26 Aralık 2007 Çarşamba Günü Haberleri

26 Aralık 2007 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nitro-mak Özelleştirmesinde Nihai Pazarlık Sümer Holding İştiraklerinden Makine Kimya Nitronobel Kimya Sanayi A.ş.'deki (Nıtro-mak) Yüzde 33.5 Kamu Hissesinin Özelleştirme İhalesinde Nihai Pa..
Osmaniyede hayvancılık teşvikle daha da büyüdü
Osmaniye'de hayvancılık teşvikle daha da büyüdü
2004 yılında teşvik yasası kapsamına alınan tarım kenti Osmaniye'de Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) her gün yeni bir fabrikanın bacası tüterken diğer yandan da hayvancılık gelişiyor.
TOKİnin Diyarbakırda yaptırdığı 559 konut için 5 bin 100 kişi başvurdu
TOKİ'nin Diyarbakır'da yaptırdığı 559 konut için 5 bin 100 kişi başvurdu
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Diyarbakır'da yaptırılan 559 konuttan birine sahip olmak için 5 bin 100 kişi başvurdu.
İTHİB Başkanı Gülle: "Bu şartlarda elektrik zammını kabul etmemiz mümkün değil" İstanbul Tekstil ve Hammadde İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, "Dört yıldır zam yapılmadığı' ..
Sur Belediye Başkanı Aydın, Diyarbakırda Hristiyanların Neol Bayramını kutladı
Sur Belediye Başkanı Aydın, Diyarbakır'da Hristiyanların Neol Bayramı'nı kutladı
Hristiyan aleminde Hz. İsa'nın doğum yıl dönümü olarak kabul edilen Noel Bayramı Diyarbakır Süryani Meryem Ana Katolik kilisesinde de kutlandı.
Mersin'de yanmış erkek cesedi bulundu Mersin'de tanınamayacak halde yanmış erkek cesedi bulundu.
Ardahanlılar aç kurtların şehre inmesinden endişe ediyor
Ardahanlılar aç kurtların şehre inmesinden endişe ediyor
Ardahan'da yaşanan soğuk hava nedeniyle aç kalan kurtların şehre inebileceği bildirildi.
Taşkın: Kendine güvenen bir Türkiye istiyoruz
Taşkın: Kendine güvenen bir Türkiye istiyoruz
Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın, 2008 yılında Türkiye'nin başarıya odaklı, pozitif yüklü yeni gündemlere ihtiyacı olduğunu söyledi.
Diyarbakır polisinden sanatçıların telif haklarını ihlal edenlere büyük darbe
Diyarbakır polisinden sanatçıların telif haklarını ihlal edenlere büyük darbe
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, sanatçıların korkulu rüyası olan korsan satıcılarını büyük darbe vurdu. Gerçekleştirilen 5 ayrı operasyonda 6 bin 500 adet korsan CD ele geçirildi. Olayla ilgili 5 kişi yakalandı.
Araştırmacı Tarihçi Yazar Yurtsever: 'Barzani Kürt değil Yahudi asıllı'
Araştırmacı Tarihçi Yazar Yurtsever: "Barzani Kürt değil Yahudi asıllı"
Çarpıcı açıklamaları ile dikkat çeken Araştırmacı Tarihçi Yazar Cezmi Yurtsever, Kuzey Irak Kürt Yönetimin Başkanı Mesut Barzani'nin Kürt değil Yahudi asıllı olduğunu ileri sürdü. Osmaniye Cumhuriyet Meydanı'nda...
Doğanşehir'de yangın: 2 ev yandı Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde çıkan yangınlarda 2 ev tamamen yanarken, bir ev de hasar gördü.
Yakıt deposu kaynak yapılırken patladı: 2 yaralı
Yakıt deposu kaynak yapılırken patladı: 2 yaralı
Mersin'de bir TIR dorsesinin yakıt deposu kaynak yapılırken patladı. Olayda biri ağır 2 kaynak ustası yaralandı.
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Kaptanın Basın Toplantısı
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Kaptan'ın Basın Toplantısı
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, 148 Milyon Dolara Malolacak Kentsel Dönüşüm Projesi ile Afyonkarahisar'ın Çehresinin Değişeceğini Belirterek, "Birlik, Beraberlik ve Güven İçerisinde Çalışıldıktan Sonra...
Akmerkez'de Buluştular Eski Eşi Arzu Balkan'ı ve Kızı Zeyno'yu Kimselere Değişmeyen Tamer Karadağlı Alışveriş Yaparken Yakalandı..Eski Eşi Arzu Balkan'ı ve Kızı Zeyno'yu Kimselere Değişmeyen Tamer Karadağlı Alışveriş Yaparken Yakalandı..
Adıyaman Tekel 75. Yıl YİBO öğrencileri 2 bin fidanı toprakla buluşturdu
Adıyaman Tekel 75. Yıl YİBO öğrencileri 2 bin fidanı toprakla buluşturdu
Adıyaman Tekel 75. Yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğrencileri 2 bin fidanı toprakla buluşturdu.
Erzurum Emniyet Müdürü Ali Tom göreve başladı
Erzurum Emniyet Müdürü Ali Tom göreve başladı
İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Erzurum Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Ali Tom, kanunlar çerçevesinde vatandaş memnuniyetine önem vereceklerini söyledi.
Vıctorıa Şaşırdı Ünlü Şarkıcı Sahnede Konser Verirken, Kuliste Bulunan Tangaları ve Sutyenleri Çalındı. Polis İç Çamaşırı Hırsızını Arıyor.Ünlü Şarkıcı Sahnede Konser Verirken, Kuliste Bulunan Tangaları ve Sutyenleri Çalındı. Polis İç Çamaşırı Hırsızını Arıyor.
Ailesel Aktarımlı Kalın Bağırsak Hastalığı Uyarısı
Ailesel Aktarımlı Kalın Bağırsak Hastalığı Uyarısı
Ailesel Aktarımlı Kalın Bağırsak Hastalığının Kalıtımsal Bir Hastalık Olduğu ve Hastalığın Erken Yaşlarda Tedavi Edilmemesi Durumunda Kansere Dönüştüğü Bildirildi.
Su Uyur Susuzluk Asla
'Su Uyur Susuzluk Asla'
Konya Büyükşehir Belediyesi Koski Genel Müdürlüğü, Su Tasarrufunu Teşvik Etmek Amacıyla Çocuklara Yönelik Hikaye Kitapları Yayımladı. 'ya Su Olmasaydı' ve 'Su Uyur Susuzluk Asla' Adlı Çocuk Hikaye Kitapları Okullarda...
Düz Liselerin En Birincisi
Düz Liselerin En Birincisi
Eskişehir Atatürk Lisesi, Türkiye'deki Klasik Genel Liseler Arasında Son 2 Yıldır ÖSS'de Birincilikler Elde Etmeyi Başardı. Okul Müdürü Rıfat Günday, Başarılarını Disiplinli Çalışmaya Borçlu Olduklarını Söyledi.
Tacizci Öğretmen Öfkesi
Tacizci Öğretmen Öfkesi
Giresun'un Görele İlçesinde, Hakkında Bazı Kız Öğrencilere Tacizde Bulunduğu İddiasıyla Soruşturma Açılan Bir Öğretmenin Ders Vermeye Devam Etmesi, Tepkilere Neden Oldu.
Avea'dan Tümiş Tarifesine Düzenleme İstanbul - Avea, Ekim Ayında Kurumsal Müşterileri için Hayata Geçirdiği Tümiş Tarifesini Daha Avantajlı Hale Getirdi. avea'dan Yapılan Yazılı Açıklamaya ..
Libadiye Arsalarına Alıcı Çıkmadı İstanbul- Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Satışa Çıkardığı Libadiye Arsalarına Alıcı Bulamadı. tmsf, Toprak Grubuna Ait Üsküdar'daki Libadiye Arsala..
Tekel İhalesi için Raymond James Yetkilendirildi İstanbul - Tekel'in Sigara Bölümü İhalesinde Ulusal ve Uluslararası Yatırımcılarla Görüşme için Raymond James Yetkilendirildi. sigara Üretim v..
Söke Zeytin Fidanları ile Yeşillenecek
Söke Zeytin Fidanları ile Yeşillenecek
Aydın İl Özel İdare'nin Katkılarıyla Söke Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne Aktarılan Kaynak ile 2007-2008 Ağaçlandırma Çalışmalarına Başlandı. 23 Yerleşim Yerine, Toplam 15 Bin 300 Adet Fidanın Dikileceği Projenin İlk...
Çarşamba Tso Arşivi Elektronik Ortamda
Çarşamba Tso Arşivi Elektronik Ortamda
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'nca(tso) Geçen Ay Başlatılan Çareas Elektronik Arşiv Projesi'nin Tamamlandığı Bildirildi.
Tüzmen: Elektriğe Zam Yapılmak Zorunda Kalındı Ankara - Devlet Bakanı Tüzmen, Girdi Maliyetlerindeki Artışın, Rekabetçiliği Azalttığını Belirterek, "Ama Gelinen Noktada, Artık Kaçınılmaz Hale..
Başbakan Erdoğan, ABD Temsilciler Meclisi Heyetini Kabul Etti Başbakan Erdoğan, ABD Temsilciler Meclisi Heyetini Kabul Etti ankara - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da..
Romanların Fotoğraf Sergisi Çanakkalede de Açılacak
Romanların Fotoğraf Sergisi Çanakkale'de de Açılacak
İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İfod) ve Simurgphotos Üyesi Birol Üzmez'in İzmir'in Kahramanlar Semtindeki Ege Mahallesi Romanlarının Yaşamını Konu Alan Fotoğraf Sergisi Çanakkalelilerle Buluşuyor.
Malatya'da 1 Kişi Donarak Öldü Malatya'da Yalnız Yaşayan Ayakkabı Boyacısı, Kaldığı Kulübede Aşırı Soğuk Sebebiyle Donarak Hayatını Kaybetti.
Rusya İran'a Yeni Bir Hava Savunma Sistemi Sağlayacak İran, Rusya'dan Yeni S-300 Hava Savunma Sistemleri Alacağını Bildirdi. Açıklamanın, İran'a Silah Satışlarına Karşı Olan ABD'yi Kızdıracağ..
Migros - Fenerbahçe: 67 - 85 Salon: Pamukspor Salonu
Malatyaspor, kombine biletlere ilgi bekliyor Malatyaspor Başkan Yardımcısı Bilal Bülent Uçar, satışa sunulan kombine biletlere taraftarların ilgi göstermesini istedi.
CHP Myk Toplantısı CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı Genel Başkan Deniz Baykal'ın başkanlığında yapıldı. CHP Genel Merkezi'nde saat 11.00'da başlayan toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.
Çankaya Üniversitesi - Burhaniye Belediyesi: 74 - 73 Salon: Çankaya Üniversitesi Spor Salonu
"Mükelleflerin Dörtte Üçü Asgari Ücretliden Az Vergi Ödüyor" Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Akif Ulusoy, İstanbul'daki Gelir Vergisi Mükelleflerinin Dörtte Üçe Yakın Bölümünün Asgari Ücretin Al..
Kayıt Dışı ile Mücadele İçin Özel Birim Kuruluyor Vergi Konseyi Başkanı Mustafa Uysal, Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadelede Birçok Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşu Arasında Eşgüdüm Sağlayacak "Kayıt..
Sakarya'nın kuraklık eylem planı hazırlanıyor Sakarya Tarım İl Müdürü Abdurrahman Çakar, yağışların yeterli olmayışı ve aylara dağılımının düzensizliği nedeniyle tarımsal üretim miktarında ve..
Rusya'dan Belarus'a 1,5 milyar dolarlık Noel hediyesi Belarus'un bu yılın Şubat ayında beri Rusya'dan istediği 1,5 milyar dolarlık kredi bugün gönderiliyor. Rus basını Moskova'nın kredi je..
Peşmergeden ABDye: Operasyonları Durdur
Peşmerge'den ABD'ye: Operasyonları Durdur
Bugün ABD'nin Irak Büyükelçisi ile Bir Araya Gelen Kürt Liderler, Amerikan Yönetiminden Türk Ordusunun Son Zamanlarda Sıklaştırdığı Sınırötesi Operasyonların Durdurulmasını İstedi.
Bir anlık dalgınlık yüzünden arabasından oldu Tekirdağ'da, büfeye giden şahsın, çalışır vaziyette park ettiği arabası çalındı.
Genelkurmay'dan sonra MİT de eski çalışanlarının konuşmasından rahatsız oldu Genelkurmay Başkanlığı'ndan sonra Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) da emekli mensuplarının konuşmasından rahatsız ..
DTP, savaş karşıtı cephe oluşturacak DTP, sınır ötesi operasyonlar nedeniyle özellikle bölge halkı ve çocukları dağda olan ailelerin kaygılı olduğunu savundu. DTP, geniş bir savaş karşıtı cep..
Denizlide bir yıl içinde 912 dilenci yakalandı
Denizli'de bir yıl içinde 912 dilenci yakalandı
Denizli'nin bazı ilçeleriyle diğer il ve ilçelerden gelen 912 dilenci, bir yıl içinde çeşitli operasyonlarla yakalanarak geldikleri yerlere gönderildi. 2007 yılının en ilginç olayı ise zabıtayı karşısında gören bir...
Diyanet'ten, Alevileri rencide eden diziye tepki Diyanet İşleri Başkanlığı, Alman televizyon kanalı ARD'de yayınlanan bir dizide Alevilerin rencide edilmesi ile ilgili, söz konusu yayına heme..
Kulübede yalnız yaşayan ayakkabı boyacısı donarak öldü
Kulübede yalnız yaşayan ayakkabı boyacısı donarak öldü
Malatya'da yalnız yaşayan 50 yaşındaki şahıs donarak hayatını kaybetti.
Üstüne kuma getirildiğini duyunca intihara kalkıştı Şanlıurfa'da kocasının üzerine başka bir kadını kuma olarak getireceğini öğrenen 4 çocuk annesi Esma Alaoğlu (24), fare zehiri içerek intih..
Mali'nin Yeni Hostesi Kim Mehmet Ali Erbil, Çarkıfelek ile Yeniden Ekranlara Dönüyor. Ama Bu Kez Bir Farkla...
Vali Güler: 5 Yılda 34 Ton 327 Kg Uyuşturucu Ele Geçirdik İstanbul Valisi Muammer Güler, Polisin Son 5 Yılda 34 Ton 327 Kilogram Uyuşturucu Ele Geçirdiğini Açıkladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10