9 Eylül 2007 Pazar Günü Haberleri

9 Eylül 2007 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Avustralya'daki Apec Zirvesi Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (Apec) Zirvesinin Yapıldığı Sidney'de Yasaklı Hava Sahasına Giren Cessna Tipi Bir Uçak, Avustralya Jetleri Tarafından Engellendi.
Türkiye 1. Hafıza Olimpiyatı Başladı Türkiye 1. Hafıza Olimpiyatı (Memoriad), The Marmara Otel'de Başladı. Olimpiyatta Katılımcılar, Hafıza Gücü, Zihinsel Matematik ve Hızlı Okuma Ana Dalları..
Turizmin Yeni Gözdesi Golf Türkiye'nin, Golf Turizminde 2010'da Yıllık 500 Milyon Euroluk Turizm Geliri Elde Etmesi Hedefleniyor.
Kesme çiçek ihracatına ilgi artıyor, üretime geçen Samsun ihracatta 2.'liği hedefliyor Türkiye'de ekonomiye 19 milyon dolarlık ihracat girdisi sağlayan kesme çiçek sektörüne ilgi artıyor. Çiç..
(ÖZEL) Rus ve Yahudi mezarları, Özbekistandaki bir inşaat mühendisinin geçim kaynağı oldu
(ÖZEL) Rus ve Yahudi mezarları, Özbekistan'daki bir inşaat mühendisinin geçim kaynağı oldu
Orta Asya ülkelerinden göç eden Rusların ve Yahudilerin geride kalan mezarları yeni iş dalı oldu. Özbekistanlı İnşaat mühendisi Askar Yurdakulov, internetten ulaştığı göçmen yakınlarının geride bıraktıkları kabirlerine...
Tayvan-Afrika Zirvesi Taipei'de başladı Tayvan'ın Afrika ülkeleriyle ilişkilerini geliştirme çabaları devam ediyor. Bu yıl ilki düzenlenen Tayvan-Afrika Zirvesi bugün Tayvan'ın başkenti Taipe..
İsveç Veliaht Prensesi Victoria ve Kardeşi Madeleine Türkiye'den ayrıldı KOÇ Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç'un doğum gününe katılmak üzere arkadaşlarıyla Türkiye'ye gelen İsveç Veliaht Pre..
Ramazanda düğün yapmak istemeyen vatandaşlar düğün yarışına girdi
Ramazan'da düğün yapmak istemeyen vatandaşlar düğün yarışına girdi
Muş'ta Ramazan ayında düğün yapmama geleneği sürdürülüyor. Vatandaşlar Ramazan'ın gelmesine çok kısa bir süre kala adeta düğün yapma yarışına girdi. Muş merkeze bağlı 600 nüfuslu Sürügüden Köyünde bir günde 5 düğün...
Ramazanı Kabede geçirecekler
Ramazan'ı Kabe'de geçirecekler
Ramazan Ayı'nı Mekke'de geçirecek Manisalı umreciler, Suudi Arabistan'a gitti. Manisa'nın ilçelerinden 160 umreci, Salihli'den dualarla uğurlandı.
Oteller İftar Mönülerini Hazırladı Oteller Ramazan Ayı Hazırlıklarını Tamamladı. Geleneksel Türk Mutfağıyla İftar Mönülerini Oluşturan Oteller, Canlı Tasavvuf Müziği, Davulcu ve Şerbetçi Gibi..
Binlerce CHPli Atanın Huzurunda
Binlerce CHP'li Ata'nın Huzurunda
CHP 84. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Anıtkabir'i Ziyaretiyle Başladı. Baykal'a Binlerce CHP'li Eşlik Ediyor.
Risk Raporu: Türkiyenin Politik Riski Artıyor
Risk Raporu: Türkiye'nin Politik Riski Artıyor
Euroasia Group ve Citi Private Bank Tarafından Yayınlanan Eylül Ayı Global Risk Raporu'nda Türkiye İçin 'Politik Risk Artıyor' Uyarısında Bulunuldu.
Arabanda Kadınların Hummalı Kış Hazırlıkları
Araban'da Kadınların Hummalı Kış Hazırlıkları
Gaziantep'in, Araban İlçesinde Kadınlar Kışlık, Salça, Dolma, Turşu Gibi Yiyeceklerini Temin İçin Hummalı Bir Çalışma İçerisine Girdiler. İlçenin Cadde ve Sokaklarına Serdikleri Biberleri Temizleyen Kadınlar,...
A Milli Futbol Takımı Yurda Döndü Avrupa Şampiyonası Grup Elemelerinde Deplasmanda Malta ile 2-2 Berabere Kalan A Milli Futbol Takımı, Yurda Döndü.
Alanya'da İnternet Kavgası: 3 Yaralı Antalya'nın Alanya İlçesinde Daha Önce Kavgaya Karıştığı
Gerdek Yerine Hapishaneye Girdi Antalya'da, Sevdiği Kızla Evlenmek İçin Resmi Bir İşlem Yaptırmak Üzere Karakola Giden Damat Serkan Etgen Hakkında Tutuklama Kararı Olduğunu Öğrenince Büyük Bi..
Başbakan Erdoğan: Küçük Düşünemeyiz
Başbakan Erdoğan: Küçük Düşünemeyiz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ve Türk Milleti'nin Küçük Düşünemeyeceğini, Büyük Düşünmeye Mecbur Olduğunu Söyledi.
Maliki: "Daha Fazla Çaba" Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Komşu Ülkelerin Irak'ta Güvenliğin İyileştirilmesi İçin "Daha Fazla Çaba Harcamasını" İstedi.
Dünyanın Seccadesi Bursa Üretiliyor
Dünya'nın Seccadesi Bursa Üretiliyor
Bursa'da Seccade Üretimi Yapan Bir Firma Başta Arap ve Afrika Ülkelerine Olmak Üzere Dünyanın 4 Kıtasına Ürettiği Seccadeleri İhraç Ediyor.
Özdemir: Dayanıklı Tüketim Sektörü, Bu Yıl Yüzde 5 Küçülecek/ "Gelecek Yıldan Ümitliyiz" Bursa - Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.ş. Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, S..
726. Ertuğrul Gaziyi Anma ve Söğüt Şenlikleri
726. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri
Bu Yıl 726'ncısı Düzenlenen Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'ne Katılan Başbakan Erdoğan, Törende Birlik ve Beraberlik Mesajları Verdi. 'Türkiye'nin Aşamayacağı Engel Yoktur' Dedi.
Karayolları, Atıl Vaziyette Duran Taşınmazları Satışa Çıkardı Ankara - Karayolları Genel Müdürlüğü Atıl Vaziyette Duran Taşınmazları, Maliye Bakanlığından Gelen Talep Doğrultusunda Satışa Çık..
Bursada köpek güzellik ve itaat eğitim yarışması
Bursa'da köpek güzellik ve itaat eğitim yarışması
Özdilek Alışveriş Merkezleri tarafından geleneksel olarak 6.'sı düzenlenen 'Dog Show 2007 Köpek Güzellik ve İtaat Eğitimi Yarışması' Yalova Yolu Özdilek çim alanında 30 köpeğin katılımıyla yapıldı.
Adıyamanlı Köylüler Eşekle Su Taşıyor
Adıyamanlı Köylüler Eşekle Su Taşıyor
Adıyaman'ın Gerger ilçesi Beybostan köyünde vatandaşlar eşekle su taşıyor. 450 nüfuslu Beybostan köyü sakinleri, köyün dışındaki çeşmeden hayvanlarla taşıdıkları su ile yaşamaya çalışıyor.
Kadirli Belediyesi ve vatandaş işbirliğiyle köprü yapıldı Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde belediye, vatandaş işbirliğiyle köprü yapıldı. Belediye Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, hizmetleri yerine..
Sonunda Şapkasız Yaklaşık İki Haftadır Şapkasını Çıkarmayan Karadağlı, 'Yeni Bir Dizideki Rolüm İçin Şapka Takıyordum' Dedi.Yaklaşık İki Haftadır Şapkasını Çıkarmayan Karadağlı, 'Yeni Bir Dizideki Rolüm İçin Şapka Takıyordum' Dedi.
Babacan: Fasıllar Açılsa da Açılmasa da Reformlarımıza Devam Edeceğiz Castelo - AB Dönem Başkanlığı Görevini Yürüten Portekiz'in Kuzeyindeki Viana Do Castelo Kentinde Düzenlenen AB Dışişleri ..
Tüzmen: Asya Pasifik Stratejisinde Çin, Hedef Ülke Xiamen - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye'nin Asya Pasifik Stratejisinde Çin'in Hedef Ülke Olduğunu Belirterek, "Çin Pazarına Giriş Prog..
İKÖ Ticaret Müzakere Komitesi Toplantısı, Yarın Ankara'da Başlıyor Ankara - İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Üyesi Ülkeler Arasında Tercihli Ticaret Sistemi (Tpsoic) Ticaret Müzakere Komitesi İk..
Jerusalem Post: Ankara İsraile Ökfeli
Jerusalem Post: Ankara İsrail'e Ökfeli
İsrail'de Yayınlanan Jerusalem Post Gazetesi, İsraril Uçaklarının Suriye'deki Uçuşlar ve Türkiye'de Bulunan Uçak Yakıt Tankelere İlişkin Haberinde Türkiye'nin 'Öfkeli' Olduğunu Yazdı.
Kuzu: AKP Anayasa Madde Yazımına Henüz Başlamadı
Kuzu: AKP Anayasa Madde Yazımına Henüz Başlamadı
Yeni Anayasa ile İlgili Prof. Burhan Kuzu, Bilim Heyetinin Hazırladığı Metin Üzerinde Genel Olarak Değerlendirme Yaptıklarını Ancak Henüz Yazımı Tamamlanmış Madde Bulunmadığını Söyledi.
AKP Anayasa Değişikliğiyle Rejimimi Değiştiriyor
'AKP Anayasa Değişikliğiyle Rejimimi Değiştiriyor'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen 'Anayasanın Tümüyle Kaldırılıp Yepyeni Bir Anayasa Değişikliğine Gidilmesinin Anlamı Rejim Değişikliğidir. Rejim Değişikliğine Gidildiği Kuşkusu Taşıyoruz' Dedi.
Geçici 15. Madde Kalkarsa, Evren Yargılanabilir
'Geçici 15. Madde Kalkarsa, Evren Yargılanabilir'
CHP Milletvekili Mengü, Anayasa Değişikliği Çerçevesinde, 'Geçici 15. Maddenin Kaldırılması Durumunda, MGK Üyeleri Hakkında Dava Açılırsa Yargılanabilirler' Dedi.
Mini Mini Birler' Yarın Ders Başı Yapacak
Mini Mini Birler" Yarın Ders Başı Yapacak
"Okula Uyum Programı" Uygulamasıyla İlköğretim Okulu 1. Sınıfa Kayıt Yaptıran Öğrenciler, Yeni Eğitim-öğretim Yılına Yarın Başlayacaklar.
Bangladeş'te 20 Kent Sele Teslim Bangladeş, Hindistan ve Nepal'i Üç Gündür Etkileyen Şiddetli Yağış, Can ve Mal Kaybına Yol Açtı.
Hrıstofyas ve Papadopulos Arasında 5 Eylül Kavgası Kıbrıs Rum Kesiminde Şubat 2008'de Yapılacak Seçimde Başkan Adayı Olan Rum Meclis Başkanı ve Akel Genel Sekreteri Dimitris Hristofyas, Rum Y..
Sınır Bölgesinde Hareketlilik Başladı
Sınır Bölgesinde Hareketlilik Başladı
Genelkurmay Başkanlığı, Geçici Güvenlik Bölgesi Süresini Uzatmasından Sonra Şırnak'ın Silopi İlçesinin Kuzeyinde Bulunan Cudi Dağı'nda Korucuların da Katıldığı Büyük Bir Operasyon Başlattı.
İsrailli Bakan'dan Suriye'ye Terörizm Suçlaması İsrail Kabine Üyesi Rafi Eitan, Şam Yönetimini "Terörizme Destek Vermekle" Suçladı.
Erbil'de Türkiye Aleyhtarı Gösteri Irak'ın Kuzeyindeki Erbil Kentinde, Aralarında Bazı Sivil Toplum Kuruluşları ile PKK Yanlılarının da Bulunduğu Bir Grup Kürt Gösterici, Terör Örgütü PKK ve ..
Altındağ'da Su Parkı Muhteşem Törenle Açıldı Altındağ Belediyesi'nin Karapürçek Mahallesi'nde 19 Bin 700 Metrekarelik Alan Üzerine İnşa Ettiği Su Parkı Törenle Hizmete Açıldı.
Güneydoğu'da Çiftler Erkek Çocuk İstiyor Özel Veni Vidi Hastanesi Tüp Bebek Kliniği Sorumlu Hekimi Opr.dr. Ali Arman, Son 20 Yılda Erkeklerde Sperm Kalitesinde Düşme Olduğunu Söyledi.
Zabıta Teşkilatı Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
Zabıta Teşkilatı Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
Zabıta Haftası nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, personeline ve ailelerine gece düzenledi.
Adapazarında İsale Hattı Patladı
Adapazarı'nda İsale Hattı Patladı
Adapazarı'nda arıtma tesisinden şehre su taşıyan ana isale hattı patladı. Onarım için ADASU ekipleri çalışma başlatırken, Arifiye beldesine bir süre su verilemeyeceği belirtildi.
Kadirli Kaymakamı Bekarlığa Veda Etti
Kadirli Kaymakamı Bekarlığa Veda Etti
Osmaniye'nin Kadirli ilçesi Kaymakamı A. Rauf Ulusoy muhteşem bir düğünle Banu Kahveci ile evlendi.
Kişi Başına Gelir, Bu Yıl 7 Bin Dolara Dayanacak Ankara - Türkiye'de Kişi Başına Yurtiçi Milli Gelir, Dolar Kurunun Düşük Seyretmeye Devam Etmesi Durumunda Gelir Rakamı 6 Bin Doları Aşacak. y..
Savunma Füze Sistemi İhalesinde Yarışacak Firmalar Belirlendi Türk Hava Sahasının Etkinliğini Büyük Ölçüde Artırarak Güçlendirmeyi Hedefleyen Füze Sistemi Projesi Arasında Yer Alan 3 Adet Ort..
Konya'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı Konya'da Meydana Gelen Trafik Kazasında 1 Kişi Öldü, 2 Kişi Yaralandı.
Öner İş Garantili Kursu Tanıttı
Öner İş Garantili Kursu Tanıttı
Antalya Kepez Belediyesi, Turizm Sektörüne Yönelik Düzenleyeceği, İş Garantili, Maaşlı, Sigortalı Mesleki Eğitim Kursuyla İlgili, 52 Mahalle Muhtarını Bilgilendirdi. Başkan Öner, Muhtarların Desteğiyle İşsiz Gençleri,...
Termik Santrale Köylülerden Tepki Şırnak Silopi İlçesi Yakınlarında Bulunan Termik Santrallere Tepkiler Devam Ediyor. Köylüler, Termik Santrallerden Çıkan Atık Suların İçme Suyuna Karıştığı İ..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10