28 Eylül 2007 Cuma Günü Haberleri

28 Eylül 2007 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Vergi İadesi Geri Dönmeyecek" Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu, Vergi İadesi Uygulamasına Geri Dönülmesinin Söz Konusu Olmadığını Belirterek, ""bunu Net Olarak Söylüyoruz. Böyle Bir..
Türkiye'nin Fındık İhracatı Dünyanın En Büyük Fındık Üreticilerinden Olan Türkiye, 2006-2007 İhracat Döneminde En Fazla İhracatı İtalya'ya Gerçekleştirdi.
Rezerv Çıpa Olursa 17 Milyar $ Gerekiyor Eğer IMF Türkiye için Öngördüğü Söylenen Yeni Program Çıpası "Döviz Rezervi" Olursa Merkez Bankası"nın En Az 17 Milyar Dolar Alması Gerekiyor. Bir Sür..
Telif Haklarına "Tek Tuşla" Ulaşım Kültür ve Turizm Bakanlığının Yürüttüğü Çalışma Sonuçlandığında, Telif Haklarıyla İlgili Bilgilere İnternet Ortamından Kolayca Ulaşılacak. Telif Hakları ve ..
Yıllık Enflasyon Eylül'de Hedef Patika Üst Sınırını Aşabilir Devlet Planlama Teşkilatı (Dpt), Eylül Ayında Okulların Açılması ve Ramazan Ayı Nedeniyle Yıllık Tüfe Enflasyonunda Hedef Patika Ü..
Yunanistan ile Ticari İlişkilerin Artırılması
Yunanistan ile Ticari İlişkilerin Artırılması
İzmir Ticaret Odası (İzto) ile Kuzey Yunanistan Sanayileri Federasyonu Arasında Ticari İlişkilerin Artırılması Amacıyla İş Birliği Protokolü İmzalandı.
Serbest Piyasada Fındık Fiyatlar Hızla Yükseliyor 2007 Ürünü Fındık Piyasasında Son İki Günde Tüccarın Alım Fiyatında Büyük Bir Artış Yaşandı. Haftaya 4 YTL Civarında Bir Fiyatla Giren Levant..
İthal Yağ Hammaddelerinde Gümrük Vergisi Düştü Güney ve Güneydoğu Anadolu Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (Günyağder) Başkanı Sabahattin Yumuşak, İthal Yağ Hammaddelerinin Gümrük Vergilerin..
'ab'ye Girdik' deyip Bilezikleri Çaldılar 'AB'ye Girdik. Doktor Ayağınıza Geldi' Diyerek, Kandırdıkları Kadını, Masaj Yapma Bahanesiyle Kandırıp Bileziklerini Ça..
AB Ülkeleri Ticaret Ataşeleri İztoyu Ziyaret Etti
AB Ülkeleri Ticaret Ataşeleri İzto'yu Ziyaret Etti
Ankara'da Bulunan Avrupa Birliği (AB) Ülkeleri Büyükelçilikleri Ticaret Müşavirleri Heyeti, İzmir Ticaret Odası'nı (İzto) Ziyaret Etti.
ABD'de Hisse Senedi Piyasalarının Güne Düşüşle Başlaması Bekleniyor ABD'de Hisse Senedi Piyasalarının, Global Ekonomik Büyümede Yavaşlamanın Şirket Karlılıklarını Olumsuz Etkileyeceği Endişel..
Setbir Başkanı Baçıvan: "Doğu ve Güneydoğuda 'Kurban Kesim Merkezleri' Oluşturacağız" Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (Setbir) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan,..
Çin Merkez Bankası: "Tüketici ve Varlık Fiyatlarının Hızlı Yükselişinin Ardındaki Nedenler Analiz Edilmeli" Çin Merkez Bankası, Ekonomide Aşırı Isınmanın Engellenmesi Çabaları Çerçevesinde, T..
ABD'de Ağustos'ta Kişisel Gelirler Yüzde 0.3, Harcamalar Yüzde 0.6 Arttı ABD'de Ağustos Ayında Kişisel Gelirler Yüzde 0.3, Kişisel Harcamalar İse Yüzde 0.6 Arttı. Piyasalarda Kişisel Gelirler..
Konya'da Kanlı Soygun Konya'da, Bir PTT Bank Şubesi'ne Giren Kimliği Belirsiz 3 Kişi, Veznedarı Öldürdükten Sonra 200 Bin YTL Üzerinde Parayı Alarak Kaçtı.
Demiryolundaki Patlayıcı Madde Araması Sebebiyle Trenler Bekletiliyor Elazığ-bingöl Arasında Bulunan Demiryolu Güzergahında Güvenlik Güçleri Tarafından Yapılan Kontrol Sebebiyle Ulaşımda Geci..
Şehit Olan Eşinin Arkasından Haykırdı
Şehit Olan Eşinin Arkasından Haykırdı
Bitlis'te Şehit Düşen Piyade Uzman Çavuş Ramazan Us'un Eşi, Eşini Son Yolculuğuna Uğurlarken, 'Kalk Aslanım, Sevindirme Düşmanlarını. Sana Doyamadım' Diye Haykırdı.
Yangın ve Kurtarma Tatbikatı Gerçeğini Aratmadı Tokat'ta, 'İtfaiye Haftası' Nedeniyle Yapılan Yangın ve Kurtarma Tatbikatı, Gerçeğini Aratmadı.
İlk 8 Ayda Beyaz Eşya İhracatı Arttı, İç Talep Daraldı İstanbul - Yılın İlk 8 Ayında Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi, Fırın ve Buzdolabından Oluşan 4 Ana Grup Üründe İhracat, Geçen Yılın A..
Tika, Sudan'da 'Suni Tohumlama Laboratuvarı' Kuracak Ankara - Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi (Tika) Başkanlığı, Sudan'da "Suni Tohumlama Laboratuvarı" Kuracak. tika'dan Yapılan Açıklamay..
Dolarda Serbest Düşüş
Dolarda Serbest Düşüş
Dolarda Devam Eden Düşüş Durmak Bilmiyor. Kurda Önemli Destek Seviyeleri Olarak Gösterilen Bölgeler Teker Teker Kırılırken, Dolar 1.20 YTL'ye Dayandı. Dolar Kuru Bu Seviyeleri En Son Haziran 2001'de Görmüştü.
Dizilerde Ara Transferler Yeni Yayın Döneminde Hangi Diziye Hangi Ünlü İsim Transfer Edildi?Yeni Yayın Döneminde Hangi Diziye Hangi Ünlü İsim Transfer Edildi?
Claudia Roth Haftaya Ankara'ya Geliyor Ankara - Alman Birlik 90/yeşiller Partisi Eş Başkanı ve Almanya Federal Meclisi Alman-Türk Parlamenterler Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı Claudia Roth, ..
Japonya Myanmar'a Yaptırıma Onay Vermedi Japonya Başbakanı Yasuo Fukuda, Myanmar'da Dün Hükümet Karşıtı Gösteriler Sırasında Bir Japon Gazetesinin Öldürülmesinden Sonra Bu Ülkeye Acilen Yaptı..
Memura Ekim Maaşı Erken Ödenecek Devlet Memurları, Sözleşmeli Personel, İşçiler ve Diğer Kamu Personelinin Ekim Ayı Maaşları, Ramazan Bayramı Nedeniyle 5 Ekim'de Avans Olarak Ödenecek.
Kastamonu'daki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı Kastamonu'nun Handüzü Mevkisinde Dün Akşam Saatlerinde Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı.
Avro Bölgesinde Enflasyon Yüzde 2 Seviyesini Aştı AB'de Ortak Para Kullanan 13 Ülkenin Dahil Olduğu Avro Bölgesi'nde Eylül Ayı İtibariyle Yıllık Enflasyon, 12 Ay Aradan Sonra Avrupa Merkez Ba..
Tahkim Kurulu Jaba ile İlgili Kararı Onadı Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Futbol Federasyonu'nun, Brezilyalı Futbolcu Silvino Joao da Carvalho (Jaba) ile İlgili Aldığı Kararı Onadı.
'Takva' 'European Discovery 2007'ye Aday Gösterildi Avrupa Film Ödüllerinde, İlk Filmini Çeken ve Gelecek Vaat Eden Yönetmenlere Verilen 'European Discovery' Ödülüne, Yönetmenliğini Özer Kızı..
Yargıtay: "Anayasa'nın Başlangıç Bölümü Etkisiz Hale Getirilemez" Yargıtay Başkanlar Kurulu Anayasa Değişikliğini Görüşmek Üzere 3 Saatlik Toplantı Sonrası İki Sayfalık Bir Açıklama Yaptı. Aç..
İp'ten, Ysk'ya İtiraz İşçi Partisi Genel Başkan Yardıcısı Mehmet Cengiz, 21 Ekim'de Yapılacak Olan Halk Oylaması Öncesinde Yalnızca TBMM'de Grubu Olan Partilere Radyo ve Televizyonda Söz Hakk..
Yaşlı Kadının Çantasını Çalan Hırsız, Motosikletini Çalıştıramayınca Yakalandı Hatay'ın İskenderun İlçesinde, Kapısı Açık Bırakılan Evden Yaşlı Kadının Çantasını Çalan Hırsız, Kaçmaya Çalıştı..
Konyada Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Konya'da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Konya'da İki Otomobilin Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında Ağır Yaralanan 5 Kişiden 2 'Si, Kaldırıldıkları Hastanede Hayatını Kaybetti.
Balıkesir'de Orman Yangını Balıkesir'de Meydana Gelen Orman Yangınında 3 Hektara Yakın Makilik Alan Tamamen Yandı.
Şırnak'ta 20 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Şırnak'ta Güvenlik Güçlerince Sürdürülen Operasyonlarda, 20 Terörist Etkisiz Hale Getirildi.
Otomobilin Çarptığı Yaya Hayatını Kaybetti Amasya'da Bir Otomobilin Çarptığı Yaya, Olay Yerinde Hayatını Kaybetti.
Binlerce Gürcü, Eski Bakanın Tutuklanmasını Protesto Etti Gürcistan'da Binlerce Kişi, Eski Savunma Bakanı Irakli Okruaşvili'nin Tutuklanmasını Protesto Etmek İçin Parlamento Binası Dışında Gö..
ABD, İran Aleyhine Yeni Yaptırımlardan Umutsuz İran Aleyhine Ağırlaştırılmış Yeni Yaptırım Kararının Mümkün Olmadığı Bildirildi.
Suriye, Bölünmüş Bir Irak İstemiyor Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Amerikan Senatosu'ndan Irak'ın Federatif Yapı İçinde 3 Bölgeye Ayrılmasını Öngören Planına Karşı Olduklarını Söyledi..
DSP'den "Damızlık İthalatı" Kararına Tepki DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, Damızlık Sığır İthalatına Karşı Çıkarak, 'Damızlık İthalatı, ABD ve AB'nin Biriken Hayvan Varlığını Eritme ..
4 Yasında Kuran-ı Kerim Okuyor
4 Yasında Kur'an-ı Kerim Okuyor
Adana'da Okuma Yazma Bilmeyen 4 Yaşındaki Lütfi Eker, Kur'an-ı Kerim Okuyor.
Konya'da İlk Defa Buz Pateni Yapan Özürlüler Düşe Kalka Kaymaya Çalıştı Konya'da İlk Defa Buz Pistiyle Tanışan Fiziksel ve Zihinsel Engelli Çocuklar, Düşe Kalka Kaymaya Çalıştı.
Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Claudıa Roth Türkiye'ye Geliyor Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı ve Almanya Federal Meclisi Alman-türk Parlamenterler Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı Claudi..
9. Cumhurbaşkanı Demirel'den Gündeme İlişkin Açıklamalar 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin (İeü) 7. Akademik Yılı Açılışına Katılmak Üzere Geldiği İzmir'de Gün..
Sarıgül, Yeni Rakibi Koç İçin Ne Söyledi?
Sarıgül, Yeni Rakibi Koç İçin Ne Söyledi?
Sarıgül, Koç'un Adaylığı İçin 'Haluk Koç, 5 Yıl Baykal'ın Grup Başkan Vekilliğini Yaptı, Sağ Koluydu. Ama Sosyal Demokrasi, Yeni Bir Genel Başkan Yeni Bir Başbakan Adayı Arıyor' Dedi.
Sağlık hizmetleri vatandaşın ayağına araçlarla gitti
Sağlık hizmetleri vatandaşın ayağına araçlarla gitti
Hakkari Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 'Gezici Sağlık Aracı' ile hastanelere ve sağlık ocaklarına gidemeyen vatandaşların ayağına kadar giderek dertlerine deva olmaya çalışıyor.
CHP Myk Üyesi Okuducu'nun Basın Toplantısı CHP Myk Üyesi ve Kadın Kolları Başkanı Güldal Okuducu, Çarşamba Günü Yapılan Myk Toplantısında Parti Tüzüğüne Aykırı Olarak Boşalan İl ve İlçe Yönet..
Cizrede usulsüz yeşil kart çıkartmak ve rüşvet iddiası ile 26 kişi gözaltına alındı
Cizre'de usulsüz yeşil kart çıkartmak ve rüşvet iddiası ile 26 kişi gözaltına alındı
Şırnak'ın Cizre ilçesinde polisin düzenlediği operasyonda, "kamu kurumunu dolandırmak, usulsüz yeşil kart çıkartmak ve rüşvet" iddiası ile aralarında 2 doktor ile yeşil kart bürosunda görevli 3 memurun da bulunduğu 26...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10