31 Ekim 2007 Çarşamba Günü Haberleri

31 Ekim 2007 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rize İkinci Küçük Sanayi Sitesi yapım çalışmaları başladı
Rize İkinci Küçük Sanayi Sitesi yapım çalışmaları başladı
Rize'de, 23 yıl önce 221 esnafın ortaklığı ile kurulan ve ancak şimdi temel atma aşamasına gelen İkinci Sanayi Sitesi hayata geçiriliyor.
KASİF Başkanı Reis: "Makro ekonomik istikrarın pekiştirilmesi için eksik reformlar acilen tamamlanmalı" Karadeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (KASİF) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kasif..
Oflu çay müstahsilleri, yaş çay verip mobilya alıyor
Of'lu çay müstahsilleri, yaş çay verip mobilya alıyor
Trabzon'un Of ilçesinde yaş çay müstahsilleri paranın icadından önceki alışveriş sistemi olan takas usulüne geri döndü. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle gelişen 4. sürüm çaylarını peşin...
Karataş Deresinin Islah Çalışmalarında Sona Gelindi Nevşehir Kent Merkezinin En Temel Çevre Sorunları Arasında İlk Sırayı Karataş Deresi'nin Islahına Yönelik Çalışmalarda Sona Gelindi.
Erdal İnönü'nün Vefatı CHP Adana İl Sekreteri Vedat Karasaç, Erdal İnönü'nün Dürüst, Onurlu ve İlkeli Çizgisini Her Zaman Örnek Alacaklarını Bildirdi.
Kiler'in 64 Katlı ve 261 Metre Yükseklikteki "İstanbul Sapphire" Projesi Tanıtıldı İstanbul - Kiler Holding'in, Gayrimenkul Sektöründe 2 Yıl İçinde Gerçekleştireceği 750 Milyon Dolarlık Yatır..
Reysaş, Tarsus'ta 1.2 Milyon YTL'ye Arsa Aldı İstanbul - Reysaş, İçel'in Tarsus İlçesinde Toplam 12 Bin 575 Metrekare Arsaları 1 Milyon 257 Bin 500 YTL Bedelle Satın Aldı. reysaş Taşımacılık..
Afganistan'daki NATO operasyonu: 50 Taliban öldü Afganistan'ın güneyindeki Kandahar vilayeti yakınlarındaki Argandab bölgesinde çıkan çatışmalarda öldürülen Taliban sayısı 50'ye ulaştı.
Arap Birliği, Türkiye'nin Kuzey Irak'a olası askerî operasyonunu görüşecek Arap Birliği, terör örgütü PKK'nın saldırıları sebebiyle gerilen Türkiye ile Irak arasındaki ilişkilerin yanı sıra T..
Kievde Cumhuriyet  resepsiyonu  verildi
Kiev'de Cumhuriyet resepsiyonu verildi
Türkiye Cumhuriyeti'nin 84. kuruluş yıldönümü Ankara'nın Kiev Büyükelçiliği tarafından verilen bir resepsiyonla kutlandı. Hyatt Regency Kiev Oteli'nde verilen resepsiyona; Ukrayna Genelkurmay Başkanı, Ukrayna...
Facebook, gözünü Çin'e dikti Her gün 250 bin yeni üyesi ile sosyal internet ağı olarak dikkatleri üzerine çekmeye devam eden Facebook, dünyanın en büyük ikinci internet pazarı olan Çin'de de ..
Rusya ekonomisine rekabetten zayıf not Dünya Ekonomi Formu ülkelerin küresel rekabet edebilirlilik güçlerine göre oluşturduğu sıralamada Amerikan ekonomisini birinci sıraya koyarken Rusya 58...
ABD Ekonomisinde Hızlı Büyüme ABD Ekonomisi, 2007 Yılının 3. Çeyreğinde Yüzde 3,9 Oranında Büyüdü.
Madrid saldırısına ilişkin davanın sonucu açıklandı İspanya'nın başkenti Madrid'te 11 Mart'ta gerçekleştirilen saldırıya ilişkin karar açıklanıyor. İspanyol yargıç, kararı açıklamaya başlarke..
Şanghay İşbirliği Örgütü'ne üy ülkelerin başbakanları Taşkent'te bir araya geliyor Şanghay İşbirliği Örgütü'ne üye (ŞİÖ) ülke başbakanları Taşkent'te buluşuyor.
Madrid saldırısına ilişkin davanın sonucu açıklandı (2) İspanya'nın başkenti Madrid'te 11 Mart'ta gerçekleştirilen saldırıya ilişkin karar açıklandı. İspanyol yargıç, 28 zanlıdan 21'ni suçlu ..
Lc Waikikiden İddialara Sert Yanıt
Lc Waikiki'den İddialara Sert Yanıt
Tema Holding, Lc Waikiki Markasının Satıldığına Dair Asılsız İddialar Yayan ve Dağıtanlar Hakkında Yasal İşlem Başlattı.
Norveç Basını PKKyı Terör Örgütü Olarak Görmüyor
Norveç Basını PKK'yı Terör Örgütü Olarak Görmüyor
Avrupa Birliği Ülkeleri, PKK'yı Terör Örgütleri Listesine Almasına Rağmen Avrupa Basını PKK'ya Hâlâ 'Terör Örgütü' Olarak Görmüyor. Norveç Basınında da Durum Diğer Ülkelerden Farklı Değil.
Türkiye'de eğitim gören Kosovalı öğrenciler, genel seçimler için memleketlerine gelecek Türkiye'deki üniversitelerde öğrenim gören 500'e yakın Kosovalı öğrenci, ülkelerinde 17 Kasım tarihinde..
Nepal'de ishal salgını: 207 ölü Nepal'de aşırı yağışların beraberinde getirdiği seller salgın hastalıkların artmasına ve son 6 ayda 207 kişinin ishalden ölmesine neden oldu.
Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Papa'yı ziyaret edecek Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Katoliklerin ruhani lideri Papa 16. Benedict ile 6 Kasım'da bir araya gelecek.
CIA kendini savundu: "Yöntemlerimiz yasal" Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA)'in Başkanı Michael Hayden, 'terör zanlısı' olarak tanımlanan kişilerin sorgulanması için kullandıkları y..
Rusya, uzay atıklarını Özbekistan topraklarına bırakacak Rusya'nın bundan böyle uzay çalışmalarında Özbekistan topraklarını da kullanacağı bildirildi.
İddialar Bu Kez Güçlü Ünlü Aktris, Angelına Jolıe'nin Hamile Olduğu İddia Edildi.Ünlü Aktris, Angelına Jolıe'nin Hamile Olduğu İddia Edildi.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti: "İnönü siyasetçi olarak gönülerde taht kurmuş bir isimdi" Türkiye Gazeteciler Cemiyeti yazılı bir açıklama yaparak Erdal İnönü'nün vefatından dolayı büyük üzüntü..
Eşine kızınca intihara kalkıştı Bolu'da ailevi sorunlar nedeniyle tartıştığı eşine kızarak bunalıma giren şahıs, çok sayıda ağrı kesici hap içerek intihara teşebbüs etti.
Plazalar Çok Gözde Ünlüler Artık Lüks Villalarından Taşınıp Plazalara Yerleşiyor.Ünlüler Artık Lüks Villalarından Taşınıp Plazalara Yerleşiyor.
Erdoğan'ın ABD Ziyaretine Orgeneral Saygun da Katılacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 5 Kasım'da ABD Başkanı George W. Bush'un Davetlisi Olarak ABD'ye Yapacağı Ziyarete Genelkurmay 2. Baş..
Belediye yüzme havuzunu 61 bin YTL'ye kiraya verdi Isparta Belediyesi, yüzme havuzunu yıllık 61 bin YTL bedelle 10 yıllığına kiraya verdi. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Aydemir, havuzun do..
Ankara'da Ekmeğe Zam Yarın Yürürlükte Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Orhan Yaralı, Ekmek Fiyatlarındaki Artış Yönündeki Tarife Değişikliğinin Yarın Yürürlüğe Gireceğini, Ertelenmesinin Söz K..
Kremlin'den Türkiye'ye İtidal Çağrısı Rusya, Türkiye'nin Olası Sınır Ötesi Operasyon Konusunda İtidalli Davranmasını İstedi.
Gaziantepte 3 kardeş, yataklarında ölü bulundu
Gaziantep'te 3 kardeş, yataklarında ölü bulundu
Gaziantep'te babalarıyla yaşayan biri erkek 3 çocuk, yataklarında ölü bulundu.
Borsa 2. Seansın İlk Yarısında 544,13 Puan Arttı İMKB Bileşik Endeksi İkinci Seansın İlk Yarısını, Birinci Seans Kapanışına Göre 544,13 Puan Artarak 57.698,51 Puandan Geçti.
Aşıklar Bayramı Hazırlıkları Gözden Geçirildi
Aşıklar Bayramı Hazırlıkları Gözden Geçirildi
Sivas Valisi Veysel Dalmaz, 2-4 Kasım Tarihleri Arasında Sivas'ta Yapılacak Olan Aşıklar Bayramı'nın Son Hazırlıklarını Gözden Geçirmek Amacı ile Sivaslı Aşıklarla Basın Toplantısı Düzenledi. Aşıkların Atışması Eşliğinde...
Çayıra dökülen insan gübresi mahalle halkını rahatsız ediyor
Çayıra dökülen insan gübresi mahalle halkını rahatsız ediyor
Kütahya'da, normal hayvan gübresinden daha fazla verimli olduğu gerekçesiyle tarlada kullanılmak üzere belediyeye ait arıtma tesislerinden getirilerek, Perli mahallesindeki çayıra dökülen insan gübresi, aşırı koku...
Erzurumda şehir merkezine yağmur, dağlara kar yağdı
Erzurum'da şehir merkezine yağmur, dağlara kar yağdı
Erzurum'da dün gece şehir merkezine yağmur, yüksek kesimlere ise kar yağdı.
Erdal İnönü'nün Vefatı Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Yaptığı Basın Açıklaması ile Erdal İnönü'nün Yaşamını Yitirmesinden Dolayı Duyduğu Üzüntüyü Dile Getirdi.
Kızılay Adana Şube üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Durak'ı ziyaret etti Kızılay tatbikat ekibini makamında kabul eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç, Kızılay faaliyetlerinde gön..
BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, İnönü'nün vefatı nedeniyle taziye yayınladı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Dışişleri eski Bakanı ve Başbakan Y..
Tavşanlıda hacı adayları salgın ihtimaline karşı aşılandı
Tavşanlı'da hacı adayları salgın ihtimaline karşı aşılandı
Tavşanlı Müftülüğü tarafından, bu yıl kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına telekonferans sistemiyle verilen seminerin ardından, Tavşanlı Devlet Hastanesi'nde korunma aşısı yapıldı.
Slovakyadan EXPO İzmire tam destek
Slovakya'dan EXPO İzmir'e tam destek
Slovakya Cumhuriyeti Büyükelçisi Vladimir Jakabcin, ülkesini temsil eden kişiler olarak EXPO 2015'in İzmir'de yapılması için aktif olarak çalıştıklarını kaydetti. Jakabcin, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle başta...
Başbakan'ın ABD gezisine Orgeneral Saygun da katılacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD gezisine, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun'un da katılacağı bildirildi.
Yenişehir Pazaryerinin temeli atıldı
Yenişehir Pazaryeri'nin temeli atıldı
Konak Belediyesi tarafından projelendirilen Yenişehir Yarıaçık Pazaryeri'nin temeli törenle atıldı. Alandaki eski işyerlerinde kiracı olarak bulunan vatandaşların tahliye edilmesinde ortaya çıkan skıntılar sebebiyle...
Konya'da yolcu otobüsüne tüfekle ateş edildi Konya-Elazığ seferini yapan şehirlerarası bir yolcu otobüsüne av tüfeğiyle ateş edildi. Camı kırılan otobüste seyahat eden 24 yolcudan ölen ya da ..
Sarıgöl kaymakamlığına Adem Uslu atandı 10 aydır vekil kaymakamlarla idare edilen Manisa'nın Sarıgöl ilçesine, Adem Uslu asil olarak atandı.
Trabzonlu hurdacı esnafına yeni yer
Trabzonlu hurdacı esnafına yeni yer
Trabzon'da Sanayi Mahallesi'nde yıllardan beri zor şartlar altında hizmet veren hurdacılar için Trabzon Belediyesi tarafından yeni yer hazırlanıyor. Hurdacıların, Deliklitaş mevkisindeki yeni yerlerine gelecek yıl Mart...
Ktodan Konya Fotoğraf Albümü
Kto'dan Konya Fotoğraf Albümü
Kuruluşunun 125. Yılını Kutlayan Konya Ticaret Odası (Kto) Şehir Kültürüne Katkı Amacıyla Bastırdığı "Geçmişten Günümüze Konya Fotoğraf Albümü" Adlı Eseri Yayınladı.
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın İstanbul ofisini Kemal Derviş açacak Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) İstanbul'daki özel sektör proje ofisi hizmete giriyor. Ofis, U..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10