22 Eylül 2007 Cumartesi Günü Haberleri

22 Eylül 2007 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Move On İlanı İğrenç
'Move On İlanı İğrenç'
Demokrat Parti Yandaşı Liberal Eğilimli Moveon Grubunun New York Times Gazetesinde Yayınlanan Bir Sayfalık İlanı, Başkent Washington'da Yankılanmaya Devam Ediyor.
Vali Spitzer'in kaçak göçmenlere ehliyet imkanı vereceği iddia edildi New York Valisi Eliot Spitzer'in kaçak göçmenlerin de sürücü ehliyetine başvurmasına imkan verecek bir politika değişikli..
Endonezya'daki Türk okulları, bölgedeki yetimhanelere iftar yardımı yapıyor Endonezya'nın başkenti Cakarta'daki Pribadi Depok ve Karizma Bangsa Türk okulları yetim yurtlarına iftar yardımı ya..
Pişmaniyenin de makinesi yapıldı
Pişmaniyenin de makinesi yapıldı
Denizli'de, Pamukkale Pişmaniye isimli işyerinin sahibi Musa Us, şimdiye kadar ustaların eliyle yapılan pişmaniyeyi yapabilecek bir makine geliştirdi. Pişmaniye ustası Us, makinenin Türkiye'de sadece kendinde olduğunu...
Çanakkale Boğazı'nda karaya oturan gemi için İstanbul'dan römorkör gönderildi Çanakkale Boğazı'ndan geçişi sırasında Lapseki ilçesi önlerinde karaya oturan Hong Kong bandıralı ''Posknight'' a..
Afşin'de ezan 4 dakika önce okuyunca vatandaşlar iftarı erken yaptı Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde akşam ezanı dört dakika önce okununca bir çok vatandaş orucunu zamanından önce açtı. Ezanı..
Üniversite öğrencisi, PKK'ya 2 kişiyi kazandırmak isterken yakalandı Van'da Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde eğitim gören bir öğrenci,..
Polis memuruna görev başında bıçaklı saldırı Osmaniye'de bir polis memuru kendisini uyaran bir kişi tarafından bıçakla yaralandı.
HÜRSİAD üyeleri biraraya geldi
HÜRSİAD üyeleri biraraya geldi
Gaziantep Hür Sanayici ve İşadamları Derneği(HÜRSİAD) üyeleri biraraya geldi.
Terör operasyonu: Şanlıurfa'da 1 terörist sağ olarak yakalandı Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde güvenlik güçleri tarafından yapılan kontrollerde bir terörist yakalandı.
Doç.Dr.Emin Kuru: 'Estetiğin olmadığı şehirleşme toplumsal duyarlılığı körelten sebeplerden biridir'
Doç.Dr.Emin Kuru: "Estetiğin olmadığı şehirleşme toplumsal duyarlılığı körelten sebeplerden biridir"
Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emin Kuru, şehirlerdeki mimari anlayışın toplumsal davranış güzelliği veya çirkinliğini tetikleyen bir unsur olduğu söyledi.
Beşiktepe cinayeti zanlıları yakalandı
Beşiktepe cinayeti zanlıları yakalandı
Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Altınova beldesinin Beşiktepe köyünde, bir ay önce meydana gelen ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın faili olduğu ileri sürülen iki kişi, jandarma tarafından yakalandı. 22...
Vandan Doğubeyazıta kaçak bir araçla sigara kaçıran 4 kişi yakalandı
Van'dan Doğubeyazıt'a kaçak bir araçla sigara kaçıran 4 kişi yakalandı
Ağrı Jandarma İl Komutanlığı'nca düzenlenen operasyonda Van'dan Doğubayazıt'a kaçak bir araçla sigara götüren 4 kişi yakalandı.
M.Ö 2 bin yılına ait ay yıldızlı taş Türk devletlerini simgelemiyormuş
M.Ö 2 bin yılına ait ay yıldızlı taş Türk devletlerini simgelemiyormuş
Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Tiyatro çevresinde 1985 yılında yapılan kazıda bulunan M.Ö. 2 bin yılına ait olduğu belirtilen ay yıldızlı taşın, Türk devletleri ve Türk bayrağına ait bir simge olmadığını...
Meningokoksemi Hastası Arda, Hayatını Kaybetti
Meningokoksemi Hastası Arda, Hayatını Kaybetti
İzmit'te İkamet Eden İlknur-İsmet Abesli Çiftinin 1.5 Yaşındaki Tek Çocukları Olan Rahim Arda Aniden Hayatını Kaybetti.
Kızıltepe Belediyesinin açtığı iftar çadırı büyük ilgi görüyor
Kızıltepe Belediyesi'nin açtığı iftar çadırı büyük ilgi görüyor
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde belediye tarafından açılan iftar çadırı büyük ilgi görüyor. Her iftar vaktinde 15 personelin çalıştığı çadırda yaklaşık 300 kişi iftarını açıyor.
Adalet Bakanı M. Ali Şahin: AK Parti önündeki engelleri halkın desteğiyle aşıyor
Adalet Bakanı M. Ali Şahin: AK Parti önündeki engelleri halkın desteğiyle aşıyor
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, seçim bölgesi Antalya'da esnaf ziyaretinde bulundu. AK Parti hükümetinin önündeki engelleri, halkın desteğiyle aştıklarını belirten Şahin, bundan sonra önlerine çıkan engelleri de yine...
Fethiyede piyasaya sürülmeye hazır 6 bin 240 YTL sahte para yakalandı
Fethiye'de piyasaya sürülmeye hazır 6 bin 240 YTL sahte para yakalandı
Muğla'nın Fethiye ilçesinde biri 15 yaşında olan iki kişi 6 bin 240 YTL değerinde sürüme hazır sahte para ile birlikte yakalandı.
Akçakale'de 720 karton kaçak sigara ele geçirildi Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde 720 karton kaçak sigara ele geçirildi.
TEB Merkez Heyeti Başkanı Çolak: 'İlaç sekrörü piyasalaştırılmak isteniyor'
TEB Merkez Heyeti Başkanı Çolak: "İlaç sekrörü piyasalaştırılmak isteniyor"
Türk Eczacıları Birliği (TEB) Merkez Heyeti Başkanı Erdoğan Çolak, ilaç sektörün piyasallaştırılmak istendiğini vurguladı.
Sivil Anayasa Vanda da tartışıldı
Sivil Anayasa Van'da da tartışıldı
Van ve Diyarbakır Baro başkanlıkları tarafından 'Yeni Bir Anayasa'da İnsan Haklarına Yeni Bir Bakış" konulu panel düzenlendi. Panelde uzmanlar 1982 ve yeni hazırlanan Sivil Anayasa'yı tartıştı.
Zonguldaktaki şiddetli yağış
Zonguldak'taki şiddetli yağış
Zonguldak ve Ereğli ilçesinde, dün geceden itibaren bastıran sağanak yağış nedeni ile zemini zayıflayan 5 katlı bina çöktü.
Hafik Gölü kuraklık nedeniyle 3 metre çekildi
Hafik Gölü kuraklık nedeniyle 3 metre çekildi
Küresel ısınma Sivas'ın sayılı göllerinden olan Hafik Gölü'nde suların çekilmesine neden oldu. Suyun bir yıl içinde 3 metre çekildiği gölde, gezinti için kullanılan kayıklar ve deniz bisikletleri balçık içinde kaldı.
Elektrik akımına kapılan çocuk öldü Şanlıurfa'da elektrik akımına kapılan bir çocuk hayatını kaybetti.
Konyada tarihi eser operasyonu
Konya'da tarihi eser operasyonu
Konya'da tarihi eser ve silah kaçakçılığı yaptıkları öne sürülen 2 kişinin ikametlerine yapılan baskında Bizans dönemine ait tarihi eserler bulundu.
Gaziler yararına diyerek halkı sömürüyorlar
Gaziler yararına diyerek halkı sömürüyorlar
Ramazan ayı ile birlikte gazi ve şehit derneklerinin adlarını kullanarak para toplayan istismarcılara karşı vatandaşların duyarlı olması istenildi.
Belediye'ye açtığı davayı kazanan vatandaş yolu trafiğe kapattı Kayseri'de arazisinin üzerinden geçen yolun kamulaştırma yapmadan açılmasını dava eden vatandaş, davanın lehine sonuçlanması üz..
Deprem Enkazını Öğrencilere Kiralıyorlar
'Deprem Enkazını' Öğrencilere Kiralıyorlar
Üniversiteler Açıldı. Kayıt Yaptıran Öğrencilerin de En Büyük Sorunu Barınma. Öğrencilerin Deprem Bölgesinde Yer Bulması Zor Olunca, Öğrencileri Hasarlı Binalarda 'Kirayla' Ölüme Terk Ediyorlar...
Baykal: Atatürk Düşüncesi Tasfiye Edilmek İsteniyor İstanbul - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Anayasa Taslağının "Atatürk'ün Adını ve Atatürk Düşüncesini Tasfiye Etmeyi Amaçlayan Bir Taslak"..
Zonguldak'ta Şiddetli Yağış Nedeniyle Tkk'ya Ait Bina Çöktü/ Can Kaybı Yok Zonguldak - Karadeniz Ereğli'de Gece Başlayan Sağanak Yağış Nedeniyle Türkiye Taş Kömürleri Kurumu'na Ait Armutçuk M..
İtalya'da La Scala Perdeyi Bu Akşam Yaşar Kemal'le Açıyor Lano - İtalya'nın Ünlü La Scala Tiyatrosunda Yeni Sezon, Bu Akşam Türk Edebiyatının Dünya Çapında Ün Yapmış Ünlü İsimlerinden Yaşar K..
Kocaelide Yağmur Beraberinde Kazaları Getirdi
Kocaeli'de Yağmur Beraberinde Kazaları Getirdi
Kocaeli Tem Otoyolunda Vali Gökhan Sözen'in de Karıştığı Kazalarda 10 Kişi Yaralanırken, 30'dan Fazla Araç Birbirine Girdi.
Öfkeyle Adam Bıçaklayan Katil Zanlısı Yakalandı Okmeydanı'nda Bıçaklanarak Öldürülen Muhasebeci Ali Suat'ın Katil Zanlısı Yakalandı. Zanlının Ailesinden Şiddet Gördüğü ve İşsizlik Nedeniyle G..
Chelseade Büyük İsyan
Chelsea'de Büyük İsyan
Chelsea'nin Yıldız Futbolcuları, Jose Mourinho'nun Yerine Teknik Direktörlük Görevine Getirilen Avram Grant'a Karşı Adeta Ayaklandı.
Mandela'yı Öldürdü! George Bush Dün Düzenlediği Basın Toplantısında Yine Büyük Bir Gafa İmza Atı.işte O Feci Gaf..
Konyada Tarihi Eser Operasyonu
Konya'da Tarihi Eser Operasyonu
Konya'da Bizans Dönemine Ait İki Heykel ile ve Bir Adet Sikkeyle Azerbaycan'a Kaçma Hazırlığı İçinde Olan İki Kişi Polis Ekiplerince Yakalanarak Gözaltına Alındı.
Yunanistan'da Orman Yangını Yunanistan'ın Başkenti Atina Yakınlarındaki İmittou Dağında Yeni Bir Orman Yangını Çıktığı Bildirildi.
Kamu- Sen'den Türüt'e Destek Türkiye Kamu-sen Erzurum İl Temsilcisi Müfit Bayraktar, 'Plan Yapmayın Plan' Şarkısına Youtube'de Uyarlanan Klipten Sonra Eleştiri Oklarına Tutulan Sanatçı İsmail..
'Sevişiyorum Git Başımdan' Kız Arkadaşıyla Ağaç Altında Sevişen Bulgar Turist Kendisini Uyaran Güvenlik Görevlisini Hastanelik Etti.Kız Arkadaşıyla Ağaç Altında Sevişen Bulgar Turist Kendisini Uyaran Güvenlik Görevlisini Hastanelik Etti.
Vahe Kılıçarslanın Sunuculuğunu Yaptığı Dekodizayn Adlı Programın Çekimlerini Antalya Kadı Konaklarında Gerçekleştirildi
Vahe Kılıçarslan'ın Sunuculuğunu Yaptığı Dekodizayn Adlı Programın Çekimlerini Antalya Kadı Konaklarında Gerçekleştirildi
Yapımcılığını ve Sunuculuğunu Ünlü Manken Vahe Kılıçarslan'ın Üstlendiği Dekodizayn Adlı Programın Çekimleri Bugün Antalya'da Gerçekleştirildi. Kadı Konukları'nda Çekimi Yapılan Programa Manken Ece Gürsel Konuk Olarak...
'İdeal Evlilik 7 Yıl Olmalı' 'İdeal Evlilik 7 Yılla Sınırlanmalı' Önerisine Ünlüler Cevap Verdi.'İdeal Evlilik 7 Yılla Sınırlanmalı' Önerisine Ünlüler Cevap Verdi.
Doğal Yollarla Güzelleşin
Doğal Yollarla Güzelleşin
Her Alanda Karşımıza Çıkan Doğal Ürünler, Son Dönemde Özellikle Kozmetik Ürünlerinin İçeriklerinin de Büyük Bölümünü Oluşturuyor.
Yortanpazarı Belediyesi Suyu Buldu
Yortanpazarı Belediyesi Suyu Buldu
Karabük'ün Yenice İlçesi Yortanpazarı Belde Belediyesi Tarafından Beldes Projesi Kapsamında Yapılan Bir Haftalık Sondaj Çalışmaları Sonunda 60 Metre Derinlikte Su Bulundu.
Bandırma'nın İlk Yerel Televizyonunu Kuran İşadamı Vefat Etti Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde İlk Yerel Televizyonu Kuran İşadamı Hacı Cemalettin Kozaklı (70) Vefat Etti.
Sms'lerde "Türkçe Karakter" Faturası Gsm İşletmecilerine Kesilecek İstanbul - Sms'lerde Türkçe Karakter Kullanıldığında Daha Fazla Ücretlendirmenin Önüne Geçmek için Karar Alan Telekomünikas..
Ak Partili Özgün ve Akbaş, Meslek Odalarını Ziyaret Etti
Ak Partili Özgün ve Akbaş, Meslek Odalarını Ziyaret Etti
AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Özgün ve Ayşe Akbaş, Meslek Odaları ile Sivil Toplum Kuruluşlarına Nezaket Ziyaretinde Bulundular.
Erzurumdaki Huzur Mekanları
Erzurum'daki Huzur Mekanları
Erzurum'un Tarihi Mekanları Bakımından En Kutsal Yerlerinden Birisi Abdurrahman Gazi Türbesidir. Abdurrahman Gazi İsmi Erzurum'da Büyük İzler Bırakmış. Abdurrahman Gazi'nin Hazreti Peygamber'in Ashabından Olup Savaşlarda...
Manavgatın Köylerinde Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor
Manavgat'ın Köylerinde Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor
Ak Partili İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Ali Torun, Manavgat'ın Köylerinde Asfalt Çalışmalarının Bütün Hızıyla Devam Ettiğini Söyledi.
Sırtından Bıçakladılar Karaman'da Bir Kişi Bıçaklanarak Ağır Yaralandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10