13 Kasım 2007 Salı Günü Haberleri

13 Kasım 2007 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hindistan Divali bayramında sadece maytap için 1 milyar dolar harcadı
Hindistan Divali bayramında sadece maytap için 1 milyar dolar harcadı
Hindistan'da kutlanan en renkli dini bayramlardan biri olan Divali Bayramı'nda ülke genelinde 1 milyar doların üzerinde para harcanıyor.
Avusturyada Türk çocuklarına iki dilli eğitim imkânı
Avusturya'da Türk çocuklarına iki dilli eğitim imkânı
Avusturya'nın başkenti Viyana'da iki okulda başlattığı bir pilot proje kapsamında Türk çocuklarına iki dilli (Türkçe - Almanca) eğitim imkânı sunuluyor. Programı başlatan Avusturyalı öğretmen Elisabeth Nevyjel,...
Türk Telekomda grev yapanlara aileleri de destek verdi
Türk Telekom'da grev yapanlara aileleri de destek verdi
Elazığ'da Harput Telekom İl Müdürlüğü önünde toplanarak seslerini bir kez daha duyurmaya çalışan Telekom işçilerine aileleri destek verdi. Türk Telekom işçilerinin 16 Ekim'de başlattığı grev 29. gününü doldurdu.
Saat kulesinin inşaatından düşen kalıp ustası öldü
Saat kulesinin inşaatından düşen kalıp ustası öldü
Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde yaptırılan saat kulesinden düşen işçi hayatını kaybetti. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nce (TOKİ) merkez Yüreğir ilçesi Köprülü Mahallesi'nde yaptırılan toplu konut alanındaki saat...
İZTO İtalyan yatırımcılarla birlikte kruvaziyer limanı yapacak
İZTO İtalyan yatırımcılarla birlikte kruvaziyer limanı yapacak
Kurduğu havayolu şirketiyle şehrin hava trafiğinin hareketlenmesinde rol oynayan İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, şimdi de İtalyan işadamlarıyla kruvaziyer limanı yapmak için kolları sıvadı.
Yasak olmasına rağmen bazı bankalar sokakta kredi kartı pazarlıyor
Yasak olmasına rağmen bazı bankalar sokakta kredi kartı pazarlıyor
Kredi kartı sektörüne çekidüzen vermek amacıyla Mart 2006'da çıkarılan Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'na göre yasak olmasına rağmen cadde ve sokaklarda kredi kartı pazarlanıyor.
Doç. Dr. Hatipoğlu: 'Hac ibadeti haşr provası niteliği taşıyor'
Doç. Dr. Hatipoğlu: "Hac ibadeti 'haşr provası' niteliği taşıyor"
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Samsun'da hac ibadetinin ehemmiyetini anlatarak, bunun bir haşr provası niteliğinde olduğunu söyledi. Hatipoğlu, dünya maneviyatının...
Bacanızı yılda en az bir kez temizleyin
Bacanızı yılda en az bir kez temizleyin
Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürü Coşkun Dinç, yaklaşan kış öncesinde evlerinde soba kullanan vatandaşları uyararak, yılda iki kez baca temizliği yapmaları gerektiğini söyledi.
Batman Toptancılar Sitesinde tinerci çocukların yaktığı lastik, paniğe sebep oldu
Batman Toptancılar Sitesi'nde tinerci çocukların yaktığı lastik, paniğe sebep oldu
Batman'da yaklaşık 4 yıl önce gaz sıkışması sonucu yaşanan patlamadaki yangında büyük bir kısmı yanan Batman Toptancılar Sitesi'nde çıkan yangın paniğe neden oldu.
Kaloriferci ve kömür yakan konut yöneticilerine hava kirliliği semineri verildi
Kaloriferci ve kömür yakan konut yöneticilerine hava kirliliği semineri verildi
İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nce Erzurum'daki kaloriferciler ile kömürle ısıtılan toplu konut yöneticilerine yönelik 'Isınmadan kaynaklanan hava kirliliğinin kontrolü ve yönetimi' konulu seminer verildi.
Ankara Caz Festivali Başlıyor 11. Uluslararası Ankara Caz Festivali, 15-27 Kasım Tarihleri Arsında Yapılacak.
Başbakan Erdoğan: "Türkiye'nin içinde yer almadığı formüllerle, bu coğrafyada her hangi bir sorun çözülmez" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin içinde yer alm..
Türkmenistan'da 12. Uluslararası Petrol ve Gaz Fuarı Türkmenistan'da Bu Yıl 12'ncisi Düzenlenen Uluslararası Petrol ve Gaz Fuarı, Başkent Aşkabat'taki Sergi Köşkü'nde Başladı.
KKTC Üniversiteleri Kıbrıs Rum Basınında Rum Eğitim ve Kültür Bakanı Akis Kleanthus, KKTC'deki Üniversitelerin Değerlendirilmesine İlişkin Bağımsız Bir Komite Kurulması Yönünde Kıbrıslı Türkl..
Fransa'da Polis, Öğrencilerin Protesto Gösterisini Dağıttı Fransız Polisi, Paris X Üniversitesi'nde Öğrenciler Tarafından Yapılan Bir Gösteriyi Jop ve Göz Yaşartıcı Bombalar Kullanarak Dağıtt..
İran'dan 5+1 Ülkelerine Uyarı İran Meclisi Dış Politika ve Ulusal Güvenlik Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, İran Aleyhine Yeni Yaptırım Kararı Almamaları Konusunda 5+1 Ülkelerini Uyardı.
Raylardaki Grev Alman Ekonomisini Vuracak Alman Demiryolları ile Alman Makinistler Sendikası (Gdl) Arasındaki Toplu Ücret Anlaşmazlığı, Ekonomi ve Politik Çevrelerin Sabrını Taşırmaya Başladı..
Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Abbas TBMM'de TBMM'ye Gelen Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Abbas'ı Kapıda TBMM Başkanı Köksal Toptan Karşıladı.
Nil Demirkazık, Terör Örgütü Üyesi Olduğu İddiasıyla Tutuklandı0 Çocuk-der Genel Başkanı Nil Demirkazık, PKK Terör Örgütü Üyesi Olduğu İddiasıyla Tutuklandı.
Adapazarında Dev Kurbağa
Adapazarı'nda Dev Kurbağa
Adapazarı'nda Vatandaşlar Tarafından Bulunan Dev Kurbağa Görenleri Hayrete Düşürdü.
İki Ay Önce Açılışı Yapılan Sağlık Ocağı Tanınmaz Hale Geldi Çanakkale'nin Gelibolu İlçesinde, Yazıcızade Mahallesi Sarmaşıklı Mevkiinde, Hayırsever İşadamı Hacı Mustafa Tarman Tarafından Yap..
'BM Kadınların ve Kız Çocuklarının İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Ortak Programı" Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (Undp) Başkanı Kemal Derviş, Kadınların 20 Yıl Öncesine N..
Irak'ta El Kaide Operasyonu: 15 Ölü Irak'ın Başkenti Bağdat'ın Güneyinde Amerikan ve Irak Askerlerinin El Kaide Terör Örgütüne Yönelik Büyük Operasyonunda 15 Militanın Öldüğü Bildirildi.
Havuza 'Üstsüz' Girmek İçin Kampanya İsveçli Kadınlar, Havuz Yönetmeliğine Karşı Kampanya Başlattı. Kadınlar "Üstsüz" Yüzme Hakkı İstiyor.
Dizi Kıyımı Sürdü Dizilerinde Yaprak Dökümü Devam Ediyor. Geçen Hafta İki Dizinin Daha Yayın Hayatı Sona Erdi.Dizilerinde Yaprak Dökümü Devam Ediyor. Geçen Hafta İki Dizinin Daha Yayın Hayatı Sona Erdi.
Devlet Bakanı Tüzmen: "Nusaybin-Kamışlı arasında yeni bir sınır kapısı açılacak" Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye ile Suriye arasında ticaretin geliştirilmesi için Nusaybin-Kamışlı arası..
Borsa 240,84 Puan Arttı İMKB Bileşik Endeksi İkinci Seansın İlk Yarısını, Birinci Seans Kapanışına Göre 240,84 Puan Artarak 54.063,65 Puandan Geçti. Hisse Senetleri, Birinci Seans Kapanışına ..
Vestel Manisa'da Bülent Ataman Şoku Vestel Manisaspor'un Tecrübeli Kalecisi Bülent Ataman'ın Parmağının Kırıldığı ve 3 Hafta Sahalardan Uzak Kalacağı Açıklandı.
Irak'ta Saldırılar: 12 Ölü, 17 Yaralı Irak'ın Çeşitli Bölgelerinde Düzenlenen Saldırılarda, Aralarında Bir Kadın ile Bir Çocuğun Bulunduğu 12 Kişi Öldü, 17 Kişi de Yaralandı.
Clinton'dan Daha Yoğun Güvenlik Önlemi Alındı İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Meclis'e gelmeleri nedeniyle olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.
Amerikada köpekler çocuk hastaların hizmetinde
Amerika'da köpekler çocuk hastaların hizmetinde
Günümüzde köpek eğitimi ve köpek davranışları üzerinde yapılan çalışmalar ilerledikçe köpeklerin kullanım alanları da artıyor. Kimi zaman bir görme engelliye; kimi zaman enkaz altında kalmış bir canlıya ulaşmak için...
Haber-sen'den RTÜK'e Eleştiri: "AKP'nin Bir Dediğini İki Etmediniz" Haber-sen, RTÜK'ü, TRT İçin Genel Müdür Adaylarını Belirlerken, Halkın ve Kurumun İhtiyaçlarını Gözetmek Yerine AKP'nin Tal..
Başbakan Erdoğan: "Çatışmalar Sürüyor" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son şehitlerin ardından sınır ötesi operasyonun başladığı iddialarını doğrulamadı.
Peres ve Abbas TBMM Genel Kurulu'nda Alkışla Karşılandı İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, TBMM Genel Kurul Salonu'na girişinde bütün milletvekilleri ta..
Sakarya Emniyet Müdürlüğü silahlı saldırı tatbikatı gerçekleştirdi Sakarya Emniyet Müdürlüğü, silahlı saldırı tatbikatı gerçekleştirdi. Kent merkezinde gerçekleştirilen ve 20 polisin katıldığ..
Peres ve Abbas Mecliste
Peres ve Abbas Meclis'te
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, TBMM'ye geldi.
Sözde 'kürdistan' rozetli nil demirkazık terör örgütüne yardımdan tutuklandı Sözde 'Kürdistan' rozetli Nil Demirkazık, terör örgütüne yardımdan tutuklandı.
Bir günlük bebek ölünce üç kişi gözaltına alındı Denizli'nin Acıpayam ilçesinde bir günlük bebeğin ölmesi üzerine üç kişi gözaltına alındı.
CHP Genel Başkanı Bayka: "Kürtleri seviyoruz" CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kendilerinin Kürtlere değil, teröre ve PKK'ya karşı olduklarını belirterek, "Kürtleri seviyoruz. Teröre ve PKK'ya..
PKK terör örgütüne yardım ve yataklık yapan 8 kişi yakalandı Erzincan'da Jandarma güçleri, PKK terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tesbit edilen 8 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.
Trabzonspor Bulvarı yeniden asfaltlandı
Trabzonspor Bulvarı yeniden asfaltlandı
Trabzonspor Bulvarı'nda geçen hafta başlanan asfaltlama çalışmaları tamamlanarak yol trafiğe açıldı. Doğalgaz çalışmaları nedeniyle, zemini bozulan bulvar, belediye ekipleri tarafından yeniden asfaltlandı.
2 metre 10 santim boyundaki genç iş istiyor
2 metre 10 santim boyundaki genç iş istiyor
Çocukluğunda geçirdiği hastalık nedeniyle vücudu dengesiz gelişen 2 metre 10 santimlik Bingöllü Doğan Dağyeli, yetkilerden iş istiyor.
Erzincan'da iki yılda Kabahatlar Kanunu'na göre 945 kişi hakkında işlem yapıldı Kabahatlar Kanunu'na göre Erzincan'da bugüne kadar 945 kişi hakkında cezai işlem uygulanarak para cezası verild..
Yarım Elma Derneği, fakirleri sevindirdi
Yarım Elma Derneği, fakirleri sevindirdi
Afyonkarahisar'da, Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yaptı. Dernek yöneticileri, Veysel Karani ve Sahipata Mahallesi'nde oturan 30 aileye gıda malzemelerini teslim...
DTP Çıkmaz Yolda
'DTP Çıkmaz Yolda'
Erdoğan, DTP'ye Yüklenerek, 'İradeleri İpotek Altında. Millet Onlarla Arasında Büyük Bir Uçurumun Olduğunu Gördü. Bunu Aşabilmelerini Yanlıştan Dönebilmelerini O İnsanlar İçin Temenni Ediyorum' Dedi.
TBMM'de Tarihi Gün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Davetlisi Olarak Türkiye'de Bulunan İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres ile Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Bugün Saat 15.00'ten ..
AK Parti TBMM Grup Toplantısı...(2) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Damadı Berat Albayrak'ın Genel Müdürlüğünü Yaptığı Çalık Şirketler Grubu'nun Kuzey Irak'ta Faaliyet Gösterdiği Yönünde İddia..
'Kentsel Dönüşümü Tamamlayamazsak Terörü de Bitiremeyiz' Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye"nin Gecekondu Problemini Çözmeden Terörün, Uyuşturucunun, Devlete Çarpık Bakman..
Tarihi Buluşma İçin Cumhurbaşkanı Gül TBMM'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tarihi Buluşma İçin TBMM'ye Geldi. Gül'ü TBMM Başkanı Köksal Toptan, Askeri Törenle Karşıladı. Törenin Ardından Topta..
Fırtına Çıktı, Balık Fiyatları Tırmandı Marmara Denizinde Son Günlerde Etkili Olan Fırtına Nedeniyle Balıkçı Teknelerinin Denize Açılmasında Aksama Yaşanınca, Yakalanan Balık Miktarı Düştü, F..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10