23 Eylül 2007 Pazar Günü Haberleri

23 Eylül 2007 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BTM, Kazakistanı ikinci üretim üssü yapacak
BTM, Kazakistan'ı ikinci üretim üssü yapacak
Su ve ısı yalıtım kuruluşu ıÜüBitümlü Tecrit Maddeleri (BTM) A.Ş, Kazakistan'da 10 milyon dolarlık yatırımla kurduğu ısı yalıtım fabrikası üretime başladı. 2003 yılında Kazak ve İzmirli işadamlarıyla beraber...
İsrail, 90 Filistinli Mahkumu Serbest Bırakıyor İsrail Kabinesi, İsrail Hapishanelerinde Bulunan 90 Mahkumun Daha Serbest Bırakılmasını Onayladı.
ABD'de AIDS aşısı denemeleri durduruldu AIDS hastalığına son verileceği vaadiyle ABD'de başlatılan aşı denemeleri hüsranla sona erdi. Üretilen aşının denemeleri başarısızlık nedeniyle durduru..
Amerika'da Çin yapımı 1 milyon çocuk karyolası toplatılıyor Amerikalı yetkililer, 2 bebeğin ölümünün ardından Çin yapımı 1 milyon çocuk karyolasının toplatılmasını kararlaştırdı. Tüketici Ürü..
Ünlü aktör Clooney motosiklet kazası yaptı ABD'li ünlü film yıldızı George Clooney ve kız arkadaşı Sarah Larson, geçirdikleri motosiklet kazasında yaralandı. Clooney'nin motosikletle gezerken..
PKKya Yardım ve Yataklık Eden 46 Kişi Yakalandı
PKK'ya Yardım ve Yataklık Eden 46 Kişi Yakalandı
Güvenlik Güçleri, Şırnak bölgesinde eylem hazırlığı içerisinde oldukları tespit edilen teröristlere yönelik operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor.
CHP'den Hükümete Sel Eleştirisi Zonguldak CHP Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Batı Karadeniz Bölgesinde Yaşanan Sel Felaketiyle İlgili Olarak , Hükümeti Sert Dille Eleştirdi.
İtalya'da Yaşar Kemal Rüzgarı Türk Edebiyatının Dünya Çapında Ün Yapmış Yazarlarından Yaşar Kemal'in "Teneke" Adlı Romanından Uyarlanan Opera, Sahnelendiği Milano'da Sanatseverleri Büyüledi.
Kara Tren 151 Yaşında Türkiye, Yarın "Kara Trenin" 151. Yaşını Kutlayacak. 1856 Yılında Türkiye ile Tanışan Demiryolları Kimi Zaman Karayollarına Yenildi, Kimi Zaman İse Altın Dönemini Yaşadı..
Ağlatan Gecce! Zeynep Korel, Babasıyla Geçirdiği Son Günleri Kaleme Aldı; Bergüzar Korel Gözyaşlarına Boğuldu!Zeynep Korel, Babasıyla Geçirdiği Son Günleri Kaleme Aldı; Bergüzar Korel Gözyaşlarına Boğuldu!
Kazan'da İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Yardımı Kazan Belediyesi Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl da Kazan Halkının Ramazan Ayını Dayanışma ve Yardımlaşma İçinde Geçirmesi İçin Çalışmalarını Sürdürüy..
Adana'da Servis Araçlarında Ücret Belirleme Tartışması Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (Ukome) Başkanı Hasan Gülşen, Belediye Sınırları İçerisinde P..
Ahmedinecad ABDye Gitti
Ahmedinecad ABD'ye Gitti
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, BM Genel Kurulu Toplantısı'na Katılmak Üzere ABD'ye Gitti.
İran'dan, Pejak Kamplarıyla İlgili Açıklama İran, PKK'nın İran Kanadını Oluşturan Pejak'ın Kuzey Irak'taki Kamplarını Bombaladığını Kabul Ederek, Yerel Yetkililerin Uyarıları Dinlemediğini Be..
New York Valisi Spitzer, "Choppergate" skandalında aklandı ABD'nin New York eyaleti Valisi Eliot Spitzer, göreve başladıktan sonra yaşadığı en büyük skandal olan "Choppergate" olayından aklan..
Burhaniye TOKİ Konutlarının Kaba İnşaatı Tamamlandı
Burhaniye TOKİ Konutlarının Kaba İnşaatı Tamamlandı
Balıkesir'in Burhaniye İlçesinde 3 Ay Önce Temeli Atılan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Konutlarının Kaba İnşaatları Tamamlandı.
Papa, ilk ABD ziyaretini ilkbaharda gerçekleştirecek Vatikan Sözcüsü, Katoliklerin ruhani lideri Papa 16'ncı Benedikt'in ilkbaharda ABD'ye ilk ziyaretini gerçekleştireceğini açıkladı. Sözcü, ..
Bakü'den Mekke'ye yürüyerek gidecekler Azerbaycan'da iki savaş gazisi Hac farizasını yerine getirmek için Suudi Arabistan'a yürüyerek gidecekler.
Başkan adaylığı yarışında ABD'nin en kalabalık eyaletinde Clinton ve Giuliani önde gidiyor Amerika'nın en kalabalık eyaleti olan California'da 2008 Başkanlık seçimleri için kendi partilerinde..
Şanlıurfada Öğretmen Açığı
Şanlıurfa'da Öğretmen Açığı
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde Yeni Eğitim ve Öğretim Yılına Bir Çok Okulda Öğretmen Açığı ile Başlandığı Bildirildi.
Son 5 yılda 86 bin öğretmen emekliye ayrıldı
Son 5 yılda 86 bin öğretmen emekliye ayrıldı
Milli Eğitim'de yaşanan öğretmen açığı sorununun her yıl artış gösterdiğini savunan Eğitim- Sen Erzurum Şube Başkanı Nafız Koçak, geçen yıl 16 bin öğretmenin emekliye ayrıldığını söyledi.
Güneydoğu'da terör operasyonu: "2 güvenlik görevlisi yaralandı, terör örgütüne üye bir kişi yakalandı" Van'da güvenlik güçlerinin terör örgütüne yönelik başlattığı operasyonda, teröristlerin ..
ATO'dan 'Ara Malı İthalatı" Raporu Ankara Ticaret Odası (ATO), Türkiye'nin Ara Malı İthalatına Her Yıl Milyarlarca Dolar Ödediğini, 2006 Yılında Yapılan 139,5 Milyar Dolarlık Toplam İthalatın..
Sağlıklı Süt Kullanımının Önemi Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Nevzat Yetkin, Toplumun ve Onu Oluşturan Bireylerin Sağlıklı, Güçlü Olarak Yaşamasında, Ekonomik, Sosyal Yönden Gelişmesinde, Re..
Fatih Akın: "Türkiye Gelecekte Çok Değişecek" Uluslararası Alanda Tanınan Yönetmen Fatih Akın, Türkiye'nin Gelecekte Çok Değişebileceğini ve Eleştirilebilecek Bir Yanının Kalmayabileceğini Sö..
Bir Kadının Hayatından Çıkmayan 3 Erkek Kadının Hayatına Girmiş Erkekler, Erkekleri Hep Meşgul Eder... Özellikle ?hangi Erkek Yatakta Daha İyiydi? Sorusu Erkeğin Baş Korkusudur...
Diyanet: "Astım hastalarının kullandığı sprey, göz, kulak ve burun damlası, kan vermek orucu bozmaz" Diyanet İşleri Başkanlığı, astım hastalarının kullandığı spreyin; göz, kulak ve burun daml..
Sırt Çantası Taşıyamayan Minikler Tekerlekli Çanta Tercih Ediyor
Sırt Çantası Taşıyamayan Minikler Tekerlekli Çanta Tercih Ediyor
2007-2008 Eğitim Öğretim Yılında Normal Ders Kitaplarının Yanı Sıra Dağıtılan Yardımcı Kitaplarla Çocukların Yükü Biraz Daha Arttı.
Bilecikte Mehter Coşkusu
Bilecik'te Mehter Coşkusu
Bilecik'te Düzenlenen Mehter Konseri Vatandaşlardan Büyük İlgi Gördü.
Utisin Yürüttüğü AB Destekli 'Sosyal Güvenlik Toplam Kalite ve Verimlilik Artırma Projesi' 10 Ayda Tamamlandı
Utis'in Yürüttüğü AB Destekli "Sosyal Güvenlik Toplam Kalite ve Verimlilik Artırma Projesi" 10 Ayda Tamamlandı
Uşak'ta Tekstil İşverenleri Sendikası (Utis) Tarafından Yürütülen AB Destekli 'Sosyal Güvenlik, Toplam Kalite ve Verimlilik Artırma Projesi' Tamamlanırken Düzenlenen Toplantıyla Proje ile İlgili Değerlendirme Yapıldı.
Dünya Okul Süt Günü Etkinlikleri Uşak İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, 27 Eylül Dünya Okul Süt Günü Nedeniyle Yaptığı Basın Açıklamasında, Türkiye'de Olduğu Gibi Uşak'ta da Süt ve Süt Ürünler..
Konyaspor Teknik Direktör Nurullah Sağlam ile Yollarını Ayırdı Konyaspor, Teknik Direktör Nurullah Sağlam ile Yollarını Ayırdı.
ATO'dan "Ara Malı İthalatında Kimin Pazarıyız" Raporu Ankara Ticaret Odası (ATO), Türkiye İstatistik Kurumu (Tüik) Dış Ticaret İstatistikleri Verilerinden Yararlanarak, Türkiye'nin Son 10 Yıl..
Konya'daki Trafik Kazası Konya'nın Akşehir İlçesi Yakınlarında Meydana Gelen Trafik Kazasında 5 Kişi Hayatını Kaybetti, 2 Kişi Yaralandı.
Kızılaydan 56 Aileye Gıda Yardımı
Kızılay'dan 56 Aileye Gıda Yardımı
Kızılay Derneği, Şırnak'ın Silopi İlçesinde Yardıma Muhtaç 56 Yoksul Aileye Gıda Yardımında Bulundu.
Hükümet Köşke Kararname Yağdırıyor
Hükümet Köşk'e Kararname Yağdırıyor
AKP Hükümeti, Gül'ün Cumhurbaşkanı Seçilmesinin Ardından Köşk'e Adeta Kararname Yağdırıyor. Atama Kararları Şu Ana Kadar Veto Edilmeyen Hükümet, Köşk'ün Onayına 26 Müşterek Kararname Gönderdi.
Sarkozynin Akil Adamlar Fikri Tehlikeli
'Sarkozy'nin 'Akil Adamlar' Fikri Tehlikeli'
Alman Süddeutsche Zeitung Gazetesi, Sarkozy'nin, 'Akil Adamlar' Önerisinin, AB İçin 'Tehlikeli' Olduğunu Savundu Bu Önerinin 'Türkiye Müzakerelerini Bloke Etmesi İçin Ortaya Atıldığını Öne Sürdü.
Gazeteciler Yarın Köşke Çıkıyor
Gazeteciler Yarın Köşk'e Çıkıyor
Çankaya Köşkü'nü Halka Açmaya Hazırlanan Köşk Yönetimi, Köşk'ü Yarın İlk Olarak Gazetecilere Tanıtacak. Cumhurbaşkanı Gül ve Eşi Çankaya Köşkünü Gazetecilere Gezdirilecek.
Can Akın'dan Mevlana Tören Fotoğrafları Can Akın Tarafından Çekilen Mevlana Tören Fotoğrafları, Milli Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisi'nde 2-10 Ekim 2007 Tarihlerinde Sergilenecektir.
Şanlıurfada Sıcaklar Etkisini Sürdürüyor
Şanlıurfa'da Sıcaklar Etkisini Sürdürüyor
Şanlıurfa'da Yaz Sıcakları Eylül Ayında da Etkisini Sürdürüyor.
Tzob, Ürün Fiyatlarında Son Durumu Açıkladı Türkiye Ziraat Odaları Birliği (Tzob) Başkanı Şemsi Bayraktar, Yaptıkları Uyarıların Etkili Olduğunu ve Ramazan Ayında Üretici Fiyatlarında Önemli ..
Konyaspor, Nurullah Sağlam ile Yollarını Ayırdı Konyaspor, Gençlerbirliği Beraberliğinin Ardından Teknik Direktör Nurullah Sağlam ile Yollarını Ayırdı.
İsrail'in Suriye'de Nükleer Madde Ele Geçirdiği İddiası İsrail Ordusu Özel Timlerinin, Suriye'de 6 Eylülde Yapılan Hava Operasyonu Öncesinde, Suriye'deki Bir Askeri Mevkide Nükleer Madde Ele ..
Halterci Türk Aile İki Ülke İçin Yarıştı Tayland'ın Chiang Mai Şehrinde Devam Eden 76. Büyük Erkekler ve 19. Bayanlar Dünya Halter Şampiyonası'nda Türk Çift İki Milli Forma İçin Yarıştı. Erda..
Otoyol ile Boğaz Köprülerinden 358,7 Milyon YTL Gelir Karayolları Genel Müdürlüğünün Ağustos Ayı Verilerine Göre, İstanbul Boğaz Köprüleri ile 6 Paralı Otoyoldan Bu Yılın Sekiz Ayında Yapılan..
Bursa Ovasında 10 Bin Konutluk Yeni Bir Şehir Doğuyor
Bursa Ovasında 10 Bin Konutluk Yeni Bir Şehir Doğuyor
A Ovasında 10 Bin Konutluk Yeni Bir Şehir Doğuyor
Ortaköy'e Çok Amaçlı Havuz Antalya'nın Kumluca İlçesine Bağlı Ortaköy'de, Sulama, İçme Suyu ve Orman Yangınlarında Kullanmak Amacıyla Bir Havuz Yapılıyor. 500 Metrekarelik Bir Alanda Yapılan ..
Teröristler, eylemlerinde 61 kilo patlayıcı kullandı Güvenlik güçlerinin başlattığı sonbahar operasyonunda köşeye sıkışan teröristler çareyi, araziye patlayıcı döşemekte buldu. Terör örgütü s..
Bebeğim İçin Dua Edin! Bebeğimin Nefes Aldığı Her Saniye İçin Allah'a Şükrediyorum. Mübarek Ramazan Ayında Herkesten Ricam Bebeğim İçin Dua Etsinler!Bebeğimin Nefes Aldığı Her Saniye İçin Allah'a Şükrediyorum. Mübarek Ramazan Ayında Herkesten Ricam Bebeğim İçin Dua Etsinler!
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10