26 Ekim 2007 Cuma Günü Haberleri

26 Ekim 2007 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sueno Golf Kulübü Cumhuriyet Kupasıyla açılıyor
Sueno Golf Kulübü Cumhuriyet Kupası'yla açılıyor
Türkiye Golf Federasyonu'nun geleneksel turnuvalarından Cumhuriyet Kupası bu yıl Antalya'da yapılacak. Belek'te Pines and Dunes adlı iki sahaya sahip Sueno Golf Kulübü'nün resmi açılışı da bu turnuvayla...
Red Sox şampiyonluk serisinde 2–0 önde Beyzbol'da dünya serisi maçlarının ikicisini de kazanmayı başaran Boston Red Sox, rakibi Colorado Rockies karşısında büyük avantaj yakaladı. Amerikan Li..
İstanbul'da güreş şöleni... 23. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Gençler Serbest ve Grekoromen Güreş Turnuvası İstanbu'da başladı.
Şoförler: 'Haburda giriş-çıkışlar yavaşlatılıyor şeklindeki haberler asılsız'
Şoförler: "Habur'da giriş-çıkışlar yavaşlatılıyor şeklindeki haberler asılsız"
PKK terör örgütüyle mücadele kapsamında Habur Sınır Kapısı'ndaki araç girişlerinin yavaşlatıldığı yönündeki haberler gerçeği yansıtmıyor.
Kocaeli sanayisi Ar-Geye kavuşuyor
Kocaeli sanayisi Ar-Ge'ye kavuşuyor
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Teknopark arasında oluşturulan "Ar-Ge Proje Pazarı" projesi TÜBİTAK tarafından kabul edildi. Üniversite-sanayi işbirliği çalışmalarının somut bir ürünü olarak...
Başbakan Erdoğan, Sarı Saltuk Baba türbesinin açılışını yaptı
Başbakan Erdoğan, Sarı Saltuk Baba türbesinin açılışını yaptı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün gezisinin ikinci gününde Köstence'ye geçti. Buradan Babadağ'a giden Erdoğan, Türk İşadamları Ertan ve Erhan Demirhan tarafından restore edilen Sarı Saltuk Baba'nın türbesinin...
Aydında cuma hutbesiyle sağduyu çağrısı yapıldı
Aydın'da cuma hutbesiyle sağduyu çağrısı yapıldı
Aydın'da bugün cuma namazında okunan hutbelerde, vatandaşlara sağduyu çağrısı yapıldı. Yıllardır Türkiye'de Türk, Kürt ve Çerkezlerin barış içinde yaşadığı dikkat çekilen hutbede, terör olayları karşısında sabırlı...
Trabzonda teröre tepki
Trabzon'da teröre tepki
Hakkari Dağlıca'daki hain saldırıda 12 askerin şehit edilmesine Türkiye'nin dört bir yanından tepkiler gelmeye devam ediyor.
Masak'tan Bankacılara Kara Para Aklamayı Önleme Eğitimi Ankara - Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurumu'nca (Masak) Bankalara Yönelik Düzenlenen "Eğiticilerin Eğitimi Programı"na Katı..
MB'nin Resmi Rezerv Varlıkları 74.5 Milyar Dolara Çıktı Ankara - Merkez Bankası'nın Resmi Rezerv Varlıkları, Eylül Sonu İtibarıyla Bir Önceki Ay Sonuna Göre 69 Milyon Dolar Artış Gösterdi. me..
Ürdünlü Alzabat eşiyle çay içerken kalp krizi geçirdi Antakya'da bir otel lobisinde eşiyle birlikte çay içerken kalp krizi geçiren Ürdün uyruklu şahıs hayatını kaybetti.
Bakan Eker: Tarımsal Destekleri 3 Kat Arttırdık Malatya - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Hükümetleri Döneminde Çiftçilere Verilen Destekleri 3 Kat Artırdıklarını Söyledi. bakan Eker, ..
'Haçlılara ilk dur diyen devlet Artuklular' Kırıkkale Üniversitesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Ethem Polat, Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun Haçlılara karşı cihat emriyle ilk harekete..
Bursada ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet operasyonunda 21 kişi adliyeye sevk edildi (2)
Bursa'da 'ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet' operasyonunda 21 kişi adliyeye sevk edildi (2)
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda 'ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak ve kamuyu zarara uğratmak' iddiasıyla aralarında biri eski 2 belediye...
Meydanları dolduran öfkeli kalabalık, Şehitler ölmez vatan bölünmez dedi
Meydanları dolduran öfkeli kalabalık, ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' dedi
Konyanın Seydişehir ilçesinde düzenlenen 'Şehitlerimize Saygı ve Teröre Lanet Mitingi'nde halk 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' dedi.
Bakan Eker: 'Tarımsal destekleri 3 kat arttırdık'
Bakan Eker: "Tarımsal destekleri 3 kat arttırdık"
Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, hükümetleri döneminde çiftçilere verilen destekleri 3 kat artırdıklarını söyledi.
Uşakta şehitler için helva dağıtıldı
Uşak'ta şehitler için helva dağıtıldı
Uşak Belediyesi, Hakkari'de şehit düşen 12 asker için şehirdeki bütün camilerde Mevlit okutarak 5 bin kişilik helva dağıttı.
Boşanmak üzere olduğu eşini bıçakladı Eskişehir'de bir kişi boşanmak üzere olduğu eşini bıçakladı, kayınvalidesi ve kayınpederine ise taşla vurarak yaraladı.
Denizli gazetesi bir haftalık gelirini şehit ve gazi yakınlarına bağışlayacak
Denizli gazetesi bir haftalık gelirini şehit ve gazi yakınlarına bağışlayacak
Yerel "Denizli" gazetesi, bir haftalık reklâm ve satış gelirini Denizlili şehit ve gazi yakınlarına bağışlayacağını bildirdi.
Kiliste teröre lanet mitingi düzenlendi
Kilis'te teröre lanet mitingi düzenlendi
Kilis'te Şehit ve Gaziler Derneği tarafından organize edilen PKK terör örgütünü protesto mitingine halkın her kesiminden destek geldi.
Hilarda tarih gün yüzüne çıkıyor
Hilar'da tarih gün yüzüne çıkıyor
Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde bulunan, yaklaşık 7 bin 500 yıllık geçmişiyle çeşitli medeniyetlere beşiklik etmiş Hilar mağaralarının tarihi gün yüzüne çıkarılıyor.
İskenderunda vatandaşlar terörü protesto etti
İskenderun'da vatandaşlar terörü protesto etti
Hatay'ın İskenderun ilçesinde düzenlenen terörü telin mitinginde vatandaşlar Türk bayrakları ile anıt alanında toplanarak terör örgütünü protesto etti.
Beşağaç katliamını PKK'nın yapmadığı iddiası İHD, Mazlum-Der, KESK ve Şırnak Barosu'ndan oluşan İnsan Hakları Heyeti, 12 kişinin öldürüldüğü Şırnak'ın Beşağaç köyündeki hain saldırının kimler..
Fırat Üniversitesi tarafından Malatya yolunda yapılan botanik park çalışmaları devam ediyor
Fırat Üniversitesi tarafından Malatya yolunda yapılan botanik park çalışmaları devam ediyor
Elazığ Fırat Üniversitesi tarafından Malatya yolunda yapılan Botanik Park çalışmaları devam ediyor.
DTP Bursa İl Başkanlığı: "Sorun tezkere ile de çözülemeyecek" DTP Bursa İl Başkan Yardımcısı Suat Ertuğrul, 30 yıldır çözülemeyen sorunun tezkere ile de çözülemeyeceğini iddia etti. 12 askeri..
Türkiyenin potansiyeli ancak demokrasi ile harekete geçer
'Türkiyenin potansiyeli ancak demokrasi ile harekete geçer'
Denizli Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Türkiye'de var olan potansiyellerin harekete geçirilmesinin ancak demokrasiyle mümkün olabileceğini söyledi.
CHP ve DSP, Referandumu Anayasa Mahkemesi'ne Götürdü Ankara - CHP ve DSP, 21 Ekim'de Kabul Edilen Anayasa Paketinden, 11. Cumhurbaşkanı Seçimine İlişkin Düzenlemeleri İçeren Geçici 18 ve 19. ..
Kuduz Vakası Nedeniyle Tarım Müdürlüğü Ekipleri Alarma Geçti
Kuduz Vakası Nedeniyle Tarım Müdürlüğü Ekipleri Alarma Geçti
Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi Yukarıdere Köyü'nde Meydana Gelen Kuduz Vakası Nedeniyle Alarma Geçen Tarım Müdürlüğü Ekipleri, Hastalığın Ortaya Çıktığı Günden İtibaren 180 Hayvana Kuduz, Bin 236 Büyükbaş Hayvana Şap Aşısı...
Sorgun Termal Tesis Hizmete Başladı
Sorgun Termal Tesis Hizmete Başladı
Yozgat'ın Sorgun İlçesine Yapılan 26 Trilyon Değerindeki Termal Tesisin Bir Bölümü, Tamamlanarak Hizmete Başladı.
Turkmsıc 55. Yıl Genel Kurul Toplantısı Van Yyü'de Yapılacak Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği'nin (Turkish Medical Students' International Committee) Turkmsıc Van Yerel Kurulu Yüzünc..
Futbol Federasyonu Al-pet'e İhtarname Çekti Futbol Federasyonu, Milli Takım Ögesini Ön Plana Çıkardığı ve İzinsiz Yapıldığı Gerekçesiyle, Al-pet'e Ait Reklam Filminin Yayınının Durdurulması İ..
İngiltere'de Rahim Boynu Kanserine Karşı Aşı İngiltere'de, 12-13 Yaşlarındaki Kızlar Rahim Boynu Kanserine Karşı Aşılanacak.
Peşmergeyi, PKK İçin Kandile Göndermeyiz
'Peşmergeyi, PKK İçin Kandil'e Göndermeyiz'
Türkiye'nin Hain Saldırıların Kökünü Kazımak İçin Yaptığı Hamlelere Göre, Hergün Ağız Değiştiren Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Son Olarak PKK'nin Kendi Kontrollerinin Dışındaki Bölgelerde Barındığını...
İşçi Emeklilerinden 'İyileştirme Yasası' Talebi
İşçi Emeklilerinden "İyileştirme Yasası" Talebi
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Mustafa Sarıoğlu, "İyileştirme Yasası" İstediklerini, Bunu da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e İleteceklerini Söyledi.
Edirne Halk Eğitim'den Kepçe Operatörlüğü Kursu Edirne Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Klavye Kullanım Teknikleri ve Kepçe Operatörlüğü Kursu Açıyor. İnşaat İş Kolunda Hi..
Türkiye Pist Şampiyonası İzmir'de Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (Tosfed) Tarafından Düzenlenen Türkiye Pist Şampiyonası'nın 7. Ayağı 28 Ekim Pazar Günü İzmir Yarış Pisti'nde Yapılacak..
Barzani Ağzıyla Konuştu
Barzani Ağzıyla Konuştu
ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Irak'ın Kuzeyi İçin, 'Kürdistan' Dedi. Rice, Barzani Gibi Konuştu ve Terör Örgütü PKK'nın Bölgenin Çok Uzak Köşesinden Eylem Yaptığını Söyledi.
Hazine, Önümüzdeki Hafta 337.8 Milyon Dolar Dış Borç Geri Ödemesi Planlıyor Hazine, Önümüzdeki Hafta 337,8 Milyon Dolar Dış Borç Geri Ödemesi Planlıyor.
Hazine, 337.8 Milyon Dolar Dış Borç Geri Ödemesi Planlıyor Hazine, Önümüzdeki Hafta 337,8 Milyon Dolar Dış Borç Geri Ödemesi Planlıyor.
Çukurca'da Telefonları Dinlenen 6 Korucu Terör Örgütüne Yardım ve Yataklıktan Tutuklandı Hakkari'nin Çukurca İlçesinde PKK Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık Ettiği İddiası ile 6 Geçici Köy Ko..
Cumhurbaşkanı'ndan 29 Ekim İçin Çifte Davet Cumhurbaşkanı Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Nedeniyle Çankaya Köşkü'nde, 13.30'da Düzenlenecek Resepsiyon İçin Bakan ve Milletvekilleri ile Devle..
Adana'daki Çete Operasyonu Adana'da, Bir İş Merkezi Yönetimini Baskı ve Cebirle Ele Geçirdikleri ve Kendilerine Karşı Gelen Esnafı Silahla Tehdit Ettikleri İddiasıyla Gözaltına Alınan 6 Kişi ..
PKK'yı Kınarsak Halktan Koparız DTP'li Ahmet Türk, Meclis Başkanı Top'tan'a Bu Sözlerle Yanıt Verdi
Tecavüz ve Gasp Zanlısı Yakalandı Mersin'de, Yaklaşık 1 Yıl Önce Yanındaki Arkadaşıyla Birlikte Evine Dönen Bir Kadına Tecavüz Ettikten Sonra Cep Telefonu ve Parasını Gasp Ettiği İleri Sürüle..
Ahmet Türk, Oy Uğruna Terörü Kınayamıyormuş
Ahmet Türk, Oy Uğruna Terörü Kınayamıyormuş
DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, 'Eğer PKK'nın Terörist Örgüt Olduğunu Söylersek, Halk Üzerindeki Etkinliğimiz Kırılır, Halktan Koparız.' Gibi Mantık Dışı Bir Açıklama Yaptı.
CHP'li Muhalifler: "Yönetim, Külüstür Taktiklerle Kurultay Kazanmaya Çalışıyor" CHP'de Yönetime Muhalif 18 Parti Meclisi Üyesi Adına Yapılan Ortak Açıklamada, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ..
Yüksek Mahkeme Berlusconi'yi Akladı İtalyan Yüksek Mahkemesi, Gıda Grubu Sme'nin Satışında Yolsuzluk Yapıldığı İddialarına Karşı Eski Başbakan Silvio Berlusconi'yi Akladı.
Tarım ve Köyişleri Bakanı Eker Malatya'da (2) Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Kuraklığın Buğday Üretimini Etkilediğini Ancak Gerekli Önlemi Aldıklarını Belirtti.
Diyanet'ten Teröre Karşı Hutbe Diyanet İşleri Başkanlığı, Camilerdeki Cuma Hutbesinde Vatandaşlara Birlik ve Beraberlik Çağrısı Yaptı.
Kayıp Askerin Ailesi Sivil Toplum Kuruluşlarından Yardım İstedi Hakkari'nin Yüksekova İlçesindeki Hain Saldırının Ardından Kaybolduğu Bildirilen 8 Askerden Biri Olan Er İrfan Beyaz'ın Ailesi,..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10