2 Eylül 2007 Pazar Günü Haberleri

2 Eylül 2007 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İran, Uaea Raporunu "Diplomasinin Zaferi" Olarak Değerlendirdi İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Ali Hüseyni, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'nın (Uaea), İran'ın Nükleer Enerji Faal..
Kürt Festivalinde Terör Propagandası 15. Uluslararası Kürt Kültür Festivali Almanya'nın Gelsenkirchen Şehrinde Gerçekleşti. Önceki Festivallere Nazaran Sönük Geçen Festivalde Terör Örgütü PKK..
Abdullah Gülün İnternet Sitesine Köşk Rötuşu...
Abdullah Gül'ün İnternet Sitesine 'Köşk' Rötuşu...
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İnternet Sitesine 'Köşk' Rötuşu Yapıldı. İnternet Sitesinin Ana Sayfasına Üzerinde Türk Bayrağı ve Gül Resminin Bulunduğu Cumhurbaşkanlığı Forsu Eklendi
Kabinede Ankara Ağırlığı 22 Temmuz Seçimlerinde İstanbul ve İzmir'i Geride Bırakarak AK Parti'nin Yüzde 48 ile En Yüksek Oyu Aldığı Ankara, Ödülünü Kabineye 5 Bakan Sokarak Aldı.
Erdoğan: Sağlıklı Torunlar Nasip Etsin
Erdoğan: Sağlıklı Torunlar Nasip Etsin
Başbakan Erdoğan, havalimanına gelişinde gazetecilerin Amerika'da dünyaya gelen torunu hakkındaki sorularını yanıtladı.
Hedefimiz, Türk-Yunan İlişkilerinin Düzeltilmesi
'Hedefimiz, Türk-Yunan İlişkilerinin Düzeltilmesi'
Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Atina'nın, Türk-yunan İlişkilerinin Düzeltilmesini Hedeflediğini Söyledi.
Basketbolda Antalya Büyükşehir Belediye sezonu açtı Beko Basketbol Ligi'nin yeni ekiplerinden Antalya Büyükşehir Belediye, Antbirlik Spor Salonu'ndaki törenle 2007-08 sezonunu açtı.
Marmariste Hava Sıcaklığı 48 Dereceye Ulaştı
Marmaris'te Hava Sıcaklığı 48 Dereceye Ulaştı
Muğla'nın Marmaris İlçesinde Sıcaklık Öğle Saatlerinde 48 Dereceye Ulaştı.
İki otomobil çarpıştı, iki kişi yaralandı Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde iki otomobilin çarpışmasıyla meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Vakıflar Genel Müdürlüğü, tarihi eserleri güçlendirme çalışması başlattı Vakıflar Genel Müdürlüğü, bilim adamlarının Türkiye'de büyük bir deprem yaşanabileceği uyarılarına karşı tarihi eserle..
Kamyon altında uyku keyfi !
Kamyon altında uyku keyfi !
Adapazarı'nda mazotu biten kamyonun sürücüsü ile arkadaşının sıcaktan dolayı kamyonun altına girerek yolun üzerine yatması ilginç bir görüntü oluşturdu.
Yol Olmadığı İçin Hastalarını Kendi İmkanlarıyla Taşıyorlar
Yol Olmadığı İçin Hastalarını Kendi İmkanlarıyla Taşıyorlar
Rize'nin Gündoğdu Beldesine Bağlı Balıkçılar Köyünde İkamet Eden Akgül Ailesi, Mahallelerinde Yol Olmadığından Dolayı Hastalarını Kendi İmkanlarıyla Hastaneye Götürüyor.
Masallar, Yabani Hayvanları Çocuklara Yanlış Tanıtıyor Doğal Hayatı Koruma Vakfı (Wwf) Son Günlerde Yaşanan Ayı, Tilki ve Kurt Katliamlarının Nedeninin Bu Hayvanların İnsanlara Çocukken Yanlı..
Bir Öpücük Titretti Venedik Film Festivali'nin Açılış Filmi 'Atonement'in Başrol Oyuncusu Keıra Knightley, Rol Arkadaşı James Mcavoy'un Gördüğü En Ateşli Öpüşen Erkek Olduğunu Söyledi.Venedik Film Festivali'nin Açılış Filmi 'Atonement'in Başrol Oyuncusu Keıra Knightley, Rol Arkadaşı James Mcavoy'un Gördüğü En Ateşli Öpüşen Erkek Olduğunu Söyledi.
Hedef Olimpiyat
Hedef Olimpiyat
Demirel, 2006 Dünya Şampiyonası'nda Ortaya Koyduğu Basketbol ve Takım Ruhu ile Alkışlanan Milli Takımın, Aynı Performansı Avrupa Şampiyonası'nda da Göstereceğini Savundu.
7. Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali
7. Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali
7. Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Konseriyle Başladı.
İran: Sınırlarımızı Korumakta Kararlıyız İran Hükümeti, Irak'ın Kuzeyini Bombaladıkları İddialarına İlişkin Olarak, "Ordusunun Ülke Sınırlarının Güvenliğini Korumakta Kararlı Olduğunu" Bildir..
Nüfus Cüzdanındaki Tarih Şaşırtıyor
Nüfus Cüzdanındaki Tarih Şaşırtıyor
Orhan Coşkunsay İsimli Vatandaşın 2003 Yılında Muğla'nın Ula İlçesi Nüfus Müdürlüğü'nden Çıkardığı Nüfus Cüzdanında Doğum Tarihi Günü 14 Yazılması Gerekirken "00" Olarak Yazıldı.
Doğu ve Güneydoğlu İş Adamları Bölgeye Özgü Teşvik İstiyor Doğu ve Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (Dogüsifed) Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmuş Akbaş, Bölgelere Özgü Te..
Başbakan Erdoğan Ankara'ya Gitti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'ya Gitti. Erdoğan, Torunu Ömer Tayyip'i Henüz Bilgisayar Ekranından Görme Fırsatı Bulduğunu Söyledi.
Tonyada 187 yıllık tarihi Turalı Medresesi restore ediliyor
Tonya'da 187 yıllık tarihi Turalı Medresesi restore ediliyor
Trabzon İl Kültür Müdürlüğü, Tonya ilçesi İskenderli Belediyesi Turalı köyünde bulunan 187 yıllık tarihi Turalı Medresesi'nin çatı onarımı için 25 bin YTL ayırdı.
You Tube Hakkında Suç Duyurusu
You Tube Hakkında Suç Duyurusu
Dünyaca ünlü internetten video izleme programı You Tube'un internet sitesinde yayınlanan Atatürk'e, Türk bayrağına, Başbakan ve Cumhurbaşkanına hakaret içeren görüntüler mahkemeye taşındı.
Başbakan Erdoğan: "Allah her evlat sahibine böyle sağlıklı torunlar nasip etsin" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Amerika'da doğan torununu ay sonunda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na gittiğ..
Kadirlide yetişen incir sıcaktan etkilenmedi
Kadirli'de yetişen incir sıcaktan etkilenmedi
Küresel ısınma nedeniyle bir çok üründe rekolte düşerken, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yetişen incirler sıcaklıktan etkilenmedi.
7. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları 5 - 8 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek Sakarya'nın Sapanca ilçesinde Kaymakamlık tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları 5 - 8..
Mardin'in Yemek Kültürü de Gün Işığına Çıkıyor Sahip Olduğu Tarihi, Mimari ve Kültürel Yapısıyla Yerli ve Yabancı Turistlerin İlgisini Çeken Mardin'in Şimdi de Yemekleri Gün Işığına Çıkarılıy..
Kolunu Akrep Sokan Çocuk Hastanelik Oldu
Kolunu Akrep Sokan Çocuk Hastanelik Oldu
Gaziantep'te Fıstık Toplarken Elini Akrep Sokan Çocuk, Hastanelik Oldu.
Sağlıksız güneş enerji sistemleri insan sağlığını tehdit ediyor
Sağlıksız güneş enerji sistemleri insan sağlığını tehdit ediyor
Bilinçsiz bir şekilde ve kalitesiz maddelerden yapılan güneş enerji sistemlerinin insan sağlığını tehdit ettiği bildirildi.
The Washington Post: "Irak'ın 50 milyar dolarlık enerji yatırımına ihtiyacı var" Irak'taki petrol ve elektrik sektörlerinin ulusal ve uluslar arası ihtiyacı karşılaması için 50 milyar dolarlı..
Basketbol sahası olmayan okuldan Milli Takıma oyuncu gitti
Basketbol sahası olmayan okuldan Milli Takıma oyuncu gitti
Erzincan genelinde ilköğretim mezunu olan eğitilebilir derecedeki öğrencilere eğitim veren ve basketbol sahası olmayan Sümer İş Okulu öğrencilerinden Murat Demir (19) Basketbol Milli Takımı'na seçildi.
Yeşilbük Kültürevi Tamamlanarak Hizmete Açıldı
Yeşilbük Kültürevi Tamamlanarak Hizmete Açıldı
Erzincan'ın Otlukbeli İlçesine Bağlı Yeşilbük Köyünde Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği(khgb) ve Yeşilbük Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği İşbirliğiyle Yaptırılan Kültür Evi Hizmete Açıldı.
Meydan Havuzunun İnşaatı Yarın Bitiyor
Meydan Havuzunun İnşaatı Yarın Bitiyor
Kent Meydan Projesi Kapsamında Cumhuriyet Meydanı'ndaki Havuzun Yenilenme Çalışmalarını Yerinde İzleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, Çalışmaların Yarın Sabah Biteceğini Söyledi.
Fakirin Kömürü Devletten
Fakirin Kömürü Devletten
Türkiye Genelinde Son 4 Yılda 6 Milyon 246 Bin 641 Aileye, 4 Milyon 347 Bin 287 Ton Kömür Yardımı Yapıldığı Bildirildi. Bu Kapsamda Kars'ta da Son 4 Yıl İçerisinde 105 Bin 650 Fakir Aileye 91 Bin 369 Ton Kömür Yardımı...
Memurlar Uzlaştırma Kuruluna Başvuruyor
Memurlar Uzlaştırma Kurulu'na Başvuruyor
Türkiye Kamu-sen ve Memur-sen, Yarın Uzlaştırma Kurulu'na Başvuracak.
Bahar Doğan, Bayanlar Maratonda 40. Oldu 11. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda Milli Atlet Bahar Doğan, Bayanlar Maratonda 40. Oldu.
Sivas Hizmet Vakfının 10. Mali Genel Kurul Toplantısı Başladı
Sivas Hizmet Vakfı'nın 10. Mali Genel Kurul Toplantısı Başladı
Sivas Hizmet Vakfı'nın 10. Mali Genel Kurul Toplantısı, Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunulması ile Başladı.
Motosikleti Tamir Etmek İsterken Yandı
Motosikleti Tamir Etmek İsterken Yandı
Konya'nın Kulu İlçesinde Bir Kişi Arıza Yapan Motosikletini Tamir Etmeye Çalışırken Yaktı.
Tercan, İlk Özel Elektrik Santraline Kavuşuyor
Tercan, İlk Özel Elektrik Santraline Kavuşuyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Yap-işlet Modeliyle Yaptırılan Tercan İlçesindeki Çalkışla Hidro Elektrik Santrali'nin İnşaatı Devam Ediyor.
Etimesgut Belediyesinden Ramazan Pidesi
Etimesgut Belediyesinden Ramazan Pidesi
Etimesgut Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Nemutlu, Ramazan Öncesi Pideyi Yarın Ankara'da Satışa Sunacaklarını İfade Etti.
Tff 1. Lig
Tff 1. Lig
Diyarbakırspor'da Deplasmanda Kocaelispor Karşısında Alınan 2-0'lık Mağlubiyetin Üzüntüsü Yaşanıyor.
4 Yaşındaki Kız Çocuğu Nehirde Boğuldu Mersin'in Mut İlçesinde Bir Kız Çocuğu, Nehir Kıyısında Oynarken Suya Düşerek Boğuldu.
Piknik Yaparken Vuruldu Trabzon'un Şalpazarı İlçesine Bağlı Tepeağzı Köyünde Bir Kişi, Piknik Yaptığı Sırada Nereden Geldiği Belli Olmayan Kurşunla Vurularak Hayatını Kaybetti.
Rusya'da Genel Seçimler 2 Aralık'ta Yapılacak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Bugün Genel Seçimlerin 2 Aralık'ta Yapılmasını Öngören Bir Kararname İmzaladı.
Dilini Eşek Arısı Sokan Çoban Hastanelik Oldu
Dilini Eşek Arısı Sokan Çoban Hastanelik Oldu
Konya'nın Kulu İlçesinde Dilini Eşek Arası Sokan Çoban Nefes Darlığı Çekince Hastanede Tedavi Altına Alındı.
Hipermarketlerin Şehir Dışına Çıkarılması AK Parti Ankara Milletvekili Burhan Kayatürk, Küçük Esnafın Birçok Problemi Olduğunu İfade Ederek, "Türkiye Genelinde Hipermarketlerin Şehir Merkezin..
İstanbullular, Yeni Galata Köprüsü'nde Balık Avı İçin Yarıştı 4. İstanbul Balık Festivali, Yeni Galata Köprüsü'nde Balık Tutma Yarışmasıyla Devam Etti. Çocuklarıyla Birlikte Köprüye Gelen Vat..
İthalat, Dış Ticaret Açığının %86sına Ulaştı
İthalat, Dış Ticaret Açığının %86'sına Ulaştı
Rusya, Almanya ve Çin'den Yapılan İthalat, Türkiye'nin Dış Ticaret Açığının %86,1'ine Ulaştı. Bir Başka Deyişle İlk 6 Ayda (Ocak-haziran) Yaklaşık 28 Milyar Dolarlık Dış Ticaret Açığı Var.
İran: Ordumuz Sınırlarımızı Korumakta Kararlı
İran: Ordumuz Sınırlarımızı Korumakta Kararlı
İran Hükümeti, Irak'ın Kuzeyini Bombaladıkları İddialarına İlişkin Olarak, 'Ordusunun Ülke Sınırlarının Güvenliğini Korumakta Kararlı Olduğunu' Bildirdi.
Gelir Vergisinin Önemli Kısmı Çalışanlardan İşçi ve Memurlar, Vergi Yükünü Sırtlamaya Devam Ediyor. Bu Yılın 7 Ayındaki (Ocak-temmuz) Gelir Vergisi Tevkifatının Neredeyse Yarısını Çalışanlar ..
Toptan, Eskişehirin Kurtuluşunu Kutladı
Toptan, Eskişehir'in Kurtuluşunu Kutladı
TBMM Başkanı Toptan, Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü dolayısıyla Eskişehir Valisi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanına bir kutlama mesaj gönderdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10