19 Ekim 2007 Cuma Günü Haberleri

19 Ekim 2007 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Baykal'dan seçmene, ''sandık başına gitmeyin, giderseniz de hayır oyu verin'' Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, tezkerenin kabulünden duyduğu memnuniyeti dile getirirk..
Sanatçı Çandar, Bodrumdan başlayan Cumhuriyet koşusunu Fethiyede tamamladı
Sanatçı Çandar, Bodrum'dan başlayan Cumhuriyet koşusunu Fethiye'de tamamladı
Teröre tepki göstermek amacıyla Bodrum'dan başlattığı Cumhuriyet koşusunu Fethiye'de tamamlayan Türk Halk Müziği Sanatçısı Tolga Çandar, "Keşke sanatçılarımız barlarda ülke kurtarmayı bıraksalar da bana destek...
Vali Canpolat: Afetle mücadele tek elden yapılmalı
Vali Canpolat: Afetle mücadele tek elden yapılmalı
Denizli Valisi Hasan Canpolat, afetle mücadele kapsamında oluşturulan kuruluşların çok başlı olmasının problem oluşturduğunu söyledi. Dün başlayan "Afete Dirençli Şehir Denizli" çalıştayı devam ediyor.
Apartman bodrumunda üretilen ekmek sağlıklı değil uyarısı
Apartman bodrumunda üretilen ekmek 'sağlıklı değil' uyarısı
Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Tesis Müdürü Ali Çidam, apartman bodrumlarında bulunan fırınlarda üretilen ekmeklerin insan sağlığını tehdit ettiğini söyledi. Çidam, "Hijyenik koşullarda üretilmeyen her ekmek...
Müjde'den Bir Bomba Daha Camları Açıp Evde Çıplak Dolaşıyorum
Nazmiye Demirel Ağır Hasta Nazmiye Hanım, Güniz Sokak'taki Evlerinde Doktor Kontrolünde Tutuluyor ve Uzun Süreli Uyutuluyor. Peki Ama Bu Önemli Hastalık Ne?
Kenan Evren taburcu edilirken tansiyonu düştü Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altında tutulan 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, sabah saatlerinde taburcu edileceği sırada ..
ODÜ Rektörü Kefelioğlu: 'Bana bina verilsin, hemen tıp fakültesi dekanının atamasını yapayım'
ODÜ Rektörü Kefelioğlu: "Bana bina verilsin, hemen tıp fakültesi dekanının atamasını yapayım"
Ordu Üniversitesi Rektörü (ODÜ) Kurucu Rektörü Haluk Kefelioğlu, Ordu Üniversitesi'nin iki önceliğinden birinin tıp fakültesi olduğunu belirterek, "Bana talip olduğumuz hastane binasını versinler, 3 gün sonra değil hemen...
Ülkücü İşçiler Derneği Mersin Şubesi, şehitler için mevlit okuttu
Ülkücü İşçiler Derneği Mersin Şubesi, şehitler için mevlit okuttu
Ülkücü İşçiler Derneği Mersin Şubesi, geçtiğimiz günlerde Şırnak ve Diyarbakır'da şehit düşen 15 asker ve tüm şehitler için mevlit okuttu. Akbelen Hz. Hamza Camii'nde düzenlediği mevlüt programında, terör bir kez daha...
Hanımlar Kültürevine Japon ilgisi
Hanımlar Kültürevi'ne Japon ilgisi
Japonlar, Hanımlar Kültürevi için hibe kredi başvurusuyla ilgili incelemelerde bulunmak için Samsun'a geldi.
'Bu Sözler Çok Üzücü' Bade İşçil'in 'Mahsun'la 7 Yıl Geçirdik Ama Ben Kendimi Evleneceğim Erkeğe Saklıyorum' Sözleriyle 'Bakire' Olduğunu İma Etmesine, Mahsun Kırmızıgül Yanıt Verdi.Bade İşçil'in 'Mahsun'la 7 Yıl Geçirdik Ama Ben Kendimi Evleneceğim Erkeğe Saklıyorum' Sözleriyle 'Bakire' Olduğunu İma Etmesine, Mahsun Kırmızıgül Yanıt Verdi.
Merkez Bankası Döviz Kurları Merkez Bankası'nın 19 Ekim 2007 Tarihinde Açıkladığı Gösterge Niteliğindeki Döviz Kurları.
Milli Takım Terimle Devam Edecek
Milli Takım Terimle Devam Edecek
Türkiye Futbol Federasyonu'nun Olağanüstü Toplanntısı Sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci Açıklama Yaptı. Toplantıda Alınan Karalar Şöyle:
BM'nin Yoksulluğa Karşı Kampanyasına Rekor Katılım Küresel Yoksullukla Mücadele Amacıyla, Önceki Gün 110 Ülkede 39 Milyona Yakın İnsan, "Ayağa Kalk ve Konuş" Adı Verilen Kampanyaya Katılarak ..
Dünya tiyatrocuları Bursaya hayran kaldı
Dünya tiyatrocuları Bursa'ya hayran kaldı
Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 12.'si gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali sebebiyle Bursa'ya gelen ASSITEJ yönetim kurulu üyeleri, Başkan Hikmet Şahin'i ziyaret etti.
Pazartesi Günü (22 Ekim 2007) için Geçerli MB Döviz Kurları Ankara - Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 22 Ekim 2007 Tarihi için Gösterge Niteliğindeki Döviz Kurlarını Açıkladı. Buna Göre, Do..
Ülker, Atlas Gıda'daki Payını Yüzde 78.2'ye Çıkardı İstanbul - Ülker Bisküvi, Bağlı Ortaklığı Atlas Gıda'daki Payını Yüzde 78.2'ye Çıkardı. ülker Bisküvi Sanayi Aş, Konuyla İlgili İMKB'ye Ya..
Tt: 7 İlde Dış Müdahaleler Sonucu Gerçekleşen Hasarlar Onarıldı İstanbul - Türk Telekom, Dün Gece Yarısından İtibaren 7 İlde Dış Müdahaleler Sonucu Gerçekleşen Hasarların Onarıldığını Bildird..
Türkiye, 920 milyon dolar tıbbi cihaz ithalatına karşılık sadece 65 milyon dolar ihracat yaptı
Türkiye, 920 milyon dolar tıbbi cihaz ithalatına karşılık sadece 65 milyon dolar ihracat yaptı
Sağlık sektörünün önemli unsurlarından biri olan tıbbi cihazlarda yüzde 85 oranında dışa bağımlı olan Türkiye'nin yerli cihaz üreten firmalara ve ürünlerine sahip çıkmadığı belirtildi.
Çin'de güvenlik önlemleri olimpiyat bütçesini arttırdı Pekin yönetimi, güvenlik önlemlerinin yoğunlaştırılması ve Çin parası Yuan'ın dolar karşısında değer kazanmasından dolayı 1,6 milyar dol..
Kırgız basını: Türkiye Kuzey Irak'a girerse Orta Doğu karışır" Kırgızistan basınında hükümetin Kuzey Irak'a operasyon için aldığı tezkere yetkisi geniş yer buldu.
Papalık Dinlerarası Diyalog Kurulu Başkanı: "Müslümanlarla, teolojik tartışma yapmamız zor" Papalık Dinlerarası Diyalog Kurulu (PDDK) Başkanı Kardinal Jean-Louis Tauran, Papa 16. Benedict'e h..
İnternetten tanıştığı 16 yaşındaki engelli kıza tecavüz ettiği ileri sürülen zanlı tutuklandı İnternetten tanıştığı ve aylarca yazıştıktan sonra evlenme vaadiyle Tekirdağ'dan İstanbul'a davet..
Terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla yakalanan üniversite öğrencisi serbest bırakıldı Adapazarı'nda terör örgütü PKK üyesi olduğu ve örgüte adam kazandırdığı iddiasıyla yakalanan üniversite ö..
Muhtar, referanduma katılımı atırmak için ücretsiz otobüs seferi koydu
Muhtar, referanduma katılımı atırmak için ücretsiz otobüs seferi koydu
Referanduma az bir zaman kala Adapazarı'nın en kalabalık mahallelerinden olan Camili'de oy pusulaları için son gün telaşı yaşandı. Deprem konutlarının bulunduğu yeni yerleşim yeri olan Camili Mahallesi'nde muhtar,...
Şehit anneleri, Kasım celbinde askere gidecek gençlere Türk bayrağı armağan etti (özel)
Şehit anneleri, Kasım celbinde askere gidecek gençlere Türk bayrağı armağan etti (özel)
Ankara'nın Çubuk ilçesinde, evlatlarını terörle mücadelede şehit veren acılı anneler, bu Kasım celbinde askere gidecek gençlere Türk Bayrağı hediye etti. Şehit olan dayısının ismini alan bir yaşındaki İbrahim, dayısının...
Erdoğan: Ermenistan'a Arşivlerinizi Açın Dedik/ "Kimse Bize Böyle Bir Fatura Kesemez" İstanbul - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sözde 'Ermeni Soykırımı'yla İlgili Olarak, "Bizim Tarihimizden ..
İki Usta Aynı Sahnede Çağdaş Cazın Efsanelerinden Chick Korea ile Banjo'su ile Caz Müziğine Yeni Bir Soluk Getiren Bela Fleck, İstanbul'da Aynı Sahnede Buluşuyor. İkilinin Konseri 3 Kasım'da ..
Tiskon 2007 Kongre ve Sergisi Makina Mühendisleri Odası (Mmo) Tarafından Bu Yıl 2.'si Düzenlenen Tıbbi Cihazlar İmalatı ve Sanayi Kongre ve Sergisi'nde (Tiskon 2007) Tıbbi Cihaz Sanayisi Tart..
Evlilik Artık İmkansız Hale Gelmişti
'Evlilik Artık İmkansız Hale Gelmişti'
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yle Evliliğini Bitererek Fransa Tarihine Geçen Cecilia Sarkozy, Basına Konuştu. Eski Manken 'Basitçe İfade Etmek Gerekirse, Artık İmkansız Hale Gelmişti' Dedi.
Bacaklarıyla Trafiği Kilitledi Hilton Otellerinin Varisi Paris Hilton'un Attığı Her Adım Olay.
Enerji Operasyonu'nda Gözaltı Sayısı 30'a Çıktı Enerji Bakanlığı'nda Başlatılan Operasyon Kapsamında Gözaltına Alınanların Sayısı 30'a Ulaştı. Bu Arada Gözaltına Alınanlara İlişkin Bilgi Vere..
Tasarruf için Soyundu Birbirinden İlginç Açıklamalarıyla Çok Konuşulan Müjde Ar, Bu Kez Oturduğu Sitenin Fiatını Nasıl İkiye Katladığını Anlattı.
Anavatan Partisi'nden Referandumda "Evet" Çağrısı Anavatan Partisi, 21 Ekim Pazar Günü Yapılacak Olan Anayasa Değişikliği Referandumunda Vatandaşları "Evet" Oyu Kullanmaya Çağırdı.
Beşar Esad: "Türkiye Bir İnsan Kaybederse, Suriye de Kaybeder" Suriye Devlet Başkan Beşar Esad, Türkiye'de Kendini Evinde Gibi Hissettiğini Belirterek, "Türkiye 1 Lira Kaybederse, Suriye de 1..
Kamer Genç: "Referandum Paketinde Gül İçin Yapılan Değişiklik Anayasaya Aykırı" Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, Referandum Sonrası 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile İlgili Tartışma..
Parasızlıktan Emekli Olamıyor
Parasızlıktan Emekli Olamıyor
Akli Dengesi Yerinde Olmayan ve Malulen Emekliliği Hak Edebilmesi İçin İstanbul'daki Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde Heyete Girmesi Gereken Dora, Parası Olmadığı İçin İstanbul'a Gidemiyor.
2008 Yılı Bütçe Görüşme Takvimi Belli Oldu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Yapılacak 2008 Merkezi Yönetim Bütçesi Görüşmeleri 25 Ekim'de Başlıyor. Görüşmeler 27 Kasım'da Tamamlanacak.
Akhisar'da Hafif Şiddette Deprem Manisa'nın Akhisar İlçesinde 3.6 Büyüklüğünde Bir Sarsıntı Meydana Geldi.
Jandarma Albay Ünal Ödemiş Vali Canpolat'ı Ziyaret Etti Afyonkarahisar İl Jandarma Alay Komutanlığı'na Atanan Denizli İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Ünal Ödemiş, Denizli Valis..
Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Doğan: 'Tereciye tere sattık'
Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Doğan: "Tereciye tere sattık"
Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, mobilyalarıyla ünlü İtalya'ya mal sattıklarını belirterek, "Tereciye tere sattık" dedi.
Çinden vatandaşlarına ve şirketlere Kuzey Irak uyarısı
Çin'den vatandaşlarına ve şirketlere Kuzey Irak uyarısı
Çin Dışişleri Bakanlığı, TBMM'de onaylanan tezkerenin ardından Irak ve Türkiye arasındaki sınır bölgelerine gitmek isteyen Çin vatandaşlarına temkinli davranmaları uyarısında bulundu.
'Al Pacino ve Robert de Niro Gözden Düşüyor'
"Al Pacino ve Robert de Niro Gözden Düşüyor"
Baba filminin ünlü yönetmeni Francis Ford Coppola, seride rol alan Al Pacino ve Robert de Niro'nun giderek gözden düştüğünü, İtalyan aktörlerin paranın ve şöhretin esiri olduklarını söyledi.
Reform Anlaşması'nda fikir birliğine varan AB'nin hedefi ekonomik kalkınma Fransa ve Hollanda'da yapılan referandumlarda Avrupa Birliği (AB) Anayasası'nın reddedilmesi ile belirsizlik yaşayan..
Afgan hükümeti ISAF'ı yalanladı: "İran'ın Taliban'ı silahlandırdığına dair kanıt yok" Afganistan'da NATO'ya bağlı Uluslararası Güvenlik Destek Gücü (ISAF)'ın Amerikalı komutanı General Dan Mc..
Rusya muhalefeti: "Putin yasaları ihlal etti" Muhalefet 2 Aralık'ta yapılacak seçim kampanyasının eşit şartlarda yürütülmesi gerektiğini ifade ederek, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in h..
Şehitler için harçlıklarını biriktiren öğrenciler, şehit yakınlarını göz yaşına boğdu
Şehitler için harçlıklarını biriktiren öğrenciler, şehit yakınlarını göz yaşına boğdu
Gaziantep'te Dr. Sadık Ahmet İlköğretim Okulu öğrencileri, harçlıklarından topladıkları para ile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne yardımda bulundu. Öğrencilerin duyarlılığı, şehit ailelerini ve...
Kardiyovasküler hastalıklar ile mücadele uydudan anlatıldı
'Kardiyovasküler hastalıklar ile mücadele' uydudan anlatıldı
Sağlık Bakanlığı'nın desteğiyle Diyarbakır'da ilk kez uydu sistemiyle "Kardiyovasküler hastalıklar ile mücadele" konulu bir sempozyum düzenlendi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10