3 Eylül 2007 Pazartesi Günü Haberleri

3 Eylül 2007 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Baydemir'den Erdoğan'a 'Savaş' Resti Baydemir: Diyarbakır'a Karşı Açıkça Savaş İlan Ediyorlarsa ?hodri Meydan' Diyorum. Biz Burdayız. Savaştan Kaçmayız
Piyasalarda Durum İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 2. Seansında Bileşik Endeks, Cuma Günkü Kapanışına Göre 261.66 Puan Düşüşle 49,936.94 Puandan Kapandı.
Onur Havayolları Uçağında Panik Onur Havayolları'nın Trabzon-istanbul Seferini Yapan Uçakta, "Uçak Biraz Sonra Patlayacak" Diye Bağıran Bir Yolcu, Paniğe Neden Oldu. Uçak İstanbul'a İndikten ..
Arınç Parti Binasında Basın Toplantısı Düzenledi
Arınç Parti Binasında Basın Toplantısı Düzenledi
Arınç, Siyaset Tarzı ve Üslubunun Farklı Olduğunu Belirterek 'Yeni Doğmuş Bazı Arkadaşlar Bu Üslubu Bilmiyor. Ben Mütevaziyim, Davamda Yolumda İddialıyım. Hiç Kimseden Korkmam, Çekinmem' Dedi.
40 Kişilik Kontenjana 346 Başvuru Mustafa Kemal Üniversitesi (Mkü) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na (Besyo) Özel Yetenek Sınavıyla Alınacak 40 Öğrenci İçin 346 Kişinin Başvurduğu Bildiril..
Üniversite Harçlarına Zam Geliyor
Üniversite Harçlarına Zam Geliyor
Üniversite Öğrencilerinden Bu Öğretim Yılında Alınacak Harç Miktarlarına Zam Yapılacağı Açıklandı.
Sakarya Üniversitesi'nde kayıtlar başladı Sakarya Üniversitesi(SAÜ)'nde 2007-2008 öğretim yılı öğrenci kayıtları başladı.
VAKSAdan Hakkari Valiliğine prestijli destek
VAKSA'dan Hakkari Valiliği'ne 'prestij'li destek
Hacı Ömer Sabancı Vakfı (VAKSA), Hakkari Valiliği Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı toplum merkezine, 2000 model prestij otobüs verdi.
DTPli Baydemirden Hükümete Hodri Meydan
DTP'li Baydemir'den Hükümete Hodri Meydan
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, Başbakan Erdoğan'ın 'Yerel seçimlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ni istiyorum' sözlerine sert çıktı.
Üniter Devlet Yapısı İçinde Çözüm Arıyoruz
Üniter Devlet Yapısı İçinde Çözüm Arıyoruz
DTP Başkanı Türk,'Türkiye'nin bütünlüğünü tartışmaya açmadan,beraberlik ve kardeşliği esas alan bir anlayışla çözüm arıyoruz.Yaşananların,hepimizin ortak acısı olduğu gerçeğinden hareket ediyoruz'
Yıllık Enflasyon Tüfe'de Yüzde 7,39 Oldu Türkiye'de Ağustos Ayı İtibarıyla Yıllık Enflasyon Tüketici Fiyatları Endeksinde (Tüfe) Yüzde 7,39, Üretici Fiyatları Endeksinde (Üfe) Yüzde 3,72 Oldu..
Vob, Günü 256 Milyon YTL İşlem Hacmiyle Tamamladı İzmir - Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nda (Vob) Toplam İşlem Hacmi 255 Milyon 785 Bin YTL Olarak Gerçekleşti. Bugün Vob'da Toplam 5 Bin 487..
İhracat 100 Milyar Dolara Dayandı
İhracat 100 Milyar Dolara Dayandı
Türkiye'nin Ağustos Ayı İhracatı, Geçen Yılın Aynı Ayına Göre Yüzde 23,43 Artarak 8 Milyar 600 Milyon Dolara Ulaştı.
Sesoba Bağlı Odaların Genel Sekreterleri Eğitim Seminerine Katıldı
Sesob'a Bağlı Odaların Genel Sekreterleri Eğitim Seminerine Katıldı
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (Sesob) Bağlı Odaların Genel Sekreterlerine Yönelik Olarak Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
Başkan Bushtan Iraka Sürpriz Ziyaret
Başkan Bush'tan Irak'a Sürpriz Ziyaret
ABD Başkanı George Bush, 11 Saatlik Gizli Uçuşun Ardından Irak'a Sürpriz Bir Ziyaret Yaptı.
 İşadamlarının Sorunlarının Çözümü İçin Hazırım
'İşadamlarının Sorunlarının Çözümü İçin Hazırım'
Gül,Ankara Sanayi Odasına,Reel Sektörün Yanında Olacağını Belirterek, 'Gerek Yurtiçinde Gerek Yurtdışında Bir Sıkıntınız Olduğu Zaman,Yurtdışındaki İş Bağlantılarında Üzerime Düşeni Yapacağım'
Namaz Gönüllüleri Adıyaman'a Geliyor Namaz Gönüllüleri Platformu'nun Üyeleri Adıyaman'ın Besni İlçesinde "Namazla Diriliş ve Merhaba Ramazan" Konulu Bir Konferans Düzenleyecek.
Ersen Martin, Geri Dönüyor Trabzonspor'un, Transferin Son Gününde İstediği Forvet Transferini Gerçekleştiremeyince, İspanyol Recreativo Kulübü'ne Verdiğini Açıkladığı Golcü Futbolcusu Ersen M..
İTO Başkanı Yalçıntaş, 60. Hükümet Programını Değerlendirdi İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Son 5 Yıldır Devam Eden Yüksek Oranlı Ekonomik Büyüme Sürecind..
CHP Ayvalık İlçe Binası Talan Edildi Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Ayvalık İlçe Teşkilatı, Kimliği Belirsiz Kişi ya da Kişiler Tarafından Talan Edildi. Şahısların Binaya Girerek Ortalığı ..
Fransa Eski Başbakanı'ndan Irak Konusunda Sarkozy'e Uyarı Fransa'nın Eski Başbakanı Dominique de Villepin, Irak'ta ABD Politikalarını Desteklemenin "Muazzam Bir Hata" Olacağını Söyleyerek Cum..
Özelleştirmeden Dışlandı İddialarına Yanıt
'Özelleştirmeden Dışlandı' İddialarına Yanıt
Çağlayan,ÖYK Üyeliğine Getirilmemesiyle İlgili Olarak, 'Özelleştirme Yüksek Kurulu'nda Olup Olmamak Farketmez.Bakanlar Kurulu'nun Bir Üyesiyim. Özelleştirme Benim Olmazsa Olmazlarım Arasındadır' Dedi.
İMKB, Kar Satışıyla 262 Puan Geriledi/ Dolar 1.30 YTL'de, Faiz Yüzde 18'de İstanbul ? Piyasalarda, Haftanın İlk İşlem Gününde İyimserlik Korundu. İMKB'de Kar Satışları Ağırlık Kazandı ve Hafi..
Pegasus, İnternetten Check-İn İşlemine Başladı İstanbul - Pegasus Havayolları, Yurt İçi ve KKTC Uçuşlarında İnternetten Check-İn İşlemi Gerçekleştirmeye Başladı. pegasus Havayollarından Yapı..
Salı Günü (4 Eylül 2007) için Geçerli MB Döviz Kurları Ankara - Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 4 Eylül 2007 Tarihi için Gösterge Niteliğindeki Döviz Kurlarını Açıkladı. Buna Göre, Dolar A..
İzci Liderlerine Sivil Savunma Kursu
İzci Liderlerine Sivil Savunma Kursu
Afyonkarahisar Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü Tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı İzci Liderleri İçin Sivil Savunma Kursu Düzenlendi.
Antalya'ya Bu Yıl 5,5 Milyon Turist Geldi Antalya"ya Yılbaşından Bu Yana Hava Yoluyla Gelen Turist Sayısı 5 Milyon 552 Bin 458"e Ulaştı. Aa Muhabirinin Antalya Devlet Hava Meydanları İşletmes..
Vergi Yüzsüzleri Açıklandı Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (Gib), 30 Haziran 2007 İtibariyle Maliye"ye 750 Bin YTL"nin Üzerinde Birikmiş Borcu Bulunan Vergi Yüzsüzleri ile Son Bir Y..
Otomotiv İhracatı 8 Ayda 2005'e Yaklaştı Ekonominin Lokomotifi Konumundaki Otomotiv Sektörünün İhracatı, Yılın 8 Ayında Yüzde 33 Oranında Artarak, 12 Milyar 589 Milyon Dolara Ulaştı. İhracat,..
Enflasyon Rakamları Açıklandı Ağustos Ayı Enflasyon Rakamları Türkiye İstatistik Kurumu (Tik) Tarafından Açıklandı. Aylık Tüfe Yüzde 0,02, Yıllık Tüfe İse Yüzde 7,39 Olurken Aylık Üfe Yüzde 0..
Ak Partili Belediye Başkanlarının Dayanışma Toplantısı AK Parti İl Başkanlığı Yerel Yönetimler Başkanlığı Tarafından Düzenlenen 'Yerel Yönetimler İstişare ve Dayanışma Toplantısı' Bu Ay Yeşil..
Hamamcıyan: "Olimpiyatlardaki Olaylar Her Ülkede Yaşanan Gerginlikten İbaret" Taksimspor Kulübü Başkanı Garo Hamamcıyan, Dünya Ermeni Olimpiyatları'nda Amerikalı Ermeniler'in Erkek Basket Tak..
Öğrencileri Protokol Karşıladı 2007-2008 Eğitim Öğretim Döneminde Muğla Üniversitesi'nde 7 Fakülte, 5 Yüksekokul ve 9 Meslek Yüksekokuluna ÖSYM Sonuçlarına Göre Kayıt Yaptırma Hakkı Kazanan Ö..
Ağustosta Tüfe Yüzde 0,02 Arttı Türkiye İstatistik Kurumu (Tüik), Bu Yılın Ağustos Ayında Tüketici Fiyatları Endeksinin (Tüfe) Yüzde 0,02, Üretici Fiyatları Endeksinin (Üfe) Yüzde 0,85 Arttığ..
Volkan Konak, Antalyada Karadenizlileri coşturdu
Volkan Konak, Antalya'da Karadenizlileri coşturdu
Karadeniz müziğinin güçlü sesi Volkan Konak, Antalya Karadeniz Derneği'nin (ANTKARDER) düzenlediği konserde hayranları ile buluştu.
Karşıya geçmek isterken kamyonun altında kaldı Van'ın Çaldıran ilçesi Soğuksu köyünde karşıdan karşıya geçmek isteyen bir çocuk kamyon altında kalarak hayatını kaybetti.
Dere ıslah çalışmaları raporları revize edildi Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, geçen ay aşırı yağışlardan meydana gelen sel felaketi nedeniyle Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından bazı derelerle ..
Velilerin tercihi Çin malı öğrenci kıyafeti Okulların açılmasına kısa bir süre kaldığı bugünlerde öğrencileri ders heyecanı sararken veliler masrafları düşünmeye başladı. Veliler kıyafet fiya..
18 yaşındaki kızdan 5 aydır haber alınamıyor
18 yaşındaki kızdan 5 aydır haber alınamıyor
Gaziantep'in İslahiye ilçesinde tarlaya çalışmaya gidiyorum diye evden ayrılan kızdan 5 aydır haber alınamıyor.
Okullarda istenmeyen olayları, denetim ve kontroller engelliyor
Okullarda istenmeyen olayları, denetim ve kontroller engelliyor
Yeni eğitim sezonunda okullarda şiddet ve bağımlılık yapan madde satışını, emniyetin kontrol ve denetimleri engelleyecek. Türkiye'nin okullarda şiddet bakımından en temiz illeri arasında yer alan Burdur'da bütün...
Büyüksu deresinde insanlar tekrar yüzebilecek
Büyüksu deresinde insanlar tekrar yüzebilecek
Bolu'da büyük bir çevre kirliliği karşı karşıya bulunan Büyüksu Deresi'nin eski temiz günlerine tekrar kavuşması için çalışmalar sürüyor. Bolu kent merkezinin güney kısmından geçen dere, fabrika ve evlerden bırakılan...
Şair muhtar, ölen köpeği için ağıt yazdı
Şair muhtar, ölen köpeği için ağıt yazdı
Osmaniye'de bir muhtar ölen köpeği için ağıt yazdı. 15 yıldır gözü gibi baktığı Karabaş isimli köpeğin ölmesine içerleyen muhtar duygularını yazdığı ağıtta dile getirdi.
5 gün önce kaybolan kız çocuğu, internette tanıştığı gençle kaçmış
5 gün önce kaybolan kız çocuğu, internette tanıştığı gençle kaçmış
Balıkesir'de 5 gün önce evinden kaçan T.Ş. (13) isimli kızın, internette sohbet (chat) ederek tanıştığı Mardinli bir gencin yanında bulunduğu bildirildi.
Türkiye'de son 10 ayda yağışlar yüzde 17 azaldı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son 10 aya ilişkin verilerine göre, Türkiye'de yağış miktarı yüzde 16,8 oranında azaldı. Yağış miktarındaki aza..
Seda Politikaya Giriyor! Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Eşi Hayrünnisa Gül'le Sınıf Arkadaşı Olduklarını Açıklayan Seda Sayan Politikaya Giriyor!Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Eşi Hayrünnisa Gül'le Sınıf Arkadaşı Olduklarını Açıklayan Seda Sayan Politikaya Giriyor!
Tuğba'dan Romeo Show! Serdar Ortaç'dan Sonra Tuğba Ekinci de Sahnede Hande Yener'i Taklit Etti. Müthiş Show İçin Tıklayın!Serdar Ortaç'dan Sonra Tuğba Ekinci de Sahnede Hande Yener'i Taklit Etti. Müthiş Show İçin Tıklayın!
Vanda Trafik Kazası: 1 Yaralı
Van'da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Van'da Meydana Gelen Trafik Kazasında Bir Kişi Yaralandı. Yol Kenarında Yürüyen Şahsa Çarpan Kamyon Kayıplara Karışırken, Yaralı Hastaneye Kaldırıldı.
Bursada 150 Keçi Yanarak Telef Oldu
Bursa'da 150 Keçi Yanarak Telef Oldu
Bursa'nın İznik İlçesine Bağlı Elbeyli Beldesi'ndeki Bir Ağılda Çıkan Yangında 150 Keçi Telef Oldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10