17 Aralık 2007 Pazartesi Günü Haberleri

17 Aralık 2007 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Diyarbakırsporu mağlup eden Samsunsporda keyifler yerine geldi.
Diyarbakırspor'u mağlup eden Samsunspor'da keyifler yerine geldi.
ıÜüTürkiye Futbol Federasyonu ıÜü1. liginde bu hafta kendi evinde Diyarbakırspor'u 2-0 mağlup eden Samsunspor'a keyifler yerine geldi. Son haftalarda puan kaybeden Samsunspor, bu galiyetle puanını 23'e çıkardı.
Avea ile Vodafone'dan 'Numara Taşıma' Yatırımı/ Türktan: 2 Firmanın Paylaşacağı Tutar 4 Milyon Dolar İstanbul - Avea, Numara Taşınabilirliği için Vodafone'la Ortak Yatırıma Başladı. avea Üst..
Kara Delik Büyüyor
Kara Delik Büyüyor
ABD'de Sorunlu Mortgage Kredilerinin Finansal Kurumlar Üzerinde Yarattığı Tahribat Büyüyor. Dünya Devi Finans Şirketlerinin Açıkladıkları Zarar 40 Milyar Dolara Yaklaştı.
Barzani: Kerkük Referandumu 6 Ay Ertelenebilir Irak'ın Kuzeyindeki Bölgesel Yönetimin Önde Gelen Yetkililerinden Neçirvan Barzani, Kerkük Referandumunun Altı Ay Ertelenmesini Kabul Ettikler..
Köpek Balığına Yumruk Attı
Köpek Balığına Yumruk Attı
Sahilde Jaws'ın Saldırısına Uğrayan Adam, Köpek Balığının Ağzına Yumruk Atarak Kolunu Kurtardı.avustralya'da Ünlü Bondi Beach Sahilinde Yüzen Turist Jaws'ın Saldırısına Uğradı.
Belçika 20 Yıl Daha ya Yaşar ya Yaşamaz
Belçika 20 Yıl Daha ya Yaşar ya Yaşamaz
Önce Bölünmenin Ardından da Haritadan Silinmenin Eşiğine Gelen Belçika'da Yapılan Son Kamuoyu Araştırmasından Çarpıcı Sonuçlar Çıktı.
Ekinci'yi Tanımıyorum Bakan Nimet Çubukçu'nun da Kendisini Desteklediğini Söyleyen Tuğba Ekinci'ye Jet YalanlamaBakan Nimet Çubukçu'nun da Kendisini Desteklediğini Söyleyen Tuğba Ekinci'ye Jet Yalanlama
Kargo şirketi aracılığıyla taşınan 8 ton kaçak çay ele geçirildi
Kargo şirketi aracılığıyla taşınan 8 ton kaçak çay ele geçirildi
Hakkari'de kargo şirketinin aracıyla batı illerine götürülmek istenen 8 ton kaçak çaya el kondu. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.
Konak Belediyesi dere kenarlarına korkuluk takıyor
Konak Belediyesi dere kenarlarına korkuluk takıyor
Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, vatandaşların düşmesini önlemek amacıyla açıktan geçen derelerin çevresine ve istinat duvarlarının kenarlarına bugüne kadar 5 bin metre uzunluğunda demir korkuluk yaptırdıklarını...
Yurtta kış: Vanda 7 köy yolu ulaşıma kapandı
Yurtta kış: Van'da 7 köy yolu ulaşıma kapandı
Van'da sabah saatlerinde itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Sabah saatleri itibariyle Gürpınar'a bağlı 7 köy yolu ulaşıma kapanırken, kar yağışı ve sis nedeniyle Van'a yapılan uçak seferleri iptal...
Sağlık Bakanlığı'ndan, Kurban Bayramı'nda Et Tüketimi İçin Uyarılar Sağlık Bakanlığı, Kurban Bayramı'nda, kalp-damar hastalığı, şeker hastalığı ve hipertansiyonu olanları, yağsız veya az yağl..
İnsan Hakları Gündemi Derneği iltica kanunu istiyor İnsan Hakları Gündemi Derneği, yayınladığı mülteci gözlem raporunda hükümetin Ulusal Eylem Planı çerçevesinde taahhüt ettiği iltica kanunun..
Sporda Doping Kanunu ve Arnavutluk'la serbest ticaret anlaşmasına onay Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sporda Doping Kanunu ve Arnavutluk'la serbest ticaret anlaşmasını öngören kanunu onayladı.
CHP İstanbul İl Örgütünde Kan Değişimi CHP İstanbul İl Örgütü'nde Haftasonu Yapılan Seçimlerde 11 İlçenin Yeni Başkanları ve Yönetim Kurulları Belirlendi. Böylelikle Geçen Haftadan Bu Yana Ge..
Aşıklar, zor şartlarda geleneklerini sürdürüyor
Aşıklar, zor şartlarda geleneklerini sürdürüyor
Erzurum'un Horasan ilçesinde aşıklık geleneğini sürdüren aşıklar, halkın derdini sazlarıyla dile getiriyor.
Eurovision'un Dili Türkçe Mor ve Ötesi Grubunun Vokalisti Harun Tekin, Bu Yılki Eurovision Şarkı Yarışmasındaki En Büyük Farklılıklardan Birinin Kendi Grupları Olduğunu, Geceye ve Atmosfere F..
Edirne, 2008'de Doğalgaza Kavuşacak Zorlu Enerji Grubu Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.ş. Bölge Müdürü Mehmet Telci, Edirne'ye İlk Doğalgazın 2008 Yılının Başında Verileceğini, Kentin Tama..
Çocukların yaralanması veya sakat kalmasına yol açan maytaplara sıkı denetim
Çocukların yaralanması veya sakat kalmasına yol açan maytaplara sıkı denetim
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Kurban Bayramı'nın yaklaşması üzerine piyasaya sürülen patlayıcı maddelerin satışının önüne geçmek için sıkı bir çalışma başlattı. Kent genelinde...
Avrupa Komisyonu: "Türkiye'nin Vatandaşlarını Koruma İhtiyacını Anlıyoruz" AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn'in Sözcüsü Krisztina Nagy, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuzey Ir..
Öz kızına fiili livatada bulunan şahıs tutuklandı Sakarya'nın Hendek ilçesinde, öz kızına fiili livatada bulunduğu ileri sürülen şahıs, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.
Parkta otururken birbirlerini bıçakladılar
Parkta otururken birbirlerini bıçakladılar
Mersin'de parkta otururken tartışan iki kişi birbirini bıçakladı. Birinin boynundan, diğerinin de elinden yaralandığı şahıslar, aynı ambulansla kaldırıldıkları Toros Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Mahkumların yaptığı adliye sarayını Başbakan Erdoğan açtı
Mahkumların yaptığı adliye sarayını Başbakan Erdoğan açtı
Konya'da 75 hafta gibi kısa bir süre içerisinde yapımı tamamlanan yeni Adliye Sarayı'nın açılışını TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptı.
Kaş’ta yerleşik yabancılara kendilerini anlatabilecekleri seviyede Türkçe öğretiliyor
Kaş’ta yerleşik yabancılara kendilerini anlatabilecekleri seviyede Türkçe öğretiliyor
Antalya'nın Kaş İlçesi'nde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Kaş İlçe merkezinde ile çevre köy ve kasabalarda yaşayan yerleşik yabancılara yönelik birinci kademe ve orta kademe Türkçe kursu düzenlendi.
Eskişehirde okul soyguncuları yakalandı
Eskişehir'de okul soyguncuları yakalandı
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince düzenlenen operasyonda 8 okul ve 1 işyerini soyan 3 zanlı yakalandı.
Toplum destekli polislik halka tanıtılıyor
Toplum destekli polislik halka tanıtılıyor
Toplum Desteklik Polislik Projesi kapsamında yürütülen halkla buluşma toplantıları devam ediyor. Bu hafta toplantı için belirlenen Nilüfer'in Esentepe Mahallesi'nde, vatandaşlara projenin amacı ve alınması gereken...
Yozgat Musabeyli Barajının yapımına başlandı
Yozgat Musabeyli Barajı'nın yapımına başlandı
Yozgat'ın 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılması beklenen Musabeyli barajının yapımına başlandı.
Bıçaklar Kurbana bileniyor
Bıçaklar Kurban'a bileniyor
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bıçak satışlarında artış gözlenirken, seyyar bıçak bileyicileri mahalle ve sokaklarla kurdukları tezgahlarında vatandaşların bıçaklarını biliyorlar.
Ulusoy: 'Kongre turizmi Bursayı uçurur'
Ulusoy: "Kongre turizmi Bursa'yı uçurur"
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Başkanı Başaran Ulusoy, inşaatında incelemelerde bulunduğu Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nin dünya standartlarında olduğunu belirterek, "Eski ile yeninin harmanlandığı...
Yunanistan Botları, Türk Kara Sularını İhlal Etti Ankara - Genelkurmay Başkanlığı, Yunanistan'a Ait 2 Sahil Güvenlik Botunun Dün Kardak Kayalıkları Bölgesinde Türk Kara Sularını İhlal Ettiğin..
Düzcede Bir Genç Evinin Balkonunda Ölü Bulundu
Düzce'de Bir Genç Evinin Balkonunda Ölü Bulundu
Düzce'de Bir Genç, Evinin Balkonunda Ölü Bulundu.
Ruhsatsız Otogazcılara Af Geliyor İmar Planı Yapılamaması Nedeniyle İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Alamayan Otogaz İstasyonlarına Verilen Geçici Faaliyet Lisansı Süresi 31 Aralık 2007"de Dolu..
Aydın Doğan'a Bir Jest de Anadolu Yakasında Yapıldı Sarıyer"de Spor Alanı Gözüken Arsaya Benzin İstasyonu İzni Alan Doğan Grubu"nun Ümraniye"deki Arsasına da Rezidans-Otel için Onay Çıktı. Do..
"Dalga 2008'de Durulur, Ama Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmaz" Citigroup"tan Ayrıldıktan Sonra Akbank"ın Yönetim Kuruluna Getirilen Adanır"a Göre Mortgage Dalgası Haziran 2008"de Duracak, 2009"da ..
Kapasite Kullanımı Geriledi İmalat Sanayinde Kapasite Kullanımı, Kasım Ayında, Geçen Yılın Aynı Ayına Göre 0,2 Puan Azalarak Yüzde 82,6"ya İndi. İmalat Sanayinde ""üretim Değeri"" Ağırlıklı K..
1,7 Milyon Kişi Umutsuz İş Aramayıp, Çalışmaya Hazır Olanların Sayısı Eylül Döneminde 1 Milyon 741 Bin Kişi Oldu. İş Bulma Ümidi Olmayanların Sayısı 601 Bin Kişi Olarak Gerçekleşti. İşgücüne ..
Merkez Bankası'nı İstanbul'a Taşıyacağız Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası"nı İstanbul"a Taşıyacaklarını Belirterek, "Ben Bunun Doğru Olduğu Kanısında Olduğumu Düşünüyorum. Bu Konuy..
Kamuya Personel Alınacak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak Amacıyla KPSS"ye Girmiş Adaylardan Tercih Al..
K.irak'ın Şalteri Türkiye'nin Elinde Irak"a Düzenlenen ve Bu Ülke Yetkililerinin "Nota" ile Karşılık Verdiği Sınır Ötesi Operasyonla İki Ülke İlişkilerinin Gerilerek Kopması ve Karşılıklı Tic..
Casus Programa Yeşil Işık Almanya'da Casus Programla Kişisel Bilgisayarların Denetlenmesini Öngören Yasal Düzenlemelere Şimdiye Kadar Karşı Çıkan Koalisyon Ortağı Sosyal Demokratlar Yeşil Işı..
Avrupa Komisyonu Sözcüsü Nagy: Avrupa Komisyonu Sözcüsü Krisztina Nagy, Türkiye'nin K.ırak'a Yönelik Hava Operasyonuyla İlgili Yaptığı Açıklamada, "Bu Konuda Bizim Düşüncelerimiz Hiç Değişmed..
Filistin'e Yardım Konferansı Başladı İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, Ortadoğu'da Barışı Sağlamak İçin Filistin'in Ekonomik Durumunu Düzeltmenin Yanında, İsrail'in Güvenliğinin de Gelişti..
Eurovision'da 'Dil' Kesinleşti Eurovision'da Dil Tartışması Son Buldu. Mor ve Ötesi Grubu Kararını Verdi
26 Yaşında; Tam 10 Kocası Var Oturum Hakkı Olan Kadın, Oturum İzni Sağlayacağı Vaadiyele 10 Erkekle Evlendi Ve...
Türk İşçiyi Öldüresiye Dayak 7 Bin Km Uzaklıktaki Kazakistan'ın İnşaası için Emek Harcayan Türk İşçilerine Yönelik Şiddet Olaylarının Ardı Arkası Kesilmiyor
Uçaklar Nasıl Vurdu Hava Kuvvetleri Tarihinin En Büyük Harekatı Yaptı. İşte Dakika Dakika Kandil Operasyonu
Bu da İkinci El Bayramlık Ayakkabı
Bu da İkinci El Bayramlık Ayakkabı
Kütahya'da İkinci El Bayramlık Ayakkabılar Büyük Rağbet Görüyor.
Irak Meclisinden Hava Operasyonuna Kınama Irak Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Önceki Gece Irak'ın Kuzeyine Düzenlediği Hava Harekatını Kınadı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10