20 Kasım 2007 Salı Günü Haberleri

20 Kasım 2007 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eğitim-sen, Bakan Çelik'ten Bütçeden Eğitime Ayrılan Payın Arttırılmasını İstedi Eğitim-sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e Eğitimle İlgili Olarak Bütçeden ..
Fintur, Özbekistan'da Gsm'e 152 Milyon Dolar Yatırım Yapacak Teliasonera ve Turkcell'in Avrasya'daki Operasyonlarını Yöneten Ortak İştiraki Fintur Holding, 2007-2008 Yıllarında Özbekistan'dak..
Hanelerin Sadece Yüzde 18.9'u İnternet Erişimi İmkanına Sahip Tüik, Türkiye'deki Hanelerin Yüzde 18.94'ünün İnternete Erişim İmkanına Sahip Olduğu, Bu Hanelerin Yüzde 79.39'unda Evden İnterne..
İsrail'in En Büyük Bankası Hapoalm, Demir Kazakistan Bank'ı Satın Alıyor İsrail'in Piyasa Payı Açısından En Büyük Bankası Olan Bank Hapoalim B.m, Demir Kazakistan Bank'ı 56 Milyon Dolara Satı..
Yurdun Güney ve İç Kesimlerinde Etkili Yağış Görülecek Yurdun güney ve iç kesimlerinde etkili yağış görülecek. Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yurtta bugün g..
Bekaretini Erken Kaybetmiş Yıllarca 'Evleninceye Kadar Kimseyle Birlikte Olmam' Demişti. Ama Bekaretini 14 Yaşında Kaybetmiş.Yıllarca 'Evleninceye Kadar Kimseyle Birlikte Olmam' Demişti. Ama Bekaretini 14 Yaşında Kaybetmiş.
Teb, Uluslararası Piyasalardan 240 Milyon Euro Sendikasyon Kredisi Aldı Türk Ekonomi Bankası (Teb), Dış Ticaretin Finansmanında Kullanılmak Üzere Uluslararası Piyasalardan 29 Bankanın Katılım..
Hazine, 22 Kasımda Değişim İhaleleri Yapacak Hazine, 22 Kasımda Değişim İhaleleri Yapılacağını Açıkladı.
Şanlıurfa'da 1 DTP'li Gözaltına Alındı DTP Şanlıurfa Merkez İlçe Yöneticisi Ekrem Polatsoy, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Ekipleri Tarafından Gözaltına Alındı.
IMF Türkiye Masası Şefi Gıorgıannı:cari İşlem Açığı Türkiye'de Aşil'in Topuğu (2) Giorgianni: "Türkiye'nin Son Başarılarında Köşe Taşını Oluşturan Mali Disiplinin Yenilenmesi Gerekiyor"
Bahçeli'den Başbakan'a: "Gizli Mütareke Çağrısı Yapıyorsun" (1) MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan'ınteröre ve Teröristlere Yönelik Tutum ve Sözlerini Ağır Biçimde Eleştirdi ve Yıllar..
Vagonların Üzerinde Dolaşan Çocuk Yüksek Gerilime Kapıldı
Vagonların Üzerinde Dolaşan Çocuk Yüksek Gerilime Kapıldı
Kocaeli'nin Körfez İlçesinde Vagonlarda Oynayan Bir Çocuk Yüksek Gerileme Kapılarak Ağır Yaralandı.
15 Yaşındaki Kıza Tecavüz Eden Sanıklara Ceza Yağdı Kırıkkale'de 15 Yaşındaki Kıza Tecavüz Etmekten Yargılanan 9 Sanığa 6 ile 12 Yıl Arasında Değişen Hapis Cezaları Verildi.
ATO Başkanı Aygün: "Meclis'te Terör Örgütü ile Göbek Bağlarını Kesemeyenler Var" Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, İsim Vermeden DTP'yi Eleştirerek, Mecliste Terör Örgütü ile Gö..
Cumhurbaşkanı Gül, Bakü-tiflis-kars Demiryolu Projesi'nin Temel Atma Törenine Katılacak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu Projesi'nin Gürcistan kesiminin temel atma..
DSP : "Kayıtdışı Çalışanları" Meclis Gündemine Taşıdı DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TUİK) verilerinde kayıtdışılık oranının yüzde 48.7 düzeyinde old..
Kamer Genç: "TBMM, Sel Felaketlerini Görüşmeliydi" Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, Türkiye'de Bir Sel Felaketi Yaşandığını Belirterek, Hükümet Temsilcilerinin Genel Kurul Sıraların..
Üniversiteliler PKK Propagandasından Gözaltına Alındı Malatya İnönü Üniversitesi'nde İki Öğrenci, Yasa Dışı PKK Terör Örgütünün Propagandasını Yaptıkları İddiasıyla Gözaltına Alındı.
Mazot Kaçakçılarına Darbe Hatay'ın Reyhanlı İlçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda, Yurda Kaçak Yollarla Sokulmak İstenen 4 Bin 275 Litre Mazot Ele Geçirildi.
Uyuşturucuyla Mücadele Samsun Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, Uyuşturucuya Karşı Savaş Açtıklarını Belirterek, 10 Ayda Düzenlenen 246 Operasyonda 538 Kişinin Gözaltına Alındığını ve 77 Kişinin ..
Adana'dan Mersin'e Getirilen Tutuklu, Cezaevi Önünden Firar Etti Mahkemeye Çıkarılmak Üzere Adana'dan Mersin'e Getirilen Bir Tutuklu, Otobüsten İndiği Sırada Cezaevi Görevlisinin Elinden Kaça..
Yunanistan, Balkan Ülkelerinin AB Üyeliğinin Hızlandırılmasını İstedi Yunanistan, Avrupa Birliği'nin (AB) Balkan Ülkeleriyle Müzakerelerini Hızlandırması ve Bölgenin İçinden Geçtiği Kritik Dö..
Dışişleri Bakanı Babacan'ın Brüksel Temasları Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, "Tüm Siyasi Partilerimizin Kendileri ile Terör Örgütü Arasına Mesafesini Açıkça Koymalı" Dedi.
Olimpiyatı Bırakıp Yuvama Döndüm
Olimpiyatı Bırakıp Yuvama Döndüm
Nancy Metcalf, 2008 Olimpiyat Oyunları'na Hazırlanan ABD Milli Takımı'nın Kampına Katılmak Yerine "Yuvam" Dediği Eczacıbaşı'nda Oynamayı Seçti.
Tahkim Kurulu'ndan Fenerbahçe'nin İtirazına Red Kararı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (Gsgm) Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin Voleybolcu Can Ayvazoğlu'nun Sözleşmesiyle İlgili Olarak Yaptığı İt..
Avro, Dolar Karşısında Yeni Bir Rekor Daha Kırdı Avro, ABD Doları Karşısında Yeni Bir Rekor Daha Kırarak, 1,48 Dolar Seviyesine Çıktı.
Şimşek: Yabancı Güveni Arttı, Sigorta Sektörüne On Ayda 1 Milyar Dolar Girdi Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Sigortacılık Sektörüne Yabancı Girişinin Hızlandığını Belirterek, Yılın İlk On Ayında..
Türkiye-ab Karma Parlamento Komisyonu Toplantısı TBMM'de Yapılacak Türkiye-ab Karma Parlamento Komisyonu'nun (Kpk) 58. Toplantısı TBMM'de Gerçekleştirilecek.
TBMM Başkanı Toptan'dan, Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajı TBMM Başkanı Köksal Toptan, dünyanın bir çok coğrafyasında çocukların çok büyük sorunlarla yüz yüze olduğunu belirterek, "Bu noktada b..
Eczacıbaşı Sponsorluk İmzaladı
Eczacıbaşı Sponsorluk İmzaladı
Bayanlar Birinci Voleybol Ligi'nde Geçen Yılın Şampiyonu Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Zentiva ile 3 Yıllık İsim Sponsorluğu Anlaşması Yaptı.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım: "Haksız rant elde edilmesine karşıyım" Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray'ın stadyum projesi ile ilgili olarak herhangi bir yorumda bulun..
Microsoft Birleşik İletişim Çözümleriyle İletişimi Tek Noktada Topluyor Telefon, E-posta, Telesekreter, Faks, Mobil Cihazlar, Video Konferans ve Benzeri Tüm İletişim Araçlarını Tek Noktada To..
Aziz Yıldırım'dan Seyrantepe Açıklaması Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Bir Gazetede Çıkan Yazıda Yer Alan Açıklamaların Kendisine Ait Olmadığını Belirterek, Spor Projelerine Karşı O..
Özbekistan Ampute Milli Takımı, dünya şampiyonu oldu
Özbekistan Ampute Milli Takımı, dünya şampiyonu oldu
Ampute Dünya Futbol Şampiyonası'nda, finalde Rusya'yla karşılaşan Özbekistan, 2-1'lik galibiyetle dünya şampiyonu oldu.
İkinci Kez Sel Felaketiyle Karşı Karşıya Kalan Vatandaşlar, Yetkililerden Yardım Bekliyor Edirne'nin Karaağaç Mahallesinde Geçen Yıl Sel Sularına Teslim Olan ve Bu Yıl Yeniden Su Baskını Tehl..
Bahçeli: "Bölücü Hainler Bizzat Başbakan Tarafından Koruma Altına Alınmıştır"(son) MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın DTP Milletvekillerinin Dokunulmazlığı Konusunda Göster..
Ertürk: "Siyaset Medyaya Karışmıyor, Medya Siyasetten Medet Umuyor" (2) Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Atv-sabah Grubu'nun Satışı İçin Gelen 3 Önyeterlilik Başvur..
Türkiye Barış Meclisi Bildirgesi Açıklandı Türkiye Barış Meclisi, 2. Toplantısı Sonuç Bildirgesi Açıklandı. Bildirgede, "Türkiye Barış Meclisi, Kürtlerin TBMM'deki Siyasal Temsilcisi Olan DTP..
Gaziantep Ticaret Borsası Gaziantep Ticaret Borsası'nda (GTB), Antep fıstığı kırmızı kabuklu, 6.20-6.40 YTL arasında işlem gördü. GTB'de işlem gören diğer ürünlerin en düşük ve en yüksek fiya..
Dericiler Sorunlarını Tartışmak İçin Bir Araya Geldi Türkiye Deri Vakfı (Türdev) Başkanı Mahmut Yeşil, Dericilerin, Küresel Isınmadan En Çok Etkilenen Sektörlerin Başında Geldiğini Belirterek..
Ross Stores'in 3.çeyrek Karı Yüzde 7.8 Arttı ABD'li Mağazalar Zinciri Ross Stores'in 3.çeyrek Dönemde Net Karı Yüzde 7.8 Arttı.
Çarşamba Günü (21 Kasım 2007) için Geçerli MB Döviz Kurları Ankara - Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 21 Kasım 2007 Tarihi için Gösterge Niteliğindeki Döviz Kurlarını Açıkladı. Buna Göre, D..
Hazine, 22 Kasım'da Senet Değişim İhalesi Düzenleyecek Ankara - Hazine, 22 Kasım'da Değişim İhaleleri Yapacak. hazine'den Yapılan Açıklamaya Göre, 22.11.2007 Tarihinde, 23.11.2007 Valörlü Ol..
Mahkeme Altımo'nun Turkcell hisseleri üzerindeki rehin hakları tanıdı British Virgin Islands Mahkemeleri Altimo'nun, Çukurova'ya ait yüzde 13.8 Turkcell hissesi üzerindeki rehin haklarını tan..
Deloitte'nin 21. Yüzyılın İş Dünyasına Bizim Gözümüzle Bakmak İster Misiniz" Semineri Ankarada Yapıldı Deloitte Türkiye, Geleceğin İş Dünyasında Yaşanacak Değişimin Türkiye İçin Olası Sonuçla..
Yeşiller Eş Başkanı Bendit: DTP'nin Kapatılma İstemi Yanlış" Yeşiller Partisi Eş Başkanı Daniel Cohn Bendit, Türkiye'nin PKK'ya Karşı Savaşma Hakkı Bulunduğunu, Buna Karşılık Türk Ordusunun K..
Yaralı Bir Hayvan Gibiyiz
Yaralı Bir Hayvan Gibiyiz
Hareide, "Türkiye Yenilgisinin İçimize Düşürdüğü Ateş Yanıyor. Ben Oyuncularımdan Yaşlıyım ve Yarama Katalanabilirim. Psikolojik Olarak Çok Kötü Durumdayız" Dedi ve İstifaya Hazırlandığını Belirtti.
Garanti Koza, Akiş ve Corıo; Akkoza İçin Güçlerini Birleştirdiler Yüksek Standartlarda Mekanlar ve Keyifli Yaşam Alanlarının Uzmanları Garanti Koza, Akiş ve Corio, Dev Yaşam Projesi Akkoza İç..
IMF Türkiye Masası Şefi Gıorgıannı: Cari İşlemler Açığı Türkiye'de Aşil'in Topuğu (3-son) IMF Türkiye Masası Şefi Giorgianni, Türkiye Raporundaki Verileri Güncelledi.
ABD'de Kasım Ayının İlk 2 Haftasında Perakende Satışlar Yüzde 0.3 Arttı Redbook Research'ün Hazırladığı İndikatöre Göre, ABD'de Büyük Mağazalarda Satışlar Kasım Ayının İlk İki Haftasında Yüzd..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10