8 Aralık 2007 Cumartesi Günü Haberleri

8 Aralık 2007 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kaçak sigaraları 'ahır'da saklamışlar Gaziantep'in İslahiye ilçesinde jandarma ekipleri sigara kaçakçılarına göz açtırmıyor. İslahiye ilçesi Güngören köyünde düzenlenen operasyonda ahırda bi..
'Yazın verdiğiniz kiloları kışın almayın' Yaz aylarında verilen kiloların kışın gelmesiyle birlikte yeniden alındığını belirten uzmanlar, kış aylarının daha hareketsiz geçirilmesi nedeniyle k..
Hırsızlar şimdi de su vanalarına dadandı Bursa'nın Yenişehir ilçesinde bir işyerine giren kişi ya da kişiler, içerde bulunan 150 adet su vanasını çaldı.
Galatasaraylı taraftarlar Ali Samiyen Stadyumu önünde toplanmaya başladı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynanacak derbi öncesi Galatasaraylı taraftarlar Ali Sami Yen Stadyumu önünde ..
Bursa'da bir eve giren hırsızlar çok miktarda ziynet eşyası ile 2 bin dolar parayı alarak kaçtı Bursa'da, bir eve giren kimliği belirsiz hırsız ya da hırsızlar içerdeki çok miktarda ziynet eş..
Hendek doğalgaza kavuşuyor Sakarya'nın Hendek ilçesinde doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının tamamlandığı belirtildi. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, ilçenin yüzde 70'lik bölümüne doğalgaz..
Kütahya'da yanan alanlar tekrar ağaçlandırılacak Yüzölçümünün yüzde 53'ü ormanlık alanlarla kaplı olan Kütahya'da, geçen yıl yanan orman arazilerinin ağaçlandırılması için yapılan çalışmalar ..
Sığınma evine 32 aileyi barındıracak ek bina yapılıyor Konya merkez Selçuklu ilçesi Hocacihan Bölgesi'nde bulunan ve ilk defa 1998 yılında başlatılan Şefkatevleri'ne ilave olarak 32 dairenin ..
Sakatlar Derneği'nin bürosu yenilendi Karatay Belediyesi, bakımsızlıktan çürümeye başlayan ve büro eşyaları eskiyen Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi binasını onardı.
İzciler toplu olarak kan bağışında bulundu Antalya'da izciler toplu olarak kan bağışında bulundu. Kızılay tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına katılan izcilerin yanı sıra yakınları d..
Hasta ve yaşlı bakım kursu büyük ilgi görüyor Selçuklu Belediyesi tarafından Meslek Edindirme Kursları bünyesinde açılan ve Özel Selçuklu Hastanesi uzmanlarının derslere katıldığı Hasta ve Y..
Mecliste bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Nevzat Pakdil başkanlığında, Devlet Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını 2008 yılı bütçelerini görüşmek üzere toplan..
Sivil toplum kuruluşları, Anayasa Platformu Ulusal Çalıştayı'na katıldı Hükümetin yeni anayasa çalışmalarına dahil etmek istediği sivil toplum kuruluşları görüşlerini açıklamak, taslak çalışm..
Türkiyede Sınıflar Kırıldı
'Türkiye'de Sınıflar Kırıldı'
Cumhurbaşkanı Gül, Kendisinin de Bir İşçi Çocuğu Olduğunu ve Şu An Cumhurbaşkanlığı Görevini Yürüttüğünü Belirterek, Türkiye'de Sınıfların Kırıldığını Söyledi.
Bir de Bu Anayasaya Bakın!
Bir de Bu Anayasaya Bakın!
Çok Sayıda Sivil Toplum Örgütünün Katıldığı Anayasa Platformu Girişimi'nin Ulusal Çalıştayı Başladı. Ortaya Çıkacak Sonuçlar, Yeni Anayasa Taslağında Değerlendirilmek Üzere Hükümete Sunulacak.
Kış Ortasında Yetişen Ayçiçeği Görenleri Şaşırtıyor Çorlu'da Kış Aylarını Yaşadığımız Şu Günlerde Kendiliğinden Yetişen Ayçiçeği Görenleri Şaşırtıyor.
Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şubesi Olağan Kongresi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (Ksü) Rektörü Prof. Dr. Nafi Baytorun, Günümüzde Mesleklerin Kazançlarıyla Değerlendirildi..
Dünya Ressamları Arasında 5. Oldu Balıkesir'in Ayvalık İlçesinde, Ayvalık Lisesi Öğretmenlerinden Ressam Metin Benek'in "Mavide Hep Seni Sevdim" Adlı Yağlı Boya Tablosu Dünyanın En Seçkin Gal..
Delgado Kendini Göstermeye Başladı Beşiktaş'ın Arjantinli Oyuncusu Matias Delgado, Son Haftalarda Ortaya Koyduğu Performansla Kendisinden Büyük Beklenti İçinde Olan Camiayı Sevindirdi.
Yasadışı Sınır Geçişi Yapmak İsteyen 175 Kişi Yakalandı Türkiye'nin değişik illerinde yasadışı yollarla sınır geçişi yapmak isteyen 5'i Türk vatandaşı, toplam 175 kişi yakalandı. Genelkurmay..
Tuğba Klip Kızı Oldu! Gripin Kilibinde Oynayan Tuba Ünsal, Klip Çekimlerinden Kazanacağı Parayı Bir Hayır Kurumuna Bağışlayacağını Açıkladı!Gripin Kilibinde Oynayan Tuba Ünsal, Klip Çekimlerinden Kazanacağı Parayı Bir Hayır Kurumuna Bağışlayacağını Açıkladı!
Taliban Türk İşadamını Kaçırdı
Taliban Türk İşadamını Kaçırdı
Taliban, Afganistan'da Halı Ticareti Yapan Türk İşadamını Pakistan Sınırında Kaçırdı. Dışişleri Bakanlığı, İşadamı Bayram Türkgeldi'nin Kurtarılması İçin Girişimlere Başladı.
Camilerde kullanılmayan tarihi eserler Selimiye Vakıf Müzesinde sergileniyor
Camilerde kullanılmayan tarihi eserler Selimiye Vakıf Müzesi'nde sergileniyor
Vakıflar Genel Müdürlüğü ,halkın ortak geçmişine ait zengin mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla müze açma projesi başlattı.
Dışişleri Bakanlığı Brüksel'de düzenlenen "Dördüncü Uluslararası AB, Türkiye ve Kürtler Konferansı" na tepkili "Avrupa Birliği -Türkiye Sivil Komisyonu" adlı kuruluş ile Avrupa Parlamentosu..
Ev sıcaklığında konfor sağlanınca caminin cemaati arttı Soğuk havalarda namazını cami yerine evinde kılmayı tercih eden vatandaşlara ev sıcaklığında konfor sağlanınca, caminin cemaati arttı.
Kosgeb, Kobi'lere 25 Milyon YTL'lik Yeni Kaynak Aktaracak Kosgeb, Üçüncü İstihdam Paketi Uygulamasını Başlattı. Uygulama Kapsamında 25 Milyon YTL'lik Kaynak İstihdam Desteği Olarak Aktarılaca..
Başbakana Vergi ve Kayıt Dışı Brifingi
Başbakana Vergi ve Kayıt Dışı Brifingi
Başbakan Erdoğan, Önceki Gün, Başbakanlık'ta, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Bakanlık Müsteşarı Hasan Basri Aktan ve Vergi Konseyi Başkanı Mustafa Uysal'dan, Vergi Çalışmaları Hakkında Bilgi Aldı.
Taşınmıyoruz, 20 Milyon Euroluk Yatırım Yapacağız Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ile Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Man Otobüs Firmasının Ankara Fabrikasını Ziyaret Et..
Hedefi ev sahibi olma hayali kuranları mutlu etmek
Hedefi ev sahibi olma hayali kuranları mutlu etmek
Osmaniyeli Konut Kooperatif Başkanı Müslüm Güneş'in (55) başarı hikayesi, inşaat ustası babasının yanında çıraklıkla başlıyor. Kerpiç evlerin inşaatında çalışan babasının çıraklığını yapan Güneş, ev hayali kuranların...
Oscar ödüllü yönetmen Ang Lee: 'Çince film yapmak 3 kat daha yorucu'
Oscar ödüllü yönetmen Ang Lee: "Çince film yapmak 3 kat daha yorucu"
İki Oscar ödülü sinemacı, Tayvanlı yönetmen Ang Lee Çince filim çekmenin İngilizce film yapmaktan 3 kat daha yorucu olduğunu söyledi.
Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi, yardımlarını sürdürüyor
Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi, yardımlarını sürdürüyor
Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi, yaptığı yardımlarla ihtiyaç sahibi insanların yüzünü güldürmeye devam ediyor.
Kazağı çark dişlisine sıkışan vinç oparatörü öldü
Kazağı çark dişlisine sıkışan vinç oparatörü öldü
Adapazarı'nda arızalanan vinci onarmak isteyen oparatör çalıştırdığı vincin çark dişlisine kazağının takılması sonucu sıkışarak öldü.
Isparta'da hız ihlali yapan sürücülere uyarı: Radarların sayısı arttı Isparta Emniyet Müdürlüğü, kaza nedenlerinin başında gelen aşırı süratli araç kullanımını engellemek ve güvenli bir seyir..
AK Partili Coşkuner, Bakan Çağlayan'a Isparta Deri OSB'nin arıtma ihalesi sordu AK Parti Isparta Milletvekili Mevlüt Coşkuner, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Zafer Çağlayan'a, 1997 yılında ya..
Önce Baba Ocağına Dön Çağrısı Yaptı, Sonra Pişmanlık Yasası Sinyali Verdi Başbakan Tayyip Erdoğan, Dağa Çıktığı Halde Teröre Karışmamış Gençlere Seslenerek, "Baba Ocağına Dön." Çağrısında Bul..
Teziç'ten Veda Mektubu Görev Süresi Bugün Sona Erecek Olan YÖK Başkanı Profesör Dr. Erdoğan Teziç, Rektörlere Veda Mektubu Gönderdi. Teziç Mektubunda, Üniversitelerin Cumhuriyeti Koruma ve Ko..
'Konyadaki Selçuklu Çini Örnekleri' kitabı yayınlandı
"Konya'daki Selçuklu Çini Örnekleri" kitabı yayınlandı
"Konya'daki Selçuklu Çini Örnekleri" katalog eserini yayın hayatına kazandıran Selçuklu Belediyesi, Türk çini sanatının kayıt altına alınmasına destek oldu.
Trabzonspor ile Gaziantepspor 43. Randevuda Trabzonspor ile Gaziantepspor, Yarın Hüseyin Avni Aker Stadı'nda Yapacakları Karşılaşmayla Birlikte Ligde 43. Kez Karşı Karşıya Gelecek.
Devlete Borcu Olanlar, 6 Ay Sonra Yurtdışına Çıkabilecek Anayasa Mahkemesi'nin, Vergi ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na Borcu Nedeniyle Yurtdışına Çıkamayanların Pasaport Almasının Önünü A..
'UEFA, Austrıa Wıen-panıonıos Maçını İncelemeli' Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi ve Eski Başkan Adaylarından Yılmaz Toköz, UEFA Kupası'nda Sarı-kırmızılı Takımın da Yer Aldığı Grupta Au..
"Bağımsız Yargı" Mitingi Yarın Yapılacak Türkiye Barolar Birliği, sivil toplum örgütlerinin katılımıyla, yarın Ankara'da "bağımsız yargı" için miting düzenleyecek. Tandoğan Meydanı'nda saat ..
Saakaşvili'nin Adaylığı Resmiyet Kazandı Gürcistan Merkezi Seçim Komisyonu (Msk), 5 Ocakta Yapılacak Seçimde Yeniden Aday Olan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin Adaylığını Onayladı.
İTO: "E-beyannamenin Ertelenmesi Küçük Mükellefi Rahatlattı" İTO, Küçük Mükellefin Muhtasar ve Kdv İçin E-beyanname Verme Zorunluluğunun, Gelir İdaresi Başkanlığı ile Yaptıkları Görüşmeler S..
'Bundan Böyle Ankara'da Su Kesintisi Olmayacak' Ankara Büyükşehir Belediyesi Aski Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sarıgül, Başkentin Barajlarında 3 Aylık Su İhtiyacını Karşılayacak Kadar Su Bi..
En İyi İkinci El Tamer Karadağlı! Pınar Aylin'in 'İkinci El Erkek Arıyorum' Açıklamasına Bir Yorum da Bülent Ersoy'dan Geldi.Pınar Aylin'in 'İkinci El Erkek Arıyorum' Açıklamasına Bir Yorum da Bülent Ersoy'dan Geldi.
Minik Çevreciler Mudanya Belediye Başkanı Erol Demirhisar'ı Ziyaret Eden Mavi Dünya Koleji Çevre Gönüllüleri, Anlamlı Mesajları ve Yeşil Alan Taleplerine Karşı Başkandan Destek Sözü Aldı.
Türkiye Erkekler Voleybol 2. Ligi Türkiye Erkekler Voleybol 2. Ligi'nde Mücadele Eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diskispor, Halkbank'tan Milli Voleybolcu Fatih Işıldar'ı Renklerine Bağl..
Kasımda Açlık Sınırı 659 YTL, Yoksulluk Sınırı 1,785 YTL İstanbul - Memur-Sen'in Yaptığı Araştırmada, Kasım Ayında 4 Kişilik Bir Ailenin Açlık Sınırını Yaklaşık 659, Yoksulluk Sınırını İse 17..
Beşiktaş'tan Bursaspor'a teşekkür Beşiktaş Kulubü Başkanı Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu, dün akşam Bursaspor deplasmanında kendilerini en iyi şekilde ağırlayan Bursaspor Başkanı ve yön..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10