23 Aralık 2007 Pazar Günü Haberleri

23 Aralık 2007 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Aygün: Vize ABnin Türk Kompleksidir
Aygün: Vize AB'nin Türk Kompleksidir
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Adalet Divanı'nın Aldığı Kararlar Uyarınca Türk Vatandaşlarının Avrupa Birliği (AB) Ülkelerine Vizesiz Seyahat Etme Hakkı Bulunduğunu Belirtti.
Karacabey, geleceğe emin adımlarla ilerliyor
Karacabey, geleceğe emin adımlarla ilerliyor
Bursa'nın en büyük ilçelerinden Karacabey, kentin parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2007 yılını yatırımlarla geçiren Karacabey, 2008'de yarım kalmış projelerini tamamlayarak geleceğe emin adımlarla...
Kubilay'ın Şehit Edilişinin 77. Yılı Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın Katledilişinin 77. Yıl Dönümünde Menemen'deki Törenler 'Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu' ile Başladı.
Bursa'da işyerinden hırsızlık Bursa'da bir işyerine giren kişi ya da kişiler, içerdeki bir adet vana, bir miktar hortum rekoru, bir miktar dip klape malzemelerini alarak kaçtı.
Türkiye'nin 'Radyoaktif Haritası' Çıkarılacak Nükleer Güç Santrallarının Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanunun Yasalaşmasının Ardından Ülkenin Toryum ve Uranyum Rezervl..
Bursa'da evinden ayrılan genç kız 3 gündür kayıp Bursa'da, arkadaşlarına gitmek amacıyla evden ayrılan genç kızdan 3 gündür haber alınamıyor.
Afganistanda Saldırı ve Çatışmalarda 19 Ölü
Afganistan'da Saldırı ve Çatışmalarda 19 Ölü
Afganistan'da Son 24 Saatte Çıkan Çatışma ve Düzenlenen Saldırılarda 19 Kişinin Öldüğü Bildirildi.
Sinopluların İstanbulda Bayramlaşma Heyecanı
Sinopluların İstanbul'da Bayramlaşma Heyecanı
İstanbul'da Yaşayan Sinop Türkeli İlçesi Kuşçular Köyünden Vatandaşlar, Kurban Bayramı Heyecanını Birlikte Yaşadı.
Hakkari Donuyor
Hakkari Donuyor
Hakkari'de Sibirya Soğuklarına Aldırmayan Vatandaşlar Dağların Eteklerinde Bulunan Kışlık Yakacaklarını Donan Derelerin Üzerinden Kendi Yöntemleri ile Karşıya Geçirmeye Çalışıyor.
Dpt: İşgücü Piyasasının İyileştirilmesi için 'İstihdam Stratejisi' Oluşturulmalı Ankara - Devlet Planlama Teşkilatı (Dpt) Özel İhtisas Komisyonu Raporuna Göre, İşgücü Piyasasına İlişkin Nitel..
Şırnak-Cizre Karayolunda Önlemler Artırıldı
Şırnak-Cizre Karayolunda Önlemler Artırıldı
TSK Dün Akşam Kuzey Irak'ın Zap ve Hınare Bölgesindeki Terör Örgütü PKK Kamplarına Yaptığı Hava Saldırısında Örgüte Ağır Hasar Verildiği Belirtilirken, Şırnak-Cizre Karayolunda Önlemler Artırıldı.
Asırlık Nine, Uzun Yaşamasını Doğal Beslenmeye Borçlu Adana'nın Tufanbeyli İlçesinde Torununun Torununu Gören 105 Yaşındaki Habibe Alcı, Uzun ve Sağlık Yaşamasını Yufka Ekmek, Tarhana, Bal, S..
Yol Yapımı İçin Atılan Dinamitler 8 Evi Harabeye Çevirdi Zonguldak'ta, Kilimli Belediyesi Tarafından Yapılan Sahil Yolu Çalışmalarında Atılan Dinamitler 8 Evi Harabeye Çevirdi. Yıkılma Tehlik..
Türk hayırseverlerinin yardım eli Tayland'a da ulaştı Türk hayırseverlerinin kurduğu ve türk halkının yardımlarını dünyanın dört bir yanına ulaştıran Kimse Yok Mu Derneğinin katkılarıyla bu b..
Bade Aldatılmayı Affetmedi! Mahsun Kırmızıgül'le Yaşadığı Aşktan Sonra İsmini Duyuran Bade İşçil, Altı Aydır Birlikte Olduğu Emre Kütük'ten Kendisini Aldattığı Gerekçesiyle Ayrıldı..Mahsun Kırmızıgül'le Yaşadığı Aşktan Sonra İsmini Duyuran Bade İşçil, Altı Aydır Birlikte Olduğu Emre Kütük'ten Kendisini Aldattığı Gerekçesiyle Ayrıldı..
Yaşadıklarımın Hepsi Kutsaldır! Oya Germen, 'ya Terk Edecektim, ya Ölecektim' Diyen Neco'ya Cevap Verdi: 'Ne Yaşandıysa Özeldir ve Kutsaldır'Oya Germen, 'ya Terk Edecektim, ya Ölecektim' Diyen Neco'ya Cevap Verdi: 'Ne Yaşandıysa Özeldir ve Kutsaldır'
Meclis, Bu Hafta 'Tanık Koruma' Görüşmelerine Devam Edecek Ankara - TBMM Genel Kurulu, Bu Haftaki Çalışmalarına Görüşmeleri Daha Önce Yarım Kalan Tanık Koruma Kanunu Tasarısını Ele Alarak Baş..
Asgari Ücrette Üçüncü Tur Yarın/ Tüik, İki Ayrı Çalışma Sunacak Ankara - Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Gelecek Yıl Uygulanacak Asgari Ücreti Belirlemek Üzere Yarın Üçüncü Kez Toplanıyor. Tü..
2007 Yılında Bin 900 Esnaf Terk Verdi
2007 Yılında Bin 900 Esnaf 'Terk' Verdi
Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (Esob) Başkanı Mustafa Salman, Esnafın Ekonomik Olarak Bitme Noktasına Geldiğini ve Her Gün 4-5 Esnafın İş Yeri Terki Verdiğini Kaydetti.
ABD Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı : "Türkiye'yi Destekliyoruz" Amerika Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı Büyükelçi James Jeffrey, Washington'un Türkiye'nin Kendini Savunma Hakkını D..
Kerimov: 'Seçim demokratik ve şeffaf geçiyor'
Kerimov: "Seçim demokratik ve şeffaf geçiyor"
Özbekistan'da bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan şimdiki Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, seçimin demokratik ve şeffaf geçtiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Gülün Çağrısı Yerine Ulaştı
Cumhurbaşkanı Gül'ün Çağrısı Yerine Ulaştı
Cumhurbaşkanı Gül'ün, Bayramda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine Yardım Yapılması Yönündeki Çağrısı Üzerine Yardım Kuruluşları, Bu Bölgelerdeki İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Yardım Eli Uzattı.
IMF ABD ve Avrupa'nın Büyüme Tahminlerini Düşürecek Uluslararası Para Fonu (IMF), Kredi Krizinin Sürmesi Nedeniyle, ABD ve Avrupa'nın Ekonomik Büyüme Tahminlerini Yeniden Düşürecek.
Sarıkamış Kayak Merkezi Bayramda Doldu Taştı
Sarıkamış Kayak Merkezi Bayramda Doldu Taştı
Kar Kalınlığının 130 Santimetreye Ulaştığı Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi Bayramda Doldu Taştı. Kurban Bayramı Tatiline Gelenler Kayak Keyfini Doyasıya Yaşadı.
Devrim Şehidi Kubilayı Anma Töreni Başladı
Devrim Şehidi Kubilay'ı Anma Töreni Başladı
Devrim Şehidi Kubilay ve Arkadaşlarının Şehit Edilişinin 77. Yıldönümü Anma Törenleri İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Organize Ettiği 'Demokrasi ve Laiklik' Yürüyüşüyle Başladı.
Bükreşin Obor meydanına balonla koç indirildi
Bükreş'in Obor meydanına balonla koç indirildi
Romanya'nın başkenti Bükreş'in Obor meydanında düzenlediği 'Kurban Bayramı' şenliklerini gelenekselleştiren Tuna Vakfı, bu bayramda da uçan balonla meydana koç indirdi.
Bursa Kültürpark Bayramla Şenlendi
Bursa Kültürpark Bayramla Şenlendi
Sonbaharla birlikte büyük bir sessizliğe bürünen Bursa'nın en büyük dinlenme yeri Bursa Reşat Oyal Kültürparkı, Kurban Bayramı ile yeniden eski günlerini yaşadı.
Harputlular Arap Baba Çinileri Takılsın İstiyor Elazığ'da bulunan Arap Baba Türbesi'nden çalındıktan sonra bulunan çinilerin tekrar türbeye takılıp takılmayacağı muammaya döndü.
Tayland Açıklarında Gemi Alabora Oldu: 22 Ölü Tayland Açıklarında Bir Geminin Alabora Olması Sonucu En Az 22 Kişinin Öldüğü Bildirildi.
–frekansınızı Düzeltin Sigarayı Bırakın Türkiye'nin en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen sigaraya tek seansta çözüm müjdesi geldi.
Tartışmalı Yargıtay Kanunu Yeniden
Tartışmalı Yargıtay Kanunu Yeniden
22. Dönem TBMM'de Büyük Tartışmalara Neden Olan ve Yargıtay'ın Yapısını Değiştirecek, "Yargıtay Kanunu"nda Değişiklik Öngören Tasarısı Yeniden Meclis Gündeminde.
Tufanbeylide Bin 600 Fakir Aileye Kömür Yardımı
Tufanbeyli'de Bin 600 Fakir Aileye Kömür Yardımı
Adana'nın Tufanbeyli İlçesinde Sosyal Yardımlaşma Vakfı Tarafından Bin 600 Dar Gelirli Aileye Kömür Yardımı Yapıldı.
Man Finans Genel Müdürü Pala: "Faizlerin Gevşemesi ile Birlikte Ekonomi Yükseliş Trendini Sürdürecek" Man Finans Genel Müdürü ve Kurucu Ortağı Semih Pala, Faizlerin Gevşemesiyle Birlikte Ekon..
Sosyal Yardımlaşma Vakfı Bin Kişiyi Meslek Sahibi Yaptı Bursa'da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Tarafından Açılan Meslek Kurslarında Bin Kişi Meslek Sahibi Oldu.
Ünlü Sanatçı İbrahim Tatlıses Tatilcileri Coşturdu Antalya'da, Kurban Bayramı'nın Üçüncü Günü Sahne Alan Ünlü Sanatçı İbrahim Tatlıses Tatilcilere Unutulmaz Bir Gece Yaşattı.
Çekirge Operasyonunda 840 Yıl Hapis ve 96 Milyon YTL Para Cezası İstemi Bursa Polisinin "Çekirge" Adını Verdiği Operasyonda Gençlere Uyuşturucu Sattıkları Polis Kamerasıyla Görüntülenen Roman..
ATO Başkanı Aygün: "Vize, AB'nin Türk kompleksidir" Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Adalet Divanı'nın aldığı kararlar uyarınca Türk vatandaşlarının Avrupa Birliği (AB) ülkeler..
'Giordano Bruno' 11 Yıl Sonra Tekrar Sahnede Yazarı Erhan Gökgücü'ne Ödüller Kazandıran, 'Düşünce Özgürlüğünün İlk Havarisi' Olarak Bilinen Giordano Bruno'nun Hayatını Anlatan Tiyatro Oyunu '..
Antalyada Konser Veren Ebru Gündeşten Magazin Basınına Sitem
Antalya'da Konser Veren Ebru Gündeş'ten Magazin Basınına Sitem
Ünlü Sanatçı Ebru Gündeş, Kurban Bayramı'nın Üçüncü Günü Antalya'nın Kemer İlçesinde Hayranlarıyla Buluştu. Konser Öncesi Bir Açıklama Yapan Gündeş, Hakkında Yapılan Haberler Nedeniyle Magazin Basınına Sitem Etti. Osman...
Vanda Kaçak Sigara Operasyonu
Van'da Kaçak Sigara Operasyonu
Van'ın Gevaş İlçesinde Jandarma Ekipleri Tarafından Yapılan Çalışmalarda Yurda Yasadışı Yollardan Sokulduğu Tespit Edilen 4 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi.
Baz İstasyonunu Reklam Panosu ile Kamufle Ettiler Bursa'da Bir Apartmanın Terasında Bulunan Reklam Panosu ile Kamufle Edilen Baz İstasyonu Mahalleliyi Sokağa Döktü. Baz İstasyonu İstemeyen Öf..
Meclis'te: Tanık Koruma Kanun Tasarısı Yasalaşıyor Meclis Bu Hafta Yoğun Çalışacak. Genel Kurul'da Görüşmelerine Ara Verilen, Tanığa Süper Koruma Önlemleri Getiren, 'Tanık Koruma Kanun Tasarı..
'Politik Söylemlerden Uzak Durma Kararı Aldım' AKP İle Fikir Ayrılıkları Nedeniyle Yıldızı Barışmayan ve Siyasi Açıklamaları ile Gündeme Gelen YÖK Eski Başkanı Erdoğan Teziç, Emekliliğinin Ar..
'Vize Engeli Sanayiye Yılda 5 Milyar Dolar Zarar' ATO Başkanı Aygün, 'Vize Gayri Meşrudur, Hukuk Dışıdır. AB Vize ile Türk Kompleksini Tatmin Ediyor' Dedi. Vize ve Kota Engeli Nedeniyle Türk ..
İSMMO: 'Özelleştirme Vergi Gelirlerini Düşürüyor' 'Yargı Gölgesinde Özelleştirme ve Yakın Gelecekteki Takvim' Raporuna Göre, Kamu Varlıklarının Satılmasıyla Birlikte Vergi Gelirlerinde Kayıpl..
Kimse Yok Mu Derneği tarafından Doğuda kestirilen kurbanlar terörü unutturdu
Kimse Yok Mu Derneği tarafından Doğu'da kestirilen kurbanlar terörü unutturdu
Kimse Yok Mu Derneği tarafından Doğu'da başlatılan kurban kesme kampanyasının amacına ulaştığı fikrinde birleşen Ağrılı vekiller, yardımların bölgede terörün bitmesi, barış ve kardeşlik ortamının sağlanmasında önemli rol...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10