrumiyeti iç..
Yeni İzmir-Ankara otoyolu güzergahı Afyonkarahisar'da tepkiye neden oldu Ulaştırma Bakanlığı'nın planlamaya alarak yapacağını duyurduğu İzmir-Ankara otoyolu güzergahında Afyonkarahisar'ın dev..
Edremit Orman İşletme personeli kan bağışını alışkanlık haline getirdi
Edremit Orman İşletme personeli kan bağışını alışkanlık haline getirdi
Kızılay'a üç ayda bir kan bağışlamaya devam eden Edremit Orman İşletme Müdürlüğü personeli, bugün de başta müdürleri olmak üzere kan verdi. İl ve ilçeleri gezerek kan bağışı toplayan Kızılay'a ekibi, Edremit Orman...
Hırsızlar, fiyatları artan akülere yöneldi
Hırsızlar, fiyatları artan akülere yöneldi
Akü fiyatlarının yüzde 50 oranında artmasını fırsat bilen hırsızlar, çaldıkları aküleri hurda fiyatına satıyor.
Engelliler gülerken Tatlıses ağladı
Engelliler gülerken Tatlıses ağladı
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) işbirliği ile düzenlediği "Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası" kapsamında 600 engelli vatandaşın daha yüzü güldü. Kampanyaya destek veren...
Lagendijk: "DTP'nin Parlamentoda Olması Bir Fırsattır" Türkiye-ab Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, 'DTP'nin Kapatılması Çözüme Katkı Sağlamaz, DTP'nin Parlamentoda Olması..
Camide Acı Tesadüf
Camide Acı Tesadüf
Gaziantep'te 17 Yaşındaki Bir Genç, Cami Şadırvanında Kalp Krizi Geçirdi. O Sırada Camiye Gelen Amcası Tarafından Hastaneye Kaldırılan Genç Kurtarılamadı.
Fuhuş Çetesine Kayısı Operasyonu Malatya'da, Fuhuş Çetesine Yönelik Kayısı Operasyonunda 12 Kişi Yakalanarak Gözaltına Alındı, Zorla Fuhuş Yaptırıldığı İddia Edilen 3 Kadın Kurtarıldı.
Rusya Başkanı Putin, Halkı Birleşik Rusya Lehine Oy Kullanmaya Çağırdı Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin, Vatandaşları 2 Aralık Duma Seçimlerinde Liderliğini Üstlendiği Birleşik Rusya Partis..
Almanya'da Türk İşyerleri Hedef Tahtası Haline Geldi Yabancı Düşmanlığının Her Geçen Gün Arttığı Almanya'da Irkçılar, Artık Saldırılarını Açıktan Düzenlemekte Bir Sakınca Görmüyor.
Depremzedelere Kışlık Konteynır Dağıtımına Başlanıyor
Depremzedelere Kışlık Konteynır Dağıtımına Başlanıyor
Denizli Valisi Hasan Canpolat, Çameli İlçesindeki Depremzedelere Kışlık Konteynırlar Dağıtılmaya Başlanacağını Söyledi.
Martıların Balık Keyfi
Martıların Balık Keyfi
Balıkesir'in Bandırma İlçesinde Sabahın Erken Saatlerinde Sahile Akın Eden Martılar, Yaşanan Balık Bolluğundan Paylarını Aldı.
'Kızıl Dani'den DTP'ye Ziyaret 'Kızıl Dani' Lakaplı AP Yeşiller Grubu Eşbaşkanı Dainel Cohn Bendit, Ödp Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras'ı Ziyareti Etti.
Aslan Vurgun Yedi
Aslan Vurgun Yedi
Charleroi Önünde Etkili Olamayan Galatasaray Cafe Crown, Uleb Cup'taki 3. Sınavında Yenilgiyle Tanıştı.
Gürcistan ile Türkiye, Serbest Ticaret Anlaşması İmzaladı Tiflis - Gürcistan ile Türkiye, Bugün Yapılan İş Forumu Toplantısı Çerçevesinde Serbest Ticaret Anlaşması İmzaladı. gürcistan-Türkiy..
Yüksek Petrol Cari Açığı Artıracak
Yüksek Petrol Cari Açığı Artıracak
Uluslararası Yatırım Bankası Deutsche Bank, Petrol Fiyatlarındaki Rekor Yükseliş Nedeniyle, Türkiye'nin, Gelecek Yıla İlişkin Cari İşlemler Açığı Tahminini de Yukarı Doğru Revize Etti.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10