20 Kasım 2007 Salı Günü Haberleri

20 Kasım 2007 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sabancı Vakfı, "Dünyada Vakıfların Değişen Rolü"nü Değerlendirdi Sabancı Vakfı, "Dünyada Vakıfların Değişen Rolü"nü Masaya Yatırdı. Güler Sabancı Artık Ortak Projeler Geliştirilmesi ve Birlik..
Yunan Uçaklarından Türk F16'lara Önleme Genelkurmay Başkanlığı, Yunanistan'a ait uçakların, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında uçuş yapan Türk uçaklarına dün 3 kez önleme yaptığını bi..
ABD Büyükelçiliği: Türk ve ABD'li Generaller Görüştü ABD Büyükelçiliği de ABD Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral James E. Cartwright ile Irak Çokuluslu Kuvvet Komutanı Orgeneral David H. Petrae..
Tesud, Stratejik Araştırmalar Merkezi Kurdu Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) bünyesinde stratejik araştırmalar merkezi kuruldu. TESUD Genel Başkanı Emekli Tümgeneral Rıza Küçükoğlu ya..
Perakende Sektörü Deneyime Bakıyor
Perakende Sektörü Deneyime Bakıyor
Yenibiris.com'un Kasım Ayında Sonuçlanan Araştırması ile Hem Perakende Sektörünün İstihdam Haritası Hem de İş Arayanların Beklentileri Ortaya Çıkarıldı.
Adalet Bakanı Şahin Roma'da Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Yarın Başlayacak "Oecd Uluslararası Ticari İşlemlerde Yabancı Kamu Gorevlilerine Verilen Rüşvetin Önlenmesi Sözleşmesi"nin 10. Yılı..
Ertürk: "Siyaset Medyaya Karışmıyor, Medya Siyasetten Medet Umuyor" (3-son) Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Daha Önce Sabah Grubu'nun Borsaya Kote Olmasından Dolay..
Bilgin: Bankacılıkta Yabancı Payı Yüzde 39.4 BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, Borsa'da İşlem Görenlerle Birlikte Bankacılık Sektöründe Yabancı Payının Yüzde 39.4 Olduğunu Bildirdi.
Olmert'ten Gazze Şartı İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Filistin Yönetiminin Gazze Şeridi'nde Kontrolü Yeniden Ele Almadığı Sürece, Barış Antlaşması Olamayacağını Söyledi.
Silahların Bırakılması PKK Söylemidir
'Silahların Bırakılması PKK Söylemidir'
Baykal, Erdoğan'ın, 'Bizim İçin Önemli Olan Silahların Bırakılmasıdır' Dediğini Belirterek, 'Silahların Bırakılması Söylemi, PKK Söylemidir. Bu Söylem, Terörü Halletmeye Yönelik Değil' Diye Konuştu.
Lübnan'ın Seçimi 23 Kadım'da Lübnan'da Cumhurbaşkanı Seçiminin, Politikacıların Bir Aday Üzerinde Uzlaşmalarına Zaman Tanımak İçin 23 Kasım'a Erteleneceği Bildirildi.
Ts-gs Maçının Bilet Fiyatları Belirlendi Turkcell Süper Lig'de 25 Kasım Pazar Günü Trabzonspor ile Galatasaray Arasında Hüseyin Avni Aker Stadı'nda Yapılacak Karşılaşmanın Bilet Fiyatları Bel..
CHP Lideri Baykal: "Silahları Bırakın Derseniz, Terörü İçinize Sindiriyorsunuz Demektir" CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Silahları Bırakın" Söyleminin PKK Söylemi Olduğunu Savundu ve Başbaka..
Etem'in Katil Zanlılarından Biri Yakalandı Etem Çelebi'nin Katil Zanlılarından Biri Yakalandı. Londra'da Bir Hafta Önce Öldürülen Türk Gencinin, İki Katil Zanlısından Birinin Yakalandığı ve D..
'Türkiye Müslüman AB'ye Üye Olamaz' Fransa Dışişleri Bakanlığı Danışmanı Oliver Roy, "Türkiye'nin Nüfusunun Büyük Çoğunluğunun Müslüman Olması Türkiye'nin AB Üyeliğinin Avrupa Kamuoyu ve Özel..
Erdoğan Nerede Baykal Herkes Bu Karikatürü İyi Değerlendirmeli Dedi. İşte O Karikatür...
Devlet Bakanı Çiçek: "Şehit ve Gazi Yakını 8 Bin Kişi İşe Yerleştirildi" Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Cumhuriyet tarihi boyunca, gazi, şehit dul ve yetimler için devlet bütçe..
TSK'nın Yeni Silahı Aselsan, 'Stabilize Makinalı Tüfek Sistemi' Geliştirdi; Başarıyla Denedi ve TSK'ya Teslim Etti. Peki Bu Yeni Sistem Nasıl İşliyor? İşte Detaylar
Mahkeme, Altımo'nun Turkcell Hisseleri Üzerindeki Rehin Haklarını Tanıdı Altimo'nun, Çukurova'ya Ait Yüzde 13.8 Turkcell Hissesi Üzerindeki Rehin Haklarının British Virgin Islands Mahkemeleri..
Başbakan Erdoğan: "Milli Gücü Yüksek Olmayanlar Rekabette Geri Kalır" Başbakan Erdoğan, "Milli Gücü Yüksek Olmayan Milletler Uluslararası Rekabette Geri Kalmak Durumundadır" Dedi.
Maden Mühendisleri: "IMF ve Dünya Bankası Reçeteleriyle Madencilik Sektörü Yok Oluyor" TMMOB Maden Mühendisleri Odası, IMF ve Dünya Bankası Reçeteleri Doğrultusunda Türkiye'de Kamu Madencilik..
İsrail Ablukasından Dolayı Gazze Şeridi'nde Hastalar Ölüyor Hamas, İsrail'in Uyguladığı Ablukadan Dolayı Gazze Şeridi'nde Yüzlerce Hastanın Ölüme Terkedildiğini Bildirdi. Bölgenin Kontrolünü..
Elazığspor basın sözcüsü Belhan: 'Bolu yenilgisini Antalya maçı ile telafi edeceğiz'
Elazığspor basın sözcüsü Belhan: "Bolu yenilgisini Antalya maçı ile telafi edeceğiz"
Elazığspor basın sözcüsü Galip Belhan, Boluspor maçında galibiyete hakketmediklerini ve bu yenilgiyi Antalyaspor maçında telafi edeceklerini söyledi.
Osmaniye ve Hataylı güreşçiler ikinci kademe karşılaşmalarına katılmaya hak kazandı
Osmaniye ve Hataylı güreşçiler ikinci kademe karşılaşmalarına katılmaya hak kazandı
Türkiye Güreş Federasyonu Yıldızlar 2. Lig 1. Kademe güreş müsabakaları Osmaniye'de yapıldı.
Tekstil ve İplik Fuarı Sektörü Buluşturacak Bursa Tekstil Makineleri ve İplik Fuarı ile Bursa Tekstil Kimyasalları Fuarı, 22-25 Kasım Tarihleri Arasında Tüyap Fuar Merkezi'nde Gerçekleştirile..
Atatürk koşusunda dereceye giren öğrenciler aldıkları kupayı Rektör Muza verdi
Atatürk koşusunda dereceye giren öğrenciler aldıkları kupayı Rektör Muz'a verdi
Kasım'da düzenlenen Atatürk'ü Anma Koşusu'nda dereceye giren Fırat Üniversitesi atletizm kız ve erkek takımları Rektör Prof. Dr. Mehmet Hamdi Muz'u makamında ziyaret ederek kazandıkları kupayı verdiler.
CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'nin Kuzey Irak'ta Faaliyet Gösteren Terör Örgütüne Yönelik Müdahalesi İçin Çok Uygun Bir Zeminin Oluştuğunu Söyledi. Teröre Sa..
Cumhurbaşkanı Gül, Gürcistan'ı ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çeşitli temaslarda bulunmak üzere yarın Tiflis'e gelecek
Çinden 13 sente uçak bileti
Çin'den 13 sente uçak bileti
Çinli bir havayolu şirketi ile bir bankanın ortak yaptığı cep telefonuyla bilet alma sistemi kapsamında uçak biletlerinin 1 yuan (Yaklaşık 0.13 dolar)'dan satılmasının beklendiği bildirildi.
PTT Bahçe Şubesi, yeni yerinde hizmete başladı
PTT Bahçe Şubesi, yeni yerinde hizmete başladı
Osmaniye Bahçe ilçesinde tadilat gören PTT Merkez Müdürlüğü, kendi binasında hizmet vermeye başladı.
Dazkırı'da sağlıklı sütün yararları seminerde anlatıldı Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Tetra Pak Türkiye tarafından 'Sağlıklı süt tüketimi' ile ilgili s..
Kayseri'de tramvayla terminal arasında havadan ulaşım Kayseri'de yeni şehirlerarası otobüs terminali ile hafif raylı sistem hattı arasından teleferiğe benzer havadan askılı sistemle ulaşım sa..
Lehman Brothers'tan Türk Bankacılığına 'Yatırım Tavsiyesi' İstanbul - Uluslararası Yatırım Bankası Lehman Brothers, Bazı Türk Bankalarına İlişkin Yatırım Tavsiyesinde Bulunmaya Başladığını Aç..
Durak'tan halka seyyar esnaf teşekkürü Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, tablacı seyyar esnafı konusunda Adana halkına teşekkür ederken, sivil topl..
Çin lokantasının mutfağında gaz sıkışması sonucu meydana gelen patlamada 4 kişi hafif şekilde yaralandı Bakırköy Galeria alış-veriş merkezindeki Çin lokantasında gaz sıkışması sonucu hafif ça..
Deniz Baykal: "Silahı bırakıp gelin söylemi PKK söylemidir" CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Silahların bırakılması söylemi, PKK söylemidir. Bu söylem, terörü halletmeye yönelik değil, terör..
Polis, ilçelerde başarılı olan kız öğrencileri Ankara'ya götürecek Van Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği'nin '27 okulda 27 etkinlik' projesiyle okullarda başarılı olan ..
Yeni Bir İşe Girdi Uzun Zamandır Sahne Aksesuarlarını ve Ayakkabılarını Kendisi Hazırlayan Sezen Aksu, Sonunda Mücevher Tasarımı İşine de El Attı.Uzun Zamandır Sahne Aksesuarlarını ve Ayakkabılarını Kendisi Hazırlayan Sezen Aksu, Sonunda Mücevher Tasarımı İşine de El Attı.
Sokaktan kurtulan çocuklar, Diyarbakır Valisi Mutludan sokaktaki diğer arkadaşlarının kurtarılmasını istedi
Sokaktan kurtulan çocuklar, Diyarbakır Valisi Mutlu'dan sokaktaki diğer arkadaşlarının kurtarılmasını istedi
Dünya Çocuk Hakları Günü sebebiyle Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu makamında ziyaret eden çocuklar, sokakta bulunan arkadaşlarının kurtarılarak topluma kazandırılmalarını istedi.
Cem'le Sorunu Çözdük Komedyen Şahan Gökbakar, Recep İvedik Karakterini Canlandırdığı Filminin Çekimlerine Antalya'da Başladı.Komedyen Şahan Gökbakar, Recep İvedik Karakterini Canlandırdığı Filminin Çekimlerine Antalya'da Başladı.
Hitit Barajı 32 asır sonra yeniden kullanıma açıldı
Hitit Barajı 32 asır sonra yeniden kullanıma açıldı
Hititlerin bundan 3 bin 246 yıl önce Alacahöyük antik kentinde inşa ettikleri tarihi baraj, yapılan kazı çalışmalarının ardından tekrar işlevsel hale getirildi. Bölgede sulu tarımı canlandıracak baraj, 'inşasından 32...
ABD'li Düşünce Kuruluşu: Irak ve Afganistan'daki Savaş İhalelerinden 12'sini Türkler Kazandı Washington - Irak ve Afganistan'da Dağıttığı Savaş İhalelerinden En Çok Kazanan 100 Şirketin 31'in..
Ege Profil, Kocaeli'ndeki Yeni Tesislerine Taşınacak İstanbul - Ege Profil, Kocaeli'nde İnşaatı Bitme Aşamasına Gelen Yeni Tesislerine 31 Aralık'a Kadar Taşınacak. ege Profil Ticaret ve San..
Teb, 240 Milyon Euroluk Krediyi Hesaplarına Aldı İstanbul - Teb, Müşterilerine İhracatın Finansmanında Kullandırmak Üzere Bnp Paribas'tan Sağladığı 240 Milyon Euro Sendikasyon Kredisini Hesap..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10