2 Eylül 2007 Pazar Günü Haberleri

2 Eylül 2007 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Terör Propagandası Yapanlar Hakkında Suç Duyurusu Şanlıurfa'da, 1 Eylül Dünya Barış Günü Dolayısıyla Yapılan Basın Açıklaması Sırasında Terör Propagandası Yaptığı Öne Sürülen Bazı Kişiler Hak..
Smmm Odaları Platformunun 18. Bölge Toplantısı Adıyamanda Yapıldı
Smmm Odaları Platformu'nun 18. Bölge Toplantısı Adıyaman'da Yapıldı
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (Smmmo) Platformu, 18. Bölge Toplantısını Adıyaman'da Gerçekleştirdi.
8. Avrupa Açık Deniz Yüzme Yarışları
8. Avrupa Açık Deniz Yüzme Yarışları
Avrupa Yüzme Birliği (Len) Tarafından Düzenlenen 8. Avrupa Açık Deniz Yüzme Şampiyonası, Mersin'in Erdemli İlçesine Bağlı Turistik Kızkalesi Beldesinde Başladı.
3. Cemil Alevli Cup 2007 Tenis Turnuvası 3. Cemil Alevli Cup 2007 Tenis Turnuvası, 10-16 Eylül Tarihleri Arasında Yapılacak.
Alkollü Sürücü, 4 Polisi Yaraladı
Alkollü Sürücü, 4 Polisi Yaraladı
Bartın'da, Polisten Kaçan Alkollü Bir Sürücü, 4 Polisi Yaraladıktan Sonra Yakalanabildi.
Nusaybinde Bilgisayar Hırsızlığı
Nusaybin'de Bilgisayar Hırsızlığı
Mardin'in Nusaybin İlçesinde Kemal Gözü Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'ne (Metem) Giren Hırsızlar, Bilgisayar Kasası, Rem ve İşlemci Çaldı.
Solana ve Abbas Ramallahta Bir Araya Geldi
Solana ve Abbas Ramallah'ta Bir Araya Geldi
Filistin'e Gelen AB Ortak Savunma ve Dış Politika Yüksek Temsilcisi Javier Solana, Filistin Lideri Mahmud Abbas ile Bir Araya Geldi.
Yunanistan'daki Orman Yangınları Yunanistan'da Devam Eden Orman Yangınlarında Hayatını Kaybedenlerin Sayısının 65'e Yükseldiği Bildirildi.
Mısır'dan Hz. Muhammed'e Hakaret Edilen Karikatüre Tepki Mısır Vakıf Bakanlığı, Hz. Muhammed'i İğrenç Şekilde Resmeden Bir Karikatür Yayınlayan İsveç Gazetesini Kınadı.
Bir İngiliz Generali Daha ABD'nin Irak Stratejisini Eleştirdi ABD'nin, En Yakın Müttefiki İngiltere ile Arası Açılıyor. İngiliz Askeri Yetkililer, Art Arda ABD'nin Irak'taki Politikalarını El..
Yemen'de Kanadalı Mühendisler Kaçırıldı Yemen'de Kanada Uyruklu 2 Mühendis ve Şoförlerinin Aşiretler Tarafından Rehin Alındığı Bildirildi.
Hükümet Programı Görüşmeleri Yarın Yapılacak 60. Hükümet Programı Üzerindeki Görüşmeler Meclis Genel Kurulu'nda Yarın Yapılacak. Güven Oylaması İse 5 Eylül Çarşamba Günü Gerçekleştirilecek.
7. Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, Dünya Barış Gününde başladı
7. Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, Dünya Barış Günü'nde başladı
7. Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde Apollo Tapınağı'nda verilen kokteyl ile başladı.
76. İEFde sağlıklı yemek tarifleri de var
76. İEF'de sağlıklı yemek tarifleri de var
Keskinoğlu, bu yıl 76. İzmir Enternasyonel Fuarı (İEF)'na geniş ürün yelpazesiyle katılıyor. Lezzet ustası Ayşe Tüter'de Keskinoğlu ürünleri ile hazırladığı yemeklerini ziyaretçilere sunuyor.
Rusya parlamento seçimlerine hazırlanıyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma seçimlerinin 2 Aralık'ta yapılmasını öngören yasayı onayladı.
İran, Kuzey Irak'ı bombaladıkları iddialarını yalanlamadı Irak'ın kuzeyini bombaladıkları iddialarını yalanlamayan İran hükümeti, ordusunun ülke sınırılarının güvenliğini korumakta kararlı ol..
Emlakçılardan vatandaşlara uyarı Salihli Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Derneği (SEMDER) Salihli Gıda Sanayii'nde yaptığı toplantıda vatandaşların alım satım işlemlerinde dernek tabelası..
Gölbaşı Belediyesi, asfalt kesme makinesi aldı Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde yollarda meydana gelen çukurları tamir etmek için asfalt kesme makinesi aldı.
Manavgat ve Sideye gelen turist sayısı 3 milyona yaklaştı
Manavgat ve Side'ye gelen turist sayısı 3 milyona yaklaştı
Antalya'nın Manavgat ilçesi ve Side beldesine gelen turist sayısı 3 milyona yaklaştı. Turizm beldesi Manavgat'a 31 Ağustos 2007 tarihi itibari ile gelen turist sayısı 2 milyon 830 bin oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı...
Meclis Başkanı Toptan, aile dostunun cenazesinde vatandaşların arasında saf tuttu TBMM Başkanı Köksal Toptan, önceki gün vefat eden arkadaşı Hasan Uğurlu ile trafik kazasında hayatını kaybede..
Adıyamanlı gençler 'madde bağımlılığına hayır ' dedi
Adıyamanlı gençler "madde bağımlılığına hayır " dedi
Adıyaman Gençlik Merkezi'ndeki bir grup genç, madde bağımlığı konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.
İEFin ziyaretçileri sağlık kontrolünden geçiriliyor
İEF'in ziyaretçileri sağlık kontrolünden geçiriliyor
Ana teması sağlık olarak belirlenen 76. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)'na ziyaret gelen vatandaşlar sağlık kontrolünden geçiriliyor.
TÜMÇADER, 71 çocuğu sünnet ettirdi
TÜMÇADER, 71 çocuğu sünnet ettirdi
Tüm Çalışanlar Kültür ve Dayanışma Derneği (TÜMÇADER) Kırıkkale'de 71 çocuğu erkekliğe ilk adımını attırdı. Çelebi Aile Çay Bahçesi'nde düzenlenen törende, çocuklara çeşitli hediyeler verildi.
Tarihi havagazı fabrikasının bacasından kültür tütecek
Tarihi havagazı fabrikasının bacasından kültür tütecek
Fransızlar tarafından 150 yıl önce inşa edilen Alsancak'taki Havagazı Fabrikası, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin restorasyonu ile yeniden hayat buluyor. Kültürel aktivite merkezi haline getirilecek binanın yıl sonuna...
Otoyoldaki trafik kazasında can pazarı: İki araçtaki 8'i çocuk 12 kişi yola savruldu Şile Otoyolu'nda, karşı şeride geçen bir aracın başka bir araca çarpmasıyla meydana gelen kazada 13 kişi y..
Nostaljik Fuar Gazinosu, eski günlere götürdü
Nostaljik Fuar Gazinosu, eski günlere götürdü
Büyükşehir Belediyesi, İzmir Fuarı'nın bir dönemine damgasını vuran eğlence gecelerini, iki yıldır sürdürdüğü Nostaljik Fuar Gazinosu uygulaması ile günümüze taşıyor. Yıldızlar geçidine dönüşen bu yılki organizasyonun...
Fobisini Festivalde Yendi! Ünlü Sanatçı Emre Altuğ 3. Çorlu Uluslararası Ceviz Kültür ve Sanat Festivalinde Sahne AldıÜnlü Sanatçı Emre Altuğ 3. Çorlu Uluslararası Ceviz Kültür ve Sanat Festivalinde Sahne Aldı
Ali Poyrazoğlu Dünya Barış Gününde Çanta ile Alkış Topladı
Ali Poyrazoğlu Dünya Barış Günü'nde Çanta ile Alkış Topladı
Poyrazoğlu Dünya Barış Günü'nde Çanta ile Alkış Topladı
Meşe palamudu şeker hastalarının umudu oldu
Meşe palamudu şeker hastalarının umudu oldu
Muş'un Sütlüce köyünde şeker hastalığına iyi geldiği söylenen meşe palamudu yetiştiren Salih Çavuş(75), şeker hastalarının akınına uğruyor. Vücuttaki şeker oranını düşürdüğü iddia edilen meşe palamudunu almak için...
Eskişehirin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 85. Yıldönümü
Eskişehir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 85. Yıldönümü
Eskişehir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 85. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı.
Su Sergisi yarın açılıyor
Su Sergisi yarın açılıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'de bir ilke imza atarak yaşama geçirdiği 1. Uluslararası Karikatür Bienali'nde çizilen karikatürler, yarından itibaren sanatseverlerin izlenimine sunulacak.
Samsunlu balıkçıların yüzü gülüyor
Samsunlu balıkçıların yüzü gülüyor
Vira Bismillah" diyerek sezonun açılışını yapan Samsunlu balıkçılar, ilk günün bereketini bugün de yaşadı. Gece saatlerinde irili ufaklı kayıklarla Karadeniz'e açılan balıkçılar, bugün de bol balık türüyle dönüş yaptı.
Gurbetçi kardeşler çifte nikahla aynı gün evlendiler
Gurbetçi kardeşler çifte nikahla aynı gün evlendiler
Almanya'da yaşayan gurbetçi iki kardeş, çifte nikahla aynı gün dünya evine girdi.
655. Elmalı yağlı güreşlerinde kavga 655. Antalya Elmalı Yeşil Yayla Yağlı Güreşleri'nin ikinci günü kavgalara sahne oldu.
CHPye Değil, Baykala Oy Verilmedi
'CHP'ye Değil, Baykal'a Oy Verilmedi'
Sarıgül, Baykal'ın Uyguladığı Yanlış Politikalar Sebebiyle Güneydoğu Halkını Partiden Kopardığını İleri Sürdü. Sarıgül, Diyarbakır'a Bölge Halkından Atatürk, İnönü ve CHP Adına Özür Dilediğini Söyledi
Eşekler birinci olmak için yarıştı Denizli'nin Çameli ilçesinde, festival kapsamında 'eşek yarışması' düzenlendi. Eşekler 2 bin 400 metrelik parkurda birinci olmak için mücadele verdi. Yarışm..
Fırtına Nedeniyle Bazı Deniz Otobüsü Seferleri İptal Edildi Marmara Denizi'ndeki Fırtına Nedeniyle Bazı Deniz Otobüsü Seferlerinin İptal Edildiği Bildirildi.
İzmit Körfezi, ABnin kıyı sistemi programına dahil oldu
İzmit Körfezi, AB'nin kıyı sistemi programına dahil oldu
Avrupa Birliği (AB) 6. çerçeve programı olan "Kıyı sistemlerinin değerlendirilmesi için bilim ve politikaların bütünleşmesi" (SPICOSA) projesine, Türkiye'den sadece İzmit Körfezi alındı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile...
Düğün evinde balkon çöktü, 10 kişi yaralandı
Düğün evinde balkon çöktü, 10 kişi yaralandı
Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesine bağlı Demirtaş beldesinde, gelin uğurlama sırasında çok sayıda kişinin çıktığı düğün evinin balkonunun çökmesi sonucu 10 kişi hafif yaralanarak hastaneye kaldırıldı
İncir toplamak isterken düşüp hastanelik oldu Bursa'nın Mudanya ilçesinde incir toplamak için çıktığı ağaçtan düşen kişi hastaneye kaldırıldı.
Ekmek Pişirdikleri Ocak Faciaya Neden Oluyorlardı
Ekmek Pişirdikleri Ocak Faciaya Neden Oluyorlardı
Adıyaman'da bir evde ekmek pişirildikten sonra söndürülmeyen ateş, yangına neden oldu. İtfaiyenin zamanında müdahalesi büyük bir faciayı önledi.
Aziz Duran: 'Adapazarı olarak AB şehirlerindeki standartları yakalayacağız'
Aziz Duran: "Adapazarı olarak AB şehirlerindeki standartları yakalayacağız"
Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, İstanbul ve Ankara gibi Türkiye'nin en büyük iki metropolünün arasında, çevre değerlerini koruyan, yaşanabilir bir şehir hedeflediklerini söyledi. Duran, bütün...
Sarıgül: 'Biz 40 yıldır Baykal dedik, ama hep kal demedik' (2)
Sarıgül: "Biz 40 yıldır Baykal dedik, ama hep kal demedik" (2)
Cumhuriyet Halk Partisi'nde(CHP) muhalif kanadın öncü isimlerinden Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Baykal'ın yanlış politikalarla CHP'yi aşırı milliyetçi bir parti haline getirdiğini belirterek, "Biz 40 yıldır...
Hataya rüzgar enerji santrali kuruluyor
Hatay'a rüzgar enerji santrali kuruluyor
Hatay'a 30 megavat gücünde elektrik üretecek rüzgar enerji santrali kuruluyor.
Traktör kazalarında iki kişi hayatını kaybetti
Traktör kazalarında iki kişi hayatını kaybetti
Adana'da meydana gelen iki farklı traktör kazasında iki kişi hayatını kaybetti.
Bursa Hamitlerde TOKİ Sözleşmeleri İmzalanıyor
Bursa Hamitler'de TOKİ Sözleşmeleri İmzalanıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin TOKİ işbirliği ile Hamitler'de temelini geçen hafta attığı toplu konut projesinde hak sahipleri yarından itibaren sözleşmelerini imzalayabilecekler.
Tarihi dokuya deprem tedbiri
Tarihi dokuya deprem tedbiri
Vakıflar Genel Müdürlüğü, bilim adamlarının Türkiye'de büyük bir deprem yaşanabileceği uyarılarına karşı tarihi eserleri depreme karşı kuvvetlendiriyor. Asırlardır dimdik ayakta kalan ancak zamanla yıpranan eserlerin...
Hastaneden Şampiyon Çıktı
Hastaneden Şampiyon Çıktı
15 Yaşındaki Dünya Karate Şampiyonu Kübra Kahvecioğlu, Böbrek Rahatsızlığı Yüzünden 6 Yılını Hastane Koridorlarında Geçirdi. Japonya'dan Altın Madalya ile Dönen Kübra, "D-smart Sayesinde Zirveye Çıktım, Çok Mutluyum"...
Türkiye ve Yunanistan Arasında Kıbrısın Rolü
'Türkiye ve Yunanistan Arasında Kıbrıs'ın Rolü'
KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, 1 Eylül Dünya Barış Günü Sebebiyle Geldiği Dikili'de, Kıbrıs Sorununa İlişkin Bir Konferans Verdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10