27 Aralık 2007 Perşembe Günü Haberleri

27 Aralık 2007 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Selçuk Şahin: "Gücümüzü gösterdik" Fenerbahçeli Selçuk Şahin, lig ve Şampiyonlar Ligi maçları göz önüne alındığında, oldukça zorlu bir dönemden en az hatayla ayrıldıklarını, ligdeki tüm öneml..
Dursun Uyar Cezaevinde Hakkında 2 Yıl Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar, Tutuklanarak Karabük Kapalı Cezaevine Konuldu.
"Mutlu Aileler Yaratalım" Projesi Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneğinin (Çider), Özel Bir Hastaneyle Başlattığı "Mutlu Aileler Yaratalım" Projesiyle, Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Dernek Üyelerin..
Osmaniye eczacılar temsilciliği oda statüsüne kavuştu
Osmaniye eczacılar temsilciliği oda statüsüne kavuştu
Türkiye genelinde sağlıktaki hızlı büyüme her alanda büyümeyi de beraberinde getiriyor. Sağlıktaki reformların ardından 4 özel hastanenin açıldığı Osmaniye'de eczacılar 50 yıl sonra gelen değişimin sevincini yaşıyor.
İki Eşli 18 Torunlu Milletvekil
İki Eşli 18 Torunlu Milletvekil
Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyüpoğlu'nun İki Eşi, 18 Çocuğu ve 67 Torunu Var.
Sağlık Bakanı Akdağ Erzurum'da Erzurum'a ikinci bir tıp fakültesinin açılması ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının kendisi ile bir görüşme yapmadığını söyleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "G..
Devlet Bakanı Tüzmen: 'Enerjiye yapılan zam Türkiyenin rekabetçiliğinde sıkıntı oluşturur'
Devlet Bakanı Tüzmen: "Enerjiye yapılan zam Türkiye'nin rekabetçiliğinde sıkıntı oluşturur"
Dış Ticaret Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, hükümetin 5 yıldır mümkün olduğunca girdi maliyetlerine zam yapmadığını söyledi. 2002'de petrol varil fiyatının 18 dolar civarındayken bu rakamın şimdilerde 90 dolar...
ERGİADda görev değişimi
ERGİAD'da görev değişimi
Erzurum Genç İşadamları Derneği (ERGİAD) olağanüstü genel kurulunu yaptı ve Murat Kılıç'ın başkanlığında yeni yönetimini belirledi.
Komisyondan 7 yıl sonra ilk kez oy birliğiyle çıkan asgari ücret yıllık ortalama yüzde 9,2 arttı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 16 yaşından büyükler için 1 Ocak 2008'den itiba..
KASİF Başkanı Reis: 'KOBİlere uygulanan adaletsizlik 2008de kaldırılmalı'
KASİF Başkanı Reis: "KOBİ'lere uygulanan adaletsizlik 2008'de kaldırılmalı"
Karadeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (KASİF) Başkanı Osman Reis, 2008'de makroekonomik istikrarın pekiştirilmesi ve eksik reformların hızlı bir şekilde tamamlanması için yeni reformlara ihtiyaç olduğunu söyledi.
Ordu'da fındık bahçelerinde toz ilaç kullanımı yasaklandı Ordu'da fındık kurdu ile yapılan mücadele kapsamında toz ilaç kullanılması, alınması ve satılması bitki örtüsünün korunması amacıyla ..
Elektrikçiler korsan çalışanlardan dertli
Elektrikçiler korsan çalışanlardan dertli
Malatya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Baştürk, piyasada korsan çalışan elektrikçilere yönelik bir denetimin olmamasından şikayet etti.
Pakistanda Bombalı Saldırı
Pakistan'da Bombalı Saldırı
Pakistan İçişleri Bakanlığı Kaynakları, Muhalif Lider ve Eski Başbakan Benazir Butto'nun, Rawalpindi'deki Parti Mitinginde Meydana Gelen Patlamanın Ardından Kaldırıldığı Hastanede Hayatını Kaybettiği Bildirildi.
Yargıtay Başkanlığı Seçimi 4. Tura Kaldı Ankara- Osman Arslan'ın Yaş Haddinden Emekliye Ayrılmasının Ardından Başlayan Yargıtay Başkanlık Seçimlerinin Üçüncü Turunun Beşinci Oylamasında da Ad..
Türkiyede tarım sektörü küçülürken Antalyada büyüdü
Türkiye'de tarım sektörü küçülürken Antalya'da büyüdü
Türkiye genelinde tarım sektörü küçülürken, 2007 yılı rakamlarına göre Antalya'da yüzde 26 büyüdü. Büyümenin kırsal kesimde değil de örtü altı sebze üretiminde sağlandığını belirten Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)...
CHP'deki Açlık Grevi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şahinbey İlçe Başkanı Deniz Kurtoğlu ve 14 Yönetim Kurulu Üyesinin Başlattığı Süresiz Açlık Grevi İkinci Gününde de Devam Etti.
Irak: "Cezayir Anlaşması'nı inkar etmiyoruz" Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin Cezayir Anlaşması'nı tanımadıklarına yönelik ifadesine ofisi açıklık getirdi. Cumhurbaşkanlığı, Cezayir Anla..
Kadıköy Belediyesi'nin Yılbaşı Kutlamaları İptal Edildi Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Bağdat Caddesi Suadiye Trafik Otoparkı'nda Düzenlenmesi Planlanan Yılbaşı Kutlamaları ve Emre A..
Yargıtay'da Başkanlık Seçimi Yargıtay'daki Başkanlık Seçiminin Üçüncü Gününde de Sonuç Çıkmadı.
Uzak Doğu'nun devleri Çin ve Japonya barışıyor (2) Geçmişteki savaşlar, karasuları ihlalleri ve bazı siyasi problemlerden dolayı yıldızları bir türlü barışmayan Çin ile Japonya, ilişkileri ge..
Kopenhag'a cami projesine bakandan destek Kilise ve Entegrasyon Bakanı Birthe Rönn Hornbech, Kopenhag'da inşa edilecek büyük cami projesine destek verdiğini açıkladı. Her inanç grubu gibi Müs..
Güller Solmasın Analar Ağlamasın Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan'ın Kaleme Aldığı Emniyet Mensuplarının Oynadığı, "Yarınlara Geç Kalmadan" Adlı Tiyatro Oyunu Büyük İlgi Gördü.
Polise yönelik şiddet en çok Berlin'de Almanya'nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Berlin polislere yönelik şiddet olaylarında Almanya'da ilk sırada yer alıyor. Berlin'de nüfusa ..
BM Merkezi'ndeki meydana Muhammed Esed ismi verilecek Avusturya'nın başkenti Viyana'da bulunan ve Birleşmiş Milletler'in dünya üzerindeki resmi dört merkezinden biri olan Viyana Uluslararası ..
Özbekistan'da ilan edilen aftan faydalanan mahkumların tahliyesine başlandı Özbekistan'da Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un inisiyatifi üzerine anayasasının ilan edilişinin 15. yıl dönümü münase..
Butto'nun ölümü doğrulandı Pakistan İçişleri Bakanlığı, Benazir Butto'nun Ravalpindi'de uğradığı bombalı saldırıda öldüğünü doğruladı.
Rus diplomat: "Butto'nun ölümü, terörü tetikleyebilir" Rusya'nın Asya'dan sorumlu üstdüzey diplomatı Alexander Losyukov, Pakistan eski Başbakanı Benazir Butto'nun ölümünün terörü tetikleyebil..
ABD, Butto'ya yapılan saldırıyı kınadı ABD, Pakistan Eski Başbakanı Benazir Butto'yu hedef alan saldırıyı kınadı.
Sulukuleliler Meclis'te –istanbul Sulukule'de Uygulamaya Konulan Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Sulukule'de Yaşayan ve Evleri Yıkılan Romanlar Mağduriyetlerini İnsan Hakları Komisyonu'na..
Dursun Uyar Teslim Olmadı, Yakalandı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Yetkilileri, Hakkında Verilen Hapis Kararının Ardından Erteleme Süresi Dolduğu Halde Teslim Olmadığı Gerekçesiyle Hakkında ..
Net Asgari Ücret 435 YTL(2) Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Brüt Asgari Ücretin 2008'in İlk Altı Ayında Yüzde 4, İkinci Altı Ayda Yüzde 5 Artırılmasını Kararlaştırdı. Buna Göre Ocak Ayında Brü..
Oynarken tramvayın altında kaldı
Oynarken tramvayın altında kaldı
Antalya'da arkadaşlarıyla birbirlerini kovalarlarken tramvayın altında kalarak yaralanan 7 yaşındaki bir çocuk hastaneye kaldırıldı. Çocuğun hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.
Yargıtay Başkanını Bugün de Seçemedi Yargıtay Başkanlığı için bugün yapılan 5'inci tur seçimde de sonuç alınamadı. Son iki turda yarışan başkan iki adaydan Hasan Gerçeker 108, Coşkun Koçak is..
Çayeli, AB hibe programlarından yararlanmak için harakete geçti
Çayeli, AB hibe programlarından yararlanmak için harakete geçti
Rize'nin Çayeli ilçesi, AB hibe programlarından en iyi şekilde faydalanmak için harekete geçti.
Belediye çalışanları, karla mücadele etmeye hazırız sinyali verdi
Belediye çalışanları, 'karla mücadele etmeye hazırız' sinyali verdi
Konya Seydişehir Belediye çalışanları, kurmuş oldukları ekip ve ekipmanlarla kışa hazır olduklarını gösterdiler.
Benazir Butto Öldü Pakistan'daki Muhalefet Lideri Benazir Butto'nun Bugün Ravalpindi'de Düzenlediği Mitinge Yapılan Bombalı Saldırıda Ağır Yaralandığı, Yapılan Müdahalelere Rağmen Öldüğü Bild..
Alevi Vakıf Başkanı Ali Yeral: 'Aleviler Türkiye tarihinde ilk kez kabul edilmeye başlandı'
Alevi Vakıf Başkanı Ali Yeral: "Aleviler Türkiye tarihinde ilk kez kabul edilmeye başlandı"
Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da Alevi vatandaşlar tarafından kurulan Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı'nın (EHDAV) Başkanı Ali Yeral, Türkiye tarihinde ilk kez Alevilerin ülkenin gerçeği olarak kabul edilmeye...
'Bıçak Kemiğe Dayandı ya Dolara Müdahale Edin, ya Teşvik Verin' Kurun Seviyesinden Rahatsız Olan Turizmciler İsyan Etti. Türofed Başkanı "Kur Yükselirken Nasıl Müdahale Ediliyorsa, Düşerken d..
Jetler Vurdu, Petrol 96 $'a Fırladı! Petrol Fiyatlarının Yükselişini Türk Silahlı Kuvvetleri"nin Irak"ın Kuzeyinde Gerçekleştirdiği Hava Operasyonlarına Bağlayan Bloomberg Haber Ajansı, Harek..
Otomobilde İndirim Zamanı Yeni Yıla Kısa Bir Süre Kala Otomobil Firmalarının Satış Kampanyaları Hız Kazandı. Kampanyalarda 10 Bin YTL"ye Varan Peşin Alım İndirimleri, 12 Aya Varan 0 Faiz Olan..
STK'lar Sosyal Güvenlik Yasa tasarısını protesto etmek için yürüdü Ekonomideki kara deliklerin kapatılması açısından hükümetin büyük önem verdiği Sosyal Güvenlik Yasa tasarısı bazı sivil topl..
Merkez Bankası: Vergi Artışı ve Zamlar Enflasyonu Etkiliyor Merkez Bankası, Tütün ve Akaryakıt Başta Olmak Üzere Vergi Artışlarının Enflasyonu Artırdığına Dikkat Çekerek, "Elektrik ve Doğalga..
Hazine'den Yılın Son İhalesi Hazine, 2007 Yılının Son İç Borçlanma İhalesini Yarın Gerçekleştirecek. Hazine"nin Yarın Yapacağı İhalede, 91 Gün Vadeli YTL Cinsi İskontolu Bono İhracıyla 640 Mi..
Elektrikte "Otomotik Zam Dönemi" Hükümetin Son Aşamaya Getirdiği Elektrik Sektörünün Liberalizasyonu ile Tam Bir Piyasaya Dönüştürülmesi Çalışmalarının Tamamlanmasıyla, Akaryakıtta Olduğu Gib..
Yimpaş'ın Sahibi Emniyet'e Teslim Oldu Hakkında 2 Yıl Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar"ın Karabük"ün Eskipazar İlçesi Emniyet Müdürlüğü"ne Te..
Kemençe çalarak ailesini geçindiren Küçük Seyithan, en çok okula gitmeyi özlüyor
Kemençe çalarak ailesini geçindiren Küçük Seyithan, en çok okula gitmeyi özlüyor
Batman'da 12 yaşındaki çocuk, kemençe çalarak ailesinin geçimini sağlıyor. Küçük yaşta ailenin tüm yükünü omuzlamak zorunda kalan küçük kemençeci, en çok okulu özlüyor.
Key Ödemelerinde Süre Uzatıldı Konut Edindirme Yardımı (Key) Hak Sahiplerinin İsimleri ile Yardım Tutarlarının Yer Aldığı Listelerin, Tasfiye Halindeki Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketine ..
Benazir Butto, İntihar Saldırısında Hayatını Kaybetti Ravalpindi- Pakistan'da Muhalefet Lideri Benazir Butto Mitingde Düzelenen İntihar Saldırısında Öldü. benazir Butto'yu Destekleyenlerin ..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10