9 Ekim 2007 Salı Günü Haberleri

9 Ekim 2007 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İzmir'de Demir Yolu İçin Kredi Anlaşması İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarafından Gerçekleştirilecek Aliağa - Cumaovası Arasındaki 80 Km Uzunluğundaki Demir Yolu Banliyö Sistemi İçin Kredi Anla..
60. Hükümet 2007 Yılı Üç Aylık Eylem Planı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, 2007 İçin 3 Aylık Eylem Planı'nda Üç Ana Öncelik Alanı Olduğunu İfade Eden Ekren, Bunların 'Sosyal..
Elektrikte Otomatik Fiyatlandırma Sistemi Başlıyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Elektrikte Otomatik Fiyatlandırma Sistemine Geçilmesi Kararı Alındığını ve Bu Kararın Bu Akşam..
Kolej Takımında Kanadalı Çalıştırıcı
Kolej Takımında Kanadalı Çalıştırıcı
Karşıyaka Özel Yamanlar İlköğretim Okulu Güreş Takımını, Kanadalı Brock Curtis Çalıştırıyor
Tofaş, 2006 Yılında 184 Milyon YTL'lik Ar-ge Harcaması Yaptı Türkiye'nin En Yüksek Kapasiteli Otomotiv Üreticisi Olan Tofaş, 2006 Yılında Gerçekleştirdiği 184 Milyon YTL'lik Ar-ge Harcaması i..
Kılıçoğlu Kiremit 80. Yaşını Kutluyor Türkiye'nin Önde Gelen Kiremit Üreticisi Kılıçoğlu Kiremit 80. Yaşını Kutluyor.
Öğrencilere Bir Burs Fırsatı Daha
Öğrencilere Bir Burs Fırsatı Daha
Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (Dpy-b) Girip Bursluluğu Kazanan ve Okullara Kayıtlarını Tamamlayamayan Öğrenciler İçin Kayıt Süresi Bugün Yeniden Başladı.
Diyarbakır'da Depo İnşaatı Çöktü: 1 Ölü, 3 Yaralı Diyarbakır'da Yapımı Devam Eden Bir Fabrikanın Ek Hizmet Binasının Yapımı Sırasında Kolonların Çökmesi Sonucu 1 İşçi Hayatını Kaybederken, 3..
Cezaevine Cep Telefonu Sokmaya Teşebbüs Ettiği İddia Edilen Avukat Yakalandı Eskişehir'de, Cezaevine Cep Telefonu Sokmaya Teşebbüs Ettiği İddia Edilen Bir Avukat Hakkında Hukuki İşlem Başlatı..
Elektrikte Otomatik Fiyatlandırma Sistemine Geçilecek Ankara - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Nihai Tüketiciye Yansıyacak Elektrik Fiyatında, 2008'den İtibaren 'Otomatik Fiyatl..
Gül, Anayasa Mahkemesi'ni Ziyaret Etti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bu Göreve Seçilmesinin Ardından Kendisine Kutlama Ziyareti Gerçekleştiren Anayasa Mahkemesi Başkanı Vekili Haşim Kılıç'a İad..
2 Gün Önce Aldığı Traktörün Altında Kalarak Hayatını Kaybetti Eskişehir'in Mihalıççık İlçesinde Bir Kişi, 2 Gün Önce Satın Aldığı Traktörün Altında Kalarak Hayatını Kaybetti.
İşte O Şiir
İşte O Şiir
Şehit Onbaşı Şükür Karataş'ın Komando Üniformalı Fotoğrafındaki Vasiyet İsimli Bir Şiir Vardı İşte O Şiirin Hikayesi
Prof. Ortaylı'dan Topkapı Sarayı'nı Anlatan Kitap Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı, Her Mekanı Ayrı Bir Sırrı Barındıran Topkapı Sarayı'nda Mekan-olay İlişkilerini Konu A..
Propaganda Konuşmasında Partilerin Sırası İçin Kura Çekildi Cumhurbaşkanının Halk Tarafından Seçilmesini de Öngören Anayasa Değişikliği Paketinin Halk Oylamasına Sunulmasıyla İlgili Propagand..
İspanya'nın Bask Bölgesindeki Patlama İspanya'nın Kuzeyindeki Bask Bölgesinde Bulunan Bilbao Kentinde Bir Aracın İnfilak Etmesi Sonucu 1 Korumanın Yaralandığı Bildirildi.
Bağdat'ta Yeni Blackwater Saldırısı: 2 Ölü Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Görev Yapan Blackwater Güvenlik Şirketi Çalışanlarının Etrafa Açtığı Sonucu 2 Sivilin Hayatını Kaybettiği Bildirildi.
İran'da 16 Bin Aıds Hastası Var İran'da Resmi Rakamlara Göre 16 Bin 90 Aıds Hastası Olduğu Bildirildi.
CHP Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İspanya'da Eta'nın Siyasi Kanadının 23 Üst Düzey Temsilcisinin Tutuklandığını ve AB Ülkelerinin Bu Karar Karşısında Sessiz Kaldığını Belirt..
Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'ndan 'Gerektiğinde Sınır Ötesi Operasyon' Kararı Çıktı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Gerçekleştirilen Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'ndan Terör Ör..
CHP Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 21 Ekim'deki Referandumda Vatandaşları Sandık Başına Gitmemeye Çağırarak, "Bu Referandumda Sandık Başına Gitmemek Bir Haktır" Dedi.
TBMM Başkanı Toptan: TBMM Başkanı Köksal Toptan, TBMM'nin Terörle Mücadele Konusunda Üzerine Düşeni Kayıtsız Şartsız Yerine Getirmeye Hazır Olduğunu Söyledi.
Gül, Bush'a Mektup Gönderdi; Ermeni Tasarının Yaratacağı Sıkıntıya Dikkat Çekti Ankara - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Başkanı George W. Bush'a Gönderdiği Mektupta, "Ermeni İddialarına İliş..
Türk Ocağı'ndan Terör Saldırılarına İlişkin Açıklama Türk Ocağı Eskişehir Şube Başkanı Nedim Ünal, Teröre Karşı Oluşan Milli Öfkeyi ve Tepkileri Yatıştırmaya Yönelik Demeçler Yerine Meselenin..
Unesco'nun 34. Genel Konferansı'nda Türkiye'yi, Bakan Çelik Başkanlığındaki Heyet Temsil Edecek Ankara - Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Teşkilatı'nın (Unesco) 16 Ekim-3 Kasım 2007..
Baykal, İktidara Yüklendi: 'Söz' Diye Kast Ettikleri Hiçbir Şey Yapmayı Amaçlamadıkları Söz Ankara - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Dünkü Bakanlar Kurulu Toplantısı..
TOBB'dan 'Anayasa Hazırlıkları Bilgilendirme' Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Anayasa Sürecinde Yaşanan Tartışmalarının, Toplumun Geniş Kesi..
Adana'da DTP'li Belediye Başkanının Tutuklanması Adana'nın Merkez Yüreğir İlçesi Yakapınar Beldesi Belediye Başkanı Osman Keser'in Tutuklanması Nedeniyle Kurulan Çadırı Ziyaret Eden, Araların..
İzmir'de Sivil Toplum Örgütleri Teröre Lanet Yağdırdı İzmir'de Bazı Dernek ve Sivil Toplum Örgütleri, Şırnak'ta 13 Askerin PKK'lı Teröristler Tarafından Şehit Edilmesinden Dolayı Büyük Üzüntü..
Tarihi Geçmiş Şeker ve Çikolatalar İmha Edildi Ordu'nun Fatsa İlçe Tarım Müdürlüğü, Yaklaşan Ramazan Bayramı Öncesi Yaptığı Denetimlerde Ele Geçirdikleri Binlerce Tarihi Geçmiş Şeker ve Çikol..
Ünlü Oyuncu Savaş Dinçel Taburcu Edildi Ekmek Teknesi Dizisinin Nusret Baba'sı ve Sessiz Gemiler Filminin Başrol Oyuncusu Savaş Dinçel, Aort Damarının Patlaması Sonucu Kaldırıldığı Hastaneden..
Cumhurbaşkanı Gül'den Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Kılıç'a İade-i Ziyaret Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Haşim Kılıç'a İade-i Ziyarette Bulundu.
Şırnak ve Diyarbakır'da 15 Askerin Şehit Edilmesi Türkiye Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Teröristlerce Düşürüldükleri Hain Pusu Sonucu Şehit Edilen Askerlerin..
Okul Öncesi Eğitim Alan Çocuklar, Diğer Çocuklara Göre Daha Başarılı Eğitim Uzmanlarının Yaptığı Araştırmaya Göre, Okul Öncesi Eğitim Alan Çocuklarda Okula Devam Oranı ve Okul Başarısının Diğ..
İşçi Partisinden Teröre Tepki İşçi Partisi (İp) İzmir İl Başkanlığı, Şırnak'ta 13 Askerin Şehit Edilmesini Protesto Ederek Teröre Lanet Yağdırdı. İl Teşkilatı Önünde Toplanan İp'li Bir Grup E..
Şırnak ve Diyarbakır'da 15 Askerin Şehit Edilmesi Amasya Üniversitesi, Şırnak ve Diyarbakır'da Teröristler Tarafından Düzenlenen ve 15 Askerin Şehit Olduğu Saldırıları Kınadı.
Kamu-sen'den Terör Protestosu Şırnak ve Diyarbakır'da 15 Askerin Şehit Edilmesiyle Sonuçlanan ve Türkiye'yi Yasa Boğan Terör Saldırıları, Mersin'de Kamu-sen Üyeleri Tarafından Protesto Edildi..
Cumhurbaşkanı Gül'den Onay Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 5691 ile 5692 Sayılı Kanunları Onayladı.
Jandarma, Aileleri Tarafından Okula Gönderilmeyen Çocukları Araştırıyor Sakarya İl Jandarma Alay Komutanlığı, Yeni Öğrenim Döneminin Başlamasıyla Birlikte Kırsal Kesimlerde Oturup İlçelerdek..
Borsadan Öğrencilere Kaban Yardımı Ordu'nun Fatsa Ticaret Borsası Tarafından Yardıma Muhtaç 500 İlköğretim Öğrencisine Kaban Yardımı Yapıldı.
Gtso, Türk-alman Ticaret Odasına Üye Oldu
Gtso, Türk-alman Ticaret Odası'na Üye Oldu
Bolu'nun Gerede İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası'nın (Gtso), Türk-alman Ticaret ve Sanayi Odası'na (Tatso) Yaptığı Üyelik Başvurusu Kabul Edildi.
RTÜK'ten Kanallara "Şehit" Uyarısı RTÜK, 13 Askerin Şehit Edilmesi Olayının Ardından, Yayın Akışında
İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı'dan Sağlıklı Yaşam Açıklaması Uşak İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, İlköğretim Okullarında Beslenme, Obezite, Fiziksel Aktivite ve Tütünle Mücadele Konularında Ülke ..
Irak: "Sınır Ötesi Operasyonun Yasal Zemini Yok" Irak Büyükelçisi J. Omran, Sınır Ötesi Operasyonun Irak'ın Egemenliğinin İhlali Olacağını Belirterek, Bu Konuda Yasal Bir Zeminin Bulunmadığın..
Baykal'dan "Dansöz Tepkisi" (3-son) CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şırnak'ta Yaşanan Saldırının Bir Televizyon Kanalında Alt Yazıda Verildiğini ve Ekranda İse O Sırada Bir "Dansöz" Bulunduğu..
Burhaniye Müftülüğünden Öğrencilere İftar Yemeği
Burhaniye Müftülüğü'nden Öğrencilere İftar Yemeği
Balıkesir'in Burhaniye Müftülüğü, Hacı Mehmet Fevzi Köylü İmam Hatip Lisesi'nde İftar Yemeği Verdi.
Pembe Köşk, 26 Ekim-26 Kasım Tarihlerinde Ziyarete Açılıyor Ankara - Pembe Köşk Olarak Bilinen İsmet İnönü Evi, 26 Ekim - 26 Kasım 2007 Tarihleri Arasında Ziyarete Açılacak. inönü Vakfı Başk..
Ösys Ek Yerleştirme'de Kayıt Hakkı Kazananlar için Tarih 19 Ekim'e Kadar Uzatıldı Ankara - 2007 Ösys Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Sonucu Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenciler için Kayı..
Hisarcıklıoğlu: Yeni Anayasa, Reformlara Kapı Açsın Derken, Dipsiz Bir Kuyuda Kaybolma Tehlikesi İçindeyiz Ankara - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Yen..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10