16 Kasım 2007 Cuma Günü Haberleri

16 Kasım 2007 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Merak Etmeyin Dolar Yükselecek
Merak Etmeyin Dolar Yükselecek
Son Dönemlerin En Kötü Para Birimi Olan Dolara Destek ABD Ekonomisinin Zirvesinden Geldi.
5+1 Toplantısı İptal Edildi BM Güvenlik Konseyinin 5 Daimi Üyesiyle Almanya'nın, İran'a Daha Sert Yaptırımlar Uygulanması Konusunu Ele Alacağı Toplantı, Çin Görüşmelerden Çekildiği İçin İptal..
(A) Milliler Norveç'te 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubunda Yarın Norveç ile Deplasmanda Karşılaşacak Olan (A) Milli Futbol Takımı Oslo'ya Geldi.
Fenerbahçe-galatasaray Maçı Biletlerinin Satışı 1 Hafta Ertelendi Fenerbahçe'nin, Turkcell Süper Lig'de Galatasaray ile 15. Haftada Yapacağı Derbi Maçın Biletlerinin Genel Satışı, Öncelikli A..
İstanbul'da Su Kesintisi Taksim Talimhane Mevkii'nde Otopark İnşaatı Sahasında Yapılacak İsale Hattı Deplase Bağlantısı Nedeniyle 19 Kasım Pazartesi Günü Bazı Semtlere 12 Saat Süreyle Su Veri..
İstanbul'da Sağanak Yağış İstanbul'da Etkili Olan Sağanak Yağış Nedeniyle 20 Ev ve İş Yerini Su Bastı.
Petrole Dur Demek Gerekiyor
Petrole 'Dur' Demek Gerekiyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Petrol Fiyatlarının Kontrolsüz Şekilde Artmasının, Çevre Kirliliği Kadar Önemli Bir Takım Ekonomik, Sosyal Sorunları Gündeme Getirebileceğini Söyledi.
Ülkenin En Önemli Sorunu Terör Merkezi Ankara'da Bulunan Pollmark Araştırma Şirketinin Yaptığı Ankete Göre, Türk Halkının Yaklaşık Yarısı, Ülkenin En Önemli Meselesi Olarak Terör Sorununu Gör..
Yasak Yok Kısıtlama Var
Yasak Yok Kısıtlama Var
Azerbaycan'ın RTÜK'ü, Türkiye'de Yapılan Dizi ve Filmlerin Azerbaycan'da Yayının Yasaklanmayacağını, Televizyonların Azeri Kültürüne Para Harcaması Amacıyla Kısıtlanacağını Söyledi.
DTPyi Öcalan Kurdurdu, Adını da Öcalan Koydu
'DTP'yi Öcalan Kurdurdu, Adını da Öcalan Koydu'
DTP Hakkında Başsavcılık 121 Sayfalık İddianame Hazırladı. İddianamede DTP'nin Öcalan'ın Talimatları Sonrasında Kurulduğu ve Partinin Adının da Öcalan Tarafından Konulduğu İddiasına Yer Verildi.
Babacan CHP Genel Merkezinden Ayrıldı Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la yaptığı görüşmenin ardından CHP'den ayrıldı. Çıkışta herhangi bir..
Gevaşspor Tesisleri Çürümeye Terkedildi
Gevaşspor Tesisleri Çürümeye Terkedildi
Van'ın Gevaş İlçesinde Bulunan, Gevaşspor Kulübü'nün Kullandığı Futbol Tesisleri Bakımsızlık Yüzünden Adeta Çürümeye Terk Edildi.
Diyarbakır'da Büyükşehir Toplu Taşımaya Girdi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 40 Otobüsle Toplu Taşıma Sistemine Girdi. DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş da, "Bugüne Kadar Birçok Ol..
Beşiktaş Kulübü'nden açıklama... Beşiktaş Kulübü, bugün bir gazetede, "İstifa Edeceğin Zaman Söyleriz Hoca" başlığı ile yayımlanan haberin tamamen hayal ürünü olduğunu açıkladı.
DTP'li Demirtaş: "Biz Partimizin Kapatılacağına İnanmıyoruz" DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, "Biz Partimizin Kapatılacağına da İnanmıyoruz, Çünkü Partimizin Kapatılmasını Gerektire..
DTP Genel Başkanı Demirtaş: "Kapatılma Davası Sürpriz Değil" (1) DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın DTP Hakkında Anayasa Mahkemesi'ne Açtığı Kapatma Dav..
Gençlik San-art Günleri Ankara'da Başlıyor Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu'nun desteği ve Gençlik Kültür Evi Derneği'nin (GENÇEV) organizasyonu ile Ankara, 20-25 Kasım tarihleri arasında..
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Susiç, 'Sergilediğimiz oyuna göre aldığımız sonuçlar çok kötü oldu.'
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Susiç, "Sergilediğimiz oyuna göre aldığımız sonuçlar çok kötü oldu."
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Saffet Susiç, sergiledikleri oyana göre aldıkları sonuçların çok kötü olduğunu söyledi.
Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sponsor Arıyor Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor faaliyetlerine isim hakkı verilmesi karşılığında sponsor arıyor.
Uşak Anadolu Ulaşım projelerini tanıttı
Uşak Anadolu Ulaşım projelerini tanıttı
Anadolu Ulaşım'ın 4. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlediği toplantıda projeler konuştu. Anadolu Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Halil Erdoğmuş, "Gücümüzü, firmamızın gerçek sahipleri olan yolculardan almaktayız."...
İKÖ ülkelerinin toplam GSMHsi Almanya kadar değil
'İKÖ ülkelerinin toplam GSMH'si Almanya kadar değil'
Denizli Valisi Hasan Canpolat, İslam Konferansı Örgütü'ne (İKÖ) üye ülkelerin gayri safi milli hasılasının (GSMH) Almanya kadar bile olmadığını belirterek, "Hamasetle dünyada işler yürümüyor." dedi.
Volkswagen, Çinde üretilen 2 bin 440 Passat modelini geri çağırdı
Volkswagen, Çin'de üretilen 2 bin 440 Passat modelini geri çağırdı
Alman otomotiv firması Volkswagen, Çinli şirket SAIC Motor ile ortak imal ettiği 2 bin 440 Passat modelini geri çağırdığını açıkladı.
AGİT Rusya'ya gözlemci göndermeyecek AGİT Rusya'da 2 Aralık'ta yapılacak parlamento seçimlerine vizelerin geciktirilmesi ve sınırlama getirilmesi nedeni ile gözlemci göndermeyeceklerini açıkl..
Çin: '2008 Pekin Olimpiyatlarında güvenlik açığı olmayacak'
Çin: "2008 Pekin Olimpiyatları'nda güvenlik açığı olmayacak"
2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapacak olan Çin, her türlü güvenlik önlemlerinin alınmakta olduğunu ve olimpiyatların güvenli bir şekilde yapılacağını açıkladı.
TCG İskenderun Gemisi Sinop'a gelecek Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait TCG İskenderun Gemisi, 18 Kasım Pazar günü Sinop Limanı'na demirleyecek.
Adıyaman Belediyesi, soba zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı
Adıyaman Belediyesi, soba zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı
Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, vatandaşlara yatarken sobalarını mutlaka söndürmeleri, yanan sobaya yeni kömür ilave etmemeleri yönünde uyarıda bulundu.
Hakkaride Kaçak Malzeme Operasyonu
Hakkari'de Kaçak Malzeme Operasyonu
Hakkari'de, Jandarma Ekipleri Tarafından Düzenlenen Bir Operasyon Sonucu 31 Ton 407 Kilo Kaçak Çay ile 27 Bin 936 Adet Kozmetik Malzemesi Ele Geçirildiği Bildirildi.
Gaziantep-Adana Otoyolu'nun Başpınar bağlantısı bakıma alındı Gaziantep'ten Adana'ya gitmek isteyen ve otoyolu kullanacak sürücülerden, Başpınar tarafındaki bağlantı yolu yerine Otogar tarafı..
Dışişleri Bakanı Babacan, Baykal ile bir saat görüştü
Dışişleri Bakanı Babacan, Baykal ile bir saat görüştü
Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD seyahati hakkında bilgi vermek için geldiği CHP Genel Merkezi'nde CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile 1 saat süren görüşmenin ardından partiden ayrıldı.
Diyarbakırın şehiriçi ulaşım sorununa toplu taşımalı çözüm
Diyarbakır'ın şehiriçi ulaşım sorununa 'toplu taşımalı' çözüm
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 40 otobüsle kentte toplu taşıma sistemine adım attı. Otobüslerin seferlere başlaması dolayısıyla Diyarbakır Şehirlerarası Terminal İşletmeleri'nde (DİŞTİ) bir tören düzenlendi.
DTP yönetimi: "Kapatma davası AB sürecini olumsuz etkiler" DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, partilerinin kapatılmasına yönelik açılan davanın Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne giriş sürecini ..
Uşak Belediyesi Mevlana Parkı yapacak
Uşak Belediyesi Mevlana Parkı yapacak
UNESCO tarafından 2007'nin Mevlana Yılı ilan edildiğini hatırlatan Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın, bu sebeple Cumhuriyet Mahallesi'nde Mevlana Parkı yapılacağını söyledi.
Oğlunun özürlü maaşı ve fitrelerden biriktirdiği 10 bin YTLsi çalındı
Oğlunun özürlü maaşı ve fitrelerden biriktirdiği 10 bin YTL'si çalındı
Bursa'da, komşularının ramazan ayında yaptığı fitre yardımı ve engelli oğlunun özürlü maaşından biriktirdiği parayla dükkandan bozma tek odalı evde yaşayan yaşlı kadının 10 bin YTL parasını alan dolandırıcı kayıplara...
Denizli vali yardımcılığına atanan Sinan, Afyonkarahisar'dan ayrıldı Son yayınlanan vali yardımcıları kararnamesi ile Denizli vali yardımcılığına atanan Nevzat Sinan görev yaptığı Afyonkarahi..
Unakıtan: 'Bu işin daha soruşturmaya ihtiyacı var, tamamlandıktan sonra kamuoyu ile paylaşacağız'
Unakıtan: "Bu işin daha soruşturmaya ihtiyacı var, tamamlandıktan sonra kamuoyu ile paylaşacağız"
ıÜüMaliye Bakanı Kemal Unakıtan, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü İhya Balak'ın öldürülmesinden dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. unakıtan, "bu işin daha soruşturmaya ihtiyacı var. bunlar da tamamlandıktan...
DTP'li belediyenin korosuna Kürtçe marş soruşturması Diyarbakır'a bağlı Yenişehir Belediyesi Çocuk Korosu hakkında Kürtçe marş okuduğu iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma..
Lılly'ye İhanet Etti Evangeline Lilly, Nişanlısı Dominic Monaghan'dan Ayrıldı.Evangeline Lilly, Nişanlısı Dominic Monaghan'dan Ayrıldı.
Bitlis'te trafik kazası: 3 yaralı Bitlis'te meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
Lındsay Hapse Girdi Hollywood'un Ünlü ve Genç Yıldızlarından Lindsay Lohan Geçmişte Yaptığı Hataların Cezasını Tek Tek Ödemeye Devam Ediyor.Hollywood'un Ünlü ve Genç Yıldızlarından Lindsay Lohan Geçmişte Yaptığı Hataların Cezasını Tek Tek Ödemeye Devam Ediyor.
Tekirdağlı Hayırsever İşadamından Sınır Köyüne Bilgisayar  Yardımı
Tekirdağlı Hayırsever İşadamından Sınır Köyüne Bilgisayar Yardımı
Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, Hayırsever Bir İşadamı Tarafından Bağışlanan 10 Adet Bilgisayarı Irak Sınırındaki Şemdinli İlçesi Yeşilova Mehmetçik İlköğretim Okulu Yetkililerine Teslim Etti.
Sökeli Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi
Sökeli Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi
Söke Ticaret Odası Tarafından Gerçekleştirilen Ödül Töreninde 2006 Yılı Kazançları Üzerinden Yüksek Düzeyde Vergi Ödeyen, İhracatta Başarılı Olan, En Fazla İstihdam Sağlayan ve 30 Yıldan Fazla Oda Üyeliği Devam Eden...
Yalan Beyanda Bulundu Okulda Hizmetli Oldu Manisa'da Yalan Beyanda Bulunan Kişiye, 75 Gün Bir Okulda Yardımcı Hizmetlerde Bulunma Cezası Verildi.
Çalışma Bakanı, 'Üçlü Danışma Kurulu' Toplantısında Memur Temsilcileriyle Bir Araya Geldi Ankara - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Üçlü Danışma Kurulu" Toplantıları Kapsamında..
Son Röportajında Katilinden Dem Vurmuş
Son Röportajında Katilinden Dem Vurmuş
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü İhya Balak, Öldürülmeden Yaklaşık İki Ay Önce Yaptığı Görüşmede, Katil Zanlısı Eski Başmüfettiş Ahmet Öztürk'ten Şikayetçiydi. İşte O Röportaj:
Erciş Belediyesinden Halk Günü Toplantısı
Erciş Belediyesi'nden Halk Günü Toplantısı
Van'ın Erciş Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, 2007 Yılına Ait İcraatların Anlatıldığı 'Halk Günü' Toplantısı Düzenledi.
Gaziantepspor Yönetim Kurulu Vali Kamçı'yı Ziyaret Etti Geçtiğimiz Günlerde Olağanüstü Kongreye Giderek Güven Tazeleyen İbrahim Kızıl Başkanlığındaki Gaziantepspor Yönetim Kurulu, Vali Süleym..
Pegasus, Şipariş Ettiği Boeing 737-800 Yeni Nesil Uçağın İlkini Türkiye'ye Getirdi Pegasus Havayolları, Eylül 2005'te Sipariş Ettiği 12 Adet Boeing 737-800 Yeni Nesil Uçağın İlkini Türkiye'ye..
Mahkemeye Yalan Beyanda Bulununca, Kamu Yararına Çalışma Cezası Aldı
Mahkemeye Yalan Beyanda Bulununca, Kamu Yararına Çalışma Cezası Aldı
Manisa'nın Salihli İlçesinde 3. Asliye Ceza Mahkemesi, Yalan Beyanda Bulunan Mehmet Günönü İsimli Vatandaş Hakkında TCK'nın 50/1-f Maddesi Gereğince 75 Gün Kamu Yararına Çalışma Cezası Verdi.
Bangladeş'i vuran SIDR kasırgası nedeniyle 500'den fazla kişi hayatını kaybetti Bangladeş'i etkisi altına alan güçlü SIDR kasırgası, ülkenin güneyinde saatte ortalama 250 kilometre hızla eser..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10