30 Aralık 2007 Pazar Günü Haberleri

30 Aralık 2007 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Dikkat
Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Dikkat
Adıyaman'ın Besni Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erol Erdoğan, Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Karşı Vatandaşları Uyararak, Özellikle Lodoslu Havalarda Dikkatli Olunması Gerektiğini Bildirdi.
'Çiftçiler Pahalı Elektrik Kullanıyor' Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Üreticilerin Elektrik Borçlarının Yapılandırılmasına Yönelik Uygulamaların Olumlu Karşılan..
Sıcak Suyla Banyo Cildi Kurutuyor Çok Sıcak Suyla Banyonun Cildi Kuruttuğu, Bunun da Beraberinde Cilt Hastalıklarını Getirdiği Bildirildi.
Sigorta Priminin % 50si Kadar Prim Desteği Havuza
Sigorta Priminin % 50'si Kadar Prim Desteği Havuza
Sigorta Priminin Yüzde 50'si Oranında Prim Desteği, Tarım Sigortaları Havuzuna Bütçeden Aktarılacak.
'Atatürk, İzmir'i İzleyecek' İzmir'in Buca İlçesinde Yapımı Devam Eden ve 13 Katlı Apartman Yüksekliğinde Olacağı Bildirilen Atatürk Maskının 29 Ekim 2008'de Tamamlanması Planlanıyor.
Okul Öncesi Öğretmenlere Seminer
Okul Öncesi Öğretmenlere Seminer
Okul Öncesi Eğitimde Ücretli, Sözleşmeli, Usta Öğretici ve Kadrolu Stajyer Öğretmen Olarak Görev Yapan Ana Sınıfı Öğretmenlerine Hizmetiçi Eğitim Seminerleri Veriliyor.
İlk Kez Doğuracak İngiliz Daily Mail Gazetesinde Yer Alan Habere Göre Şarkıcı Eşi Keith Urban'la 18 Aydır Evli Olan 40 Yaşındaki Nicole Kidman, Ailesine Hamile Olduğunu Açıkladıİngiliz Daily Mail Gazetesinde Yer Alan Habere Göre Şarkıcı Eşi Keith Urban'la 18 Aydır Evli Olan 40 Yaşındaki Nicole Kidman, Ailesine Hamile Olduğunu Açıkladı
İletişim ve Ergenlik Sendromu Velilere Anlatıldı
İletişim ve Ergenlik Sendromu Velilere Anlatıldı
'Aile İçi İletişim ve Ergenlik Sendromu' Konulu Seminerde Uzman Psikolog Zafer Akıncı, Anne ve Babaların Kendi Dönemlerindeki Yaşayış Biçimlerini Kafalarından Silmesi Gerektiğinin Önemine Dikkat Çekti
Yenimahalle Temizlikte Öncü Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, İlçe Sınırları İçindeki Cadde ve Sokakların Temizlenmesi İçin Yoğun Mesai Harcıyor.
Yılın Son Konseri
Yılın Son Konseri
Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Halk Müziği ve Halk Oyunları Bölümü İcra Heyeti'nin Konserinde Sanatseverler 2007 Yılını Türkülere Uğruladı.
Yangın Sırasında İtfaiyeye Ayran Servisi Samsun'da Bir İş Yerinde Çıkan Yargına Müdahale Eden İtfaiye Ekiplerine Mahalle Sakinleri Dumandan Zehirlenmemeleri İçin Ayran Servisi Yaptı.
Halis Ağa?ya 20 Milyon Dolarlık Kıyak Tmsf?ye, 484 Milyon Dolar Borcu Olan Toprak Holding?e, İbb?den 20 Milyon Dolarlık Arazi Rantı Sağlandı
Kaçak Lüks Otomobil Skandalı Son Yılların En Büyük Lüks Oto Sahteciliği. Çoğu Bmw Son Model 1500 Otomobilin Düşük Fiyatlarla Fatura Edilip Gümrükten Geçirildiği Belirlendi. Sanatçı, İşadamı v..
Avrupada En Fazla Veteriner Fakültesi Türkiyede Bulunuyor
Avrupa'da En Fazla Veteriner Fakültesi Türkiye'de Bulunuyor
Bursa Veteriner Hekimler Odası 2. Başkanı Sinan Sağlam, Avrupa'da En Fazla Veteriner Fakültesinin Türkiye'de Olduğuna Dikkat Çekerek, Fakülte Sayısına ve Öğrenci Kontenjanına Sınırlama Getirilmesini İstedi.
Başkentliler, doğalgaza 75 YTL sınırlama getirilmesine tepkili Doğalgaz zammının yılbaşından sonra yürürlüğe gireceğini duyan Başkentliler, doğalgaz satış bürolarına hücum etti. Bunun üzerine..
Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Arayıcı: 'Banka promosyonları çalışanlara dağıtılmalı'
Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Arayıcı: "Banka promosyonları çalışanlara dağıtılmalı"
Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, bankalar tarafından verilen maaş promosyonlarının çalışanlara dağıtılması gerektiğini bildirdi.
CHP Erciş Binasına Molotoflu Saldırı Van'ın Erciş İlçesinde CHP İlçe Başkanlığına Molotofkokteyli Atıldı.
TKKdan En Fazla Bir Milyon 500 Bin YTL Kredi
TKK'dan En Fazla Bir Milyon 500 Bin YTL Kredi
Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri 2008 Yılında Gerçek veya Tüzel Kişilere Bir Milyon 500 Bin ile 250 Bin YTL Arasında Değişen Oranlarda Kredi Verebilecek.
'Hedefimiz Sakarya'yı İlk 10 İl Arasına Sokmak' ATSO Başkanı Erol Öztürk, hedeflerinin Sakarya'yı gelişmiş ilk 10 il arasına sokmak olduğunu belirterek, 'Kişi başı milli gelirden aldığımız pa..
Kenya, 'İstikrar Vadisi' Ünvanını Kaybediyor Dengelerin çabuk değiştiği bölgesinde 'istikrar vadisi' olarak nitelendirilen Kenya'da hafta içinde gerçekleşen seçimler, ülkenin bu unvanını zara..
Aksaray'daki El Kaide Operasyonu Aksaray'da, Terör Örgütü El Kaide ile Bağlantıları Olduğu İddiasıyla Gözaltına Alınarak Adliyeye Sevk Edilen 19 Kişiden 5'i Tutuklandı.
Enlerin ülkesi Çinde 2007 Yılı
'En'lerin ülkesi Çin'de 2007 Yılı
Türk Çin ilişkileri 2007 yılında genelde ticaret eksenli bir gelişme gösterdi.
Malatyada Yolcu Minibüsü Kundaklandı
Malatya'da Yolcu Minibüsü Kundaklandı
Malatya'da Park Halindeki Bir Minibüs Kundaklanmak İstendi.
Kahramanmaraş'taki Kazada Astsubay Öldü Kahramanmaraş'ta Meydana Gelen Trafik Kazasında İl Jandarma Komutanlığı'nda Görevli Astsubay Uğur Bilir Hayatını Kaybetti.
Gebze'de Zincirleme Trafik Kazası: 6 Yaralı Kocaeli'nin Gebze İlçesinde Bir Kamyonun Kasasından Yola Dökülen Islak İnşaat Harcı Zincirleme Kazaya Neden Oldu. 6 Aracın Birbirine Girdiği Kazada..
Sokak Ortasında Uyuşturucuyla Yakalandı Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde devriye gezen polis ekibi, sokak ortasında uyuşturucuyla gezen 1 kişiyi gözaltına aldı.
Buttonun Evi Önünde Hükümeti Protesto Eylemi
Butto'nun Evi Önünde Hükümeti Protesto Eylemi
Pakistan'da Binlerce Kişi, Suikasta Kurban Giden Benazir Butto'nun Naudero Kasabasındaki Evinin Önünde Toplanarak, Hükümet Karşıtı Sloganlar Attı.
Rusya, Kimyasal Silahları İmha Etmeye Başladı Soğuk Savaş Döneminde Eski Sovyetler Birliği'nin Batı'yı Tehdit Etmek İçin Kullandığı Kimyasal Silahlar, Rusya Federasyonu Tarafından Tamamen İmh..
Aşırı sıcaklar portakalın kalitesini düşürünce ihracat geriledi Geçtiğimiz ilkbahar ve yaz mevsiminde yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle, narenciyede ürün kalitesi azaldı ve bu durum ihracatı o..
İstanbul ve Ankara'da 3 Minibüs Kundaklandı/ Bakan Atalay: Terör Örgütü Yandaşları Kundaklıyor İstanbul/ankara - Bahçelievler ve Kadıköy'de İki, Ankara'da da 1 Minibüs, Adana, Mersin ve Sinop..
Yoksula En Az 500 Kilogramlık Kömür Yardımı Yapılacak Ankara - Maddi Durumu İyi Olmayan Ailelere, Asgari 500 Kilogramlık Kömür Yardımı Yapılacak. bakanlar Kurulu'nun Konuya İlişkin Kararı Re..
Bakan Şimşek: Cari Açığa Kısa Vadede Çözüm Yok Ankara - Türkiye'nin Üksek Oranda Cari İşlemler Açığı Olduğunu ve Bunun Kısa Dönemde Çözümünün Bulunmadığını Söyleyen Devlet Bakanı Mehmet Şimşe..
Endonezya'da Askeri Uçak Düştü: 4 Ölü, 3 Kayıp Endonezya Deniz Kuvvetlerine Ait Küçük Uçak Sumatra Adası Açıklarında Düştü. 4 Subayın Öldü, 3'ünün Kayıp Olduğu Belirtildi.
Ak Partili Özyavuz 2007 Yılını Değerlendirdi AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Çağla Aktemur Özyavuz, Türkiye'nin Yaşadığı İstikrar Sorununun AK Parti Hükümeti ile Son Bulduğunu Söyledi.
Çeyrek Bilet Alanın Şansı Daha Çok Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünün Yılbaşı Özel Çekilişinde Çeyrek Bilete İkramiye Çıkma Olasılığı Yüzde 85, Bu Şansın Yarım Bilette Yüzde 9, Tam Bile..
Hidayet Türkoğlu Takımın En Skoreri Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'ne (Nba), Bu Sabaha Karşı Oynanan 9 Maçla Devam Edildi.
Türk Eğitim-sen'den 'Öğretmen Açığı' Açıklaması Türk Eğitim-sen Genel Başkanı Şuayip Özcan, 'Öğretmen Açığı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in İddia Ettiği Gibi 12 Bin 805 İse Tüm Eğitim Fa..
Elektrik Zammı Resmi Gazete'de Yayımlandı Elektrik Tarifelerine Yılbaşından İtibaren Konut Aboneleri İçin Yüzde 15, Sanayi Aboneleri İçin Yüzde 10 Oranında Artış Yapılacak.
2008'in Turizm Trendleri Turizm Sektöründe Faaliyet Gösteren Dünya Genelindeki Bazı Şirketlerin Araştırmaları ve Geleceğe Yönelik Projeksiyon Çalışmaları, 2008'in Turizm Trendleri Arasında Tü..
Kendisi Biten Tartışması Bitmeyen Yol
Kendisi Biten Tartışması Bitmeyen Yol
KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fazıl Çelik, Bölünmüş Meskun Mahal Caddesi Niteliğindeki Karadeniz Sahil Yolu'nun 542 Kilometre Boyunca Yerleşimlerden Geçtiğini Belirtti.
Muğlanın son radyo tamircisi
Muğla'nın son radyo tamircisi
Muğla'da, 38 yıldır radyo tamirciliği yapan şehrin son radyo tamircisi Mustafa Bektaş, gelişen teknolojiye ve zorluklara rağmen ayakta kalma mücadelesi veriyor.
Uludağ Yılbaşına Hazır
Uludağ Yılbaşına Hazır
Kurban Bayramı tatilinde otelcilerin yüzünün güldüğü Uludağ'da yılbaşı öncesi otellerde doluluk oranları yüzde 100'ü buldu.
Gül çifti iki mutluluğu birden yaşadı
Gül çifti iki mutluluğu birden yaşadı
Manisalı Ali-Rabia Gül çiftinin, 16 yıl sonra evlatlık aldıkları çocuklarından sonra ikinci çocukları dünyaya geldi. Gül çiftti, iki mutluluğu birden yaşadı.
Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna 300 Yeni Kitap
Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna 300 Yeni Kitap
Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Yönetimi Kütüphaneyi Öğrencilerin Ayağına Getirdi.
Başkentte Rehine Dehşeti Zengin İşadamı ve Karısını Evinde Rehin Alan Kar Maskeli 4 Soyguncu, Evde 10 Milyon Euro Olduğunu İleri Sürerek Paranın Kendilerine Verilmesi için 5 Saat İşkence Yapt..
CHP İsmet İnönüyü Andı
CHP İsmet İnönü'yü Andı
CHP'de Demokratik Değişim Hareketi ölümünün 34. yıl dönümünde İsmet İnönü'yü torunu Gülsün Bilgehan'ın konuşmacı olarak katıldığı bir etkinlikle andı.
Kömür Yardımına 2008de de Devam Edilecek
Kömür Yardımına 2008'de de Devam Edilecek
İı ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca Belirlenerek Valiliklere Bildirilecek Yoksul Ailelere, Başvuruları Üzerine 2008 Yılında Bedelsiz Kömür Yardımı Yapılacak.
Gaziantepte Fotoğraf Sergisi
Gaziantep'te Fotoğraf Sergisi
Gaziantep Üniversitesi Fotoğraf Kulübü, Üniversite Yerleşkesi İçerisinde Karma Fotoğraf Sergisi Açtı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10