6 Aralık 2007 Perşembe Günü Haberleri

6 Aralık 2007 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mersinde Yağmur Çiftçinin Yüzünü Güldürdü
Mersin'de Yağmur Çiftçinin Yüzünü Güldürdü
Mersin'de 2 Gündür Devam Eden Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkilerken, Çiftçilerin Yüzünü Güldürdü.
YÖK Başkanı Teziç: 'Üniversitelerde değer yargılarını sarsıcı görüşler olağan karşılanmalı' (1)
YÖK Başkanı Teziç: "Üniversitelerde değer yargılarını sarsıcı görüşler olağan karşılanmalı" (1)
Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, üniversitelerde değer yargılarını sarsıcı nitelikteki görüşlerin dile getirilmesinin olağan karşılanması gerektiğini belirterek, "Bunlar bir şiddete yönelik ya...
İpek Yolu Film Festivali Başlıyor
İpek Yolu Film Festivali Başlıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Gerçekleştirilecek '2. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali', Yarın Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da Katılacağı Açılış Töreniyle Başlıyor.
Adana'da kar yağışından dolayı 14 işçi yaylada mahsur kaldı Adana'nın yüksek kesimlerinde gece başlayan kar yağışı köy yollarının ulaşımını aksatmaya başladı. Karaisalı ilçesinin Patlak yayla..
Aesob Başkanı Barışık'tan Ceza Uyarısı Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Aesob) Başkanı Kazım Barışık, Bölünmesi Mümkün Olmayan veya Yüklendiği Yerde Tartım İmkanı Bulunmayan Yükler..
Yürüyemez denilen çocuk rehabilete edilerek ayağa kalktı
Yürüyemez denilen çocuk rehabilete edilerek ayağa kalktı
Bayburt'ta yaşayan ve doktorların yürüyemez dediği 3 yaşındaki Seval Bakır, rehabilite edildikten sonra imkansızı başararak yürümeye başladı.
Tutuklulardan Gebzeli şehit ailelerine maddi yardım Kocaeli C Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'ndaki tutuklu ve hükümlüler, şehit ailelerine maddi destekte bulundu. Tutuklu ve hükümlüler aral..
Kastamonu'da 2007 yılında 1,40 YTL olan su fiyatı 21 YKr arttı Kastamonu Belediye Meclisi, 2008 yılı mali gelir tarifesinde, vatandaşın merakla beklediği su tarifesini onayladı. Böylece, 2007..
Ebru Kursu Büyük İlgi Görüyor
Ebru Kursu Büyük İlgi Görüyor
Malatya'da Açılan Ebru Kursu Büyük İlgi Görüyor.
İşt En Seksi İsimler ABD'de Yayın Yapan Aol Tv Bütün Zamanların En Seksi Televizyon Yıldızlarını Seçti.ABD'de Yayın Yapan Aol Tv Bütün Zamanların En Seksi Televizyon Yıldızlarını Seçti.
Kar Yağmadan Okullar Tatil Edildi
Kar Yağmadan Okullar Tatil Edildi
İl Hıfzısıhha Kurulu, Bugün Malatya'ya Yağması Beklenen Kar Nedeniyle 14 Okulun 1 Gün Süre ile Tatil Edilmesine Karar Verdi.
Çukurca'da Eğitim Fedakarlığı Hakkari'nin Irak Sınırında Bulunan Çukurca İlçesi'ne Bağlı Gündeş Köyü'ndeki 3 Derslikli, 123 Öğrencili Şehit Asteğmen Bekir Hacı İsmailoğluları İlköğretim Okulu..
13. Ulusal Ergonomi Kongresi
13. Ulusal Ergonomi Kongresi
Bu Yıl 13.sü Düzenlenen Ulusal Ergonomi Kongresine Erciyes Üniversitesi Ev Sahipliği Yapıyor. 6-7-8 Aralık Tarihleri Arasında Devam Edecek Olan Kongrenin Amacı, İş Dünyası ve Bilim İnsanlarını Bir Araya Getirerek...
Ertürk: TMSF Yetkilerinin Budanması, Yanlış Bir Anlayıştır/ "İstanbul, Finans Merkezi Olmamalı" İstanbul - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, TMSF'nin Yetkilerinin Bu..
Küçük: İşsizliğin Çözümü, Özel Sektörün Rekabet Performansına Bağlı İstanbul - İstanbul Sanayi Odası (İso) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, İşsizlik Sorununun Çözümünde Mesafe Alınmasının ..
Tff 1. Lig Tff 1. Lig Ekiplerinden Elazığspor'da Yönetim Kurulu Futbolculara Maç Başı Pirimi Olarak 250 Bin YTL Ödeme Yaptı.
Adıyaman'da 8 Kişi Sobadan Zehirlendi Adıyaman'da Sobadan Sızan Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen 8 Kişi Hastanede Tedavi Altına Alındı.
Başkan'dan Provokatör İddialarına Yalanlama Hakkari Belediye Başkanı Kazım Kurt, Makam Aracında Yakalanan ve Provokatörlükle Suçlanan Deniz Yüksel Hakkında Açıklama Yaptı.
Paris'teki Patlama Fransa'nın Başkenti Paris'te, İçinde Patlayıcı Madde Bulunan Paketin İnfilak Etmesi Sonucu 1 Kişinin Öldüğü, 5 Kişinin de Yaralandığı Bildirildi.
TBMM Genel Kurulu'nda 2008 Yılı Bütçe Görüşmeleri Genel Kurul'da Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi, Devlet Tiyatroları, Gümrük Müsteşarlığı, Vakıflar ile Sosyal Yardımlaşma v..
Emeklilik Hakkı Kazanamayan Eski Milletvekillerine 'Temsil Tazminatı' Verilecek Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Öngören Kanun Tasarısı, TBMM Sağlık, Aile, Çal..
Sosyal Güvenlik Reform Tasarısı TBMM'de Görüşülüyor TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı'nın Genelini Görüşüp Bir Rapor Hazırlayacak ve Plan ve ..
Üniversitelerde Ücret Sorunu ve YÖK'ün Yeniden Yapılandırılması Türk Eğitim-sen İstanbul Bölge Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, Üniversitelerde Yaşanan En Büyük Sorunun Akademik ve İda..
Gazetecilerin Yıpranma Hakkının Kaldırılmasına Tepkiler Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Sosyal Güvenlik Reformu Kapsamında Basın Mensuplarını..
Hastaneden Bebek Ölümüyle İlgili Açıklama Denizli'de Doğduktan Bir Hafta Sonra Küvözde Hayatını Kaybeden Bebekle İlgili Servergazi Devlet Hastanesi Tarafından Bir Açıklama Yapıldı.
CHP'den Kültür ve Turizm Bakanı'na: "Devlet Tiyatroları, Opera ve Bale Size Yük mü?" CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bünyesindeki, Tiyatro, Opera, Bale ve Senfo..
Dışişleri: "Yunan Pilotun Naaşı Yunanistan'a Teslim Edildi" Dışişleri Bakanlığı, Limni Adası Yakınlarında Yunanistan'a Ait F-16 Uçağının Düştüğünü, Kazada Hayatını Kaybeden Pilotun Yerinin Gö..
Elazığsporlu oyunculara Mardinspor maçı öncesi para dopingi TFF 1. Lig'inde ligde kalma mücadelesi veren Elazığspor'da yönetim, futbolcularına maç başı alacaklarını ödedi.
Meclis'te Tartışmalı Sosyal Güvenlik Yasa Tasarı'sının Görüşmeleri Başladı Anayasa Mahkemesi'nin İptal Kararının Ardından Yürürlüğü İki Kez Ertelenen Ancak, Hükümet Tarafından Yeniden Meclis ..
TOBB Medya ve İletişim Meclisi: "Yıpranma Payı Kaldırılmasın" TOBB Medya ve İletişim Meclisi(mim) Başkanı Vahap Munyar, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigorta Yasa Tasarısı'nda Gazeteciler..
Tarım Bakanı Eker: 'Hayvancılık desteklerini 9 kat artırdık'
Tarım Bakanı Eker: "Hayvancılık desteklerini 9 kat artırdık"
Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, 2002 yılında 82 milyon YTL olan hayvancılık desteklerini 9 kat artırarak 2007 yılında 720 milyon YTL'ye çıkardıklarını söyledi.
Tarım sektörü Antalya Growtech Eurasia Fuarında buluştu
Tarım sektörü Antalya Growtech Eurasia Fuarı'nda buluştu
Uluslararası Tarım Fuarı Growtech Eurasia 2007, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker ve tarım sektörünün önde gelen kamu kurum ve kuruluşlarından yetkililerin katılımıyla Antalya Expo Center'da açıldı.
Türk sineması Mısır sinemasıyla Ortadoğu ve Afrika'ya açılacak Ortadoğu'nun en önemli film festivallerinden biri olarak kabul edilen 31. Kahire Film Festivali'nde Türk filmleri de boy gösterd..
Savcılık, yayınevi cinayeti konusunda gerek görülürse açıklama yapacak Yayınevi cinayeti sanıklarından Emre Günaydın'ın Turgut Özal Tıp Merkezi'nde yattığı sırada çekilen görüntülerinin silin..
Gaziantep Merkez Şahin Bey Belediyesi çevre düzenleme çalışmalarına hız verdi
Gaziantep Merkez Şahin Bey Belediyesi çevre düzenleme çalışmalarına hız verdi
Gaziantep'in en eski mahallelerinden Türktepe'de yeşil alan çalışması başlatıldı.
Kayseride Masal Okuma Günlerine 7 bin 500 kişi katıldı
Kayseri'de Masal Okuma Günleri'ne 7 bin 500 kişi katıldı
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından çocukların Türkçeyi daha iyi konuşabilmesi için bu yıl üçüncüsü düzenlenen Masal Okuma Günleri'ne 7 bin 500 çocuk katıldı.
Afyonkarahisar'da, 821 adet altın renginde sahte para ele geçirildi Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesinde, 821 adet altın renginde sahte para ve üzerinde insan figürleri olan vazo ele geçirildi..
Iğdır Valisi Karahisarlıdan öğrencilere: 'Ben de sizin gibi bir köylü çocuğuydum, okudum vali oldum'
Iğdır Valisi Karahisarlı'dan öğrencilere: "Ben de sizin gibi bir köylü çocuğuydum, okudum vali oldum"
Iğdır'ın Aralık ilçesine bağlı Tazeköy köyüne giden Vali Saim Saffet Karahisarlı, öğrencilere hitaben, "Ben de sizin gibi bir köylü çocuğuydum. Okudum vali oldum." dedi.
İbrahim Tatlıses MHP İl Başkanlığını ziyaret etti
İbrahim Tatlıses MHP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti
Seçimlerde Genç Parti'den İstanbul milletvekili adayı olan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Hollandadan gelenen engelliler Başbakan Erdoğanın dinlendiği otelde şifa arıyor
Hollanda'dan gelenen engelliler Başbakan Erdoğan'ın dinlendiği otelde şifa arıyor
Hollanda'da 635 bin engelli arasında düzenlenen güzellik yarışmasında kraliçe seçilen Roos Prommenschenckel, dereceye giren güzeller, engelli dernekleri yöneticileri ve bilim adamlarından oluşan bir heyetle Denizli'ye...
Tekirdağ'da kaçak göçmen operasyonu Tekirdağ'da jandarmanın düzenlediği operasyonda yurda kaçak yollardan giren 7 kaçak yakalandı. Kaçakları para karşılığında yurt dışına çıkaran 3 kişi ise g..
Tavuk çiftliğinde çıkan yangında yumurtalar ziyan oldu Afyonkarahisar'da bir tavuk çiftliğinde çıkan yangında, maddi hasar meydana geldi
Mersinde sağanak yağış nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı
Mersin'de sağanak yağış nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı
Mersin'de 2 gündür devam eden sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağmur sonrası oluşan sel nedeniyle bazı ev ve işyerleri su altında kaldı. Sel nedeniyle Hastane ve İstiklal caddelerinin kesiştiği kavşakta trafik...
Çanakkale'de 14 Adet Ruhsatsız Av Tüfeği Ele Geçirildi Çanakkale'nin Bayramiç İlçesinde Gerçekleştirilen Operasyonda Bir Otomobilin Bagajında 14 Adet Ruhsatsız Tüfek Ele Geçirildi.
Mesleklerin En Zoru Kalaycılık
Mesleklerin En Zoru Kalaycılık
Kalaycılık Mesleğinde Zor Şartlar Altında Çalışan Esnaf, Hayati Tehlikeyi Göz Ardı Ederek Alın Teri Dökmeye Devam Ediyor.
Kardan Önce 'Kar Tatili' Geldi Malatya'da Meteoroloji'nin Uyarısı Üzerine Okulların Tatil Edildiği Gün Başlayan Kar Yağışı, Beydağı'nın Zirvesinde Bulunan Köylerde Hayatı Olumsuz Etkiledi.
İlhan Cavcav'dan Nuri Albayrak'a Sert Cevap Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'ın Kendisi ve Kulübüyle İlgili Yaptığı Açıkalamalara, "Nuri Al..
Bakan Başesgioğlu, Ampute Milli Takımı'nı Kabul Etti Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Dünya Ampute Futbol Şampiyonası'nda Üçüncü Olan Türkiye Ampute Milli Takımı'nı Kabul Etti..
TMSF, 82 Parçadan Oluşan Ev Eşyasını Bugün Satışa Çıkardı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çoğunluğu Ev Eşyası Olan 120 Adet 82 Parçadan Oluşan Malzemeyi Bugün Satışa Çıkardı. 70 Parçad..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10