31 Aralık 2007 Pazartesi Günü Haberleri

31 Aralık 2007 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kütahyada başarılı işadamına plaket
Kütahya'da başarılı işadamına plaket
Kütahya'da yeni atılımlar yaparak dünya çapında başarı sergileyen ve Ar-Ge (Araştırma Geliştirme) çalışmalarına önem veren işadamına Belediye Başkanı Mustafa İça tarafından plaket verildi.
Avustralya Yeni Yıla Girdi Coğrafi Konumu Nedeniyle Yeni Yıla İlk Girecek Ülkelerden Avustralya'da Halk, Havai Fişek Gösterileri İçin Meydanlara Akın Ediyor.
AK Parti'li Akgün'den 'Torpil Odası' Açıklaması AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan Torpil Odası İstediği Yönündeki İddianın Doğru Olmadığını Belirte..
DSP Lideri Sezer'in Yeni Yıl Mesajı DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 2008 Yılının DSP'nin Yerel Yönetimlerde İktidara Yürüyüş Yılı Olacağını Söyledi.
Borsa 2. Seansın İlk Yarısında 375,66 Puan Düştü İMKB Bileşik Endeksi İkinci Seansın İlk Yarısını, Birinci Seans Kapanışına Göre 375,66 Puan Azalarak 55.405,91 Puandan Geçti. Hisse Senetleri,..
Sırbistan devlet başkanlığı için 9 aday yarışacak Kosova'nın bağımsızlığı tartışmalarının hat sahfaya vardığı bir dönemde Sırbistan'da devlet başkanlığı seçimleri düzenleniyor. Seçim Komisyon..
Avusturya Alevileri de protesto düzenledi
Avusturya Alevileri de protesto düzenledi
Alevilere yönelik hakaret içerikli Tatort dizisi Alman ARD kanalının ardından Avusturya Devlet Kanalı'nda (ORF) yayınlandı. Avusturya'da yaşayan Alevi vatandaşlarımız ORF binası önünde toplanarak protesto düzenledi.
Asgari Geçim İndirimi İşveren Uygularsa Olacak İstanbul Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (İsmmmo) Başkanı Yahya Arıkan, Çalışanın Net Ücretinde Artış Sağlayacak Asgari Geçim İndiri..
Erciyes Kayak Merkezinde yılbaşı yoğunluğu
Erciyes Kayak Merkezi'nde yılbaşı yoğunluğu
Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes dağı, yılbaşı tatilini fırsat bilerek yurtdışı ve yurtiçinden gelen kayakseverlerin akınına uğradı.
Rize Valisi Esen: 'Hayırseverlerimiz Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını yaptı'
Rize Valisi Esen: "Hayırseverlerimiz Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını yaptı"
Rize Valisi Kasım Esen, 2007 yılını değerlendirerek, hayırseverlerin eğitim, sağlık, spor, kültür gibi alanlarda yaptıkları Rize genelindeki yatırımların 150 milyon YTL civarında olduğunu belirterek, bunun Rize için...
Balıkesirin Salı Pazarı Gümüşçeşme Mahallesine taşındı
Balıkesir'in Salı Pazarı Gümüşçeşme Mahallesi'ne taşındı
Balıkesir'in en eski pazarı olan Salı Pazarı, bundan sonra Gümüşçeşme Mahallesi'ndeki kapalı pazaryerinde kurulacak. Burada 356'sı gıda olmak üzere 880 satış yeri için kurayla esnafların yerleri belli oldu.
Ankete katılanların yüzde 45'i Kızılay'ın insanı yardım hizmetlerini çok başarılı buluyor Türkiye Kızılay Derneği, kendi internet sitesinde yaptığı anketle verdiği hizmetin memnuniyet dereces..
Pamukova Belediye Başkanı Turan: 'Termal enerji ilçeye yeni gelir kapısı açacak'
Pamukova Belediye Başkanı Turan: "Termal enerji ilçeye yeni gelir kapısı açacak"
Pamukova Belediye Başkanı Hikmet Ferudun Turan, termal enerji aramada ön araştırma çalışmalarının sonuçlandığını belirterek, sondaj için ihaleye çıkacaklarını söyledi.
Başkent'te Ulaşıma Zam Başkent'te, Toplu Taşım Ücretlerine Zam Geldi. Yarın Uygulamaya Başlayacak Olan Yeni Tarifeye Göre Tam Bilet 1.5 YTL, İndirimli Bilet İse 1.15 YTL'ye Yükseldi.
Sağlık-iş'ten Zam Tepkisi Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası (Sağlık-iş) Genel Başkanı Mustafa Başoğlu, 2008 Yılına, Temsil Ettikleri İşçi Kitlesiyle, Dar Gelirlilerin Sıkıntı İçinde Girdiğini..
Yılbaşı Hediyesi! Gelir Vergisine Gizli Zam Maliye 2008"e Bir Kala 4 Verginin Oranında İnce Ayar Yaptı. Dilimlerle Oynayarak Gelir Vergisine 12 ile 200 YTL Arasında Gizli Zam Yaptı. Leasing"d..
'Kuraklık Bu Yıl Gıdayı Vurdu Ama Sektör 2008'de Toparlar' Setbir Başkanı Bahçıvan, 2007 Yılında Kuraklık Etkisiyle Tarım Ürünlerinde Fiyat Artışı Baskısı Olduğunu Belirtti ve Ekledi: 2008"de..
Ne Finans Ne Perakende 2008 Enerjik Bir Yıl Olacak Elektrik Üretiminde Yatırım İhtiyacının Kaçınılmaz Olması, Elektrik Dağıtım Özelleştirmeleri Yapılacağı Beklentisi ve Nükleer Santral İhales..
Hazine 2008'de 107 Milyar Borç Arayacak Hazine 2008"de 91.6 Milyarı İç, 15.3 Milyarı da Dış Olmak Üzere Toplam 106.9 Milyar YTL"lik Yeni Borçlanmaya Gidecek. Hazine 2008 Yılında Gerçekleştirm..
Dalgalı Yılda İMKB Yüzde 43 Kazandırdı, YTL Lider Oldu Dalgalı Seyir İzleyen Piyasalarda İMKB, Yüzde 42.8"le En Çok Kazandıran Borsalar Arasında Yerini Aldı. YTL İse Yüzde 17.7 ile 2007"de Do..
Ankara'da Toplu Ulaşıma 'Zam' Ankara - Başkentte Toplu Ulaşım Ücretlerine Yarından Geçerli Olmak Üzere Zam Yapıldı. ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan Yapılan Yazılı Açıklamaya Göre,..
Tayyip Erdoğan, Yalova İskelesine Çarptı Feribotta Korku Dakikaları: 4 Yaralı
Cristina?nın haylaz Kızı arjantin?i Karıştırdı Arjantin?de Geçen Ay Devlet Başkanı Olan Cristina Fernandez?in Başı 16 Yaşındaki Kızı Florencia ile Dertte
Avrupa Standartları Öncesi Son Araç Muayenesi
Avrupa Standartları Öncesi Son Araç Muayenesi
Ocak 2008'de Uygulanacak Avrupa Standartlarına Uygun Araç Muayenesi Öncesi Ordu'daki Araç Sürücüleri İstasyonlara Akın Etti.
Enerji Üretimine Hes Takviyesi Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürlüğü Sorumluluk Alanında Bulunan 3 Hidroelektrik (Hes) Santralinin 4 Yıl İçinde Devreye Gireceği ve Bu Santrallerden Yılda ..
Avustralya Yeni Yıla "Merhaba" Dedi Avustralya 2008'e "Merhaba" Dedi.
Keşmir yeni yıla 2007’nin en soğuk gününde giriyor Hindistan'ın kuzey eyaletlerinden Keşmir bölgesi 2008 yılına soğuklarla beraber merhaba diyecek. Keşmir'in başkenti Srinagar'da bugün hav..
İsmmmd'nin Yeni Yıldaki İlk Seminerinin Konusu Vergi Cennetleri ve Asgari Geçim İndirimi Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Dönem Sonu Yapacakları Faaliyetlerle İlgili Kalemleri Tartışacak. Ver..
Partililerden BBP Başkanı Yazıcıoğlu'na sürpriz doğum günü kutlaması Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu düzenlediği basın toplantısı ardından partililerin sürpriz doğum..
Ankara Sigorta Genel Müdürlüğü'ne Vekaleten Şaban Çağıran Atandı Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi'nin 15.07.2003 Tarihinden İtibaren Genel Müdürlük Görevini Yürütmekte Olan Yusuf Cemil Sato..
Esnaf, Yeni Yılda Marketler Yasası'nın Çıkmasını İstiyor Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Tesob) Başkanı Mehmet Bekçi, Yeni Yılda Marketler Yasasının Çıkarılarak, Küçük Esnafın Sor..
Diyarbakır'da elektrik kesintisi, vatandaşı sokağa döktü Diyarbakır'da kaçak elektrik kullanımından kaynaklanan aşırı yüklenmeden dolayı sürekli elektrik trafosunun sigortaları atıyor veya ya..
Tgdf Başkanı Şemsi Kopuz: Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu'nun (Tgdf) Çalışmalarıyla, 30 Mayıs 2007 Tarihli Resmi Gazete'de Yayınlanarak Yürürlüğe Giren "Gıdada Kdv İndiri..
Hendek Belediye Başkanı İnci: 'Engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için çalışıyoruz'
Hendek Belediye Başkanı İnci: "Engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için çalışıyoruz"
Sakarya'ya bağlı Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, ilçede engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Erzincanda yaban domuzları için sürek avı düzenlendi
Erzincan'da yaban domuzları için sürek avı düzenlendi
Erzincan bazı köylerden gelen şikayetler üzerine Tarım İl Müdürlüğü tarafından Vallik aracılığıyla alınan gerekli izinlerin ardından, yaban domuzları için sürek avı düzenledi.
Merdivenden Düşen Yaşlı Kadın Öldü
Merdivenden Düşen Yaşlı Kadın Öldü
Muğla'nın Bodrum İlçesinde, Kaldığı Evin Üst Katına Çıkarken Merdivenden Düşerek Hastaneye Kaldırılan 92 Yaşındaki Şahhanım Çelik Hayatını Kaybetti.
Ölen Annesinin 5 Yıl Boyunca Bankadan Maaşını Çeken Şahsa 3 Yıl Hapis Samsun'da Ölen Annesinin 5 Yıl Boyunca Bankadan Emekli Maaşını Çeken Şahıs, Dolandırıcılık Suçundan 3 Yıl 1 Ay 15 Gün Hap..
İnternet Üzerinden Dolandırıcılık Yapan 2 Zanlı Tutuklandı Malatya'da "Başkasına Ait Kredi Kartı Bilgilerini Kullanarak İnternet Üzerinden Dolandırıcılık Yapmak" Suçunu İşledikleri İddiasıyla..
Vagon Onarım Fabrikasına şimdi de Polanyalılar talip Malatya'da çok uzun yıllardır atıl durumda olan Vagon Onarım Fabrikası'na şimdi de Polonyalılar talip.
Adana Yılmaz Güney Kültür Merkezi, kaybolan filmler için eylem düzenledi
Adana Yılmaz Güney Kültür Merkezi, kaybolan filmler için eylem düzenledi
Adana Yılmaz Güney Kültür Merkezi Derneği, DTP Milletvekili Hasip Kaplan'ın Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda sorduğu "Yılmaz Güney filmlerine en oldu?" sorusuna Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın verdiği "İçişleri...
Polonyalı Şirket, Malatya'daki Vagon Onarım Fabrikasına Talip Malatya - Malatya'nın Yeşilyurt İlçesinde Bulunan Vagon Onarım Fabrikasına, Vagon Üretim Fabrikası Olarak Çalıştırmak Amacıyla Ta..
Aşı yapıldıktan 4 gün sonra ölen öğrencinin ölüm sebebi belli değil Muğla'nın Kavaklıdere ilçesindeki bir ilköğretim okulunda, geçen perşembe günü hepatit B aşısı vurulduktan sonra rahatsızla..
Rahibe suikast düşüncesi olan şahıs, Hıristiyanlık hakkında bilgilenmek istediğini belirtip randevu talep etmiş Antalya İncil Kilisesi Rahibi Ramazan Arkan, kendisine suikast düşüncesinde ola..
Gül: 2008, Terörle Mücadelede Ciddi Sonuçlar Alacağımız Bir Yıl Olacak Ankara - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin 2007 Yılında Terörle Mücadele Alanında Ciddi Gelişmeler Kaydettiğini Be..
KARGİD, işletmelere nitelikli eleman yetiştirecek
KARGİD, işletmelere 'nitelikli eleman' yetiştirecek
Türkiye'de yaşanan işsizlik sorununa rağmen, ülke genelinde olduğu gibi Karadeniz Bölgesi'ndeki ticari işletmelerin de karşılaştıkları en önemli sorunların başında 'nitelikli eleman' sıkıntısının geldiği bildirildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10