18 Aralık 2007 Salı Günü Haberleri

18 Aralık 2007 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
6 kişilik özürlü kadrosuna bin 364 başvuru olunca noter huzurunda çekiliş yapıldı
6 kişilik özürlü kadrosuna bin 364 başvuru olunca noter huzurunda çekiliş yapıldı
Antalya Kemer Belediyesi'nin gelecek yıl istihdam edeceği 6 özürlü kadrosuna bin 364 başvuru olunca noter huzurunda çekiliş yapıldı. Çekilişte asil ve yedek olmak üzere 24 isim belirlendi. Çekilişi kazananlar mülakatta...
Kepez ve Konyaaltı beldelerinde nüfus büroları açıldı Antalya'da artan vatandaş taleplerine sağlıklı ve hızlı hizmet verebilmek için Kepez ve Konyaaltı beldelerinde nüfus şefliği büroları açı..
Manavgatta bir hafta süren yağışlarda 131 dekar tarım alanı zarar gördü
Manavgat'ta bir hafta süren yağışlarda 131 dekar tarım alanı zarar gördü
Antalya'nın Manavgat ilçesinde önceki hafta meydana gelen yağış ve selin bilançosu belli oldu. Tarım İlçe Müdürlüğü Hasar Tespit Komisyonu'nun tespitlerine göre, yağışlarda 120 dekar buğday tarlası ile 11,5 dekar örtü...
Muğla 2b Zengini Orman Vasfını Yitirmiş 2b Kapsamındaki Hazine Arazilerinin Satışıyla İlgili Çalışmalar Sürüyor. Muğla İl Genelindeki Hazine Arazilerinin Toplam Miktarının 19 Bin 512 Hektar O..
Türk Askeri Irak Topraklarında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'taki Kandil Bölgesine Düzenlediği Hava Harekatının Ardından Karadan Başlatılan Operasyonların Sürdüğü Bildiriliyor.
Dünyada Bir İlk Türkiyede Gerçekleştirildi
Dünyada Bir İlk Türkiye'de Gerçekleştirildi
Kocaeli'de, Tübitak Mam Enerji Enstitüsü Bünyesinde Kurulan "Ergimiş Karbonat Yakıtlı Pilli Gemi Elektrik Üretim Sistemleri Pilot Tesisi" Hizmete Girdi. Proje Yürütücüsü Namık Ünlü, "Dünyada İlk Kez Gemi Yakıtını Yakıt...
Vali Güler'den Bayram Tedbirlerine İlişkin Açıklamalar İstanbul Valisi Muammer Güler, Kurban Bayramı'nda Yasalara Uygun Olmayan Şekilde Kurban Kesenlere 62 YTL'den Bin 645 YTL'ye Kadar Ceza K..
Dp Genel Başkanı Ağar'ın Eşi Tiroit Ameliyatı Oldu Demokrat Parti (Dp) Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın Eşi Emel Ağar, Tiroit Ameliyatı Oldu.
Yine, Yeni Yeniden Müzik Yapımcısı J.r. Rotem Sevgilisi Britney Spears'ın İki Aylık Hamile Olduğunu Açıkladı.Müzik Yapımcısı J.r. Rotem Sevgilisi Britney Spears'ın İki Aylık Hamile Olduğunu Açıkladı.
Çaykur Rizespor 'Aybaba Davasında' Haklı Bulundu Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Aykut Ferah, Futbol Federasyonu'nun, Eski Teknik Direktörleri Samet Aybaba İçin Yaptıkları Şikayeti Haklı..
'Türk Askerleri Irak Topraklarını Terk Etti' Irak'ın Kuzeyindeki Bölgesel Yönetimin Yetkilisi Dr. Fuat Hüseyin, Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Operasyon Düzenleyen Türk Askerlerinin Irak Toprakl..
Tekirdağda Üzüm Suyu Projesi
Tekirdağ'da Üzüm Suyu Projesi
Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Yılmaz Boz, Bu Yıl İlk Kez Kendi Tesislerinde Üretimine Başladıkları Üzüm Suyu Projesinin Özel Sektör Tarafından Değerlendirilmesi Umduklarını Söyledi.
Şefin Annesi L'altra Risacca'da! Risacca'nın Noel İçin Özel Olarak Hazırlanan Mönüsüyle Misafirler Çok Lezzetli Bir Gecce Geçirecekler.Risacca'nın Noel İçin Özel Olarak Hazırlanan Mönüsüyle Misafirler Çok Lezzetli Bir Gecce Geçirecekler.
Kurbanda Sağlık ve Hijyene Dikkat Edin
Kurbanda Sağlık ve Hijyene Dikkat Edin
Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Sağlık Kontrolleri Yapılmayan Hayvanlarla Temasa Geçilmesi ve Bu Etlerin Tüketilmesinin Sağlık Açısından Büyük Riskler Taşıdığını Söyledi.
Edremit'te Kurban Satıcıları Dertli Balıkesir'in Edremit İlçesinde Satış Yapamadıklarından Yakınan Hayvan Satıcıları, Promosyonlu Satış Başlattı.
Rıce: "Kuzey Irak İstikrarsızlaştırılmamalı" ABD Dışişleri Bakanı Rice, Bağdat'ta Düzenlediği Basın Toplantısında TSK Operasyonuna İlişkin Olarak, "Kimse Bu Konuda Kuzey Irak'a İstikrarsızlaş..
Zeytin Sektörünün Hedefi Üretimde Dünya Birinciliği Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (Uzzk) Başkanı Dr. Mustafa Tan, İthalat ve Fiyat Konularında Tartışma Yaşanan Sektöre Birlik Çağrısında..
Geniş İç Hacmi ve Sportif Tasarımıyla 'Alfa Romeo 159 Sportwagon' Satışa Çıktı
Geniş İç Hacmi ve Sportif Tasarımıyla "Alfa Romeo 159 Sportwagon" Satışa Çıktı
İtalyan Alfa Romeo, Bir Station Wagon'un Sunduğu Geniş İç Hacmi ve Fonksiyonelliği, Sportif Bir Görünümle Birleştiren Tasarımı Alfa 159 Sportwagon'u Türkiye Pazarına Sundu.
Öğrencilerden şehit ailesine anlamlı yardım
Öğrencilerden şehit ailesine anlamlı yardım
Gaziantep'in İslahiye ilçesinde Özel Gülpembe Koleji öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri parayı 10 gün önce şehit olan Uzman Çavuş Ahmet Tunç'un ailesine verdi.
Kurban Bayramı'nda Mersin'de belediye otobüsleri ücretsiz Kurban Bayramı dolayısıyla Mersin'de 4 gün boyunca belediye otobüslerinin ücretsiz hizmet vereceği bildirildi.
Cem Uzan ve 7 Kişi Hakkında İddianame Cem Uzan ile Kardeşi Hakan Uzan'ın da Aralarında Bulunduğu 8 Kişi Hakkında, 'Türk Parasının Kıymetini Koruma Kanununa Muhalefet' Suçlamasıyla İddianame H..
Hopa Terminali Hizmete Açıldı
Hopa Terminali Hizmete Açıldı
Gürcistan ile Türkiye Arasındaki İkili İlişkilerin Gelişmesinde Önemli Rol Üstlenmesi Hedeflenen ve Tav Havalimanları Holding'in Yer Hizmetleri Kuruluşu Olan Havaş Tarafından İşletilecek Hopa Terminali Hizmete Açıldı.
Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Kemal Özer: Banvit Firmasının, Helal Gıda Çalışmalarını Maliyeti Arttıran Bir Unsur Olarak Görmesini Değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan..
ATO'dan 'Kurban Ekonomisi' 2007 Yılında İkinci Kez Kutlanacak Olan Kurban Bayramı, Türkiye'de Hayvancılık Başta Olmak Üzere Pek Çok Sektörün Yüzünü Güldürecek. 2 Milyon Küçükbaş, 600 Bin de B..
İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği Başkanı Orhan Turan:
İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği Başkanı Orhan Turan:
İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İmsad) Başkanı Orhan Turan, İnşaat Sektöründeki Büyümenin Devam Edeceğini Söyledi. Sektörün İki Yılda Yüzde 45 Büyüdüğüne Dikkat Çeken Turan; "2008 Yılında da Yüzde 15 Oranında...
Dini nikahlı eşini vurdu
Dini nikahlı eşini vurdu
Van'da bir kişi, tartıştığı dini nikahlı eşini silahla vurdu.
Antalyada Tüketici Şikayetleri
Antalya'da Tüketici Şikayetleri
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (Atso) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen, Tüketici Şikayetlerinin Geçen Yıla Oranla Yüzde 18 Azaldığını Açıkladı.
TMSF, Sasbaş Hisselerini 25 Aralık'ta Tekrar Satışa Çıkaracak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Bayındır Grubu Borçlarına Karşılık Yönetimini ve Denetimini Devraldığı Sasbaş Bayındır Sam..
Shell Eco-marathon 2008de Türkiyeden 16 Okul Yarışacak
Shell Eco-marathon 2008'de Türkiye'den 16 Okul Yarışacak
Dünyanın En Tanınmış Yakıt Ekonomisi Yarışmalarından Shell Eco-marathon 22-24 Mayıs Tarihlerinde Düzenlenecek. Avrupa'da Teknik Öğrenim Gören Gençlerden Oluşan Yüzlerce Takım, Bir Litre Yakıtla Mümkün Olan En Uzun...
Piyasalarda Durum İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 2. Seansında Bileşik Endeks, Dünkü Kapanışa Göre 620.15 Puan Artışla 54,223.58 Puandan Kapandı.
Yoksulların bayramlıkları sevgi mağazasından
Yoksulların bayramlıkları sevgi mağazasından
İhtiyaç sahibi vatandaşların giyim sorununa çözüm amacıyla kurulan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Mağazaları'nda yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle tatlı bir telaş yaşanıyor.
Hatayda 3 uyuşturucu taciri tutuklandı
Hatay'da 3 uyuşturucu taciri tutuklandı
Hatay'da aldıkları esrarı İstanbul'a götürmek üzere Belen Geçiti'nde polise yakalanan 3 kişi çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.
Elazığ Emniyet Müdürü Tekin: 'Bayram öncesi Elazığda güvenlik tedbirleri alındı'
Elazığ Emniyet Müdürü Tekin: "Bayram öncesi Elazığ'da güvenlik tedbirleri alındı"
Elazığ Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Kurban Bayramı için Elazığ'da gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.
Cem Uzan Hakkındaki "Türk Parasının Kıymetini Korumama" Soruşturması Tamamlandı Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan ile Kardeşi Hakan Uzan'ın da Araların da Bulunduğu Toplam 8 Kişi Hakkında "Tü..
Maliye Bakanlığının ismini kullanarak dergi ve gazete satanlara geçit verilmeyecek
Maliye Bakanlığı'nın ismini kullanarak dergi ve gazete satanlara geçit verilmeyecek
Manavgat Vergi Dairesi, Maliye Bakanlığı'nın ismi kullanılarak fason dergi ve gazete satışlarına geçit vermeyeceğini duyurdu.
Bölgesel Yönetim Peşmergeye "Savunma" Emri Verdi Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Sınır Ötesi Askeri Operasyonlarına Karşı Peşmerge ..
Beşiktaş'a FIFA'dan Kötü Haber FIFA, Beşiktaş Kulübü'ne Gönderdiği Yazıda İspanyol Teknik Direktör Vicente Del Bosque'ye 4 Milyon 909 Bin 90 Euro Tutarındaki Tazminatının 45 Gün İçinde Ödenme..
Başbakan Erdoğan, Makedonya'nın NATO'ya üyeliğine destek verdi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Makedonya'nın NATO'ya üyeliği için isminin değiştirilmesinin şart koşulmasını çirkin bir yaklaşım..
Pfdk Kararları Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (Pfdk), Fenerbahçe ve Trabzonspor Kulüplerine 2 Bin 500'er YTL, Beşiktaş Kulübü'ne İse Bin YTL Para Cezası Verdi. Kurul, Ayrıca Beşiktaş Kulü..
Köksal Toptan, Makedonya Başbakanı'nı kabul etti TBMM Başkanı Köksal Toptan, resmi bir ziyaret için Türkiye'de bulunan Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski'yi Meclis'te kabul etti.
Bayramda bıçak satışları patladı
Bayramda bıçak satışları patladı
Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte bıçak satışlarının arttığını belirten bıçakçı esnafı, bu durumdan memnunluk duyduklarını dile getirdi.
Otogar ve çarşılarda Kurban Bayram telaşı yaşanıyor
Otogar ve çarşılarda Kurban Bayram telaşı yaşanıyor
Otogar ve çarşılarda Kurban Bayramı telaşı devam ediyor. Esnaf bayram alış-verişlerini en iyi şekilde değerlendirmek isterken, vatandaşlar kurbanlık ve alış veriş için pazarları ziyaret ediyor. Esnaflardan bazıları...
Çorlu kurbana hazır
Çorlu kurbana hazır
Çorlu Belediyesi'nde Zabıta, Veterinerlik ve Mezbaha Müdürlüğü olmak üzere ilgili tüm birimler halkın bayramı huzurlu bir şekilde geçirmesi için hazırlıklarını tamamladı. Kurban Kesim Komisyonu, arife günü ve bayramın...
Kamyonetin çarptığı kadın öldü
Kamyonetin çarptığı kadın öldü
Sakarya'nın Akyazı ilçesindeki trafik kazasında kamyonetin çarptığı kadın yaşamını yitirdi.
Üniversite mezunu ayakkabı tamircisinin kitap okuma aşkı
Üniversite mezunu ayakkabı tamircisinin kitap okuma aşkı
Ardahan'da Erdal Uygur isimli ayakkabı tamircisinin kitap okuma aşkı görenleri şaşırtıyor. Ayakkabı tamirciliği yaptığı dükkanın bir kısmının kitaplarla dolduran Uygur, hem ayakkabı tamir ediyor, hem de kitap okuyor.
Eğitim Sen: 'Bayram bizim neyimize'
Eğitim Sen: "Bayram bizim neyimize"
Hatay'da öğretmenler, bayramı tatili dolayısıyla ek ders ücretlerinin 2 gün yerine tüm hafta kesileceği iddiasıyla eylem yaptı.
Gümüşhane Bölge Trafik, denetimlerde sürücülere pestil ve köme ikram ediyor
Gümüşhane Bölge Trafik, denetimlerde sürücülere pestil ve köme ikram ediyor
Gümüşhane Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği, yaptığı denetlemelerde sürücülere ceza kesmeyip yöresel tatlı olan pestil ve köme ikram ediyor.
Turizm için seferber oldular
Turizm için seferber oldular
TÜRSAB'ın katkıları ile 14 yıl aradan sonra ilk kez İZFAŞ tarafından organize edilen ve 6 ülkeden 185 firmanın katıldığı Travel Turkey Fuarı'nda en büyük ilgiyi, Ayvalık Otelciler ve Pansiyoncular Derneği (AYOP) ile...
BursaRay B Etabında test sürüşleri başladı
BursaRay B Etabı'nda test sürüşleri başladı
Şehir içi ulaşımdaki en önemli toplu taşıma araçlarından biri olan hafif raylı sistemi, Bursa'nın doğusuna götürecek Bursaray B Etabı'nda test sürüşlerine başlandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10